Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś już pisałem o swoich doświadczeniach: A21a Signature nie chciał dla mnie zagrać ze spendorami. Co prawda były to chyba A6 czy jakoś tak i być może spowodowały to pewne błędy "systemowe" ;). W każdym razie obecnie gra mi z Audio Physic classic 20 i jest OK. @il Dottore w każdym razie, raz czegoś szukałem i natrafiłem na ten test:

http://hifiknights.com/recenzje/sugden-a21-a-l-signature-series/

idąc dalej można znaleźć ten teścik:

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/2197-sugden-ls21.html

i pewnie jeszcze inne. Od czasu jak czytałem te artykuły minęło już trochę czasu i gdzieś tam z tyłu głowy kiełkuje taki pomysł ...😈 Logika by wskazywała, że producent sprzętu wie co chce osiągnąć... Tak czy siak, wtrącam tylko takie info ponieważ zważywszy na rodowód może warto zerknąć. Może się też okazać, że to tylko ciekawostka ponieważ na stronie są "no longer available", ale kto tam wie, wszak to manufaktura gdzie można z właścicielem porozmawiać. Z jakiegoś powodu im chyba nie poszła sprzedaż - może znowu za dużo w marketing wpompowali kasy ;).

https://www.sugdenaudio.com/ls21-loudspeaker

A może ktoś słyszał lub miał i coś powie ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skierniak napisał:

może znowu za dużo w marketing wpompowali kasy

Sugden szczyci się tym, że nie ma działu marketingu. Mało tego! Dopiero w najnowszej serii firma zniżyła się do zatrudnienia designera. 🙂 Obecnie czas oczekiwania na zamówiony sprzęt to wiele miesięcy. To po co im jakiś marketing?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym się przywitać z moimi pierwszymi Spendorami s6e, które grają ze wzmacniaczem Dayens Menuetto. Powiem szczerze, że po pierwszych odsłuchach nie byłem jakoś mocno przekonany, ale jak ktoś już tu pisał - im więcej się słucha tym więcej się słyszy. Średnica i wokale u mnie nigdy nie były na takim poziomie 🙂

Pozdrowienia dla wszystkich

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ajrock napisał:

@MichałW z czym grają twoje Spendory. Poza tym gratulacje z zakupu.

Wzmak Dayens Menuetto

Tor cyfrowy: jeden z chińskich DACów opartych o chip PCM1794. Opamy wymienione z OPA2604 na OPA627

Tor analogowy: przedwzmacniacz DIY Macabriaa, gramofon Sony ps-x45, wkładka Shure V15III, igła Jico SAS/B

(ale gramofon chwilowo schowany bo mam w domu roczniaka i dwulatka - a to niebezpieczne połączenie)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam klubowiczów. Zastanawiam się nad zakupem Spendorów do mojego Denona PMA 2500. Nie wiem jeszcze czy będzie to Classic 2/3 czy też A4 lub A7. Pokój ma 22 metry. Popytałem trochę wśród osób sprzedających swoje używane Spendory. Większość z nich przyznawała że wymieniali membrany głośników niskotonowych. Czy to przypadłość kolumn tego producenta? Mieliście takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Przyslaw napisał:

Witam klubowiczów. Zastanawiam się nad zakupem Spendorów do mojego Denona PMA 2500. Nie wiem jeszcze czy będzie to Classic 2/3 czy też A4 lub A7. Pokój ma 22 metry. Popytałem trochę wśród osób sprzedających swoje używane Spendory. Większość z nich przyznawała że wymieniali membrany głośników niskotonowych. Czy to przypadłość kolumn tego producenta? Mieliście takie przypadki?

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej przypadłości Spendorów.

U mnie od lat bez problemów (A6R)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Sugden szczyci się tym, że nie ma działu marketingu. Mało tego! Dopiero w najnowszej serii firma zniżyła się do zatrudnienia designera. Obecnie czas oczekiwania na zamówiony sprzęt to wiele miesięcy. To po co im jakiś marketing?
Jedna ze strategii sprzedaży, żadna nowość.

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A dziękuję. Płynne, nasycone, barwne, ogromne wokale, dobra stereofonia, lepsza gradacja planów jak w moich poprzednich - AP spark 5. Nie tłuką górą, mimo tego sąsiadka góry - średnica nie jest przytłumiona. Wciąąągające, nie mogę się oderwać. 

Cytat

Płynne, nasycone, barwne, ogromne wokale

Ale i dobrze różnicujące wzmocnienie. Z innym wzmakiem zagrały szybko i bezpośrednio. Na focie z moim starym dobrym Unico. 

18 minut temu, Przyslaw napisał:

I co to za standy

A taka tanioszka z Allegro, pod wymiar:

https://allegro.pl/oferta/stojaki-pod-kolumny-standy-pod-glosniki-podstawki-8351455353

Zastanawiam się czy ich nie przypalić trochę i machnąć lakierem. 

507481_e2785957-3e44-4ccb-afc9-f7f090bc6

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym docelowo mają grać? Na jakim metrażu słuchasz?

Słyszałem te paczki tylko przez kilka minut i zaczarowały mnie. Obecnie szukam kolumn , przesłuchałem już chyba z 10 modeli różnych producentów i nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak Classici. Chyba trzeba będzie poczekać , odłożyć jeszcze trochę PLNów i kupić Spendora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przyslaw napisał:

Z czym docelowo mają grać?

A nie wiem, z Unico jest tak, że mógłbym żyć. Zamierzam sprawdzić triode 25. 

4 minuty temu, Przyslaw napisał:

Na jakim metrażu słuchasz?

15m² z pogłosem jakieś 0,3-0,4s, ale uczciwie ostrzegam, u mnie potrafią się wzbudzić, lecz grają tak pięknie że mam to gdzieś. Kiedyś może pobawię się dsp. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odpowiedzi pomieszczenia, repertuaru i gustu. Nie sprawdzisz u siebie to się nie dowiesz. 😝

Czytałem gdzieś że seria A jest "unowocześniona". Zgadywałbym że jaśniejsze, ale czy to prawda, czy tylko moje domysły, to Ci nie powiem. 😏

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Przyslaw napisał:

Niestety ani Spendora ani Herbetha w Bydgoszczy nie uświadczysz  jestem skazany na podróżowanie. 

Mogę wiedzieć gdzie kupiłeś i czy miałeś możliwość odsłuchu w domu?

Harbeth jest w Audioneo, a to zdaje się Gdańsk.

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś doświadczenia w wygrzewaniu serii Classic? Nowe grają ostrawą górą i brak nasycenia. Zupełnie nieprzyjemne w porównaniu do dema które miałem. Mam nadzieję że to minie. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Gdyby szukał mam do sprzedania Spendory A5r. Kolor orzech. Powód zmiany chciałbym trochę większe kolumny...i oczywiście Spendory. Moje pomieszczenie ma ok. 35 m.kw. więc pomimo, że A5R grają świetną średnicą, pięknym wokalem i przestrzenią to jednak w moim pomieszczu potrzeba większych kolumn.  I tu mam do szanownych klubowiczów pytanie jak w stosunku do A5r brzmią A6r oraz A7. Tak wstępnie myślałem o tych dwóch wymienionych. Nie chciałbym stracić tej magicznej barwy i przestrzeni. No chyba, że lepiej poszukać D7...ale to jeszcze nie ten budżet:( Jeśli mogę poproszę o opis brzmienia A6r, A7 no i może także D7 w stosunku do A5r. Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, posiadam Sugdena A21Se Signature do sprzedania, najmocniejsza wersja sprzęt nowy z tego roku , nieużywany. Oferuję go w dobrej cenie ale potencjalni zainteresowani proponują śmieszne kwoty więc się zastanawiam czy go sobie w biurze nie zainstalować ze Spendorami lub Harbethami (przynajmniej będzie czas żeby spokojnie posłuchać 🙂

Rozważam następujące modele Spendor  2/3, Spendor 1/2, Harbeth 30.2 XD, Harbeth SHL5plus XD

Możecie mi opisać w wolnej chwili w skrócie czym się będą różniły poszczególne modele i które sprawdzą się najlepiej w poniższych warunkach:

pomieszczenie ok 16-18mkw, blisko ściany, ciche słuchanie !!!.

 

dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2023 o 12:11, kaziu106 napisał:

Witam serdecznie. Gdyby szukał mam do sprzedania Spendory A5r. Kolor orzech. Powód zmiany chciałbym trochę większe kolumny...i oczywiście Spendory. Moje pomieszczenie ma ok. 35 m.kw. więc pomimo, że A5R grają świetną średnicą, pięknym wokalem i przestrzenią to jednak w moim pomieszczu potrzeba większych kolumn.  I tu mam do szanownych klubowiczów pytanie jak w stosunku do A5r brzmią A6r oraz A7. Tak wstępnie myślałem o tych dwóch wymienionych. Nie chciałbym stracić tej magicznej barwy i przestrzeni. No chyba, że lepiej poszukać D7...ale to jeszcze nie ten budżet:( Jeśli mogę poproszę o opis brzmienia A6r, A7 no i może także D7 w stosunku do A5r. Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki:)

Najpierw witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem właścicielem m.in.  Spendorów A6R, Audio Physic Scorpio 2 i nie mniej znakomitych monitorów Linn Tukan.

Odpowiadając na pytanie kolegi - A6R gra bardzo klimatycznie, ciepło i wciągająco, żadnych wyostrzeń, żadnego technicznego łupania. To, co najbardziej zaskakuje, to bas. A raczej basisko, bo to jest naprawdę nadzwyczajnie wyeksponowany zakres. Świetnie kontrolowany, lekko rozciągnięty, niskoschodzący. O średnicy pisać by można bez końca - wyśmienita. Wokale - bajka. I na deser  góra, w której jest wszystko poza natarczywością i ostrością. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony skalą dźwięku z tak małych skrzynek. Nie mają żadnych kompleksów i niedostatków przy AP Scorpio 2, sporych kolumn zaliczanych przecież do hi-endu. Dla mnie muzykalna bomba. Diana Krall, Patricia Barber, Sophie Zelmani, Cassandra Wilson czy Tracy Chapman nie schodzą ze sceny w moim pokoju…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.