Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, ściema z tym Q21. Może zamówię bezpośrednio od producenta, cena nie będzie niższa niż w sklepie, ale chciałbym zrobić małego estetycznego moda w Epoce 2, tzn. chciałbym wersję srebrną z niebieskimi diodami. Cały sprzęt hi-fi mam srebrny z niebieskimi wyświetlaczami/diodami i fajnie by się Baltlab komponował z resztą sprzętu na stoliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapisuję się do klubu z Baltlabem Epocą 2, wersja srebrna z xlr i niebieskimi lampkami:) Wzmacniacz jest nowy, nie wiem jak wygrzewanie wpływa na dźwięk, ale na "dzień dobry" jest zjawiskowo. Kapitalna stereofonia i rozdzielczość, zaskoczony jestem poziomem basu z Baltlba, czytałem, że są problemy z tą częścią pasma, ale w mojej konfiguracji bas jest bardzo dobry, kontrolowany i twardy z należytym zejściem. Gram po xlr z Nadem s500i na srebrnym okablowaniu Argentum, IC 6/4 i głośnikowe 2/4, sieciówka komputerowa:). Myślę nad jakimś dac do systemu żeby zwiększyć jego funkcjonalność, ale rozglądał się będę wśród urządzeń pro, faworytem jest Mytek Stereo 96 dac.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło być inaczej wiedziałem że będziesz zadowolony a pewnie będzie jeszcze lepiej z każdym dniem no i może warto skoro już reszta kabli jest dobrej jakości za jakiś czas jak się osłuchasz już trochę zainwestować jakieś grosze w sieciówkę do Baltlaba on potrafi się odwdzięczyć jak dostanie fajny kabelek i gra jeszcze lepiej .

Co do basu to wiadomo dla mnie może być trochę mało bo lubię mocniejszy bas a dla kogoś innego to już będzie przesada ogólnie Baltlab gra bardzo wyrównanym poukładanym dźwiękiem taki już prawie Hi End można powiedzieć :)

A ciekawe czy też będziesz tak miał że z dnia na dzień będzie Ci się ten dźwięk bardziej podobał i będziesz zauważał coraz więcej zalet Baltlaba ja tak miałem im dłużej go słuchałem tym bardziej go doceniałem nawet trochę tęsknię za nim czasami jak słucham czegoś ostrzejszego to brakuje mi tej średnicy o mocniejszym ataku dokładnie chodzi o werble które Baltlab miał piękne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to większość tego co przeczytałem w sieci na temat dźwięku Epoki 2 nijak się ma do tego co mam u siebie w domu. Gra to to jakby miał watów ze dwa razy więcej, bas jest twardy i ma jeb..., ale najlepsza jest rozdzielczość, którą Baltab "robi" barwą. To co napisał Violet w teście Baltlaba Epoki 1v3 ;

"Trzeba też mieć na uwadze, że pomimo ładnego, usystematyzowanego i świetnie harmonijnego dźwięku wzmacniacza z Gdańska, nie jest on mistrzem wysublimowanej rozdzielczości, wydobywania najmniejszych składowych z nagrań, czy zagłębiania się w teksturę muzyki"

jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe najdelikatniej mówiąc. Wg mnie raczej:

„Trzeba też mieć na uwadze, że pomimo ładnego, usystematyzowanego i świetnie harmonijnego dźwięku wzmacniacza z Gdańska, jest on mistrzem wysublimowanej rozdzielczości, wydobywania najmniejszych składowych z nagrań, czy zagłębiania się w teksturę muzyki" Nie wiem czy wpływ na to ma połączenie xlr, czy srebrne kable, ale takie mam odczucia. Tak jak napisałem, wg mnie ta rozdzielczość jest wynikiem pięknej barwy dźwięku. Przed Baltlabem miałem wzmacniacz C.e.c. a 3300r, który jest świetnym urządzeniem i wszystkie marketowe Yamahy, Denony i Marantze mogą mu podstawk czyścić:) ale do Baltlaba nie ma startu. W C.e.c.-u było mniej dźwięku w dźwięku:), mniej jego składowych, pojedynczy dźwięk był mniej złożony, uboższy. Pierwsze wrażenie było właśnie takie, słyszę inne dźwięki, nie chodzi tu o sygnaturę dźwięku, że gra cieplej, chłodniej itp. ,ale poszczególne dźwięki są inne, mają lepszą barwę, więcej składowych. Dowodem na wysoką rozdzielczość Baltlaba jest moim zdaniem to, że od razu raportuje z jakim nagraniem mamy do czynienia, czy są to prawdziwe instrumenty czy „robione”, czy nagrane zostały w studio czy w zrobione w programie komputerowym, przy dobrych nagraniach c.e.c. dawał się czasem „oszukać” Baltlab już nie.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Trzeba też mieć na uwadze, że pomimo ładnego, usystematyzowanego i świetnie harmonijnego dźwięku wzmacniacza z Gdańska, jest on mistrzem wysublimowanej rozdzielczości, wydobywania najmniejszych składowych z nagrań, czy zagłębiania się w teksturę muzyki"

Tu się z Tobą zgadzam a o barwie Baltlaba zawsze pisałem to tranzystor a ma piękny barwny dźwięk coś jak lampa a detale też są ba bardzo wysokim poziomie wokale też piękne nasycone pełne z odpowiednią masą i prawdziwe w ogólnej ocenie to najlepszy wzmacniacz jaki miałem . Teraz wróciłem do lampy bo każdy z nas lubi zmiany może kiedyś jak będę miał za dużo $ to jeszcze wrócę do Baltlaba marzy mi się ENDO 2 no ale teraz mnie na to niestety nie stać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano potwierdza się że takie recenzje należy traktować z przymrużeniem oka,i opierać się na własnych odsłuchach.

MarcinGD trójka gra z większym wykopem,warto spróbować,im będzie mieć lepsze towarzystwo dobrze dobrane (kolumny,źródło),tym więcej pokaże.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu to ja mam u siebie dość dużo, nie wiem czy nie za dużo:) Dzisiaj będę zmieniał ustawienie kolumn na docelowe i zobaczę jak to zagra. Baltlab potrafi u mnie wytworzyć duże ciśnienie w głośnikach i wg mnie odpowiedzialne za ten stan jest ic Argentum. Na Allegro jest ic xlr Nordstost Red Dawn w jednej z recenzji Epoki 2 polecali te kable do Baltlaba, może się skuszę:), no i podobno odchudza deko bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dopiero co zmienilem i do nich bede dobierac wzmacniacz. Z tego co widze w trojmiescie Hi-Fi ja i ty nie maja na stanie za duzo modeli Baltlab'a. Czy Baltlab wypozycza jakies demowki do odsluchu ?

Tego nie wiem ja miałem ze sklepu.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się też przyznam. Od kilku tygodni powróciłem do grona posiadaczy Epoki 2. Był to szczególnie świadomy wybór ... i nie żałuję. Dorzuciłem jeszcze wewnętrzne kabelki Sevenrod.

No to miło uważajcie jak jeszcze i ja powrócę do Baltlaba :) E2 na długo zapada w pamięci po nim mało co gra tak czarująco :)

Człowiek uczy się na błędach kiedyś miałem Yaqina MC-10L później miałem Baltlaba E2 teraz mam znowu Yaqina MC-10L co po nim ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieaudiofilskie pytanie : jak wygląda pilot do Epoki 3 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieaudiofilskie pytanie : jak wygląda pilot do Epoki 3 ?

Thomson Rocz407

 

ojjj to kiepsko myślałem że w 3 to już coś lepszego będzie . A regulacja głośności w 3 też jest taka jak w 2 czy poprawiona i bardziej precyzyjna ?

Poprawiona

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dużo dowiedziałem ;) Choć jak słyszę o Thomsonie .....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jedt to do końca moźe tak jak być powinno,ale nie jest zle. W wielu wzmacniaczach jest ten problem że chcąc ustawić cicho trudno z pilota wcelować,dlatego żeby to zrobić precyzyjniej,najlepiej wykonać tą czynność ręcznie.

 

W pierwszych było gorzej z tym,więc można uznać że poprawa jest. Żeby była bardziej precyzyjna,to by musiała być chyba 200 krokowa co 0,5 dB,tylko wtedy dojechanie do połowy skali trochę by długo trwało.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma wpływ? myślę, że trafnie opisał to kolega na Stereo-Kolorowo. Utrafił sedno. Niby niuanse, ale świetnie uzupełniają dźwięk o te istotne elementy. Warto było wydać parę złotych. To jest , jak podciągnięcie sprzętu o poziom wyżej, a jak z doświadczenia wiem, poziom wyżej, to sa zazwyczaj niuanse. Ważne, że słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szanowni posiadacze wzmacniaczy Baltlaba :-) Zadam w tym wątku podobne pytanie jakie zadałem w klubie Rotel'a. Czy któryś z Was łączył może wzmazniacz Baltlab ( w szczególności Epoca III ) z odtwarzaczami Rotela? Osobiście posiadam RCD 991 i z nim ewentualnie byłby łączony wzmacniacz. Czy takie połączenie to dobra droga czy przerost formy nad treścią? Czy odtwarzacz ( mimo, że bardzo dobry ) nie będzie ograniczeniem dla wzmacniacza?

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daawno daawno temu w pewnym domu w Gdyni (u Harviego) zorganizowalismy spotkanie z producentami Baltlaba i Amplifikatora. Jako zrodla byly wlasnie Rotel (ale modowany) i NAD ze srebrnej wersji. Kolumny to byly dwa wypusty Radiconu, AA Phoebe (w pierwszym wydaniu) i Tabletki ProAc. Wzmacniacze to Epoka i Amplifikator 2003.

 

Dlugi wstep, a konkluzja jest taka ze Rotel byl waskim gardlem dla Baltlaba (bez urazy).

 

Bardzo waskim.

 

Tak szybko jak go podpielismy tak szybko rozlegly sie nawolywania nastu osob zeby zmienic na NADa.

Baltlab moze duzo wiecej.

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.