Skocz do zawartości
IGNORED

Czego brakuje na polskim rynku kolumn ?


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każda firma kiedyś zaczynała od przysłowiowego "garażu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mlb, manufaktura...

 

To jeśli ktoś buduje urządzenie od podstaw. A co jeśli poprosisz sąsiada żeby Ci naprawił kran bo nie potrafisz i wzamian postawisz mu flaszkę albo włożysz mu pięćdziesiętkę do kieszeni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne Parantula, mam na zbyciu 3 pary harbathów a koledzy jeszcze 8.

andrea29, przesadziłeś z chwaleniem - widzisz co się dzieje. Paranoja zeżre zaraz ten fajny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, co Ty mi chcesz udowodnic? bo nie rozumiem... sorry, ale DIY to DIY, a wszelkie darkule i inne mcgyvery to rzemieslnicy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 25 Lis 2009, 14:50

 

Jaka znowu paranoja? Przejrzyj sobie ogłoszenia (na forum, allegro, giełda MHF itp.) i zobacz w jakich cenach stoją. Nie sprzedają się, tylko stoją. Według mnie o czymś to chyba świadczy i raczej nie o jakimś ogromnym zapotrzebowaniu rynku akurat na te czy takie kolumny. Dlatego dziwią mnie trochę te rozbieżności między tym co tutaj czytam, a rzeczywistością i gdzie tu paranoja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mlb, co Ty mi chcesz udowodnic?

 

Wiele ludzi żyje w przekonaniu że silna gospodarka do tylko duże firmy. Nic bardziej błędnego. Wręcz przeciwnie: im więcej "rzemieślników" czyli małych podmiotów gospodarczych tym lepiej dla wszystkich. Mimo wielu ostatnich zmian nasze prawo podatkowe wciąż ma komunistyczne obciążenia i nie jest przyjazne "rzemiślnikom" - ci wolą ukryć się w szarej strefie niż pozwolić żeby obciążenia podatkowe zniszczyły ich życie. Zamiast ich tępić trzeba im pomagać, może z czasem będzie ich stać na w pełni legalną działalność.

Dzisiejszy arykuł - co prawda w odniesieniu do małych firm komputerowych, ale w innych dziedzinach jest podobnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 25 Lis 2009, 14:20

 

>Prawie każda firma kiedyś zaczynała od przysłowiowego "garażu".

 

Za to dzisiaj "prawie każda firma" zaczyna od oklepanego projektu ściągniętego z netu i ceny wziętej z sufitu albo kosmosu. Po roku działalności i sprzedaniu może z dziesięciu par, przerzuca się na "produkcję" audiofilskich kabli (kupowanych na kilometry w Chińskiej fabryce) bo tutaj już kompletnie nie trzeba na niczym się znać, ani niczego produkować, a zarobek rzędu 10.000% na każdym metrze, to interes życia i żyła złota :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ileż tych firm kablarskich działa na polskim rynku?

Ileż tych niesprzedanych Harbethów jest na allegro? Bo ja naliczyłem aż 2 pary (słownie: dwie pary). Za to kolumn Dali powyżej 5000zł jest 128 par. Wymyśl lepiej jakąś teorię spiskową na temat Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 25 Lis 2009, 15:14

 

>No to ileż tych firm kablarskich działa na polskim rynku?

 

Tylko na tym forum działają prężnie co najmniej 3 (słownie: trzy) pod 15 różnymi nickami.

 

>Ileż tych niesprzedanych Harbethów jest na allegro? Bo ja naliczyłem aż 2 pary (słownie: dwie pary).

 

Policz wszystkie, a nie tylko te z allegro.

 

>Za to kolumn Dali powyżej 5000zł jest 128 par.

 

A co ma piernik i do czego?

 

>Wymyśl lepiej jakąś teorię spiskową na temat Dali.

 

Wymyśl lepiej czego brakuje na polskim rynku kolumn, bo to Ci chyba lepiej wychodzi od liczenia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nakręcać rynku - bo sam chcę kupić.

Masz rację Parantula - kolumny są ch*ja warte a te ceny za które się sprzedają są paskarskie. Tego chłamu się nie da słuchać - uważam, że za HL7 to góra 2 koła można dać

Dzięki za rzeczową dyskusje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 25 Lis 2009, 15:28

 

>McGyver, 25 Lis 2009, 15:14

>

>>No to ileż tych firm kablarskich działa na polskim rynku?

>

>Tylko na tym forum działają prężnie co najmniej 3 (słownie: trzy) pod 15 różnymi nickami.

 

A konkrety gdzie? No ale niech będzie. Trzy, powiadasz? Trzy na cały kraj, tak? Faktycznie zatrzęsienie, na każdym kroku się o te kable potykamy ;-)))

 

>>Ileż tych niesprzedanych Harbethów jest na allegro? Bo ja naliczyłem aż 2 pary (słownie: dwie

>pary).

>

>Policz wszystkie, a nie tylko te z allegro.

 

A nie uważasz że jak ktoś chce coś sprzedać, to wystawia togłoszenie w każdym miejscu w jakim może? Co? Nie uważasz że ta sama para Harbethów może być wystawiona na allegro, ebaju, audiostereo, HFM, MHF, audiogiełda, i gdzie tam jeszcze? Jedna i ta sama para w sześciu miejscach.

>

>>Za to kolumn Dali powyżej 5000zł jest 128 par.

>

>A co ma piernik i do czego?

 

Jak co ma? Uczepiłeś się Harbethów których na allegro jest tyle co nic. Czep się lepiej Dali, tych to jest zatrzęsienie! A wybrałem tylko te droższe niż 5k.

>

>>Wymyśl lepiej jakąś teorię spiskową na temat Dali.

>

>Wymyśl lepiej czego brakuje na polskim rynku kolumn, bo to Ci chyba lepiej wychodzi od liczenia ;)

 

A co mnie obchodzi czego brakuje? Ja kolumn nie szukam, mam takie które w pełni mnie satysfakcjonują. Zaś co do liczenia to patrz wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 25 Lis 2009, 15:34

 

>Masz rację Parantula - kolumny są ch*ja warte a te ceny za które się sprzedają są paskarskie.

 

Nigdzie nic takiego nie twierdziłem. Jedyne na co zwróciłem uwagę, to fakt że palców obu rąk by zabrakło, żeby policzyć modele, które na rynku wtórnym pojawiają się rzadko albo i wcale. Cena tu nie ma akurat nic do rzeczy, bo nie o tym jest temat, tylko o tym czego na rynku brakuje. A jak coś stoi w ogłoszeniach dużo taniej niż w sklepie i jakoś nikt się o to nie zabija, to wnioski jak dla mnie są oczywiste, no chyba że dla kogoś nie są, to nic na to nie poradzę.

 

>Dzięki za rzeczową dyskusje.

 

Proponuję wrócić do tematu jak wstaniesz prawą nogą, może wtedy będzie bardziej rzeczowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 25 Lis 2009, 15:37

 

>A co mnie obchodzi czego brakuje?

 

No jak co, chyba o tym właśnie traktuje niniejszy wątek, czy nie?

 

>Ja kolumn nie szukam, mam takie które w pełni mnie

>satysfakcjonują.

 

I jakoś nie widziałem na nich ani logo Harbeth, ani nawet podobnych głośników.

Za to widziałem bardzo dużo pochlebnych recenzji i opini między innymi o Avance`ach (w których chodzi ten kewlarowy Scan i nie tylko tych) które są tanie jak barszcz, a mimo to też furory na naszym przynajmniej podwórku nie zrobiły. Czyli może nie tędy droga, może wcale na polskim rynku kolumn nie brakuje produktów tanich (patrz Radmor, Audiowave, A&H i jeszcze pare innych, które dawno przeszły do historii) tylko wręcz przeciwnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, to jestem gotów postawić dolary przeciwko orzechom, że więcej osób myśli lub myślało o posiadaniu (przynajmniej czysto teoretycznie) powiedzmy Gamutów kosztujących gdzieś tam w okolicach 20.000PLN niż o dokładnie identycznych kolumnach AkustyKa, które już złożone kosztują 1/4 tej ceny. I ja cały czas do tego tutaj piję, że taka jest specyfika rynku, bo taka jest specyfika myślenia polskiego klienta, oprócz tego chciałby z jednej strony za darmo, ale z drugiej strony tanie to musi być do dupy, a jak do tego jeszcze "polskie" to już w ogóle... no i weź tu dogodź takiemu, co sam nie wie czego chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 25 Lis 2009, 16:41

 

>McGyver, 25 Lis 2009, 15:37

>

>>A co mnie obchodzi czego brakuje?

>

>No jak co, chyba o tym właśnie traktuje niniejszy wątek, czy nie?

 

Wątek se może traktować o czym chce, a ja mogę se w nim poteoretyzować ile wlezie, co nie zmienia faktu że do tego o czym traktuje wątek mam stosunek obojętny.

 

>>Ja kolumn nie szukam, mam takie które w pełni mnie

>>satysfakcjonują.

>

>I jakoś nie widziałem na nich ani logo Harbeth, ani nawet podobnych głośników.

 

I jakie odkrywcze wnioski z tego wysnuwasz?

 

>Za to widziałem bardzo dużo pochlebnych recenzji i opini między innymi o Avance`ach (w których

>chodzi ten kewlarowy Scan i nie tylko tych) które są tanie jak barszcz, a mimo to też furory na

>naszym przynajmniej podwórku nie zrobiły.

 

Różnica między nami polega na tym, że Ty sobie pooglądałeś "pochlebne" recenzje, a ja owe Avance miałem w domu i wiem jak grają. A nie zrobiły furory na rynku pewnie dlatego że grają tak jak grają. Nie od dziś wiadomo że nie wystarczy wziąć niewątpliwie świetne glośniki i wsadzić je w obudowę żeby zagrało na poziomie. Trzeba jeszcze umieć to zrobić.

 

>Czyli może nie tędy droga, może wcale na polskim rynku

>kolumn nie brakuje produktów tanich (patrz Radmor, Audiowave, A&H i jeszcze pare innych, które dawno

>przeszły do historii) tylko wręcz przeciwnie?

 

Posłuchaj wymienionych przez Ciebie kolumn i skonfrontuj swoje wrażenia odsłuchowe z entuzjastycznymi recenzjami których się naczytałeś. Może zrozumiesz dlaczego coś tam "przeszło do historii". BTW, Audiowave żyje i ma się nieźle, aczkolwiek masowym producentem to on nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Miałem kolumny A&H. Nie były drogie, choć nie były też tanie. Jednak w swojej cenie były pierwsza klasa i bardzo żałuję, że firma upadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i weź tu dogodź takiemu, co sam nie wie czego chce.

 

Taki klient będzie przez rok czytał kolorowe pisemka aż kupi Accu czy Maca a do tego 100 płyt SACD w mega promocji. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna słuchać własnymi uszami a nie cudzymi recenzjami. Dlatego i na tym forum trzeba promować naszych konstruktorów zamiast krytykować bez żadnego wyobrażenia jak taki produkt gra - patrz wątek o odsłuchu nowych Redaktorowych monitorów. Wiele potencjalnych klientów z gotówką ma zakodowane przekonanie do gwarancji jakości produktów wyłącznie "z Pewexa". Warto mówić o tym że jest dużo rodzimych, równie dobrych rozwiązań - patrząc bezkrytycznie w stronę zachodnich firm tylko psujemy własny rynek. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że np. kupując dekodery TV satelitarnej czy HD - często w środku siedzi polski produkt (czyli zaprojektowany w PL)? Polakom najtrudniej sprzedać polskie produkty, często właśnie dlatego że są lepsze i tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor, 25 Lis 2009, 18:15

 

>Miałem kolumny A&H. Nie były drogie, choć nie były też tanie. Jednak w swojej cenie były pierwsza

>klasa i bardzo żałuję, że firma upadła.

 

Wiele firm upadło z przyczyn niezależnych od jakości swoich produktów. Ale kiedy widzę że ktoś się wypowiada mentorskim tonem powołując się na to że się naczytał recenzji prasowych to mnie pusty śmiech ogarnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czemu taka nerwowa dysputa się zrobiła ?

 

Uważam, że polski klient ma na dzień dzisiejszy w czym wybierać. Nawet gdyby sobie wytypował same produkty: "sdziełano w Polsze"

Jak się ma już określony pułap zakupu i jest po wcześniejszej, zgrubnej selekcji (choćby po AS), pozostaje odsłuch końcowy.

Problem jedynie widzę taki, że żeby posłuchać i porównać chociaż ze 3 kandydatów, trzeba brać urlop i z prowincji udawać się np. do stolicy. Dzień w plecy. A tu bez własnego auta ciężko się poruszać ze swoimi zabawkami.

* * *

Musze przyznać, że i tak jestem zaskoczony, bo w Ol-nie pojawiły się podstawowe Vandersteen'y, a model wyższy (2C zdaje się) został nawet sprzedany. No, no, na takiej prowincji (!)

Nie wiedziałem, że "C" takie drogie rzeczy potrafi ściągnąć :)

Wybór i tak w sumie mamy skromny ale już nie okołozerowy.

Natomiast polskich kolumn, jakoś nie kojarzę żebym choć raz zobaczył w Olsztynie.

Daawno temu w św.p. sieci "PIGO" (obecnie NEONET) zabłąkała się para Audiowave'ów (starszy model podstawkowy ze sfatygowaną nieco obudową) i raz natknąłem się (początki forum) na wyprzedaż kolumn Radmora. Chyba to były LS 30 (a i tak pojechały do Szczecina ;)

Ale popatrzę specjalnie, z ciekawości, czy w "C" mają jakiekolwiek polskie kolumny. /"C" nie ma w Ol-nie konkurencji, prócz znanych sieci marketów, no i w "Uranii"./

* * *

Swoją drogą ciekawe jak to wygląda w in. miastach Polski (prócz K-c, Wa-wy, Krakowa, Poznania i in. dużych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29

Czy Szczecin,to duże miasto czy duża wieś?Sądząc oczywiście po sklepach audio a nie po ludności,tramwajach czy obszarze.

Bo tu dopiero jest pułap!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze coś dopiszę, chociaż się niektórym "narażę" ;) i moze bedzie wojna, że coś reklamuję.

Ale kawa na ławę czyli naga prawda.

(Mieszkanie w bloku, typowy pokój.)

* * *

W temacie to już wyżej napisałem jakich kolumn brakuje - zresztą widzę, że wypowiadamy się podobnie: uniwersalnych kolumn do lampki i jednocześnie do tranzystora, solidnie i ładnie wykonanych, na przyzwoitej lub dobrej jakości komponentach, z 2-letnią gwarancją i w rozsądnej cenie, dostępnych do odsłuchu w każdym mieście Polski (choć w 1. punkcie).

* * *

Z perspektywy moich lat pasjonowania się muzą i interesowania zabawkami/systemami, myślę, że gdybym nie miał swego systemu (lubię go i doceniam za to co potrafi i jak angażująco prezentuje muzę), myślę i to po AS'09 - że mógłbym kupić w całości i od razu budżetowy zestaw REGI i po temacie.

Naprawdę.

 

Tak samo jak któryś z pozostałych prezentowanych systemów (ale byłoby drożej),a jak nie ma istotnej różnicy... ;)

A co do kolumn H. to wielkie skrzynie jakoś się nie komponują dobrze w dzisiejszych wnętrzach, zwłaszcza, że są to dość duże prostopadłościany i mogą niektórych wręcz razić "niedzisiejszością".

 

To już o wiele lepiej, wręcz rasowo na swoich charakterystycznych, nietypowych standach, prezentują się (zwłaszcza w ciemno orzechowym fornirze) dawne EPOSy 11, niż współczesne np. E. M12.2 (za nudny fornir), choć do brzemienia nie można mieć większych zastrzeżeń. No i za te pieniądze, w końcu to produkt brytyjski, a dla nas za jeszcze przystępne pieniądze.

 

Jednak, IMHO, najlepszą relację j/c (chyba nie do pobicia wśród in. "gotowych" zestawów) daje prezentowany na AS'09 zestaw REGI. Czyż nie ? Ile % audiolubów by taki zadowolił ?

Moim zd. to tzw. strzał w "10".

No. A same podłogowe "Q." to wydatek ok. 6,6kzł. Niewiele dokładam i mam CAŁY ZESTAW REGI.

 

No bo jaki inny (cenowo i jakościo) może mu "podskoczyć" ? No i ten osobliwy design, przecież (IMO) całkiem ładny.

Czyż nie mam (ogólnie) racji ?

No ale życie pokaże jak będzie sobie radziła na polskim rynku.

Ja dostrzegam w niej niebezpieczeństwo dla całej, obecnej u nas i znanej czy tam wylansowanej jej konkurencji. (O ile dystrybucja będzie sprawna i sprzęt nie będzie się psuł.)

A w takim razie, pisemka reklamy R. chyba nie podchwycą. I wiadomo dlaczego: zburzyłaby porządek rzeczy. Jest naprawdę groźna, bo świetna.

Amen.

 

Jak słucham czegoś takiego to nie widzę sensu w wymyślaniu różnorakich innych, niekoniecznie lepszych, a droższych zestawów - po co i dla kogo ? Ilu takich 100% pasjonatów je kupi ?

I za ile ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 25 Lis 2009, 20:15

 

2 lata spędziłem w Szczecinie. Co prawda w jedn. wojsk. ale jednak.

Odpowiem Ci tak (żebyś wiedział, że wiem ;) - po dworcu PKP mam go oceniać ?

 

Dołóż jeszcze Ełk, Elbąg.

 

(Znam trochę klimat zachodniopomorskiego, niektórzy zdziwiliby się.)

 

Nie znam zupełnie np. Wrocławia to i nie mam zdania.

B. podobał mis ie Kraków - inni ludzi ei zupełnie inna niż w wa-wce atmosfera.

"Biały" też jest w porzo. (Nadąża ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Między innymi Redanktorskich..."

 

Wiemy, wiemy. Wszystko co najgorsze to przez recenzje sprzętu. Wprawdzie gdyby nie recenzje, to nikt by nie usłyszał o kolumnach ESA, o Sound Projekcie, Strussie, Amplifonie, Audiowave, Radmorach, które otrzymywały bardzo pochlebne recenzje, które umożliwiły producentom zaistnienie na rynku. Nie mówiąc o nowszych polskich producentach. Ale jak zło, to zło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma A&H przestała istnieć bo jej właściciel i główny projektanat był ciężko chory i zmarł kilka lat temu w sile wieku. Przynajmniej takie miałem wieści. A głośniki które robił były b. znamienite i mierzone, projektowane przy pomocy komory bezechowej na WAT. Sprawdzałem organoleptycznie. Takich obudów jakie wychodziły z tej firmy to próżno dziś szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"A w takim razie, pisemka reklamy R. chyba nie podchwycą. I wiadomo dlaczego: zburzyłaby porządek rzeczy."

 

To żart? Rega jest obecna w polskich czasopismach od lat, a Trimex jest jednym z większych dystrybutorów na rynku. Robienie z Regi jakiegoś niszowego producenta to duża przesada. Ale jak słyszę, że "wiadomo dlaczego", no to chyba pozamiatane... I tak Rega, jeden z najpopularniejszych angielskich producentów, zostanie się za pilnie ukrywany alternatywny sekret, strzeżony przez mafię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor

>Wprawdzie gdyby nie recenzje,to nikt by nie usłyszał o kolumnach ESA....

Czyżby te recenzje były takie istotne?Jesli tak to dla kogo?Dla sprzedających to rozumie...się.

Dla mnie nie czytający tych reklam,kompletnie nie."Recenzenci" mają zbyt duże mniemanie o sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dla mnie nie czytający tych reklam,kompletnie nie."Recenzenci" mają zbyt duże mniemanie o sobie.

 

Rzetelność recenzentów to inne zagadnienie. Ale IMHO recenzje są istotne - jako możliwość zgrubnego zapoznania się z recenzowanym sprzętem. Czy w sytuacji gdy kupujesz dom - wierzysz w 100% agentowi lub opisom nieruchomości? Czy raczej po wstępnej selekcji na bazie tych przekazów wybierasz te bardziej interesujące i sprawdzasz osobiście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.