Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaapelować do posiadaczy Studio 100 - oprócz rasowego dźwięku, jest to również świetna inwestycja.

 

Swoje kupiłem nowe i z ogromną przyjemnością słuchałem ich przez ponad pięć lat.

 

Bez problemu sprzedałem je za znacznie większe pieniądze niż kupiłem.

 

Tyle w temacie wyższości pewnych modeli nad innymi.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaapelować do posiadaczy Studio 100 - oprócz rasowego dźwięku, jest to również świetna inwestycja.

 

Swoje kupiłem nowe i z ogromną przyjemnością słuchałem ich przez ponad pięć lat.

 

Bez problemu sprzedałem je za znacznie większe pieniądze niż kupiłem.

 

Tyle w temacie wyższości pewnych modeli nad innymi.

 

Na co Zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas, że można było w Polsce kupić po lekkich negocjacjach nowe za 4,5 tys.

W tej chwili bez problemu można je sprzedać za ok. 6 tys.

 

Gdybym mógł przewidzieć, że tak się będą kształtować ich ceny kupiłbym z 10 par :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jest tylko w przypadku dobrych rzeczy!

 

Zgadzam się w pełni z tym stwierdzeniem - rynek weryfikuje realną wartość przedmiotów.

 

W tym przypadku nawet nie zawracałem sobie głowy umieszczaniem jakichkolwiek ogłoszeń na polskich portalach.

Po co miałem tracić czas na rozmowy z idiotami oferującymi "z łaską" 3 tys., kiedy na dzień dobry cena zadbanych Studio 100 w Europie zaczyna się od 5 tysięcy?

Nie wspominam nawet o rynku amerykańskim, bo tam cena 7,5 tysiąca nie jest niczym nadzwyczajnym...

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynek weryfikuje realną wartość przedmiotów.

To prawda, jednak czasami trafiają się "przegięcia" zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, bo żeby kilkuletnie kolumny kosztowały więcej niż kiedy były nowe nie jest dla mnie do końca zrozumiały....ale jak słusznie zauważyłeś, ta dziwna sytuacja ma miejsce za granicami naszego piękniego kraju. Może oni zamiast 500+ mają 5000+....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, ale akurat tutaj nie ma żadnej niespodzianki ani przegięć - obserwuję od jakiegoś czasu pod tym kątem trochę większy rynek, niż nasz grajdołek.

To, że kilkuletnie kolumny kosztują więcej niż nowe (w momencie sprzedaży) wynika z prostego faktu, że nowych już nie ma i nie będzie, bo nie są po prostu już produkowane.

A to, że są ciągle pożądane, powoduje, że ich cena będzie tylko i wyłącznie rosła.

Ale to dotyczy tylko i wyłącznie produktów wybitnych.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych Studio 100 mogą być różne, za 15 letnie zmęczone nie dałbym 1000 zł, za 2 letnie igła mógłbym zapłacić 4000. Jest różnica?

Problem w tym że od lat na allegro nie widziałem innych niż wymęczonych mniej lub więcej. Na takie w idealnym stanie i w miarę młode nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych Studio 100 mogą być różne, za 15 letnie zmęczone nie dałbym 1000 zł, za 2 letnie igła mógłbym zapłacić 4000. Jest różnica?

Problem w tym że od lat na allegro nie widziałem innych niż wymęczonych mniej lub więcej. Na takie w idealnym stanie i w miarę młode nie trafiłem.

 

tu Masz za ok 4tyś niemal nowe:

https://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-foto/boxen-lautsprecher-kopfhoerer/c7265a184800538/proac-studio-100-lautsprecher.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny używanych Studio 100 mogą być różne, za 15 letnie zmęczone nie dałbym 1000 zł, za 2 letnie igła mógłbym zapłacić 4000. Jest różnica?

Problem w tym że od lat na allegro nie widziałem innych niż wymęczonych mniej lub więcej. Na takie w idealnym stanie i w miarę młode nie trafiłem.

 

Przeczytaj uważnie co zostało napisane raptem kilka postów wyżej.

 

W tym przypadku nawet nie zawracałem sobie głowy umieszczaniem jakichkolwiek ogłoszeń na polskich portalach.

Po co miałem tracić czas na rozmowy z idiotami oferującymi "z łaską" 3 tys., kiedy na dzień dobry cena zadbanych Studio 100 w Europie zaczyna się od 5 tysięcy?

 

A na allegro "podróżują" często szroty przekazywane z rąk do rąk, tuningowane przy każdej okazji przez jakiegoś "pana Kazia z Daleszyc w przydomowej stodole ".

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej tzw. zachodnia Europa nie ma dostępu do tego forum, albo co gorsza w ogóle nie bierze tutejszych wynurzeń pod uwagę.

A może nawet ignoranci nie znają polskiego?

 

A przecież to my nauczyliśmy ich posługiwać się widelcem i nożem a Indian strzelać z łuku...

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie porównywałem 118, ale poprzednie 115 do swoich Studio 100. Po dwóch minutach wiedziałem, że setki to są paczki dla mnie. W muzyce akustycznej po prostu zmiotły 115 "większą prawdziwością" instrumentów.

 

115 za to mogłyby ciut lepiej wypaść w elektronicznej muzyce, gdyż miały ciut lepsze zejście w niski bas.

 

Ze 118, podejrzewam, jest analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych kolumnach jest wszystko w porządku?

Szczególnie chodzi mi o tweetery.

 

http://allegro.pl/proac-1sc-legendarne-monitory-i6835095555.html#thumb/1

Z pewnoscia gwizdki nie sa oryginalne.A jak reszta ? Cos tam w zwrotnicy pomieszane rowniez.Niby ma byc lepiej.Hm...Nie koniecznie.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki mogą być ze starszej serii tez miałem czarne tylko z napisem proac , tutaj może być tak że były wymieniane na oryginalne scanspeak ale w wersji czarnej ,ale pewności nie mam , ale to co on tam wsadził do zwrotek to napewno tylko na plus , sam bym takich zwrotek spróbował, w oryginale nie oszukujmy sie szału nie ma :)

 

Co i tak nie zmienia faktu że cena za te paczki jest mocno made in poland :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tych kolumnach jest wszystko w porządku?

Szczególnie chodzi mi o tweetery.

 

Trudno powiedzić.... modyfikacje mogą być dobre, ale nie muszą, a wysokotonówki....często wykruszają się te gumki dookoła membrany i można wstawić zamienniki,ale to juz nie wygląda jak oryginał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wysokie mają swój czas u mnie czarne po prostu sie skończyły jeden zaczął grać ciszej , i cza było wymienić komplet już na szare bez logo ,ale to cały czas ten sam gwizdek ,wiem bo modyfikowałem zwrotki tez u pewnego pana producenta kolumn i mi potwierdził to kategorycznie że niczym sie te wysokotonówki nie różnią od tych z logo proac :) i to że są nowe to tylko lepiej , pomijam fakt ze kiedyś bawiliśmy się jak dobrze pamiętacie w robienie logo i troche żałuję że to zrobiłem :)

 

Temat modyfikacji już zostawiłem ,i nikogo nie będe już przekonywał , wiem jedno to są tylko kolumny element toru , nie traktujmy tego jak pomnika za gablotą :) moim zdaniem org zwrotki w R1sc je trochę ograniczają , coś jak na zasadzie zasilacza np do dac choć wiemy że potrzebuje i wystarcza mu np; 2A dajemy mu i tak 4-5A po co ? żeby miał swobodę :) nie jestem elektronikiem ,ale mam w rodzinie kozaka w tych klimach i co nieco tam podsłucham jednym uchem :)

 

Czy w tych kolumnach jest wszystko w porządku?

Szczególnie chodzi mi o tweetery.

 

http://allegro.pl/proac-1sc-legendarne-monitory-i6835095555.html#thumb/1

Niskośredniotonowy jest na 100% org bo to była seria tylko dla proaca , te wysokie hmm ,zapytaj czy by nie zrobił fotek wnętrza , tyły przetworników i foto zwrotki , bo ciekawe czy płytkę zostawił org ,i modyfikacje robił na niej czy tez np wstawił cały zestaw na swojej diy , ja na to nie pozwoliłem :) choć juz sie przymierzał bo mu miejsca brakowało :) ale jednak się znalazło , jak bedziesz miał fotki to wstaw je tutaj to ogarniemy temat :)

 

Loze a ty jaki masz kolor wysokich w tej nowszej serii bo nie pamiętam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.