Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony - porady serwisowe.


Gość G.Mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent RS-BX606, taśma zmienia położenie na rolce dociskowej około 2 mm. Przełożyłem rolkę z 707 gdzie jest identyczny zespół rolki, dalej ten sam problem, rolka z 606 na 707 działa OK. Problem występuje nie na wszystkich taśmach, tylko na tych, które ciężej "chodzą". Tor przesuwu wyczyszczony. Co może być przyczyną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof POPIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent RS-BX606, taśma zmienia położenie na rolce dociskowej około 2 mm. Przełożyłem rolkę z 707 gdzie jest identyczny zespół rolki, dalej ten sam problem, rolka z 606 na 707 działa OK. Problem występuje nie na wszystkich taśmach, tylko na tych, które ciężej "chodzą". Tor przesuwu wyczyszczony. Co może być przyczyną ?

Zapewne chodzi o to sprzęgło w lewej szpulce odpowiedzialne za naciąg taśmy. Ja w moim RS-BX707 dokonałem ciekawego odkrycia w związku z drżeniem dźwięku jakie czasem występuje w tym decku podczas odtwarzania czy nagrywania.

Otóż sposób na zlikwidowanie tej usterki został już podany przez kolegów z tego forum, ale teraz dopiero wiem co konkretnie się dzieje i co jest bezpośrednim powodem drżenia dźwięku. Podczas odtwarzania zwróciłem uwagę na cykliczny stukot który wydobywa się z magnetofonu. Okazało się że stukają ząbki w lewej szpulce kasety o ząbki (zabierak) lewej szpulki magnetofonu. Otwór wewnętrzny w szpulce kasety jest nieco większy niż średnica zabieraka nie uwzględniając ząbków na nim. Problem w tym, że te średnice otworów w szpulkach kaset nie są jednakowe. Zależy z jakiej firmy jest kaseta i z jakiego okresu...różnie. Te które mają większej średnicy otwór w szpulkach (z uwzględnieniem ząbków) hałasują ponieważ lewa szpulka z taśmą w kasecie "przewala się" z góry na dół co ileś tam dziesiąt stopni obrotu. Ząbek w szpulce kasety uderza o zabierak w lewej szpulce magnetofonu powodując wibracje które przenoszą się na taśmę. Gdyby lewa szpulka w tych deckach była solidniejsza, bardziej stabilna i nie miała luzu poprzecznego to pewnie nie było by takiego problemu. Ale dlaczego zwiększenie naciągu taśmy likwiduje efekt drżenia dźwięku ? Otóż trzeba się przyjrzeć jak wyglądają ząbki za zabieraku w tym decku i innych też. Opór stawiany przez lewą szpulkę dzięki obecności sprzęgła powoduje że ząbki w lewej szpulce kasety nijako "wspinają się" pod górkę" na ząbki zabieraka ponieważ te z jednej strony mają łagodne "podejście". Tak że dochodzi w ten sposób do samo wycentrowania się szpulki kasety i zostaje zlikwidowany luz co z kolei powoduje że nic już o siebie nie stuka. Ja jeszcze nie rozbierałem mechanizmu w moim RS-BX707 w celu wyczyszczenia sprzęgła lewej szpulki i rozciągnięcia tej sprężynki, ale zlikwidowałem luz poprzeczny tej szpulki kasety naklejając maleńkie kwadraciki taśmy izolacyjnej pomiędzy ząbki zabieraka. Efekt był bardzo dobry, bo odtwarzany sygnał kalibracyjny 1kHz brzmiał gładko i drżenie zniknęło całkowicie. Niestety tak jak pisałem wyżej średnice otworów w szpulkach kaset z uwzględnieniem ząbków nie są zawsze jednakowe. Niektóre kasety wchodziły idealnie, a do niektórych zabierak lewej szpulki magnetofonu nie chciał wskakiwać w szpulkę kasety. Czeka mnie więc rozbiórka mechanizmu i zwiększenie oporu lewego sprzęgła co również musi pomóc w kwestii uciekającej taśmy na rolce dociskowej w Twoim magnetofonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Jeżeli dobrze zrozumiałem muszę zwiększyć opór stawiany przez lewe sprzęgło, czyli rozebrać i rozciągnąć sprężynę pod talerzykiem. Druga sprawa a raczej pytanie, czy macie jakiś dobry sposób na matowienie rolek tak aby to wykonywać jak najdokładniej /najrówniej/ ? Nakładanie rolki na ośkę od silniczka i dociskanie do papieru wydaj mi się mało dokładne i boję się że można tylko pogorszyć sprawę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Jeżeli dobrze zrozumiałem muszę zwiększyć opór stawiany przez lewe sprzęgło, czyli rozebrać i rozciągnąć sprężynę pod talerzykiem. Druga sprawa a raczej pytanie, czy macie jakiś dobry sposób na matowienie rolek tak aby to wykonywać jak najdokładniej /najrówniej/ ? Nakładanie rolki na ośkę od silniczka i dociskanie do papieru wydaj mi się mało dokładne i boję się że można tylko pogorszyć sprawę :)

 

To jest bardzo dobra metoda. Tylko trzeba nakleić papier ścierny gradacji ok.220 na równą płytkę plastikową np z starej linijki szkolnej szerokości ok. 1cm na taśmie dwustronnej. Trzeba pozwolić położyć się swobodnie płytce na powierzchni rolki podczas szlifowania. Chodzi o to by nie trzymać płytki sztywno w palcach wymuszając jej położenie. Efekt szlifowania widać wyraźnie, bo jeśli rolka była beczkowata to wiadomo że będzie najpierw ścierało jej środek. Nie ukrywam, że trzeba mieć trochę wprawy i umiejętności w paluszkach, ale nie jest to coś nie wykonalnego dla przeciętnego Kowalskiego. Ja w ten sposób dorabiałem, przerabiałem i poprawiałem oryginalne rolki. Pozytywny efekt słychać podczas odsłuchu tonu kalibracyjnego 1kHz i innych np. 3kHz.. Chociaż wiadomo, że nie tylko od rolki dociskowej zależy równomierność przesuwu taśmy. Inne zniekształcenia mają inny charakter i częstotliwość, dlatego dość łatwo można stwierdzić "na słuch" co powoduje dane zniekształcenia.

PS,- Bardzo ważna jest jakość papieru ściernego. Musi być ostry i dobrej firmy, ale te do szlifowania drewna nadają się znakomicie np. firmy Vitex. Podczas szlifowania nie należy mocno dociskać płytki do rolki. To dlatego że nie może absolutnie nagrzać się zbyt mocno obrabiana guma. To właśnie wysoka ostrość papieru ma zapewnić dobrą obróbkę bez zbędnego wytwarzania podwyższenej temperatury co powoduje odkształcenie się gumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie z tą "wprawą" bo nie ma na czym potrenować :) Pomyślę jednak nad jakimś prostym "przyrządem" który by zapewnił większą dokładność niż moje ręce. Najważniejsze, jak napisałeś, aby nie dociskać rolki do papieru, tylko ta deseczka z papierem ma opaść na rolkę i zrobić swoje. Tylko że pomysł, pomysłem z wykonaniem może być słabiej ale się zobaczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią, bardziej doświadczonego w postach, Marka-41 umieszczam i tu moje pytania, może komuś z tego forum też piszczy:)

 

Mam problem z revoxem b 77. Pierwszy raz założyłem duże szpule, 26 cm i po godzinie grania coś zaczęło piszczeć" tak na ucho" 8-10 Khz, gdzieś w środku. Nie wiem czy to silniki czy może coś w elektronice, trudno to zlokalizować. Z małymi szpulami nie ma problemu. Co z tym zrobić? I drugie pytanie czym z osiągalnych u nas olejów można zastąpić Isoflex® PDP 65 czy Mobil DTE - EH zalecane do smarowania silników w revoxie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozjazd srednic otworu rolki w kasecie i "lewej" osi w magnetofonie to spory problem w deckach jednowałkowych - przewalająca sie rolka podająca taśme w zasadzie niweczy całą bajke o "superprecyzyjnym mechaniźmie antyrezonansowym", ale jak sie przetestuje klikadziesiat modeli kaset latwo wyczuć które kasety "nadziewają" sie na styk, a ktore mają luz i tych drugich zwyczajnie unikać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez v12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić taśmę? Swojego czasu były dołączane do polskich szpulaków takie filcowe kołki. Wydaje mi się że to jest totalna demolka taśmy, więc jak to zrobić? Nie pamiętam gdzie ale kilka lat temu czytałem że czyszczą taśmy ,o zgrozo , na mokro! a potem jeszcze jakieś oleje silikonowe nakładają. Zupełny odlot. Chociaż ciągle mam wrażenie że to gdzieś ze środka puki co nie chcę go rozkręcać, a zatem spróbowałbym z taśmą. Teraz katuję się przesłuchując po dłuższej przerwie, przed skasowaniem, kolejną taśmę godzina i na razie cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić taśmę? Swojego czasu były dołączane do polskich szpulaków takie filcowe kołki. Wydaje mi się że to jest totalna demolka taśmy, więc jak to zrobić? Nie pamiętam gdzie ale kilka lat temu czytałem że czyszczą taśmy ,o zgrozo , na mokro! a potem jeszcze jakieś oleje silikonowe nakładają. Zupełny odlot. Chociaż ciągle mam wrażenie że to gdzieś ze środka puki co nie chcę go rozkręcać, a zatem spróbowałbym z taśmą. Teraz katuję się przesłuchując po dłuższej przerwie, przed skasowaniem, kolejną taśmę godzina i na razie cisza.

Czyszczenie taśmy ,to nie żadna ściema.Mam nawet specjalną taśmę firmy 3M

do tego celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przesłuchałem, a raczej przewinąłem z wyciszonym dźwiękiem (tyrolski pop, nawet setka nie pomogła) inną dużą taśmę w dwie strony, 3 godziny, i nic. A zatem Filwoj chyba miał rację. Czyli czyścimy. Czyszcząc taśmę trzeba uwzględnić że przeważnie mamy do czynienia ze starymi taśmami, a więc z odparowanymi plastyfikatorami i osłabioną przyczepnością nośnika. Wszelkie mechaniczne metody raczej odpadają. Mam stare ruskie taśmy które już po przejściu przez magnetofon zostawiają część nośnika, mam zresztą też radiowe taśmy agfa które po przejściu zostawiają część głowicy :). A czyszczenie taśmy taśmą ?....Jak więc to zrobić żeby nie zostało tylko podłoże.

 

P. S. Kolesie od mokrego czyszczenia taśm nakładali nie silikon a teflon. Twierdzili że im to bardzo dobrze robi, taśmom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma czyszcząca to 610-1-150 PA CR Scotch Tape Cleanic.

Ja poprostu odcinam sobie kawałek i trzymam w ręku tak,aby podczas przewijania taśma była czyszczona z obydwu stron.Jeśli czyszczona taśma mocno brudzi,to często zmieniam czyscik.Taśmy się tak nie uratuje,ale można skopiować nagranie,jesli ma dla nas większą wartość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli taśma mocno sypie to raczej już nie jest do uratowania. Jeżeli leżała długo nie używana w złych warunkach to przewjam ją lekko ściskając z obu stron wilgotną szmatką często ją przekładając. Potem to samo na sucho. Kilka taśm po takim czyszczeniu zachowuje się całkiem przyzwoicie, kilku nie dało się uratować. Polecam lekturę wątku o taśmach śp Korwina, jest tam b. dużo praktycznych informacji.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, chociaż ta taśma wydaje się być nie osiągalna u nas. Wpadłem na inny pomysł spróbuję wykorzystać szczotki z włókna węglowego do czyszczenia płyt. Mam ich kilka więc albo potnę na kawałki i poupycham między głowicami albo dodatkowa rolka poza torem taśmy żeby stworzyć odpowiednio długi prostoliniowy odcinek i z dwóch stron szczotki. Przy dużych szpulach w revoxie trudno cokolwiek włożyć.

W międzyczasie wskoczył post Filwoja, jednak na mokro? Taśma wygląda solidnie, nie ma pofalowanych brzegów, nie jest porozciągana, zwija się równo. Może i tak spróbuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Temat . SONY TC K 590 .

Niedawno do mojej kolekcji dodałem taki model Sony i wszystko byłoby OK ale nie ma tak dobrze .

Przy odtwarzaniu mechanizm wydaje lekkie stuki , prawa rolka , ta nawijająca lekko stuka , podczas przewijania i na początku taśmy są częstsze oczywiście , potem wraz ze spadającą liczbą obrotów stuki także są rzadsze .

Czy jest to usterka jednego z dwóch silników , ten główny jest OK , pracuje cichutko i z dobrymi obrotami czy może to być usterka mechaniczna którejś z zębatek , stawiałbym na to ale Wy tu jesteście fachowcami od tych co tu kryć , już zabytkowych i powoli odchodzących niestety maszyn . Nie wiem jak to sprawdzić a nie chcę go demontować . Czy da się z tym żyć czy szukać serwisu ?

Poza tym ten magnetofon jest po prostu znakomity i chciałoby się żeby jeszcze długo posłużył ...

 

Post przeniosłem z tematu " Magnetofon "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cezary S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Czy jest to usterka jednego z dwóch silników , ten główny jest OK , pracuje cichutko i z dobrymi obrotami

 

Być może.

 

czy może to być usterka mechaniczna którejś z zębatek ,

 

Być może po raz drugi.

 

stawiałbym na to ale Wy tu jesteście fachowcami od tych co tu kryć ,

 

Fachowcami, ale nie wróżkami. Musimy mieć jakieś dane do analizy.

 

Nie wiem jak to sprawdzić a nie chcę go demontować .

 

A nam się nie chce domyślać. Otworzyłeś chociaż magnetofon i posłuchałeś pracy mechanizmu?

Jeśli stukot jest suchy i "metaliczny" to będą koła zębate. Jeśli przytłumiony i "miękki", to będą wytarte szczotki/komutator/łożyska silnika napędzającego talerzyki, a nie wałki.

 

Czy da się z tym żyć czy szukać serwisu ?

 

To jest usterka i warto ją usunąć.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest częstotliwość tych stuków? Mam podobny objaw w mojej aiwie f-8, ale u mnie stuki występują co około 1 sekundy i wyraznie i ich częstotliwość zależy od pędkości obrotowej prawej szpulki.Pomimo tego,że oglądałem cały mechanizm,to nie znalazłem przyczyny.Co ciekawe stuki pojawiają się nie na wszystkich kasetach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A nam się nie chce domyślać. Otworzyłeś chociaż magnetofon i posłuchałeś pracy mechanizmu?

Jeśli stukot jest suchy i "metaliczny" to będą koła zębate. Jeśli przytłumiony i "miękki", to będą wytarte szczotki/komutator/łożyska silnika napędzającego talerzyki, a nie wałki."

 

Tak , każdy nowo nabyty sprzęt otwieram w celu dopieszczenia , sprawdzenia pasków , silnika i ogólnego ogarnięcia .

Tego SONY także otwarłem , wymieniłem pasek , był dość luźny , myśląc że to jest powodem irytującego stukania . Niestety , nic to nie dało . Stukot jest taki jak opisałeś , suchy i metaliczny , więc pewnie zębatki .

Jednakże sam demontować go nie będę , poszukam jakiegoś serwisu który jeszcze potrafi zaopiekować się zabytkami , na pewno nie będzie łatwo . Ale jak napisałem ten SONY jest wart zachodu .

 

Dwa lata temu zakupiłem TC K 611 z podobnym mechanizmem , może nawet takim samym , tam problemem był silnik główny . Ale to szybko ogarnąłem , wymiana silnika w tych modułowych konstrukcjach jest bajeczna . I ten pracuje bez zarzutu . Natomiast demontowanie tych zębatek przy pozostałych silnikach , duża sprawa .

Porównałbym ją z wymianą paska napędu w Hitachi D 555 , samodzielnie raczej nie do zrobienia .

 

Jaka jest częstotliwość tych stuków? Mam podobny objaw w mojej aiwie f-8, ale u mnie stuki występują co około 1 sekundy i wyraznie i ich częstotliwość zależy od pędkości obrotowej prawej szpulki.Pomimo tego,że oglądałem cały mechanizm,to nie znalazłem przyczyny.Co ciekawe stuki pojawiają się nie na wszystkich kasetach..

Jest dokładnie tak samo , początek kasety - częste , potem częstotliwość spada .

Jeszcze nie testowałem tego na wielu kasetach ale chyba nie ma to wpływu , przy przewijaniu do przodu stuka często - gęsto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy częstotliwość tych stuków pokrywa się z ilością obrotów szpulki nawijającej taśmę przy odtwarzaniu? Bo jeśli tak, to będziesz wiedział, gdzie szukać ich źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób są napędzane szpulki w tym decku podczas przewijania i odtwarzania. Ale jeśli jest to idler z kółkiem ciernym i sprzęgło pod tym kółkiem, to stawiam na uszkodzoną oponkę. Trzeba by sprawdzić w jakim stanie jest oponka i talerzyki szpulek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Tego SONY także otwarłem , wymieniłem pasek , był dość luźny , myśląc że to jest powodem irytującego stukania . Niestety , nic to nie dało . Stukot jest taki jak opisałeś , suchy i metaliczny , więc pewnie zębatki .

Jednakże sam demontować go nie będę , poszukam jakiegoś serwisu który jeszcze potrafi zaopiekować się zabytkami , na pewno nie będzie łatwo . Ale jak napisałem ten SONY jest wart zachodu .

 

W tym mechanizmie nie ma gumowego idlera. Silnik napędza talerzyki poprzez koła zębate.

Uruchom przewijanie lub odtwarzanie taśmy bez kasety w kieszeni. Będzie musiał ręcznie oszukać magnetofon, naciskając odpowiedni czujnik w kieszeni, aby uruchomić którąś z tych funkcji.

Jeśli stukot nadal będzie występował, jego źródłem nie jest naciąg taśmy wywierany na prawy talerzyk.

Obejrzyj dokładnie współpracujące przy odtwarzaniu i przewijaniu koła zębate.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę wątku o taśmach śp Korwina, jest tam b. dużo praktycznych informacji.

W.

 

Smutno się zrobiło, czytałem wątek magnetofon od początku i jakoś umknęło mi to, że Korwina nie ma już wśród nas. Szkoda... super gość, duża wiedza i specyficzne poczucie humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom przewijanie lub odtwarzanie taśmy bez kasety w kieszeni. Będzie musiał ręcznie oszukać magnetofon, naciskając odpowiedni czujnik w kieszeni, aby uruchomić którąś z tych funkcji.

Spróbuję , chociaż już zrobiłem to doświadczenie , ale tam przy podniesieniu czujników i włączeniu odtwarzania automatycznie zamyka się kieszeń .W każdym razie wygląda to tak że w jednym miejscu zębatki "coś" jest i tak jak opisałem , na początku kasety stuki są częste by potem stopniowo zanikać . Jeśli nie znajdę kogoś kto się na tych mechanizmach naprawdę zna , będę musiał przywyknąć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cezary S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy częstotliwość tych stuków pokrywa się z ilością obrotów prawej szpulki (talerzyka)? Bo jeśli tak, to ewidentnie będzie wskazywało na problem z zębatką w prawym talerzyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy częstotliwość tych stuków pokrywa się z ilością obrotów prawej szpulki (talerzyka)? Bo jeśli tak, to ewidentnie będzie wskazywało na problem z zębatką w prawym talerzyku.

Tak , obserwowałem jak to wygląda i nie pokrywa się .

Powoli staram się przyzwyczaić ...

Dopóki nie znajdę serwisu , będę z tym musiał żyć . Ten deck coraz bardziej mi się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie czujesz się na siłach wyjąć mechanizm. Za przewijanie odpowiada jeden silnik - jeśli dźwięki miałyby pochodzić od zębatki napędzającej talerzyki, to dziwne, że w jedną stronę cyka, a w drugą nie. A tak troszkę strzelając - w jaki sposób przekazywane są impulsy do wskazań licznika? Może tam tkwi problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ma ktoś kontakt na kogoś sprawdzonego z Gliwic , kto ma możliwości wymiany rolek i regulacji toru tasmy w Decku Sony ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio dwa walkmany Sony WM-DD11. Oba mają taki sam defekt- bardzo cichy dźwięk, oraz głośny pisk po włączeniu Dolby. Sprawdzałem je na nowych bateriach. Może ktoś naprawiał taką usterkę, i ma ochotę podzielić się doświadczeniem?

 

Trza by było poguglać i może można coś znaleźć w temacie, np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O - i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jmaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tej firmy kasete TEAC Test Tape MTT-256 (Freq,Level,Azimuth, 120μs) do kalibracji i jest OK,

 

Aukcja :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Chyba najbardziej uniwersalna, tylko ta cena, niestety jest bardzo drogo.

Pozdrawiam

 

Cena troszke spadla :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w nim też pokrywy baterii- chętnie odkupię taką.

Czy to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pokrywa? (swoją drogą czy one się nie trzymały korpusów i same odpadały?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.