Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2022 o 20:39, virtualfan napisał:

To wmontuj stare 🙂

No właśnie nie mogę, bo ze wszystkich marnych części zastosowanych w Chińczyku, to właśnie hiendowy kondensator Mundorfa Silver Oil postanowił się zepsuć, bo takie kondy miałem po tuningu. Teraz zamiast nich są Jantzen. Po za tym są inne aspekty w dźwięku, gdzie Jantzeny przewyższają Mundorf, więc niekoniecznie chcę wracać do nich 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, robbit napisał:

witam , mam pytanie , czy w  zasypywaniu standów chodzi wyłącznie o zwiększenie ich masy czy nie tylko . Zasypałem swoje piaskiem kwarcowym i mam mieszane odczucia co do brzmienia .

Nie tylko. Brzmienie też się zmienia. Zazwyczaj na plus , ale różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, izapat napisał:

I o to chodzi. Ja tańcowałem rok czasu z ustawieniem głośników , aż dotarłem do celu.

to ustawianie głośników to upierdliwy temat . I tak nie mam pewności czy to najlepsze ustawienie ale jest na tyle dobrze że nie szukam na razie dalej .

Edytowane przez robbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ProAc 28 lub ProAc30 R. Różnice i w jakiej odległości od ścian, bocznych tylnych, miejsce odsłuchowe. Może mała charakterystyka grania. Pokój z kuchnią 38 m2, ale ja bym to zmniejszył z uwagi na rozłożenie kolumn w połowie. Obecnie mam AP  Scorpio 1. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robbit napisał:

a dokładniej ?

A dokładniej to na logikę jego podstawowa funkcja to ochrona cewki głośnika przed pyłem i brudem zawieszonym w powietrzu.

Druga  cecha, to odprowadzenie ciepła z cewki poprzez metalowy stożek korektora oraz m.in. służy do wymiany tego ciepła z cewki na zewnątrz poprzez szczelinę między korektorem, a membraną, która działa jak tłok w tym wypadku.

Trzecia, to ta, że taki korektor przymocowany do układu magnetycznego zmniejsza masę membrany, co zmniejsza jej zniekształcenia, a jej środek jest zazwyczaj źródłem takich zniekształceń.

Jest jeszcze czwarta, ale już trochę bardziej złożona dlatego w skrócie można napisać, że wspomaga membranę zwłaszcza przy jej niewielkiej średnicy w wypromieniowaniu i odbijaniu fali.

Myślę, że kilka tych cech powinny być oczywiste dla kogoś,  kto trochę stażu w audio posiada, tym bardziej dziwią mmie twoje pytania, bo staż "jakiś" tam masz.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sir.jax napisał:

A dokładniej to na logikę jego podstawowa funkcja to ochrona cewki głośnika przed pyłem i brudem zawieszonym w powietrzu.

Druga  cecha, to odprowadzenie ciepła z cewki poprzez metalowy stożek korektora oraz m.in. służy do wymiany tego ciepła z cewki na zewnątrz poprzez szczelinę między korektorem, a membraną, która działa jak tłok w tym wypadku.

Trzecia, to ta, że taki korektor przymocowany do układu magnetycznego zmniejsza masę membrany, co zmniejsza jej zniekształcenia, a jej środek jest zazwyczaj źródłem takich zniekształceń.

Jest jeszcze czwarta, ale już trochę bardziej złożona dlatego w skrócie można napisać, że wspomaga membranę zwłaszcza przy jej niewielkiej średnicy w wypromieniowaniu i odbijaniu fali.

Myślę, że kilka tych cech powinny być oczywiste dla kogoś,  kto trochę stażu w audio posiada, tym bardziej dziwią mmie twoje pytania, bo staż "jakiś" tam masz.

 

to że zabezpiecza przed pyłem to wiadomo każdy głośnik to ma tylko z tą fazą coś nie bardzo czaję bo faza kojarzy mi się z elektrotechniką więc ....:) 

29 minut temu, sir.jax napisał:

dziwią mmie twoje pytania, bo staż "jakiś" tam masz.

człowiek całe życie się uczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, robbit napisał:

to że zabezpiecza przed pyłem to wiadomo każdy głośnik to ma tylko z tą fazą coś nie bardzo czaję bo faza kojarzy mi się z elektrotechniką więc ....:) 

Faza ci się kojarzy z elektrotechniką w kontekście gniazdek ściennych z przewodem fazowym...😁

Może jeszcze z czymś? 

Większość cech opisałem, pomijając zabezpieczenie przed pyłem, kilka innycg cech ma większe znaczenie.

Kopułkę też masz celowo przesunięta, żeby wyrównać w funkcji czasu zakres wysokich i średniotonowca,  to też takie przesunięcie "fazowe" nie bez powodu. Zresztą nie bez powodu też producent zaleca tę kopułkę po wewnętrznej stronie, a nie po zewnętrznej jak to niektórzy robią ustawiając kolumny ProAca.

Ale co tam, przynajmniej jest wesoło jak się ogląda obrazki...

😁

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
43 minuty temu, izapat napisał:

Jak się mają Elacki do Proaca?

Elaci są łatwiejsze w wysterowaniu i mam wrażenie że są przez to szybsze poza tym to neutralny monitor moim zdaniem o wyjątkowej jakości górze przez co w moim odczuciu wspaniale na nim słucha się muzyki elektronicznej. 

ProAci podpinam gdy mam ochotę na ciężkie gitarowe klimaty w których świetnie się spisują ze swoim lekko dociążonym niskim środkiem i równie lekko wycofaną wyższą średnicą dzięki czemu można ich słuchać godzinami.

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2022 o 09:12, Artistplant napisał:

Witam, jakby komuś przypadkiem znudziły się D2R to jestem zainteresowany.

hehe : nie wiem czy te kolumny mogą się znudzić :) w moim odczuciu raczej nie . I z czystym sumieniem Ci je polecam , są znakomite , sprawiają że chce sie słuchać muzyki . Drogie ( jak dla mnie nawet bardzo ) ale są naprawdę super , dają wielką frajdę ze słuchania muzyki a i walory wizualne na plus . Kup nowe najpierw jednak posłuchaj jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś bo wiadomo , wszystkich nie da się zadowolić .

Edytowane przez robbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 02:25, robbit napisał:

hehe : nie wiem czy te kolumny mogą się znudzić 🙂 w moim odczuciu raczej nie . I z czystym sumieniem Ci je polecam , są znakomite , sprawiają że chce sie słuchać muzyki . Drogie ( jak dla mnie nawet bardzo ) ale są naprawdę super , dają wielką frajdę ze słuchania muzyki a i walory wizualne na plus . Kup nowe najpierw jednak posłuchaj jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś bo wiadomo , wszystkich nie da się zadowolić .

Testowałem dwa lata temu i opisywałem wrażenia na forum, w sumie same superlatywy,  trochę wtedy grała inna elektronika ((Tucana) ale zobaczymy. Trochę niestety poczekam na dostawę, sprawdzę je na standach Solidsteel SS-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowe, mam teraz u siebie Dynaudio Special 40, jak dojdą D2R to porównam, S40 naprawdę grają dobrze więc jestem ciekaw czy Proac będzie lepszy w tym porównaniu.

Grasz na ciężkich standach? Znajomy miał te Proaci ze standami Rogoza, gdzieś w necie są zdjęcia z aukcji jak wpiszesz D2R+Świnoujście.

Edytowane przez Artistplant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.