Skocz do zawartości
IGNORED

Czego brakuje na polskim rynku kolumn ?


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie można bardzo prosto.Jest taki temat''Potrzebuję'',śmiało i bez ogródek pisać jakie kolumny chcielibyście kupić,jeżeli tanio a dobrze to do DIY-ersów szczególnie się zwracać i cześć.Ja nie widzę jakichkolwiek przeciwwskazań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

O wymienionych przeze mnie firmach po raz pierwszy można było usłyszeć właśnie dzięki recenzjom, przeważnie były to opisy pierwszych egzemplarzy wyrobów początkujących producentów, o których istnieniu dzięki temu dowiedzieli się audiofile. Pokazano je, bo jakiś redaktor audio uznał, że jest w nich pozytywny potencjał. Oczywiście, jeśli ktoś uznaje tylko marki z Peweksu, albo powszechnie znane tzw. "legendy", to faktycznie, ten aspekt działalności polskich czasopism może go nie obchodzić, ale fakty są faktami. Tak się składa, że polskie czasopisma, przynajmniej te, z jakimi ja mam do czynienia, zawsze chętnie przyjmowały do recenzji polskie urządzenia. To chyba naturalne, każdy chce, zeby właśnie polskie produkty były jak najlepsze, prawda? Pierwsze recenzje ESA (wyglądajacych wtedy jak z dykty) czytałem w Magazynie HiFi, podobnie Audiowave, jeszcze bez drewnianych boków. Pamiętam pierwszą recenzję Sound Projekta, zrobionego z wygiętego kawałka blachy aluminiowej z drewnianą gałką. RLS Octagon został opisany 15 lat temu w Magazynie, dziś ta firma robi znakomite zestawy. Ancient Audio, Sound Art, te wszystkie firmy po raz pierwszy ujrzały świat na stronach polskich czasopism hi-fi. Oczywiście, jeśli cały ten sprzęt produkowany jest na szkodę nabywców, jak ktoś tutaj chyba uważa, to przepraszam. W takim razie marsz do Media Marktu po all-in-one jakiejś masowej firmy, z poczuciem czystości moralnej i dobrze wydanych pieniędzy. Nie ma sprawy, dla każdego coś miłego. Ja wolę dobry sprzęt polskiej manufaktury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb.

Będziesz musiał użyć innego przykładu jak dom-jestem w tej materii zawodowcem i żadnym agentom nie wierze.Nie mają najczęściej pojęcia zielonego o tym co sprzedają.Czasem jest to żenujące a czasem wkur...ce i to mocno.Znam takie powiedzenie(od dystrybutora)jak nie zapłacisz to dobrze nie napiszę recenzji.Wiadomo,że nie chodzi o wszystkich ani nie wiem o jakiego recenzenta wtedy chodziło ale jest to uprawdopodobnione przez kilka recenzji,które kiedyś przeczytałem.Bzdury niesamowite potwierdzały tyko to co ten facet powiedział.Przestałem czytać wynurzenia złotouchych odsłuchiwaczy

bredzących na łamach kolorowych pisemek.Chce kupić to słucham oglądam i podejmuje decyzje.Proste i skuteczne lub nie ale wina lub zasługa już tylko twoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 25 Lis 2009, 23:06

>Będziesz musiał użyć innego przykładu jak dom-jestem w tej materii zawodowcem i żadnym agentom nie

>wierze.

 

To oczywiste. Jednak nie każdy jest w stanie w każdej dziedzinie być ekspertem, wówczas musi opierać się na opinni innych. I tu następuje trudność, bo nie każdy ekspert jest w rzeczywistości ekspertem albo z różnych powodów nie musi mówić prawdy. Wielu z nas spotkało się nazbyt czytelnie "opłaconymi" recenzjami i to niestety psuje ogólny obraz recenzentów wśród których też są rzetelni i uczciwi. Ale prawdę mówiąc współczuje komuś kto recenzje musi pisać zawodowo - przy współczesnym zalewie urządzeń o bardzo przeciętnej jakości taki recenzent musi mocno lawirować żeby wydobyć zalety a sprytnie pominąć wady. Kilka razy z takimi opisami się spotkałem.

Co wówczas powinien zrobić początkujący producent dobrych urządzeń (np. dobrych polskich kolumn) chcąc dostać się na rynek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dlatego między innymi trzymam się amatorstwa, hyh. I żeby mi nie zbrzydło - gdybym musiał pisać recenzje aby się utrzymać, miałbym po roku dość swojego hobby na zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

Jak się będzie spieszył i nie zrobi produktu jak należy,nie przygotuje się do wdrożenia na rynek to mu nie pomogą zapłacone recenzje,bo prędzej czy później(myśle,że prędzej)będzie miał kłopoty.Cierpliwość,solidność,profesjonalizm,zapięty projekt będą wynagrodzone.Czy te uznane firmy jak Wilson Audio,Focal czy Dynaudio swoją pozycje zbudowało od razu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, uważam że obecnie do wejścia na rynek potrzebny jest nie tyle dobry produkt co raczej wybitny. I tu jest duży kłopot - bo dystrybutorzy czy sklepy od razu chcą egzemplarze pokazowe nie płacąc za nie ani grosza, pisma chcą z góry pieniądze ze reklamy czy recenzje, urzędy skarbowe chcą podatki, ZUS żąda daniny, banki nie dadzą kredytu bo brakuje historii dochodów firmy... a tu przecież jeszcze nie ma dochodu? To wszystko powoduje że urządzenia wybitne umierają razem z ambicjami konstruktorów, a na rynek trafiają głównie urządzenia dużych firm które wcale dobre nie są - ale duże firmy mają pieniądze żeby wejść z nowym produktem na rynek i opłacić wszystko z góry, łącznie z praniem mózgów potencjalnych klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb.

Żeby nie było,to zgadzam się z Tobą w 100%.

Wszystko dobrze opisałes,tak jest rzeczywiście a może być jeszcze trudniej.Kto mówi,że będzie łatwo?

Żeby wejść w rynek trzeba zaryzykować i mieć kasę na sfinansowanie swojego pomysłu albo iść do pracy do kogoś kto kasę ma i albo wyłoży albo Cię zatrudni.Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wszystko dobrze opisałes,tak jest rzeczywiście a może być jeszcze trudniej.

 

Dlatego irytuje mnie zachowanie niektórych forumowiczów w sytuacji gdy jakiś startup z dobrym produktem chcąc przynajmniej poprzez forum zdobyć trochę popularności czy rzetelnych opinii o swoim produkcie - zostaje agresywnie atakowany i zmuszany do odwrotu. A później narzekają że jedynie co można kupić w rozsądnej cenie to chińskie lampowce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcięło mój wpis, nim zdążyłem go zamieścić (przedtem skopiować). No to następnym razem napiszę odpowiedzi j raz. (Dopiero co zjechałem z roboty i dziś 2. raz pisać mi się nie chce.)

* * *

Tu chyba dobre ceny ale brak w Polsce dystrybutora. Nie wiem jak one grają ale ceny ponoć wielce zachęcające. Co do jakości wykonania i urody - sami oceńcie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

andrea29, 23 Lis 2009, 01:32

 

>No, to spodziewam się, że dziś ktoś coś piśnie (puści parę)... :)) -> Przeczytajcie "Aktualności":

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aktualności aktualnościami a przez ostatnie dwa tygodnie Quasarusy stały u mnie (wczoraj wieczorem pojechały do Wrocławia). W skrócie - jakość wykonania niespotykana w tych przedziałach cenowych, brzmienie bardzo przyjemne. słychać, że producent ma swój pomysł na dźwięk i to jest ważne. Zresztą trzeba samemu posłuchać, bo po prostu warto. Mi się podobały ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na wiosne szykuje system 5.1. Pierwsze egzemplarze frontow juz w lutym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_zagaja, 30 Gru 2009, 23:00

 

>Na wiosne szykuje system 5.1. Pierwsze egzemplarze frontow juz w lutym.

 

Czy to jest drewno w lakierze fortepianowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tubie bedzie STX D800-TI a na basie GDN-30-400-8-SE lub GDN-30-550-8-AE. Konstrukcja jest tak przygotowana ze mozna wstawic dowolne przetworniki Pro 1" i 12" przez co moze trafic do wielu roznych odbiorcow.

 

 

>Nie zapomnij o umówieniu odsłuchu.Jak będą gotowe.OK?

 

Ok. tylko jezeli potrzebujecie wysublimowana elektronike to trzeba bedie zorganizowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie zapomnij tez o gramatyce. Po polsku tez nie napisalibysmy "5.1 system NA wiosne 2010" Na wiosne mozna sobie kupic fajna kurtke, a wiec: "System 5.1 available spring 2010"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak świadomych odbiorców dobrego odwzorowania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-), 31 Gru 2009, 19:32

 

>Jacek, nie zapomnij tez o gramatyce. Po polsku tez nie napisalibysmy "5.1 system NA wiosne 2010"

>Na wiosne mozna sobie kupic fajna kurtke, a wiec: "System 5.1 available spring 2010"

 

Jazz gwoli ścisłości Twoja propozycja angielskiego teksu zawiera również błąd. Dlatego jeśli kogoś poprawiamy, to lepiej być pewnym swego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z boku i z tylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.