Skocz do zawartości
IGNORED

Czego brakuje na polskim rynku kolumn ?


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

jacek_zagaja

Na pewno samemu wykonując,to za kwotę 5 tys. można zrobić znakomitą kolumnę, dobre przetworniki, elementy zwrotnicy i obudowa :-)) i spełnić marzenie kol. andrea29, ale jak dojdzie marża producenta to chyba będzie gorzej z tą ceną :-((

U Pana Witka z Sonusoliva słuchałem 3-drożnej kolumny za kwotę jaką przeznaczyłby andrea29 sprawność 93 dB pasmo 37 hz do 25000 hz i grało to znakomicie, oszczędności były na wykończeniu obudowy ( lakier akrylowy ) i do tego faktura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa opcja, za 3 tuby, stojak x 2 - bo do stereo, około 1200 EURO w detalu. To bardzo atrakcyjna cena i jeśli to gra jak Avantgarde Trio to trzeba pochylić głowę.Życzę powodzenia przy wdrażaniu projektu, bo na zachodzie na pewno jest łatwiej wylansować nową firmę i produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jacek_zagaja

 

Jak będziesz sprzedawał za te pieniądze trójdrożne, pasywne kolumny tubowe (bas może być aktywny) to bardzo chętnie kupię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 21 Lis 2009, 20:20

 

Mój powyższy wpis był - przede wszystkim - do założyciela wątku -> jozefkania.

* * *

 

Co by nie mówić, (za)drogie to nasze hobby.

Z wiekiem coraz bardziej skłaniam się ku racjonalnemu podejściu do temat(-ów). Sprzęty mają być w zasięgu moich możliwości i tyle.

Limit budżetu nie oznacza, że łatwo idę na kompromisy, nie w audio !

Kompletuję sobie całkiem fajne zabawki za (jeszcze) rozsądne pieniądze.(Np. tegoroczny zestaw REGI zaliczyłbym do takich propozycji, podobnie jak klocki BLOCK + kolumny SWANS.)

Pomyślałbyś, że to tylko tyle kosztuje,w stosunku do tego jak gra ?

To prawie jak: "chcę - mogę" (znaczy kupić).

* * *

 

Każdy ma swoją filozofię i podejście do tematu i nic mi do tego kto, ile i na co wydaje, czy tam co kogo rajcuje.

* * *

Popatrz (posłuchaj): ProAc D 28 (16 kzł/para) vs Quasarus'y (6,5 kzł/parę -> ~60% tańsze od kolumn uznanej marki.

Słuchałem na AS'09 tych i tych. Wybrałbym (gdybym kupował) tańsze i - jak na moje ucho - ciekawsze Quasarus'y.

Nie spodziewałem się tak niskiej ceny (uwzględniając brzmienie) ale miło, że jest coś co zagrało i nie kosztuje b. drogo. (Po głowie chodziło mi 12 kzł/parę jak nic -> np. nowe AP Tempo...)

* * *

Ad. AUDI: Ta marka nie kręci mnie jakoś wcale :))

(Jeździ mi się dobrze czymś o wiele tańszym i nie tak dobrze (ale nie narzekam) wykonanym :) Jeżdżę więc czym lubię najbardziej(za mną >800k km), mam frajdę, bo mi auto wyjątkowo (na dziś) przypasowało pod wieloma względami. Nie myślę o jeszcze lepszym, bo satysfakcjonuje i cieszy mnie obecne, podobnie że było w zasięgu moich możliwości.

* * *

Generalnie cudów nie ma (choć czasami są okazje, np. wyprzedaż pojedyńczych par z rabatem na poziomie prawie -50% (jak otwierano w Wa-wie nowy salon AK na Andersa 12), albo - br. - QUASARUSy /No ale to znowuż podłogówki i nie zmieściłbym się z ceną 5 kzł/parę, no i chyba raczej nie są stworzone do lampy. Ale interesujące./

Siemka.

Cena i dostępność są - prócz odpowiedniej jakości produktu - b. ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29

Umów się na odsłuch do Oliwy, a po drodze zapraszam do mnie na kawę i posłuchanie muzyki. Zawsze będziesz bogatszy o nowe wrażenia słuchowe.

Pozdrawiam. adres na priva Ci podam jeśli planujesz podróż przez Elbląg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Avantgarde Trio są fajne ale wątpię, by moja ich wygląd i rozmiar zaakceptowała ;)

Więc pozostaje kolumna klasyczna, np. coś jak stary EPOS czy tam nowy. O, nowe E. M 12.2. stoją chyba coś ok. 2,7 kzł/parę i na pewno można ich słuchać. A jak wyraźnie lepiej to już wskakujemy na poziom np. Harbeth HL5, czy monitora Reference 3N, no ale to już kwota rzędu 10 kzł/parę więc ja wysiadam :) A, no i te na "H" są troszkę IMO za wielkie gabarytowo do powiedzmy - 20m2 pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika Boda_z znakomicie wypadła na kolumnach od Sonusolivy, dużo lepiej to grało z moimi kolumnami niż u konstruktora. Elektronika w wykonaniu Bogusława ma znakomita relacje jakości do ceny, ale na końcu musi być dobra skrzynka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik II, 21 Lis 2009, 22:02

 

Dzięki za zaproszenie.

Do Elbląga jeżdżę służbowo (do "3M" z pracy już nie docieram). Chętnie wpadnę posłuchać jak gra Twój system. [Teraz po głowie chodzi mi jakaś lampka (bo uciułałem trochę kasy). Coś nie gorszego albo podobnego do Cayin KT 88. Muszę jednak wpierw ją odsłuchać (Wa-wa).]

* * *

A.W. znam osobiście. Skleił mi rozeschniętą kolumnę (markowa :) i nawet zdjął charakterystykę "f". Potem zaprosiłem go do Olsztyna.

 

Słuchałem też kiedyś jego zestawu. (Bardziej odpowiadało mi brzmienie czarnych, dużych kolumn ze wzmakiem lampowym.)

Mam raczej wyrobione zdanie o dźwięku jaki preferuje i do czego dąży. (Przynajmniej tak mi się wydaje.) Ma techniczne podejście ale i słucha.

Jeden z najlepszych systemów audio (odczuwam za każdym razem wielką przyjemność gdy mam okazję go posłuchać) jest jego udziałem.

 

Do "3M" jechać rychło nie planowałem ale może i warto.

Jak będę wybierał się do Elbląga - dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"Jak to wszystko zliczyć co wymieniłeś,to kolumna sklecona w byle jakich warunkach ale z wymienionymi przez Ciebie elementami wychodzi już jak Sonus po dobrym rabacie.Ciekawe.

Wszyscy popełniacie ten sam błąd(prawie wszyscy) kalkulacyjny.Liczycie pojedyńcze sztuki i po cenach za komponenty dla zwykłego Kowalskiego z całym szacunkiem dla tego ostatniego.W profesjonalnej produkcji tak się nie liczy.[...]Inna cena za głośnik Scana będzie dla Serblina a inna dla mnie.Napewno inna jest cena zakupu komponentów,hurtowa dla fabryki detaliczna dla indywidualnego odbiorcy.To jest różnica."

 

Ale podobno my mówimy o polskich kolumnach? A polskie są kalkulowane tak, jak napisałem, bo poza bardzo nielicznymi wyjątkami (zapewne ESA) jest to produkcja jednostkowa. A droższe modele to już jest produkcja jednostkowa na pewno. Tak więc sorry, ale to co powyżej nie ma nic wspólnego z polskimi kolumnami. Jeśli POMIMO to polskie kolumny nadal są niezbyt wysoko wyceniane, to tylko dlatego, ze producenci na ogół sprzedają je sami i bardzo nisko wyceniają własną pracę. A to dlatego, że większość nabywców za podobną cenę zawsze wybierze produkt zagraniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........A to dlatego, że większość nabywców za podobną cenę zawsze wybierze produkt zagraniczny.

 

 

większość/mniejszość niech każdy pisze za siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zachodnia marka lepiej wygląda w salonie. Teraz mała dygresja - jak znajoma pytała się jaki TV jest najlepszy, co ma kupić aby był naj naj............. to poleciłem runco - odparła że to jakiś chłam,a ja odparłem, że jak przyklei rachunek na ekran to każdy to zauważy.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas wielu zarabia 400-800 EURO, a tam 1200- 4000 EURO, i za mojego żywota nie będziemy mieli takiej samej siły nabywczej, więc nie dziwota ze wielu szuka w przystępnej cenie kolumn dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym wiele firm Polskich nie przyzna się do wielkości sprzedaży, bo mogłoby to być źle pojęte przez audiofilii i traktowali by Nasze firmy jako niszowe. Jestem ciekawy ile zestawów jest wstanie wyprodukować firma np:Avcon ( czy w ciągu dwóch tygodni wykonaliby 1000 zestawów z różnych linii w 15 różnych wykończeniach forniru jak by się pojawił odbiorca hurtowy ?? tel w poniedziałek a odbiór 6 grudnia)- podejrzewam że jest to też mała produkcja i nie wyrobiliby się. Życzę IM aby sprzedawali jak najwięcej swoich produktów, ale to czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słuchałem tych Avantgarde Trio po Accuskiem i grało to jak kupa gruzu:) Nikt mnie nie przekona do aktywnych buczybasów bo wzaz z nimi traci urok filozofia lampy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej myśle, że marketing polskich producentów działa -już jest kilka wątków typu -jakie monitory Polskie do iluś tam tysięcy:) i dobrze popieram:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na to pytanie [jak w tytule]w sposob zrozumialy dla siebie,chociaz moze nie tylko.

Na rynku brakuje uczciwych cen w stosunku do jakosci dzwieku ktore przekazuja nam kolumny.

Dlaczego tak sie dzieje???Wiele zacnych [kiedys]marek po prostu upadla,te co zostaly w wiekszosci

przeniosly produkcje do Chin.Kolumny tam powstajace high-endowe owszem maja dwa elementy-

wyglad[kwestia gustu],oraz cene.Prosze bardzo to mozna latwo sprawdzic podlaczajac te wizualne

rarytasy do wysokiej klasy elektroniki-przewaznie wyjda na jaw mankamenty wyrobu-bo,albo nie ma basu

dostatecznie,albo jest przeciagniety,albo dzwiek przy wiekszych skladach wychodzi z kolumny bez

uporzadkowania.Te niedorobki mozna mnozyc.Ale co tam-wazne ze cena high-endowa i wszstko gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Co do mnie, zawsze starałem się mieć w systemie jak najwięcej polskich produktów, tak trochę z przyczyn hobbystycznych może. A może dlatego, że moim pierwszym wymarzonym radiem stereo był polski Amator. Od kilku lat używam polskiego wzmacniacza i polskich kabli, mam polski phonostage, natomiast długo szukałem polskich kolumn, które by mnie zadowoliły. Ostatecznie cóż, musiałem sam wtrącić się w proces strojenia dźwięku, ale mam w końcu to, czego chciałem. Nawiasem mówiąc, ponieważ chwilowo mój przetwornik AA jest w naprawie, obecnie gra u mnie polski przetwornik Stelmacha (który muszę w końcu oddać producentowi!), a przez pewien czas był też u mnie CD Amplifikatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Redaktor, 22 Lis 2009, 12:35

A jakie kolumny używałeś z Amatorem bo te oryginalne to nieporozumienie, za to dobrze grał na słuchawkach SN60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drg, 22 Lis 2009, 10:48

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jakieś parametry ? Cena ?

Co to za trend pokazywania obrazka i opisu. Opisu, który nic nie mówi i pasuje do każdej ponad budżetowej konstrukcji. Rozumiem, że im mniej informacji tym bardziej zainteresowanie i zdobywanie informacji spoczywa na kliencie. Otoczka tajemnicy, świętość. No można i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że im mniej informacji, tym bardziej zainteresowanie i zdobywanie danych spoczywa na kliencie. Otoczka tajemnicy, świętość. No można i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Na AS podawano cenę 6500zł. Grało to bardzo dobrze i było podłączone do Batlaba epoki 3, oraz cd Yamahy 2000.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-100009764 1258893953_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przepraszam. Jak Panowie recenzenci nie zauważyli to ja napiszę: Grały ZAJE...-E dobrze ! :)))

Porównywalne z brzmieniem nowych kolumn za ca. 12 kzł/parę.

Przetworniki są w nich USHERa pytałem to wiem, he, też było to dla mnie 2. zaskoczeniem ;))

 

Przyznaję, że od razu te kolumny ciężko mnie zachwyciły, bo... to taki bardzo mój dźwięk jaki lubię. :)

A, tylko proszę nie oceniać w zestawieniu niedzielnym (z T+A)- brrr :((

A np. z sobotnim (Yamaha CD 2000 + Baltlab Epoca III. Wtedy proszę bardzo :))) ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to spodziewam się, że dziś ktoś coś piśnie (puści parę)... :)) -> Przeczytajcie "Aktualności":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 22 Lis 2009, 13:02

 

>Rozumiem, że im mniej informacji, tym bardziej zainteresowanie i zdobywanie danych spoczywa na

>kliencie. Otoczka tajemnicy, świętość. No można i tak.

 

No można, tylko ciekawe jak długo z jakim skutkiem.

6.500PLN za cztery tanie Ushery w banalnie prostej aplikacji i jeszcze prostszych skrzyniach...

no ale za to logo jest "zagraniczne" a nie tam jakaś ESA, Akkus czy AkustyK, którzy w podobnych cenach mają identyczne kolumny wyposażone często w najlepsze przetworniki Scan Speaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.