Skocz do zawartości
IGNORED

Czego brakuje na polskim rynku kolumn ?


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o krótkie porównanie brzmienia Quasarus (słuchałem ich na Audioshow, b.dobre) z Minas Anor (tych nie słuchałem a bardzo chwalone, chodzi o Minas Anor niepremium czyli bez tweeterów Dynaudio)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad."słuchałem ich na Audioshow, b.dobre"

 

ps. "moje wrażenia b.dobre" - powinienem napisać; zawsze mnie jakoś dziwi gdy komuś się wydaje że obiektywnie ocenia (jeszcze w porzo gdy pochwali, gorzej gdy niby "obiektywnie" obwiesza psami czyjś wyrób-brzmienie gdy de facto pisze bardziej o swoich uszach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 23 Lis 2009, 11:18

 

>To ile takie kolumny powinny niby kosztować? Po kosztach części i zysku tyle żeby na pizzę

>starczyło?

 

Powinny czy nie powinny, to kwestia drugorzędna. Chodziło mi tylko o przykład i porównanie co można za praktycznie te same pieniądze dostać. I tak podchodzi do tematu ogromna większość potencjalnych klientów na kolumny, rowery, lodówki czy cokolwiek tam innego. Polskie to obciach, a zagraniczne to pełen sznyt, pomimo tego nawet, że niekiedy za te same pieniądze dostajemy dużo więcej czy lepiej, tyle tylko że z tabliczką "made in poland" a samo to dla niektórych jest nie do przejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dramatyzujcie - to chyba jakiś sztuczny problem - w końcu wystawia się coraz więcej firm z Polski - o czymś to świadczy. Gdyby nie można było i nie opłacało by się to by nikt nie podejmował tematu. Potrzeba czasu abyśmy uznali made in poland za coś wartościowego - i to powoli się dzieje. Już uznajemy nasze żarcie za najlepsze na świecie, już auta wyprodukowane w fabrykach zlokalizowanych w polsce cieszą się powodzeniem (najmniej awaryjne fiaty i ople). Przyjdzie czas i na audio, bo tak naprawdę rynek się u nas tworzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ceny za zagraniczne''marki''wcale nie muszą być dla nas wszystkich,no i nie są,pomijając kilkudziesięciu forumowych posiadaczy drogich''klocków''.

 

Dajmy szansę konstruktorom amatorom,w końcu to oni mogą zakleić jak się okazuje głęboką dziurę zapotrzebowania na niskie ceny kolumn,również elektroniki.Ten niszowy rynek sam się zweryfikuje,kto chce nabyć to nabędzie.

 

Zresztą niepotrzebny cały ten ambaras,napisać czego potrzeba i już,a ci co mogą to wykonać zjawią się szybciej niż reklama zagranicznego towaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wpisu areczka jeszcze...

skoro szybko znajdą się ludzi mający wypełnić lukę.

To co może zagrać podobnie do np harbethów 7? chodzi o nasycenie dźwiękiem, dynamikę, pełną, przejrzystą i naturalną średnicę? Chodzi o dźwiek naturalny, duży, nie pomniejszony, nie pompowany sztucznie, z rozmachem... Oj ciężko będzie:) pewnych rzeczy jednak się nie podrobi bo chyba nikt takich głośników jak radial harbetha nie produkuje... Ale to tak na marginesie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac najlatwiej robic "hajendowe" kolumny z hajendowa cena... do tego bajeczka jakas, maly forumowy lasnik i bedzie gut... jak patrze na takie "firmy" to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac... bo firmy stricto zyjacych tylko z produkcji kolumn w PL chyba mozna policzyc na palcach jednej reki, a takie lansowe firemki zyja od klienta do klienta... a jak sie z 10 na rok znajdzie to jak zlapac pana boga za nogi... No bo czym taka "firemka: sie rozni od dobrego klepacza DIY? Odpowiedz jest jedna... Legenda :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"A jakie kolumny używałeś z Amatorem bo te oryginalne to nieporozumienie, za to dobrze grał na słuchawkach SN60"

 

Z jakimiś takimi 15-kami Tonsila, większe od standardowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 23 Lis 2009, 11:00

 

"6.500PLN za cztery tanie Ushery w banalnie prostej aplikacji i jeszcze prostszych skrzyniach...

no ale za to logo jest "zagraniczne" a nie tam jakaś ESA, Akkus czy AkustyK, którzy w podobnych cenach mają identyczne kolumny wyposażone często w najlepsze przetworniki Scan Speaka"

___________

 

Tylko jakoś te znane mną nie zawładnęły..., ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 23 Lis 2009, 12:55

 

Polskich firm coraz więcej - prawda, a i poziom naprawdę prezentują świetny (dużo bym musiał podać przykładów, więc sami se wstawcie), bez kompleksów do zachodnich wytworów. Tak uważam po AS'09.

I jestem co do tego na 100% przekonany, bo byłem i słuchałem, a porównanie mam od początków AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 23 Lis 2009, 13:54

 

Może np. te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

H7 lub H5 są klasą samą w sobie (radial trudny do pobicia ale i chyba nie tylko o sam radial chodzi).

* * *

Kiedyś porównywałem sobie H7 i dużo tańsze SONICS Argenta (prawie 50%) Wybrałbym te 2., bo moim zdaniem były bardziej uniwersalne... I choć wielkiej klasy H7 (czy tam ich rozwinięciu do wersji podłogowej) nie odmawiam (słuchałem kiedyś u wieloch'a = pw -> klasa system i brzmienie), to po odsłuchach doszedłem do wniosku jw. Myśl co chcesz ale ja wiem swoje, pamiętam tamtą decyzję.

I to było miłe (choć niektórzy po tym co napisałem, popukają się w czoło :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Myślę że audio solution zagrało naprawdę b.dobrze i w 100% zgadzam się z kolegą andrea29. Podstawa, to to, że kolumny były dobrze dobrane do wielkości pomieszczenia i bas był ok. co było największą zmorą wystawy. Tak naprawdę to aż boję się to powiedzieć, ale chyba było to najlepiej dostrojone brzmienie na AS. Na pewno w różnych aspektach były systemy lepsze, miały lepszą górę lub średnicę, jednak bas psuł całość.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym popadać w jakiś patetyczny ton ale taki popis nie zdarza się często.

Ja jestem dość marudny ad. kolumn. Tu miałem i barwę, i przestrzeń, obie skale, i wszystko poukładane jak trzeba. W dodatku jakiś czar/magię czy jak by tego nie nazwać. Coś co sprawia, że muzyki można słuchać z zaangażowaniem i niesamowitą przyjemnością. Te kolumny to dla mnie spore zaskoczenie.

Tyle już w życiu słyszałem, a tu niespodzianka. Na początku myślałem, że prawdopodobnie użyto przetworników SS - myliłem się - Usher'a.

 

Dlaczego inni producenci nie popełnili takich wcześniej ?!

 

I chociaż szczypałbym się z wydaniem na kolumny więcej jak 5 kzł (dla mnie to i tak dużo), tu nie mam wątpliwości, że brzmienie było z poziomu 12 kzł więc cena jest okazyjna jak wręcz nie śmieszna. (he, po co ja to piszę ? ;) Ale nie o cenę mi tu chodzi ale o dźwięk - super.

* * *

Z producentem nie wiążą mnie jakiekolwiek interesy biznesowe (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29

Trochę spłycasz problem i kolumny rozpatrujesz w odniesieniu do cen.Zapominasz,że droga kolumna podłączona do wzmacniacza do którego podłączona być nie powinna zagra gorzej od kolumny,za dużo mniejsze pieniądze ale wpiętej do właściwie dobranego systemu.(system to również akustyka pomieszczenia)Ogólnie rzecz ujmując,nie powinno się dyskutować w TONIE ABSOLUTNYM o dźwięku z AS

bo to zwyczajnie,nieporozumienie i wprowadzanie innych forumowiczów czytających to forum w błąd.

Poza wszelką dyskusją to nigdy nie grają same kolumny a systemy do których zostały wpięte,dobrze lub źle.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ich nie słuchałem. To, co się Wam podobało to była tylko prezentacja dźwięku w danych warunkach. Nie sam dźwięk kolumn ! O tym większość audiofilów zapomina. Na całość składa się w dużej mierze akustyka pomieszczenia i realizacja nagrania.

Trzeba by było tych kolumn posłuchać w różnych pomieszczeniach, na różnych nagraniach (i na różnych sprzętach towarzyszących), żeby otwarcie mówić, że są dobre. Jedno nagranie (czy płyta) i jeden pokój to żadne wyznaczniki jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 - widzisz ja akurat harbethów nie rozpatruję jako dobre, nie dobre... w ogóle technicznie wolę nie podchodzić do tej kolumny. mało tego - przy pierwszych odsłuchach gdy jeszcze nie bardzo kumałem o co w tym chodzi to widziałem wiele wad tych kolumienek! Jednak miał rację kolega Dymu - że i tak zapamiętam ich brzmienie do końca życia. I było w tym dużo racji. Po okresie negowania ich technicznych niedoskonałości przyszedł czas na ciekawość a po przesłuchaniu wielu różnych rzeczy przyszedł okres fascynacji. I w sumie nie interesuje mnie, że górę można mieć dokładniejszą, a bas lepszy. H5 i H7 graja po prostu muzykę naturalnie - nie do podrobienia. Tam werbel ma swoja masę taka jak na koncercie, kontrabas, gitary - wszystko jest naturalne, duże, nie wysilone, nie pompowane sztucznie - acz nie tak sterylne jak na jakiś wypasionych kolumienkach na rewelatorach SS.

Pytałem się z ciekawości - zdaję sobie sprawę, ze to cechy trudne do podrobienia - i raczej nie znajdziemy odpowiednika. Cóż, trzeba będzie wybulić kasę na harbethy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew7, 24 Lis 2009, 09:06

 

Ofc. masz rację, w tym co napisałeś, co może wpływać na końcowa jakość dźwięku - nie wyłączając akustyki pomieszczenia, a np. na akcesoriach (podkładki)i stolikach skończywszy.

* * *

Ad. kolumn nad którymi tak się rozwodzę - każdy zainteresowany może sprawdzić sam jak brzmią (byle nie w zestawieniu "T+A" - to była porażka).

 

Poza tym... inni wystawcy w Sobieskim to niby mieli aż tak inne warunki do poustawiania swoich zabawek ? Czy a.s. się wysiliło, ustawiając jakieś cudowne ustroje ? (Nie zauważyłem.)

* * *

 

Na AS wszystkie chwyty dozwolone -> nikt nikomu nie broni ulepszać efektu/wrażenia.

Dla wystawców ważne by jak najlepiej wypaść i zapaść w pamięć odwiedzających AS.

(Najlepiej jakością odtwarzanego dźwięku).

 

IMHO w tym roku udało się ta sztuka wielu firmom, a ZWŁASZCZA zabłysnęły "know-how" firmy polskie, co mnie b. cieszy i optymistycznie nastraja, że Polak potrafi :) /A pierdolca na p. patriotyzmu to nie mam i nigdy nie miałem, wręcz odwrotnie. /No ale teraz cosik jakby mię duma trochę rozpierała, choć sam nic z audio nie popełniłem, może poza paroma wpisami ;)/

 

Jak coś jest dobre to słychać, jak jeszcze lepsze - tym bardziej. A ileś tam lat mojego słuchania robi swoje (spora baza doświadczeń), dlatego nie boję się pewnych stwierdzeń, jak to napisałeś "w TONIE ABSOLUTNYM". (Jak dobry recenzent który wie co mówi gdy jest czegoś ABSOLUTNIE pewien.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 24 Lis 2009, 11:50

 

:) Sebuś, ja to wszystko wiem :)I zgadzam się. Nie wiem co za cymbał może ich nie docenić czy wo. cech nie zauważyć. Szkoda pisania. Kto jeszcze nie słyszał H. - to jakby niczego nie słyszał ;))

Dlatego (skoro "już wiesz o co chodzi" i co Ci się aktualnie podoba /;))/ specjalnie dla Ciebie (trochę Cię podkręcam, a co ;)) odnalazłem opis właściciela H8, u którego byłem i ich słuchałem - powalający naturalnością dźwięk od pierwszych sekund (zanim się przywitałem i wszedłem do pokoju gdzie grały, język mi się już plątał, bo brzmienie było... - sam wiesz jak grzesznomyślnie H. potrafi na człowiek podziałać... :)) (Rogersy zresztą też.)

Pozdro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku producentów Polskich kolumn, brakuje reklamy naszych rodzimych produktów. Co z tego że konstruktor w sprzedaży ma i monitorki i podłogówki, różnej klasy i w różnych przedziałach cenowych, a przeciętny klient wchodząc do sklepu pyta najpierw o cenę, potem o markę, na ewentualny odsłuch trzeba go namawiać. Mając obok siebie kolumny popularnej marki a DIY, większość wybierze to pierwsze, bo jest bardziej znane. Już nie patrzy na to że DIY lepiej zagrają. Dystrybutorzy też wolą rozprowadzać i reklamować konstrukcje znanych producentów. Stać ich na zakup bardzo drogich kolumn czy sprzętu audio, a nie kwapią się do tego aby do dystrybucji wprowadzić Polskie konstrukcje, grające tak samo dobrze, czasem lepiej od markowych, za cenę sporo niższą. Tylko osoby które się na tym znają i dla których muzyka to coś więcej, wiedzą o itnieniu takich firm jak np. Akkus, AkustyK itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kity to DIY... ale ja tu widze, ze nazwa DIY przypisywana jest rowniez naszym byznesmenom forumowym... DIY to DIY, a handmade to handmade...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że najbardziej wszystkim brakuje kolumn grających jak Harbety, tylko kosztujących może nieco mniej? Bardzo to wszystko ciekawe, zwłaszcza na tle co najmniej kilkunastu ofert sprzedaży (po okazyjnych cenach naturalnie) przewijających się od miesięcy w ogłoszeniach, na giełdach czy portalach aukcyjnych i jakoś chętnych na te cacka dalej nie widać. Rozumiem, że wszyscy czekają na... no właśnie na co ciekaw jestem, bo skoro takie świetne i wspaniałe, to chyba powinny schodzić jak ciepłe bułeczki, czy może jednak niekoniecznie? A nie mówimy tu o jakimś tam widzimisię kilku forumowiczów czy recenzentów, tylko chyba o produkcie, który ma się sprzedawać i pewnie miło by też było przy okazji co nieco na nim zarobić, bo z tego co tak mniej więcej się orientuję, to na tym właśnie polega każdy jeden biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, jak wg Ciebie zakwalifikować osobę która wykona czy zmodyfikuje jakieś urządzenie w warunkach domowych w ilości kilku sztuk? Jako "producenta"? Bez zaplecza, magazynu, określonego pułapu produkcji... Jest na forum kilka zdolnych osób którzy okazyjnie coś tam w ramach hobby wykonają innym forumowiczom. Ale produkcją czy usługą tego bym nie nazwał, bo nie są to czynności powtarzalne, wykonywane w charakterze ciągłym, a raczej są to płatne przysługi. Lepiej zacznij się zastanawiać dlaczego duże koncerny robią klientów w bambuko i to na dużą skalę - to jest dopiero szkodliwe bo niszczy i tak wątły rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na zachodzie też wielu zaczynało jako handmade i spotkali się z aprobatą odbiorców, a z czasem stali się potentatami ( ciekawe czy im też tak liczyli koszty ? )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.