Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą IC wewnętrznych na sevenroids. Ma ktoś doświadczenia związane z tym ostatnim tematem?

Ja w Epoca 1v3 miałem kable sevenrods tylko trudno mi powiedzieć jakie wielkie zmiany to wniosło bo to było jakieś 2 miesiące po tym jak pozbyłem się Epoca 2 ten był bez sevenrods przez te 2 miesiące słuchałem kilku wzmacniaczy porównywałem je z Yaqinem MC-10L później trafiłem właśnie tanią Epoce 1v3 z kablami sevenrods kupiłem żeby ostatecznie zdecydować czy Baltlab czy Yaqin MC-10L zostaje na długo no i został Yaqin co mogę powiedzieć o sevenrods hmm... może trochę jaśniej grał ten 1v3 na tych kablach może trochę mniej basu było niż w Epoca 2 tak mi się wtedy wydawało ale to tylko moje gdybanie najlepiej wypożycz kable i posłuchaj sam czy warto dopłacić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebol X. Nie wiem co Ci tam powstawiali w tym moim-Twoim Baltlabie, ale ja mam odmienne zdanie od Twojego. W porównaniu z MC-10L, Epoca 2 to zamulony i nudny dźwięk. Nie mogłem się z tym pogodzić więc posłałem dalej do ludzi. Pewnie zależy z jakimi kolumnami, ale z moimi byłymi ProAc Response 1.5 zasypiałem z nudów podczas słuchania muzyki. Po moim tuningu MC-10L, Epoca 2 zostaje daleko w tyle jeśli chodzi o przeźroczystość dźwięku. Trochę faktycznie ratuje go mikrodynamika. Jeśli chodzi o bas, tu myślę że mimo wszystko Epoca 2 miała go lepszego niż MC-10L, choć do wzorowych też nie należał. Wyobrażacie sobie Epocę 2 na godzinie drugiej gdzie powinien być czad a tu gitara mało co wibruje i nie kłuje prawie w ogóle w uszy ? Zrobili z tranzystora ugrzeczniony wzmak, który wychodził przed szereg i był bardziej grzeczny niż ciepła lampa. SPALONY dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdanie, zwłaszcza że znaczna większość głosów w tym mój, mówi zupełnie co innego. Brzmienia Baltlaba na pewno nie określił bym jako zamulone. Skąd taki pogląd? (zresztą wyrażany po raz wtóry przez kolegę w klubie...) Może miałeś (nie)przyjemność słuchać go na jakimś niefortunnym zestawieniu toru albo kabli?

Edytowane przez Kasper.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebol X. Nie wiem co Ci tam powstawiali w tym moim-Twoim Baltlabie, ale ja mam odmienne zdanie od Twojego.

Piotr Twoja później moja Epoca 2 była bez tuningu i tak jak już Ci mówiłem kiedyś Twoje odczucia to wina ProAc D15 czy też D 1.5 bo takie chyba Ty wtedy miałeś . Baltlab nie dawał rady z tymi ProAc to nie kolumny dla niego uwierz mi gdybyś usłyszał Epoca 2 i Yaqina MC-10L na Monitor Audio GS20 to byś zmienił zadnie na całkiem odwrotne bo to Yaqin (oryginalny) przy Epoca 2 jest zamulony i to bardzo trochę ratuje go założenie lamp EH i podkręcenie biasu w górę tak jak Ty to miałeś ale i tak daleko mu jeszcze wtedy do przejrzystości detaliczności i mikrodynamiki Baltlaba Epoca 2 . Druga sprawa też bardzo ważna to źródło z którym gra Baltlab jeśli jest spokojne delikatne i ocieplone a do tego będą ProAc D15 to będzie właśnie tak jak piszesz czyli nudno bez czadu gitary i bez kopa zamulenie masakryczne w takim połączeniu ale wystarczy podłączyć do Baltlaba Epoca 2 np. Atoll CD100 i Monitor Audio GS20 wtedy będzie taka masakra że uszy opadają po chwili a gitara Gary Moora potrafi zabić całą muzykę tak daje po uszach :) Baltlab Epoca 2 to dla mnie super wzmacniacz tyle że wymagający bardzo i wszystko łącznie z kablami musi być starannie dobrane pod niego wtedy pokaże co potrafi a potrafi dużo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem tylko z powodu basu u mnie Yaqin gra mocniejszym basem niż Baltlab Epoca 2 co prawda Baltlab miał ten bas lepszej jakości bardziej zróżnicowany ale było go jak dla mnie trochę za mało bo ja jednak lubię poczuć bas na sobie a nie tylko go słyszeć :)

Teraz po tuningu Yaqina kontrola i zróżnicowanie basu poprawiło się bardzo więc jestem zadowolony z Yaqina jednak do dziś wyczuwam w średnicy np. werble mikrodynamice i detalach że jednak Baltlab Epoca 2 miał tam więcej do powiedzenia . Wiem wiem dziwny jestem zostawiłem sobie Yaqina a Baltlaba w ogólnej ocenie i tak uważam za lepszy wzmacniacz :)

Ale to wszystko jest mało ważne najważniejsze jest żeby nam się podobało jak u nas gra muzyka bo dla nas ona ma grać a zdanie każdy inne może mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Może nareszcie ktoś z kolegów o Endo1 się wypowie. Sam być nie mogę, a bardzo mnie ta integra interesuje. W swojej klasie cenowej ma wielu konkurentów, ale wiadomo, że Baltlab wyjątkowo dobrze wycenione klocki kleci. No i nasze, polskie ;)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega "nowość" tej odsłony ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

 

Dlaczego głupich? Endo to wyższy poziom niż Epoca.

 

Epoca to Wybitne urządzenie w swojej cenie...moim zdaniem jeden z najlepszych wzmaków tranzystorowych do 5000 PLN jeśli ktoś lubi muzykę akustyczną, wokale i lubi delektować się barwą dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy nada się do rocka i metalu?

 

Nie wiem czy szukasz Epoca 2 czy może 3 . Ja miałem Epoca 2 to bardzo dobry tranzystorek tylko ma jedną wadę a nawet dwie trzeba starannie wszystko pod niego dobierać nawet kable no i jego bas nie jest jakiś potwornie mocny i kontrolowany więc może trochę brakować dociążenia i kopa przy metalu i rocku . Epoca 3 to już inna moc i inny dźwięk niestety 3 nie słyszałem więc nie pomogę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Epoca 3 i uważam go za bardzo dobry wzmacniacz. Możliwe że jest nieco mniej transparentny niż Epoca 2 natomiast ma większą moc i spokojnie sobie radzi z wysterowaniem takich "wybredniaków" jak np Harbeth 5. Wokale i klasyka są dla mnie super. Natomiast proponuję dokonać upgrade kabli zasilających stopnia wzmocnienia napięciowego (pre) ze stopniem wzmocnienia prądowego (power) daje to bardzo dobry efekt w postaci poprawy lokalizacji źródeł i basów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Epoca 3 i uważam go za bardzo dobry wzmacniacz. Możliwe że jest nieco mniej transparentny niż Epoca 2 natomiast ma większą moc i spokojnie sobie radzi z wysterowaniem takich "wybredniaków" jak np Harbeth 5. Wokale i klasyka są dla mnie super. Natomiast proponuję dokonać upgrade kabli zasilających stopnia wzmocnienia napięciowego (pre) ze stopniem wzmocnienia prądowego (power) daje to bardzo dobry efekt w postaci poprawy lokalizacji źródeł i basów.

 

Pozdrawiam

 

Słuchasz ostrzejszego grania? Jak wypada baltlab w takich klimatach? Słuchałem go dawno i troche znowu się zmieniło postrzeganie niektórych rzeczy w audio, na inne rzeczy sie patrzy. Dlatego pytam. Skąd jestes

 

Nie wiem czy szukasz Epoca 2 czy może 3 . Ja miałem Epoca 2 to bardzo dobry tranzystorek tylko ma jedną wadę a nawet dwie trzeba starannie wszystko pod niego dobierać nawet kable no i jego bas nie jest jakiś potwornie mocny i kontrolowany więc może trochę brakować dociążenia i kopa przy metalu i rocku . Epoca 3 to już inna moc i inny dźwięk niestety 3 nie słyszałem więc nie pomogę .

Epoce 3

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.