Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Epoca 2 dostała nowe źródło NAD m51 w komplecie z transportem NAD M50. Starzy górale powiadają, że Batlab gra lepiej ze źródłami droższymi od siebie i coś w tym jest bo jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki prezetnuje zestaw NAD + Batlab.

Najlepsze życzenia na Nowy Rok dla miłośników marki Batlab i szalonej zabawy dzisiaj z wieczora:)

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Moja Epoca 2 gra obecnie jako końcówka mocy, dual mono w pełni zbalansowane:) Korzystam z przedwzmacniacza daca Nad m51 w połączeniu xlr. Gram w tym zestawieniu kilka dni i przyzwyczajam się do dźwięku, przyzwyczajam bo zmiany w przekazie są bardzo duże moim zdaniem, na plus oczywiście. Zjawiskowa jest rozdzielczość, słychać wszystkie te audiofilskie smaczki, wdechy, mlaskania, skrzypienie krzesła w pińcetnym rzędzie itp:) Trochę miałem obawy do do tego, że siądzie barwa, "odchudzi się" dźwięk, ale nic z tych rzeczy, tu też jest lepiej wg mnie. Gdybym miał wprowadzone zmiany określić jednym słowem to bym powiedział, że koncowka mocy gra czyściej, ale nie jest to chuda analityczność, bardziej w kierunku "żywego" dźwięku. Modyfikacji dokonał oczywiście Pan Kozłowski, któremu jest bardzo wdzięczny za profesjonalne wykonanie usługi.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Nada s500i, ale z Epoca 2. Nad to zacny cedek , zwarty, rozdzielczy dźwięk z mocnym basem. Mój miał prawie 10 lat i chodził jak marzenie, s500i zmieniłem na dac, też Nad. Na forum przewijały się opinie, że Baltlaby lubią grać po xlr ze względu na wyższe napięcie, z drugiej strony żaden ze wzmacniaczy Baltlaba nie jest w pełni zbalansowany. Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad przeróbką

Epoca 3 na końcówkę mocy i dokupił do niej jakiś dobry dac z regulacją głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany Baltlabem Epoką 1 v.3 lub E2. Pilot i XLR nie ma dla mnie wartości. Gdyby ktoś chciał się pozbyć lub słyszał, że kolega kolegi takiego ma to proszę o informację ;). Pozdrawiam.

Pytaj tu może jeszcze aktualne

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/wzmacniacz-uzywany-baltlab-ep-os105897.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, ale wszystkie giełdy mam prześledzone. Żadne z ogłoszeń nie jest już aktualne. Pozdrawiam

Baltlaby pojawiają się średnio co jakieś 6 miesięcy i co ciekawe często parami więc trzeba cierpliwie śledzić ogłoszenia i szybko reagować bo raczej jak już się pojawią to długo nie wiszą w ogłoszeniu no chyba że cena jakaś przesadzona ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Szukającym niedrogiej sieciówki do Baltlaba 1v3 lub 2 mogę z czystym sumieniem polecić wyrób JK Audio Premium v2 na Helukabel serii Topflex. W porównaniu do zwykłego kabla jest czyściej, dynamiczniej, panuje też większy spokój i porządek. Co ważne, u mnie obyło się bez efektu mulenia.

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Po odsłuchach domowych decyzja zapadła, ENDO 2 zagości w salonie, wrażenie jakie wywarł na nas ogromnie pozytywne. Kilka dni wcześniej słuchałem Unison Search S9, topowy model(second hand), ale jednak Baltlab bardziej brzemieniem zachwycił, przejzystoscią i stereo, a do tego detale, na obecny czas okres, lampę sobie odpuszczam, ale nie zarzekam się, zwłaszcza że Ad Fontes u mnie się kręci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało sie pojawić Endo 3 czyli podobno 2 kanałowa końcówka . Ma ktoś info ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dziś zapytać,

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z góry dziękuje , bo rozważam

 

z góry dziekuje , bo rozważam

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanic

można prosić o rozwinięcie. Unison S9 to nie przelewki, więc skoro endo2 wypadł lepiej, to musi na prawdę być dobry. Zainteresował mnie temat bo sam szukam alternatywy dla lampowego Amplifona WT40II. To świetny wzmacniacz i już parę tranzystorów nie dało rady. Teraz jedzie do mnie Epoca 3, zobaczymy jak się spisze. Wzmacniacz gra u mnie niemal 16 h na dobę jak jestem na jamce, więc lampa nie bardzo. Stąd poszukiwanie tranzystora i pokładane nadzieje w baltlabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanic

można prosić o rozwinięcie. Unison S9 to nie przelewki, więc skoro endo2 wypadł lepiej, to musi na prawdę być dobry. Zainteresował mnie temat bo sam szukam alternatywy dla lampowego Amplifona WT40II. To świetny wzmacniacz i już parę tranzystorów nie dało rady. Teraz jedzie do mnie Epoca 3, zobaczymy jak się spisze. Wzmacniacz gra u mnie niemal 16 h na dobę jak jestem na jamce, więc lampa nie bardzo. Stąd poszukiwanie tranzystora i pokładane nadzieje w baltlabie.

Witam Gman

To była idealna sytuacja posłuchać na własnym systemie dobrej lampy-bardzo nawet i endo, kolumny Akkus redwine 717(89db/4ohm) plus ad fontes/gramofon plus OPPO, inne wzmacniacze słuchałem w sklepach, a to nie to samo. Posłuchałem UR S9 kilka godzin, a potem endo 2, detali więcej, średnica i wysokie bardzo poukładane-miejsce na scenie, bas też, ale jakby nie za wiele, ja tak lubię, mniej basu co dech zapiera, a więcej liniowości. Pięknie też było słychać pogłos, vocal miał długie brzmienie, naturalne. Naturalne i neutralne, to chyba odpowiednie słowa, do tego przejrzystość i scena.

Muzyka symfoniczna zabrzmiała bardzo pełnie, poszczególne instrumenty nawet przy głośnym słuchaniu nie zamieniały się w hałas.

Usłyszałem detale, jakich wcześniej nie słyszałem, pewnie trywialna uwaga, teraz słucham na thule PR 100(preamp) plus Advance acustic 160(końcówka)

Pewnie na ocenę ma tu też wpływ stosunek ceny do jakości i możliwości mojego budżetu, czy można być obiektywnym?

Sam mam rozterkę, bo magia lampy ciągnęła, ale czy to ostatnie słowo?

 

Na Edno czekam do soboty, zmieniam front na czarny u producenta, a wtedy juz dłuższe odsłuchy i uczta audiofilska.

Powodzenia przy epoce 3

Edytowane przez Titanic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebolx

A co teraz napędza twoje kolumny bo baltlabie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po Baltlabie wróciłem do Yaqina MC-10L chińczyk po lekkim upgrade wstawione kondensatory Mundorf Supreme całe okablowanie ekranowane prądy napięcia pomierzone ustawione i luty poprawione .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Baltlabie wróciłem do Yaqina MC-10L chińczyk po lekkim upgrade wstawione kondensatory Mundorf Supreme całe okablowanie ekranowane prądy napięcia pomierzone ustawione i luty poprawione .

Witam ja już nie w klubie ale lubię Baltlaba bo miło go wspominam a miałem i 1v3 i E2 .

Kolego napisz z czym u Ciebie gra 1v3 i jakie wrażenia co było wcześniej i co się poprawiło po zakupie Baltlaba .

Witam ja już nie w klubie ale lubię Baltlaba bo miło go wspominam a miałem i 1v3 i E2 .

Skrót E2 to od Endo 2 czy Epoca 2 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót E2 to od Endo 2 czy Epoca 2 :-)

Faktycznie zapomniałem że teraz jest jeszcze Endo 2 więc powinienem pisać Epoca 2 :) Ogólnie to o różnicach między MC-10L a Epoca 2 można napisać to samo co Ty zauważyłeś między Unisonem S9 a Endo 2 chociaż MC-10L i Epoca 2 to nie ta klasa oczywiście . MC-10L jak to lampka ma swój klimat wiadomo czaruje wokalami i jest łagodniejsza dla ucha no i w tym przypadku ma lepszy bas niż Epoca 2 ale za to Epoca 2 to przejrzystość detale i mikrodynamika lepsza więc kto co woli i co komu się zgra z resztą systemu .

 

Zainteresował mnie temat bo sam szukam alternatywy dla lampowego Amplifona WT40II. To świetny wzmacniacz i już parę tranzystorów nie dało rady. Teraz jedzie do mnie Epoca 3, zobaczymy jak się spisze. Wzmacniacz gra u mnie niemal 16 h na dobę jak jestem na jamce, więc lampa nie bardzo. Stąd poszukiwanie tranzystora i pokładane nadzieje w baltlabie.

Amplifona WT40II miałem okazję słuchać i faktycznie to bardzo czarujący dźwięk jest obawiam się że Epoca 3 nie da mu rady chyba bliżej lampy jest stara Epoca 2 no ale kto wie może i 3 u Ciebie zagra fajnie czekamy na relację z porównania WT40II vs Epoca 3 :) Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już nie w klubie ale lubię Baltlaba bo miło go wspominam a miałem i 1v3 i E2 .

Kolego napisz z czym u Ciebie gra 1v3 i jakie wrażenia co było wcześniej i co się poprawiło po zakupie Baltlaba .

 

Witam,

Baltlab zastąpił NVA AP-20. Poprawiła się rozdzielczość przy klasyce, w muzyce jest więcej powietrza i poprawiła się przestrzeń. Kolumny Von Schweikert VR-1, CD Acurus ACD 11, kabel zasilający wzmacniacz Isotec, IC srebrne od M&B (Polska produkcja), głośnkowe w taśmie posrebrzane. Zastanawiam się nad wymianą IC wewnętrznych na sevenroids. Ma ktoś doświadczenia związane z tym ostatnim tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.