Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po Lebenie, który zostawił po sobie dobre wrażenie - to była pierwsza lampa w moim systemie - przeszedł czas na absorbery pod sprzęt. Jestem zdumiony różnicą, jaką robią pod wzmacniaczem, dużo większą niż pod gramofonem. Nie wiem jeszcze dlaczego tak jest, ale polecam spróbować. 

20220207_224520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2022 o 20:54, virtualfan napisał:

Po Lebenie, który zostawił po sobie dobre wrażenie - to była pierwsza lampa w moim systemie - przeszedł czas na absorbery pod sprzęt. Jestem zdumiony różnicą, jaką robią pod wzmacniaczem, dużo większą niż pod gramofonem. Nie wiem jeszcze dlaczego tak jest, ale polecam spróbować. 

20220207_224520.jpg

co one absorbują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania :-). Sęk w tym, że takie same spostrzeżenia mieli dwaj inni koledzy, testujący je niezależnie i bez wzajemnej konsultacji przed zakończeniem testów. Nie mamy żadnego logicznego wytłumaczenia poza teorią, że to działa w drugą stronę - wzmacniacz przestał wpływać na źródła dźwięku, bo został od nich "odsprzęgnięty". Tyle, że jak się dotyka wzmaka, to nie da się wyczuć jakichkolwiek drgań, po prostu skała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, robbit napisał:

pod gramofonem to może w szczególnych warunkach i owszem ale pod wzmakiem ? to już zakrawa na jakiś absurd hehe 🙂

A niby dlaczego?

Poczytaj o wibroakustyce, a najlepiej sprawdź, a później pisz, czy to absurd.

Ciśnienie akustyczne jakie wytwarza dźwięk wpływa na drgania sprzętu, wzmacniaczy, daców i innych odtwarzaczy.

To żadna magia, tylko właściwości fizyczne. 

Włącz muzykę, możesz nawet podglosnic jak już chcesz zainstaluj na smarta miernik dźwięku z wibromerem i połóż taki smartfon na kolumnę, na wzmacniacz, na odtwarzacz na co chcesz, Włącz muzykę, włącz wibrometr waplikacji i zobaczysz. Warunek to chyba to, żeby smartfon posiadał akcelerometr.

Zresztą w wielu przypadkach wystarczy delikatnie dotknąć dłonią obudowę podczas słuchania muzyki I też można wyczuć delikatne drgania.

Opowieści, że tylko pod gramofonem, bo tam jest ramię, mechanizm itd, to tylko powielane na forach pierdy.

Swoją drogą mam kolegę dr fizyki, jemu jakoś nie przeszkadza, że słyszy wpływ kabli zasilających, czy właśnie absorberow, bo on potrafi to z pkt fizyki wytłumaczyć i to świetnie, zwłaszcza jeśli chodzi o wibroakustyke. Ja  nie powtórzę jego wyjaśnień, bo nawet nie pamiętam pojęć i właściwości fizycznych o których mówił,  ale fakt jest faktem.

To nie są  czary, to jest właśnie fizyka, tylko forumowym Januszom wydaje się, że coś czego nie rozumieją, nie ma prawa działać.  

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, virtualfan napisał:

W tym kraju miodem i mlekiem płynącym nie da się inaczej, trzeba od razu innych obrażać, bo nie mają poglądów takich jak Ty. 

Poczułeś się obrażony, bo nie rozumiesz?  Co ma do tego kraj miodem i mlekiem płynącym?

To nie kwestia poglądów chłopie, to są fakty. 

Proszę bardzo, na potwierdzenie tego co mówiłem, bo wy to tylko teoretyzujecie, ale żaden nie chwyci, nie spróbuje i nie sprawdzi. Ale z wielką łatwością przychodzi wam bajdużenie, że to  nie może działać, bo rozumek nie ogarnia, co? 😁

Na potrzeby tego wpisu, proszę bardzo co się dzieje, przy włączonej muzyce, wzmacniacz ustawiony na godz 9-10.

Nadmienię tylko, że te wartości to z Finite Elemente Ceraone pod wzmacniaczem, wcześniej przekraczały i nie schodziły poniżej wartości 1-1,2.

Inaczej rzecz się ma na stolikach i np kolumnach.

 

20220212_144423.jpg

Screenshot_20220212_144045_kr.aboy.sound.jpg

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, robbit napisał:

zatem uważasz że podkładki pod kable głośnikowe mają sens w aspekcie brzmienia , tak ?

 Mogą mieć, używam tych od Albedo pod kable Albedo, ale też żadne inne nie leżą na podłodze, łącznie z zasilającymi. 

Ty nie musisz przecie, przy muzyce jaką przeważnie słuchasz to może nie mieć żadnego znaczenia😁

Przypominam tylko, że to wątek o ProAcach, a nie o wibroakustyce, wpływie podkładek itp.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sir.jax napisał:

Proszę bardzo, na potwierdzenie tego co mówiłem, bo wy to tylko teoretyzujecie, ale żaden nie chwyci, nie spróbuje i nie sprawdzi

No bo mało kto chce zapłacić grubą kasę za jakieś gadżety i czuć na plecach wychodząc ze sklepu uśmieszki i słowo frajer . Fizyka fizyką , drgania występują bezustannie bez względu na to czy gra muzyka czy nie . To też wiadomo z fizyki . Ale jest jeszcze elektrotechnika z której można się dowiedzieć że żadne nawet najsilniejsze drgania nie mają żadnego wpływu na przepływ prądu elektrycznego . Ja wiem o co w tym wszystkim tak na prawdę chodzi ale nie powiem tego na głos bo nie chcę być zbanowany . Na przykładzie przewodów audio , czy kolega wie że prąd przemienny jaki przez nie przepływa nie ma kierunku lecz płynie w każdą ze stron ?  czym zatem są strzałki na kablach mówiące w którą stronę mają być podpięte ?? Takie przykłady można by tu mnożyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robbit napisał:

No bo mało kto chce zapłacić grubą kasę za jakieś gadżety i czuć na plecach wychodząc ze sklepu uśmieszki i słowo frajer

Kolejne forumowe pierdolenie.

Tak samo mogli powiedzieć o Tobie kiedy wychodziłeś że sklepu z monitorami za kilkanaście tys.

2 minuty temu, robbit napisał:

Na przykładzie przewodów audio , czy kolega wie że prąd przemienny jaki przez nie przepływa nie ma kierunku lecz płynie w każdą ze stron

Owszem i co z tego.

A wiesz, że elektrony wcale w przewodniku nie poruszają się z prędkością światła, no i?

Mierzyłeś przebiegi na oscyloskopie, wiesz dobrze też, że to tak nie działa. 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Kolejne forumowe pierdolenie.

Tak samo mogli powiedzieć o Tobie kiedy wychodziłeś że sklepu z monitorami za kilkanaście tys.

pewnie że tak i być może tak było niemniej kolumny są elementem który bezpośrednio generuje dźwięk i można to ocenić , podoba się albo nie . To są rzeczy które realnie się słyszy . A odnośnie wątku o ProAc- kach , to ten kolega z forum nie podjął się zrobienia tych standów z przyczyn ekonomicznych . Ale mieli jedną parę z jakąś rysą tych HMS 2,1 która już została do mnie nadana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robbit napisał:

Ale jest jeszcze elektrotechnika z której można się dowiedzieć że żadne nawet najsilniejsze drgania nie mają żadnego wpływu na przepływ prądu elektrycznego

Ale te drgania przenoszą się na urządzenia, kabel ośrodek w którym przepływa prąd, te wartości nie wiem, czy są mierzalne, ale  nie wszystko co słychać da się zmierzyć. 

Jak by co zawsze możesz pobrać aplikacje, zdjęcia dowodzą,  że drgania występują. 

 

1 minutę temu, robbit napisał:

A odnośnie wątku o ProAc- kach , to ten kolega z forum nie podjął się zrobienia tych standów z przyczyn ekonomicznych.le mieli jedną parę z jakąś rysą tych HMS 2,1 która już została do mnie nadana 🙂

Szkoda, bo kolega robi bdb standy i stoliki, chyba że już mu się nie opłaca.

Zatem niech się HMSy sprawdzą, postaw i słuchaj nie baw się w zasypywanie, po co skoro to nie ma wpływu. 

Ale przy okazji jak już postawisz na nie swoje monitory, to poszukaj sobie w rurki standu.

😁

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sir.jax napisał:

Ale przy okazji jak już postawisz na nie swoje monitory, to poszukaj sobie w rurki standu.

wiem że dzwonią , ale zasypię je choćby też z tego powodu że jak będą ciężkie to się tak łatwo nie przewrócą przy jakimś przypadkowym potrąceniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

A wiesz, że elektrony wcale w przewodniku nie poruszają się z prędkością światła, no i?

a kto tak twierdzi ? bo na pewno nie ja , i co to ma wspólnego z wibracjami ? z tymi podstawkami to tak jakby powiedzieć że przez przewód na którym jest zawiązany węzeł gorzej popłynie prąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robbit napisał:

a kto tak twierdzi ? bo na pewno nie ja , i co to ma wspólnego z wibracjami ? z tymi podstawkami to tak jakby powiedzieć że przez przewód na którym jest zawiązany węzeł gorzej popłynie prąd .

Nie,  nie popłynie gorzej, ale może się indukować SEM, jak to w cewce w której powstaje indukcyjność, jej wartość oczywiście jest pomijalna dla właściwości elektrycznej takiej pętelki na kabelku głośnikowym, ale jednak.

Z tymi podstawkami to akurat jest co innego, ale szkoda czasu...

A teraz o głośnikach może.

P.S.

Przy okazji wolnego czasu poświęć popołudnie na poszukanie zagadnień związanych z wibroakustyką, na naszym podwórku zazwyczaj są prace w odniesieniu do maszyn i urządzeń i zależności z tym związanych. Ale na anglojęzycznych stronach jest tego więcej i w odniesieniu też do systemów audio, tylko trzeba odrobiny chęci.

Następnym razem proszę nie pytać o nic na PW, bo to nie ma sensu.

Idź swoją drogą i tyle.

W muzyce jaką zazwyczaj słuchasz te rzeczy można pominąć, bo jakości w tak ciężkiej muzyce  nie uraczysz. I można sobie wmawiać różne historie z tym związane, ale nie da się tam znaleźć jakości w realizacji nagrań. Koniec kropka.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

W muzyce jaką zazwyczaj słuchasz te rzeczy można pominąć, bo jakości w tak ciężkiej muzyce  nie uraczysz

Tu się z Tobą zgadzam , na pewno nie takiej jakby się oczekiwało , z drugiej strony nie ma się czemu dziwić . Nie wszystkie gatunki muzyczne są kierowane do audio fili a raczej nie wiele z nich . Widzę ze kolega się trochę poirytował moją opinią na pewne rzeczy . Czy świat nie byłby uboższy gdyby nie był tak zróżnicowany pod wszystkimi względami ? :) dobrze jest czasem się posprzeczać na jakikolwiek temat zamiast ciągle poklepywać się po plecach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytują ignoranci, którzy podają w wątpliwość działanie czegoś, czego sami nie trzymali w ręku i  nie sprawdzili na sobie.

Pewno, że można się nie zgadzać i posprzeczać, ale nie pojmuje jak można coś negować bez sprawdzenia na swoim sprzęcie. 

Przypomnę, że mowa była o wibracjach i ich niwelowaniu, co może się w rozczielczych systemach przełożyć na brzmienie, co zresztą wykazałem stosownymi zdjęciami, że takie wibracje występują.

Pzdr

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sir.jax napisał:

Mnie irytują ignoranci, którzy podają w wątpliwość działanie czegoś, czego sami nie trzymali w ręku i  nie sprawdzili na sobie.

Pewno, że można się nie zgadzać i posprzeczać, ale nie pojmuje jak można coś negować bez sprawdzenia na swoim sprzęcie. 

Przypomnę, że mowa była o wibracjach i ich niwelowaniu, co może się w rozczielczych systemach przełożyć na brzmienie, co zresztą wykazałem stosownymi zdjęciami, że takie wibracje występują.

Pzdr

Sir, uszanuj proszę zdanie i przekonanie oraz wiarę innych. Każdy ma swoje. Coś, co doświadczyłeś nie każdemu jest zrozumiałe. Nie można siłowo. Z czasem......

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, hudykot napisał:

Coś, co doświadczyłeś nie każdemu jest zrozumiałe. Nie można siłowo. Z czasem......

Przecież ja nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać, skoro są zirytowani po jednej stronie to chyba mogą być też po drugiej. 😉

Napisałem wyraźnie, niech kolega idzie swoją drogą, ale niech też nie ocenia czegoś, czego nie posiadał i nie sprawdził,  dotyczy się to każdego kto feruje wyrokami w temacie, którego nie dotknął. 

Wiadomo, nic na siłę. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sir.jax napisał:

Poczułeś się obrażony, bo nie rozumiesz?

Bynajmniej, po prostu nasz narodowy stosunek do innych ludzi mi nie pasuje, tylko tyle.

 

20 godzin temu, sir.jax napisał:

Proszę bardzo, na potwierdzenie tego co mówiłem, bo wy to tylko teoretyzujecie, ale żaden nie chwyci, nie spróbuje i nie sprawdzi. Ale z wielką łatwością przychodzi wam bajdużenie, że to  nie może działać, bo rozumek nie ogarnia, co? 😁

No sprawdźmy teorię z praktyką.

Ten sam utwór, ta sama głośność na 9-10, pierwsze zdjęcie bez ustrojów pod wzmakiem, drugie z ustrojami - większe drgania. A gra słyszalnie lepiej :-)

P.S.

Nie, nie pomyliłem pomiarów, zrobiłem dwa podejścia z podobnymi wynikami.

 

20220213_123947.jpg

20220213_123646-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, virtualfan napisał:

No sprawdźmy teorię z praktyką.

Ten sam utwór, ta sama głośność na 9-10, pierwsze zdjęcie bez ustrojów pod wzmakiem, drugie z ustrojami - większe drgania. A gra słyszalnie lepiej 🙂

 

Jak pisałem, u mnie od wartości 1 w górę było bez ustrojstw, teraz jak pokazałem na zdjęciu.

Ciśnienie akustyczne ma znaczenie, muzyka z subsonicznym basem będzie bardziej generować drgania.

Dobrze, że sprawdziłeś, co potwierdza, że zjawisko występuje.

Spójrz tylko na wynik średnia wychodzi bardzo blisko w jednym i drugim pomiarze, tylko zrzuty są zrobione  w innym momencie, stąd różnica w chwiliwowym pomiarze 0,5 vs1,1.

 

6 godzin temu, virtualfan napisał:

Bynajmniej, po prostu nasz narodowy stosunek do innych ludzi mi nie pasuje, tylko tyle.

Zajrzyj do wątków  "Audio mity",albo "Czy w nowych DACach faktycznie jest soniczny postęp?" 

Zobaczysz nasz narodowy"stosunek"do wypowiedzi innych ludzi, bo do samych ludzi chyba nie. 😉

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zildjian napisał:

Czy Response 2.5 lub D18 będą ok do 19m2?

Pewnie, tylko dobrze ustawione (o czym myślę doskonale wiesz)...

W dniu 12.02.2022 o 16:37, robbit napisał:

A odnośnie wątku o ProAc- kach

to moglibyście pisać w temacie.....

są przecież inne wątki w których Wasza dyskucja bęcie w temacie, lub priv...

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.