Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, MarcinGD napisał:

Panowie mam pytanie do monitora 3/1. Czym różni się seria classic od r2?

Classic ma inny głośnik niskotonowy, przez co ma lepszy bas przy zachowaniu jakości góry i średnicy. Moim zdaniem znacznie lepszy, pełniejszy dźwięk w całym zakresie. Są dostępne testy i odniesienia do obu tych kolum w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawomir273 napisał:

Pytanie . Mam okazję kupić kolumny Spendor a6r do wzmacniacza Arcam A39 jak to się zgra? Muzyka new romantic lata 80 po Rammstein Mettalica AC/DC

Arcam, Rega, Naim, Creek - wszystkie te firmy robią sprzęt wykorzystując Spendory i Harbethy. Arcam  A39 to był swego czasu drugi model od góry. Jak na integrę, spora moc, a do tego gra w klasie A/G. Czyli wydajny prądowo, przejrzysty i rozdzielczy. Spendory a6r to z kolei kolumny łatwe do napędzenia, z wyjątkową jak na Brytyjczyków podstawą basową (zasługa nowego głośnika średnio-niskotonowego ep77 i specyficznej linii transmisyjnej basu). Góra lbez grama natarczywości, średnica - wybitna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć klubowicze. 
Na początku lutego przyjadą do mnie Spendor A6. I nasuwa się pytanie jaki wzmacniacz tranzystorowy do nich kupić. Pokój 23m2 i zestaw będzie ustawiony na dłuższej ścianie, szeroko na jakieś 2,2m. 
Wzmacniacz nie może byś chudy na basie i raczej z tych szybszych i nie chcę aby krzyczał czyli wyostrzał/wypychał wyższą średnicę. Góra oczywiście rozdzielcza ale też bez wyostrzeń i pisków. Muzyka każda oprócz rock i metal i głównie puszczana ze Spotify. 
No to wzmacniacze:

1. Naim: XS1, XS2 czy Supernait1.
2. Roksan: K2, K3, Caspian m1ng, Caspian m2.

3. Cyrus 8.2 ewentualnie power x + pre dac. 

Wzmacniacze wybrałem z tego forum i może ktoś miał kilka z nich i coś podpowie. Będę kupował używane czyli raczej zakup w ciemno. 

Oczywiście życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co do samych wzmacniaczy, tak się składa, że większość z nich miałem prywatnie lub u siebie słuchałem. Cyrus 8.2 to granie małymi źródłami pozornymi na tle Naimów czy Caspiana M2, ma również bardziej otwarte (trochę wyostrzone) wysokie tony ale kosztem ich nasycenia. Cyrus 8.2 z zasilaczem  na tle Caspiana M2 czy piecy Naima ma mocniej oddaną fazę ataku, lepiej pokazuje kontur, gra subiektywnie wyraźnie! najszybciej ale górna średnica jest w nim ofensywna. Dodanie zasilacza psx r2  do 8.2 poprawia dynamikę. Bez zasilacza ten wzmacniacz całościowo nie może konkurować z Naitem XS3 czy Caspianem M2. Moim zdaniem najlepszym wyborem pod to czego oczekujesz jest Caspian M2. Żadnej ostrości na wysokich tonach czy górnej średnicy, lepsza kontrola i oddanie faktur niskich tonów jak w Cyrusie 8.2 + zasilacz psx r2 ale głównie duuuużo bogatsza i absolutnie nie jazgocząca średnica i bardzo nasycona góra pasma. NAIT XS3 jest trochę wolniejszy od Caspiana M2 i wyraźnie wolniejszy od Cyrusa 8.2 a do tego ma wyraźnie poluzowane niskie tony ale tak jak Caspian M2 nie przytnie po uszach na wysokich czy górnej średnicy. Oczywiście nic nie zastąpi wypożyczenia i posłuchania w swoim pokoju.

Cyrus z zasilaczem to szybkość, zadziorność, atak! i otwarcie średnicy oraz góry pasma, najwięcej powietrza na wysokich i średnicy.

Caspian M2 to przepiękne różnicowanie barw w całym paśmie! i  najbardziej uniwersalne, dojrzałe brzmienie z ww wzmacniaczy, a średnica jest klasą samą dla siebie.

NAIT XS3 to mocno, efektownie podbity (zwłaszcza stopa) ale i mocno rozlany dół pasma oraz lampowy klimat ale i najmniej detalu z ww piecyków, także  wyraźne stonowanie na górnej średnicy.  Powodzenia.

Wesołych Świąt! 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba! nie spodziewałem się takiej obszernej i szybkiej odpowiedzi. Dzięki i jeszcze raz dzięki! Czyli stawiam na Caspian m2 w pierwszej kolejności a 
Cyrus 8.2 odpada z listy. 

Znasz może jeszcze jakieś Arcam np. A38 lub A39? Nowsze modele to chyba kicha (sa20, sa30) te modele na zachodzie bardzo tanio jak na nowe urządzenia wyprzedawali. I jeszcze o Caspian m1 ng i Naim xs2 zapytam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspiana M 1 nie znam jednak  po filmach z napraw na tubie osobiście bym odpuścił ten model. NAITa XS2 też nie znam ale z tego co piszą ich użytkownicy to różnice w charakterze brzmienia w stosunku do XS3 są bardzo, bardzo małe i nie ma żadnych problemów z awariami (poza "krzywo" grającymi ALPSami ale to już loteria, jeden trafi się całkiem dobrze zrównoważony a drugi będzie się nadawał tylko  do wymiany). Naim na tym polu robi sobie jaja z klientów, trzeba o tym pisać, chociaż producent i tak od wielu lat ma to w ...

Z Arcama znam tylko nowego A15 i nie jest to z pewnością brzmienie jakiego szukasz. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje to co napisał Adam 38 jeśli chodzi o Caspiana M2. Ma fajną średnicę i na pewno nie będzie krzyczał. Bas otulający ale z dobrze dobranymi kolumnami może być zróżnicowany. Wysokie rozdzielcze ale nie kłujące. Trochę żałuję, że sprzedałem ale co zrobić gonienie króliczka i audionervosa są trudne w leczeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio i zakup w ślepo z tego co piszą na forum to masz pełno chińczyków, na forum "niepokonany" chyba od roku lub dwóch lat jest np. Sabaj.

A już poważnie, może lepiej zacznij od używanego piecyka  np. Regi Brio, chodzą za 1500zł, w razie wtopy nie stracisz na odsprzedaży. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, jako świeży posiadacz Spendorków 2/3 dołączam do klubu. Upgrade mojego systemu zacząłem właśnie od tych głośników. Zamiana przeszła moje oczekiwania. Grają pięknie. Chyba pasuje im akustyka mojego pokoju bo niczego nie ma za dużo. Bas jest kulturalny, w sam raz tak samo wysokie tony są super przyjemne i nie męczą  - i to mimo tego, że wsadziłem te paczki do 18m2. Na razie grają z budżetowym Rotelem A14mk2 połączone z Bluesound Nodem + czasem CD z Rotelka A14. Mimo, to brzmią świetnie i są ogromnym skokiem w stosunku do Audiovectorów, które miałem. Mam do was takie pytania:

1. znacie jakieś ażurowe metalowe standy zamienniki dla orginałów Spendora ? Uważam, że 8k za nie to ogromna przesada. Może znacie kogoś kto na zamówienie takie robi? Obecnie mam jako takie standy ale ideałem nie są;

2. Jaki wzmak tranzystorowy do 15 k byście polecali by była synergia? Zadziwiło mnie przyjemne granie z Rotelem może tu iść wyżej np. przedwzmacniacz Rotel 1592 + wzmacniacz 1582 albo integra Michi x3?

 

 

W dniu 2.10.2023 o 14:32, J4Z napisał:

Wprosiłem się do klubu z Classic 3/1. Dzień dobry

 

IMG_20231002_143647805_HDR2.jpg?ex=651c0

Aha, zostaje na dłużej. 

Piękny pokój odsłuchowy i za iron maiden szacun 🙂

Edytowane przez Rancor_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Rancor_pl napisał:

znacie jakieś ażurowe metalowe standy zamienniki dla orginałów Spendora ?

Ja mam u siebie do Classic 1/2 standy Graham Audio. Gdybym miał dziś kupować, to bym zlecił ślusarzowi zrobienie na wzór właśnie Graham'a.

Widzę, że masz Node. Kup do niego zasilacz liniowy od pd Creative, będzie bardzo duży progress. Widziałem nawet ostatnio chyba na giełdzie HiFi używany.

Jeśli chodzi o wzmacniacz, ja mam hybrydowy i jest petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piszcz4 napisał:

Ja mam u siebie do Classic 1/2 standy Graham Audio. Gdybym miał dziś kupować, to bym zlecił ślusarzowi zrobienie na wzór właśnie Graham'a.

Widzę, że masz Node. Kup do niego zasilacz liniowy od pd Creative, będzie bardzo duży progress. Widziałem nawet ostatnio chyba na giełdzie HiFi używany.

Jeśli chodzi o wzmacniacz, ja mam hybrydowy i jest petarda.

https://media-hit.pl/pl/p/STANDY-TON-TRAEGER-REFERENCE-HARBETH-HL5-PARA/2494?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=b7634be8-ec75-96c3-5fc5-a333c5fb94cb tu są ciekawe ale do Harbeth. Pewnie specjalnie nigdzie nie podają wymiarów. Ciekawe czy Spendory 2/3 by się na nich ustawiły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak, to te z olx, doszliśmy do porozumienia, chciałem jakieś Harbety ale pojawiły się S100 więc dla odmiany posłucham Spendorów. Faktycznie te stołki wyglądają słabo, pociągnę jakąś lakierobejcą pod kolor kolumn. Chwilowo muszą być takie, przynajmniej drewno solidne - wygląda na jesion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwsze wrażenia to wielkość mnie zaskoczyła, myślałem że są bardziej kompaktowe. Mam Quadrale Montan, kawał klocka, Spendory są głębsze,waga przy tym rozmiarze słuszna, raczej nie ma tu koncepcji grającej obudowy, ciężka, sztywna i głucha. Dźwiękowo to bardziej muzykalne niż techniczne, ale bez mulenia, bas szybszy od quadrala ale nie schodzi tak nisko, tam 2 x większa skrzynia. Bardzo dobre granie bez udziwnień, wszystko jest bardzo czytelne od linii basu po wysokie z dużą albo nawet bardzo dużą kulturą.

A takie zupełnie pierwsze wrażenie to włączyłem płytę i gra muzyka,  nic nie drażni, nie przeszkadza wszystko jest na miejscu, nie szukałem słabych punktów tylko słuchałem, odpaliłem nieśmiertelną Dianę Krall jakąś koncertową i nawet nie chciało mnie się płyty zmieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.