Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, luckyguliver napisał:

A one juz tu sa...

To gratuluję!!!

Polecam je bo długo miałem i uważam, że są świetne. Standy miałem robione, nie pamiętam dokładnej wysokości, ale ich wysokość była dobrana właściwie względem siedziska i siedzącego;-)))

Podłożone miałem cieniutkie maty z korka, różne inne ustrojstwa też.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze mialem dzis duzo zabawy przesuwajac kolumny po pokoju i skaczac po roznych ( w wiekszosci nowych) plytach na Tidal'u. Najlepszy dzwiek mam mniej wiecej na srodku salonu. Duzo by opowiadac ale chyba w departamencie glebokiego basu slychac tam najwieksza poprawe 🙂 Niestety nie moge tak zyc 🙂 Co najwyzej moge przesunac sofke spod sciany w glab pokoju tak z pol metra. Zobaczymy co to da. Mam znow pokuse zeby sie zabrac za zmiane wzmacniacza bo swiezo nabyty Ayre AX-7e dla moich uszu nie jest najlepszym partnerem. Mam jeszcze koncowke klasy D ale to tez nie idealny "dostawca pradu". Pewnie moglbym pojsc na skroty i kupic lampowe pre ale funkcjonalnosc takiego rozwiazania czytaj wlacz/wylacz zamiast wlacz i zapomnij mnie zraza. Plus ten szum z kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po dwoch tygodniach doszedlem do wniosku ze Response 2s graja mniej ofensywnie na gorze niz Response 1S. Ogolna charakterystyka jest taka ze graja jakby bardziej lagodnie i slodko z czarnym tlem. Tak wiec wydaje mi sie, ze mozna by zaryzykowac dolozenie wzmacniacza ktory gra ofensywniej i moze nawet troszke jasniej niz np Ayre AX-7e. Koncowka na Icepowerach gra poprawnie ale moze troszke za mechanicznie. Na ta chwile mysle o koncowce Naim np cos zbudowanego na NCC200 jak koncowka Avondale Audio lub moze ten Krell 400xi? 

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Co cie skłoniło do sprzedaży ? Mało basu. kiepska góra ?

Mam te kolumny już drugi raz, tym razem zamówione w kwietniu doszły w końcu 2 tygodnie temu, w międzyczasie zdążyłem już dwukrotnie zmienić system i zwyczajnie są mi zbędne. Góra wg mnie wszystko pokazuje bez natarczywości a bas jest szybki i schodzi dość nisko, w moim pomieszczeniu 4m x 4m niczego nie brakuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chcę stworzyć kolejny system. Pomieszczenie w kształcie litery L - większy prostokąt gdzie ma stać sprzęt 7x3m.

Zastanawiam się nad kolumnami PROAC Response D20R lub D2R;

Moje pytanie brzmi:

- jakie kolumny byłby lepsze na tą powierzchnię?

- jaki wzmacniacz do nich dobrać? (typuje luxman 505 i sansui 907 NRA, a z anglików roksan caspian m2).

Preferencje muzyczne - ogólnie lata 60 - 80

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2023 o 12:22, Artistplant napisał:

D20r muszą być odsunięte id ściany min 80cm...

Generalnie masz pełną rację, to optymalne ustawienie i kolumny tylko na tym zyskują. U mnie grają jednak dosc blisko tylnej ściany (niestety taki układ, kompromis, nie mam pokoju odsłuchowego), ale mają za to dużo swobody/miejsca na boki i jest nieźle, nie mam jakiegoś mocno słyszalnego (przynajmniej dla mnie) problemu z basem. Pokój mam ok. 25m2, wyoskosc 2.7m. Muszę tylko popracować nad rozpraszaniem i lekkim dotłumieniem pokoju, to jesli chodzi o średnice głównie. Ja jestem zadowlony z proaców, szukam tylko powoli nowego "napędu" z troche z wyzszej półki niz mam, mile widziane sugestie 🙂  , pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JDS JDS napisał:
W dniu 14.01.2023 o 12:22, Artistplant napisał:

D20r muszą być odsunięte id ściany min 80cm...

Generalnie masz pełną rację, to optymalne ustawienie i kolumny tylko na tym zyskują

Aha...

Czyli jak ja mam na 1m, czy 1,1m to już  nie jest optymalnie? 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sir.jax napisał:

Aha...

Czyli jak ja mam na 1m, czy 1,1m to już  nie jest optymalnie? 

Wybacz, ale czy naprawdę czytanie ze zrozumieniem jest dziś deficytowe ? Jeśli sprawia Tobie frajdę łapanie za słówka, to  rozwinę w takim razie swój skrót myślowy - instrukcja od proac daje jasne wskazówki w tym zakresie - min. ok. 50 cm, więc uprościłem, że 80 jest optymalnie jako droga do dalszych kombinacji. Raczej większości kolumn (szczególnie wolnostających) odstawienie od tylnej ściany służy, ile konkretnie to kwestia eksperymentów i realnych/praktycznych możliwości w danym pomieszczeniu. Wydawało mi się, że takie podstawowe zagadnienia są oczywiste dla uczestników tego forum. Jeśli uważasz, że Twoja wypowiedz wnosi cos merytorycznego do tego wątku, to niech tak zostanie. Sypie głowę popiołem, moja wielka wina, może optymalnie jest też 1,2 m albo 2m.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj ....zrozumialem doskonale, ale frajdę przynosi mi łapanie za słówka, może być? 

U każdego ta "optymalność" będzie inna, każdy ma inną akustykę, jedni puste ściany inni adaptację akustyczną itd.itp.

A jeszcze inni muszą słuchać żony i przykleić kolumny do ściany. 

Podstawy akustyki i ustawienia kolumn są ogólnie dostępne i do ogarnięcia, a ilu może sobie na to pozwolić? 

Ja mam ten komfort i zaadoptowany pokój, a Ty?

Chcesz o tym pisać to masz od tego wątek o akustyce, kilka ostatnich wpisów tam się właśnie nadaje.

Zanim znów będziesz chcial zabłysnąć "merytoryczną" odpowiedzią posyp się brokatem, efekt murowany.

 

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie zapewne ale:

Kupię Studio 100, najlepiej w jakiejś rozsądnej cenie.

Pojawiają się czasem, ale zazwyczaj poważne wady, jak ostatnio z poszarpanym zawieszeniem.

Już je miałem, nie są bez wad ale mam duży sentyment, chciałbym mieć je już "na zawsze" przynajmniej jako drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 15:07, sir.jax napisał:

Ja mam ten komfort i zaadoptowany pokój, a Ty ?

 

Sir ? Komfort to mam ja. Wchodzę włączam, słucham. U Ciebie trochę tych przygotowań do słuchania jest i "chwilę" to trwa. No ale wiadomo, jak już się porozkładasz ze sprzętem, efekt jest świetny trzeba przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.