Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam tutaj link do moich D1 i zachęcam wszystkich szukających wyjątkowych monitorów.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-podstawkowe-proac-response-d1-one-CID99-IDVmRCI.html?bs=olx_pro_listing

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, feluś napisał:

czym różni się dźwiękowo D2R od D20R ? Co według was dobrze powinno zagrać lepiej 19 m2 ? jakieś doświadczenia ?

Miałem dwa razy D2R a teraz mam  D20R, które tak się składa wystawiłem do sprzedaży. Różnią się bardzo, to zupełnie inne brzmienie:

D2R - energetyczne, szybkie, z werwą, bas prawie na poziomie ATC, rozdzielcze, świetne monitory uznane przez whathifi za jedne z najlepszych monitorów brytyjskich w historii

wg mnie do elektroniki Naim, Sugden, itp

 

D20R klimatyczne, romantyczne granie,  ocieplona średnica, bas schodzi bardzo nisko, do długich odsłuchów, potrafią lekko podbarwić gorsze nagrania dzięki czemu można słuchać nawet gorzej zrealizowanej muzyki, granie zbliżone do Sonus Faber Olympica, które miałem trochę wcześniej

(wyszukaj ranking "audio.de bestenliste"), zobacz w jakim są towarzystwie i jakie kolumny przegoniły

obydwie kolumny naprawdę  świetne, zależy kto co lubi, ja wolę na dłuższą metę bardziej dociążone granie D20R, grają u mnie z Sugdenem i Heglem (plus Gustard R26), a sprzedaję bo robię upgrade na K1 lub D30RS 

w razie czego pytaj, miłego dnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, feluś napisał:

czym różni się dźwiękowo D2R od D20R ? Co według was dobrze powinno zagrać lepiej 19 m2 ? jakieś doświadczenia ?

moim zdaniem zdecydowanie D Two R zagrają spójniej, D20R może dudnić już chociaż można sprawdzić obie opcję. Ja wolę w tym wypadku podstawkowce 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artistplant napisał:

ja słucham cicho i lubię jak od dołu słychać niski bas a D2R trzeba zagrać głośniej

to może nawet mniej, ale żeby miały dobry bas już od samego dołu, to do podstawek trzeba wydajnieszy piec i pewnie droższy żeby to osiągnąć. Polecam np Coplandy do ProAc 😉

To gra od samego dołu CSA-100, CSA-150- te z lampkami 😉

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocnym piecem z pewnością trochę dół podciągniesz, kwestia gustu, ja zaczynałem od jasnych rozdzielczych systemów a skończyłem na relatywnie ciemnym ale muzykalnym i przyjemnym do słuchania przy książce i lampce wina

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów  z zapytaniem:

Przeskoczył ktoś może z  ATC na ProAc Response D2R ?

Jeżeli ktoś dokonał takiej zamiany i zechce się podzielić spostrzeżeniami będę wdzięczny 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PanAntoni napisał:

Witam klubowiczów  z zapytaniem:

Przeskoczył ktoś może z  ATC na ProAc Response D2R ?

Jeżeli ktoś dokonał takiej zamiany i zechce się podzielić spostrzeżeniami będę wdzięczny 🙂

ja znam takich osób trochę, pytanie czy ktoś się tutaj przyzna 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC piękny bas, wymagające względem wzmacniacza - moc i barwa wymagana, średnica i góra naturalna bez wyostrzeń, słabszych nagrań nie doprawią

D2R dynamiczne, szybki bas, średnica lekko ocieplona, góra bardziej szczegółowa niż ATC uniwersalne względem doboru elektroniki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.12.2023 o 18:18, Przyslaw napisał:

Cześć.

Mogę dołączyć do klubu z moim świątecznym prezentem w postaci D2R?

Mam pytanie jakie kable głośnikowe najlepiej pokażą wszystkie zalety tych pięknych monitorów?

witaj 

gratuluję zakupu tych wspaniałych kolumn. Jak chcesz docenić ich zalety to kup standy Atacama hms2.1 takie:

https://www.kolumbus24.com/en/Home-Hifi/Hifi-racks-loudspeaker-stands/Racks-modules/Atacama-HMS-2X-high-mass-loudspeaker-stands-600-mm-for-heavy-load-black-top-plates-200-mm-width-225-mm-depth-4-support-columns-per-stand-1-pair.html

 

są specjalnie dedykowane pod względem każdych parametrów do  modelu D2 ,D2R- skonstruowane przy współpracy z PROAC ,idealnie pasuje wysokość i wymiary ,można je zasypać i są perfekcyjnie wykonane, cena też obecnie do przełknięcia za nówki. Zobacz na różne zdjęcia D2R często pokazywane są na tych standach. Zobaczysz wtedy co potrafią te kolumny jak zapewnisz im odpowiednią podstawkę.

Kable które doskonale grają z tymi kolumnami to Auditorium23 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2023 o 18:18, Przyslaw napisał:

Mam pytanie jakie kable głośnikowe najlepiej pokażą wszystkie zalety tych pięknych monitorów?

wypożycz od nas na testy Audioquest Type-9: https://www.audioquest.com/cables/speaker-cables/type-series/type-9

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Przyslaw napisał:

Dzięki za propozycję ale nie mogę tego przewodu znaleźć na Waszej stronie

no właśnie go nie ma 😜 Dlatego wysłałem link do strony producenta. Cena z metra: detal 499 pln, 349 pln możemy zrobić, zostały zostało kilka metrów jeszcze 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z szanownych kolegów "proacowców" miał okazję słuchać lub sam posiada wzmacniacz Bladelius Tyr III ? Jestem na etapie budowania listy potencjalnych wzmacniaczy zintegrowanych (do wyboru/posłuchania) powiedzmy do ok. 20 tys. zł które mają szansę fajnie zgrać się z Proac D20R w "spokojnym", relaksującym repertuarze typu folk, jazz, blues na umiarkowanych poziomach głośności 🙂. Znajomy wspomnial wlaśnie o produktach Bladelius jako ciekawe do rozważenia. Oczywiście, jesli macie jakies swoje typy do posłuchania/uwzględnienia, to chętnie skorzystam z porad. Mam plan na ten rok wymiany wysłużonego Coplanda CSA8. W Nowym Roku życzę zdrowia i wielu miłych audiofilskich doznań, pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JDS JDS napisał:

Cześć,

Czy ktoś z szanownych kolegów "proacowców" miał okazję słuchać lub sam posiada wzmacniacz Bladelius Tyr III ? Jestem na etapie budowania listy potencjalnych wzmacniaczy zintegrowanych (do wyboru/posłuchania) powiedzmy do ok. 20 tys. zł które mają szansę fajnie zgrać się z Proac D20R w "spokojnym", relaksującym repertuarze typu folk, jazz, blues na umiarkowanych poziomach głośności 🙂. Znajomy wspomnial wlaśnie o produktach Bladelius jako ciekawe do rozważenia. Oczywiście, jesli macie jakies swoje typy do posłuchania/uwzględnienia, to chętnie skorzystam z porad. Mam plan na ten rok wymiany wysłużonego Coplanda CSA8. W Nowym Roku życzę zdrowia i wielu miłych audiofilskich doznań, pozdrawiam   

Ars Sonum Filharmonia, to może być dokładnie to czego potrzebujesz 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Forumowicze

Pytanko jakie są różnice miedzy d30r a d48r? Tylko w ilości dolnych rejestrów? Jak ze średnica i góra pasma? Jest taka sama?

Dzięki

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.