Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zakupem też miałem dylemat, czy D20 z kopułką czy wstęgą. O dziwo nie ma różnicy w cenie obecnie. Proac w swoim katalogu krótko pisze o dylematach w wyborze, ale to w wyborze nie pomaga 🙂. Niestety nie miałem możliwości posłuchania przed zakupem obu wersji (teoretycznie moze by sie dało, ale jak tu pisałem, ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu na hobby 🙂). Poszperałem po internecie, wskazanie było ogólnie na wstege, pomyślałem sobie też, że skoro proac w wyższej serii głośników stosuje tylko wstęgowy (bez możliwosci wyboru) to coś w tym musi być, ponadto nigdy nie miałem głośników ze wstęgowym (a głownie słuchana przeze mnie muzyka raczej mu sprzyja), to kupię wersję ze wstegowym. Myślę, że to był dobry wybór, głośniki w miarę "wygrzewania" nabierają "polotu" 🙂 Moje "serce" podbija przejrzysty, bardzo szczegółowy, ale nie natarczywy (choc copland byc moze ma pewną tendencje do lekkiego uwypuklania góry) dźwięk góry pasma, no i integracja ze srednica jest super (tak mi sie wydaje). Obale może przy okazji mit, który raczej dotyczył starszych konstrukcji Proac - trudne w wysterowaniu - moje D20R skromny copland (2x60W na 8ohm) naprawde napędza bez problemu, wydaje mi się że mają "dogodną" charakterystke impedancyjna (a copland jest tutaj wybredny). Oczywiście jak sami wiecie, jak to w audio hobby jest 🙂 zaczynam myslec o lepszym wzmacniaczu (bardziej z półki jakościowej D20r), który pozwalałby wiecej "wycisnąć" z tych glośników. Nie jestem wielkim fanem szaleństw kablowych, moim zdaniem gówny temat wrażeń odsłuchowych to: pomieszczenie, głośniki no i wzmacniacz/przedwzmacniacz - w takiej kolejności. Jeśli macie jakies typy wzmacniaczy zintegrowanych fajnie współgrajacych z D20R to prosba o wpisy. Pozdrawiam serdecznie jako zadowolony posiadacz D20R.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.03.2022 o 13:23, Tal napisał:

anonsuje się ze swoimi maleństwami

A ktore to Elacki masz? Ja w tej chwili szukam nowych (uzywanych) monitorow. Elacki sa na mojej liscie. Z drugiej strony nie wiem jak dlugo chce mi sie znow eksperymentowac. Moje najulubiensze monitory to byly Proac Response 1 S i nie wiem czy nie pojsc ta droga. No a tu czeka mnie rozgryzienie tematu czy zainteresowac sie starszymi modelami jak 1SC czy Studio 100 czy moze nowszymi wersjami? Pokoj 16m2. Eksperymenty z podlogowkami mam juz za soba 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Elaci Vela BS 403 które w mojej opinii są świetne. To dojrzałe i wyjątkowe brzmienie są bardzo uniwersalne. Gdyby nadażyła się okazja kupna to nie zastanawiaj się za długo 😉 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.11.2021 o 11:07, virtualfan napisał:

No i już wiem, ile latek mają moje R25 🙂. Napisałem do ProAc i odpisali, że są ze stycznia 1996. Zapytałem też ich o pianki, ale u nich kosztują £25.00 sztuka plus przesyłka. To wyjdzie ponad 300zł, trochę dużo jak dla mnie.

A maskownice sa jeszcze do dostania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2022 o 07:08, virtualfan napisał:

Nie sądzę, ale są na tyle proste do wykonania, że każdy stolarz sobie z tym poradzi. Gorzej z logo firmy, ale od czego są drukarki 3D 🙂

Jakby co, maskownice mogę zwymiarować.

Dziekuje za chec pomocy ale jeszcze u mnie nie stoja.

Pytanie do wszystkich. Na co zwrocic uwage ogladajc stare kolumny jak R2.5? Najprowdopodobniej pojade obejrzec R 2.5 w nastepnym tygodniu i chcialbym pojechac przygotowany 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan forniru, jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie, stan głośników, czy nie poodklejane zawieszenie, ew. czy nie były wymieniane, tylko jak to rozpoznać nie wiem. Gąbka na wysokotonowych pewnie będzie wykruszona, ale to standard, można kupić zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 10:54, luckyguliver napisał:

A ktore to Elacki masz? Ja w tej chwili szukam nowych (uzywanych) monitorow. Elacki sa na mojej liscie. Z drugiej strony nie wiem jak dlugo chce mi sie znow eksperymentowac. Moje najulubiensze monitory to byly Proac Response 1 S i nie wiem czy nie pojsc ta droga. No a tu czeka mnie rozgryzienie tematu czy zainteresowac sie starszymi modelami jak 1SC czy Studio 100 czy moze nowszymi wersjami? Pokoj 16m2. Eksperymenty z podlogowkami mam juz za soba 🙂

Do 16mkw bierz D2R

20 godzin temu, Rancor_pl napisał:

Witajcie. Jaka jest charakterystyka grania ProAc Response D Two R ? Czy słuchał ktoś ich z Rotelem ?

One lubią ciepło, Sugden, Naim, Lavardin lub lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto się grzebać w coś takiego ?

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=276795403

Prawie wszystko według oryginału . 

Średnio-niskotonowe Volt jak w oryginale , Vifa jak w oryginale tyle że centralnie usytuowana . Zamienione średnioronowe Visatony na ATC-SM75. Konstrukcja wewnętrzna jak w d80. Zwrotnice przygotowane przez angielskie Wilmslow Audio .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naim nie jest ciepły w rozumieniu jakiejś kluchowatej lampy. ale na pewno można odebrać niektóre wzmacniacze naim jako cieplejsze niż powiedzmy jakaś yamaha. ja osobiście nie używam słowa ciepły na określenie tych wzmacniaczy, które sam miałem - nait 5i, 5si, xs3, nap200, nap155 (ten być może podgrzany był nieco), uniti star. I one nie grają tak samo, nie mają identycznego charakteru…ale moim zdaniem doskonale to grało z moimi 148

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decisions, decisions, decisions...Mam do wyboru mniej wiecej za te same pieniadze Response 2s oraz D18. Response dopiero co po wymianie mid/low drivers (czyli glosnikow?) i w idelanym stanie. D18 rowniez w bardzo dobrym. Mam pokoj 16 m ale moge odjechac od tylnej sciany do ok 1m a z boku ok 0.5m choc wolalbym zeby bylo troche skromniej z tym "wyjazdem". Ktos podzieli sie opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tu donieść, że właśnie podłączyłem coplanda csa100 do swoich 148. Bardzo dobrze zrobiłem. Pierwsza godzina zapowiada piękną jesień (oraz potem zimę, wiosnę etc). 

W testach pismaki narzekali na phono stage - moim zdaniem wymiata. za chwilę testy dac'a. 

pozdrawiam i słucham muzyki

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2022 o 08:29, wit-told napisał:

Osobiście wybrałbym Response 2S

Widze, ze jestres stronniczy. Nic tylko Response 2 s i Response 2 s 🙂 A one juz tu sa... Jaka bedzie idealna wysokosc standow bo cos mi sie wydaje ze moje sa ciut za wysokie albo moze sofka za niska? Uzywam Partington Super Dreadnought (630mm)

IMG_1799 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 17:16, sir.jax napisał:

 

Mnie standy do D2 robił forumowy kolega, porządne z fajnym lakierem i po zasypaniu jeden stand waży 34kg.

W salonach audio nie dostaniesz takiej konstrukcji za takie pieniądze jakie musiałem wydać,  pewno trzeba by liczyć z 2x wiecej.

 

post-18457-0-21676400-1492432866.jpg

post-18457-0-23240700-1492432893.jpg

Jaka wysokosc tych standow? Mozna wiedziec ile za nie dales?

@ArtistplantNo w Uk po sklepach sie walaja normalnie 🙂

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, luckyguliver napisał:

Jaka wysokosc tych standow? Mozna wiedziec ile za nie dales?

Jak pomierzę,to dam znać. 

To było kilka lat temu, więc nie pamiętam dokładnie, ale coś ponad 1tys.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sir.jax napisał:

Jak pomierzę,to dam znać. 

To było kilka lat temu, więc nie pamiętam dokładnie, ale coś ponad 1tys.

To mniej wiecej tyle co wychwalane pod niebiosa Target R2. Kurcze gdyby nie te 40kg to bym je juz mial. Niemniej jednak ciekawi mnie wysokosc. Te R2 sa o 100mm nizsze niz moje. 

a mam jeszcze zagwozdke co pomiedzy kolumnami a platforma standow. uzywalem blue tacka ale mi fornir dwa razy poszarpal wiec wolalbym nie isc ta droga. 

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, luckyguliver napisał:

mam jeszcze zagwozdke co pomiedzy kolumnami a platforma standow. uzywalem blue tacka ale mi fornir dwa razy poszarpal wiec wolalbym nie isc ta droga. 

Moje jeszcze stoją na 5cm kanapce i kolcach.

Ja mam od Monacora samoprzylepne https://monacor.pl/produkty/hf-30.

Z profilu wygląda tak:

 

20221121_0002538.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.