Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście to ? Sprzedający ma poczucie humoru. Za te czarne 20-oletnie brzydale chce 5 tysi. Niektórzy naprawdę z choinki się zerwali :)

 

http://allegro.pl/proac-1sc-legendarne-monitory-i6613179358.html

 

Przecież w opisie aukcji napisane: legendarne monitory :-)

Cena jest odpowiednia dla znafcy :-)

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w opisie aukcji napisane: legendarne monitory :-)

Cena jest odpowiednia dla znafcy :-)

Ta oferta jest chyba jeszcze lepsza;-)

http://www.ebay.pl/itm/ProAc-Studio-100-Speakers-Mahogany-/172419543032?hash=item2825016ff8:g:UpAAAOSwEzxYNi8e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to:

 

1. http://www.ebay.pl/itm/one-pair-proac-speaker-studio-100-monitors-stereo-in-original-packging-/192024240152?hash=item2cb5896018:g:9UYAAOSwOdpX1BkF

 

2. sprzedane- wg mnie totalny dramat:

http://www.ebay.pl/i...4IAAOSwux5YNfta

 

Może jednak czas pogodzić się z faktem, że na "setki" są chętni spoza naszego kraju, a Wy Panowie się bawicie się flamastrami? :)

Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale nie stanowią substytutu dla 1SC. I jeszcze ta pojechana cena. Acha już wygrzewam powoli nowe wysokotonówki :)

a ja porobiłem kilka próbnych testów z japońskim markerem białym i chyba się sam nie podejmę zbyt losowo to wychodzi to raz a dwa nawet te w miare dobre odbicia mi się nie podobają , czekam na brata może on się podejmie , za duże ryzyko spartolenia głośnika :) a ty Witold jak tam postępy :) ?

 

Ładne, ale nie stanowią substytutu dla 1SC. I jeszcze ta pojechana cena. Acha już wygrzewam powoli nowe wysokotonówki :)

to poczekasz trochę Piter hee ze 200godzin minimum , pewnie ostrzą górę co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak ,ja też mam w miare wygłuszony a wysokie aż tak nie mają moim zdaniem wpływu na wygłuszenie pokoju jak niskośredniotonowce , u mnie ostrzyły górę zaraz po wymianie i z czasem dopiero się wygładziły i to raczej norma pod czas wygrzewania ,ale to wiadomo każdy z nas ma inny system itp ,,itd,, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale nie stanowią substytutu dla 1SC. I jeszcze ta pojechana cena.

No właśnie - te ceny są z choinki, miałem te kolumny, oczywiście są b. dobre, ale były wtedy warte ok. 3 tysie, w b. dobrym stanie i w oryginalnych kartonach...

Widać głupi byłem i przespałem jedną z najlepszych inwestycji w moim życiu;-)

 

Może jednak czas pogodzić się z faktem, że na "setki" są chętni spoza naszego kraju, a Wy Panowie się bawicie się flamastrami? :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale nie stanowią substytutu dla 1SC

Teoretycznie też mógłbym powiedzieć, że 1sc nie stanowią subsytutu dla Studio100. Wydaje mi się, że ani S100 nie były robione jako substytut dla 1SC, i vice versa. To jak by nie patrzeć dwie zupełnie inne konstrukcje o innym brzmieniu i w różnym zestawieniu zagrają zupełnie inaczej.

Jestem cholernie szczęśliwym posiadaczem S100 i ich brzmienie zdecydowanie bardziej mnie przekonuje niż brzmienie choćby 1SC, choć i te uważam za bardzo dobre kolumny. Przestałem mieć wątpliwości co do naturalności i prawdziwości przekazu moich S100 kiedy odpoczywając ostatnio w Barcelonie stanąłem jak wryty przed dwoma ulicznymi grajkami (sax, gitara, vocal) i poczułem się jak bym siedział na swoim miejscu odsłuchowym a ci dwaj panowie stali pomiędzy właśnie moimi setkami. Praktycznie nie widziałem muzyków, tylko mój system.

Generalnie jak kiedyś coś się nie daj Boże, tfu tfu, odpukać w niemalowane stanie z moimi setkami to prawdopodobnie kolejne będą co? ... Proac Studio 100 nawet za cenę która wydawać się może innym zbyt wysoka.

Tym czasem idę i chyba założę klub marki Proac Studio 100.

Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Teoretycznie też mógłbym powiedzieć, że 1sc nie stanowią subsytutu dla Studio100. Wydaje mi się, że ani S100 nie były robione jako substytut dla 1SC, i vice versa. To jak by nie patrzeć dwie zupełnie inne konstrukcje o innym brzmieniu i w różnym zestawieniu zagrają zupełnie inaczej.

Jestem cholernie szczęśliwym posiadaczem S100 i ich brzmienie zdecydowanie bardziej mnie przekonuje niż brzmienie choćby 1SC, choć i te uważam za bardzo dobre kolumny. Przestałem mieć wątpliwości co do naturalności i prawdziwości przekazu moich S100 kiedy odpoczywając ostatnio w Barcelonie stanąłem jak wryty przed dwoma ulicznymi grajkami (sax, gitara, vocal) i poczułem się jak bym siedział na swoim miejscu odsłuchowym a ci dwaj panowie stali pomiędzy właśnie moimi setkami. Praktycznie nie widziałem muzyków, tylko mój system.

Generalnie jak kiedyś coś się nie daj Boże, tfu tfu, odpukać w niemalowane stanie z moimi setkami to prawdopodobnie kolejne będą co? ... Proac Studio 100 nawet za cenę która wydawać się może innym zbyt wysoka.

Tym czasem idę i chyba założę klub marki Proac Studio 100.

Cześć.

 

Zakładaj...to są głośniki na miarę własnego klubu...zasługują na to w 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 100 od początku stanowiły ewenement na tle całej późniejszej oferty Proaka.

Od początku były zaprojektowane jako mające grać jak najprawdziwiej, bez "audiofilskich" upiększeń.

Widocznie się udało, stąd taka ich popularność również w studiach nagraniowych.

Produkowane z pomijalnymi, kosmetycznymi zmianami przez 25 lat! (od 1990 roku) - tego wyczynu nie powtórzył już żaden inny model.

Ich produkcja była dwukrotnie wznawiana, na skutek zapotrzebowania ze strony klientów, co pewnie stanowiło również zaskoczenie dla samego Tylera.

I problem - bo nazywając je Studio, z automatu zostały zaszeregowane do serii, do której w żaden sposób nie pasowały jakością - zastosowanymi przetwornikami a nawet gniazdami przyłączeniowymi, nie mówiąc o brzmieniu.

Ich produkcja z perspektywy czasu przestała być po prostu opłacalna dla firmy a setki zyskały na świecie opinię głośników, których jakość dawno oderwała się od ceny - co do dzisiaj widać po cenach jakie osiągają na aukcjach.

 

Ale widać frajerzy z innych stron świata nie czytają audiostereo, bo dowiedzieli by się, że w Polsce można je bez problemu kupić za 500 euro, do tego najczęściej już po profesjonalnym tuningu, kasującym na starcie oryginalne brzmienie.

A przy okazji również jak np zrobić "naprasowankę" na koszulkę z Iron Maiden dajmy na to ... :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać frajerzy z innych stron świata nie czytają audiostereo, bo dowiedzieli by się, że w Polsce można je bez problemu kupić za 500 euro, do tego najczęściej już po profesjonalnym tuningu, kasującym na starcie oryginalne brzmienie.

A przy okazji również jak np zrobić "naprasowankę" na koszulkę z Iron Maiden dajmy na to ... :)

Setki są świetnymi kolumnami - to nie ulega wątpliwości, ale faktem jest, że podane powyżej ceny są właśnie dla jak to poetycko nazwałeś "frajerów", bo nowe mniej kosztowały....

I zauważam w kolejnym Twoim wpisie niepotrzebną złośliwość wobec kolegi Piotra, który wykonał świetną robotę (nie widziałeś, to nie wiesz) w dodatku bezinteresownie, więc może darowałbyś sobie te uszczypliwości, bo są niepotrzebne....

Edytowane przez wit-told
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za dużo tu pisałem o tej akcji, także jak cos będę miał do powiedzenia apropos "naprasowanek" walę na priva ;)

Może się nie znam, ale kiedyś jak miałem Studio100, tez było mi ciężko uwierzyć że 1SC lepiej grają od nich. Gdy w końcu przyszedł ten czas kiedy je posiadłem :) Kiedyś zabrałem setki do kolegi który ma Audiophysic Tempo 5. Na Yamaszce S100 miały wolniejszy bas niż podłogowe Tempo 5 (taki jakiś dziwny). Za raz będzie że musiałbym kupic do nich wzmacniacz za 20 tys. zł to wtedy było by dobrze :)

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz setek chcę tylko powiedzieć:

K..., nie zaczynajcie znowu.

Jakoś nie widać wielkich wojen transgranicznych między posiadaczami np Sonusow, Dynaudio a ProAcowcami.

 

Więc tym bardziej piaskownicą pachnie taka "bratobójcza" wojenka :)

Edytowane przez Przem77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki są świetnymi kolumnami - to nie ulega wątpliwości, ale faktem jest, że podane powyżej ceny są właśnie dla jak to poetycko nazwałeś "frajerów", bo nowe mniej kosztowały....

I zauważam w kolejnym Twoim wpisie niepotrzebną złośliwość wobec kolegi Piotra, który wykonał świetną robotę (nie widziałeś, to nie wiesz) w dodatku bezinteresownie, więc może darowałbyś sobie te uszczypliwości, bo są niepotrzebne....

 

Witoldzie - cofnij się w czytaniu tego tematu i zwróć uwagę, kto był złośliwy, a kto indolentem.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoldzie - cofnij się

Niestety z wiekiem tak mi się robi, niestety nie w czytaniu, więc wybacz, nie będę się bawił w śledczego (choć to teraz na czasie...)

Panowie - fajny klub, fajni ludzie, świetne kolumny więc może jak to pisał jeden mądry człowiek "trzymajmy blat" zamiast szukać winnych w końcu drobnych uszczypliwości - szkoda na to życia!

Właśnie odpaliłem nową Metallice - niezła, choć opinie, że to druga ...And Justice, są na wyrost, bo takie płyty zdarzają się tylko raz;-)

 

Słuchał ktoś dużych Proaków ze średniotonowymi ATC?

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki,troche zuzyte ale czy to okazja?

Jakiś czas temu były D15 na OLX w dużo lepszym stanie za 3500 i wtedy to była wg mnie okazja.

 

Dobra Panowie! Sytuacja była napięta jak baranie jaja i czas to załatwić. Chyba nie ma co udowadniać sobie wyższości jednych kolumn nad drugimi. R1sc i S100 są świetnymi kolumnami jak i cała reszta modeli ProAc.

Pozwólcie zatem, że stawiam na zgodę kolejkę dla wszystkich :)

Przyjemności ze słuchania Wam życzę.

Edytowane przez Grzegorz274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dobra cena byla ,ja juz raz placilem 4.8 k ale sie wycofal w ostatniej chwili sprzedajacy

 

czy ktoś z kolegów słuchał i w jakich metrażu modelu d48r. Serdeczne dzięki za ewentualne opinie

Ja słuchałem .....coś pięknego..;-0

 

Pomieszczenie mysle max 20m2 dobrze zaadoptowane akustycznie kapitalne żywe granie bardzo podobne do b&w 802 diamond

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia odnośnie podobnych do D15 czyli Response 1.5 są takie że to fajne kolumny. Mają tez wg mnie swoje braki. Z moich obserwacji wynika to, że słabo miały zszyty bas z resztą pasma. Mianowicie średnie tony były i jadąc w dół długo, długo nic a potem najniższy mocny bas. Po prostu między środkiem a najniższym basem miały sporą dziurę. Widzę że też sprzedałem po okazyjnej cenie czyli za 3500zł. Niestety ponoć przegrały walkę z jakimiś Sonus Faberami i pewnie kupujący ode mnie jeszcze na nich zarobił :) Bardzo prawdopodobne jest że mój wzmacniacz nie potrafił ich odpowiednio obsłużyć. Faktem jest również że coś było z nimi nie tak, skoro Tyler wypuścił poprawkę w formie D15 z bassreflexem puszczonym w podłogę. Studio 100 i Response 1.5 miałem w kolorze Mohogany (piękny kolor), a teraz niestety 1SC trafiły się prawie w najgorszym kolorze po czarnym czyli Maple Finish no szkoda, szkoda.

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.