Skocz do zawartości
IGNORED

Grudniowe Audio-Video Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

szwed75

17 Gru 2009, 21:08

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 614 / 187 / 0

 

Jorkers czemu mnie nie dziwi, ze słyszałeś sprzęt czubisia??? :)

 

 

Nie obejdzie sie bez atakow osobistych? szwed75 nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz w swoich wywodach... Ech:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi jasne, że nie ma o co się spierać. Jak już pisałem nie uważam tego wzmacniacza za Best in the World ;) Ale myślę też, że nie jest źle zrobiony w porównaniu z amplitunerami o których pisałeś. Twoje stwierdzenie tyczyło się ogólnego wizerunku KD a to nie do końca prawda. Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP-Z9 jest znakomitym wzmacniaczem kina ale dsp-z11 polecam ci odsluchac w jakims dobrym salonie

moze zmienisz zdanie o yamaszce

dsp-z7 nie bede w te towarzystwo wtrącał bo uwazam ze to z lekka podrasowana 3800 /3900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpiną z konsumenta był np denon avc-a1xv który denon cenił sobie na 20000 zł a u mnie zagrzał miejsca chyba miesiąc po czym stwierdziłem że mój ówczesny amplifikator 2003 oferował w stereo lepsze wrażenia przestrzenne niż 7 kanałowa nawałnica top-wypasu denona. Od tej pory temat amplitunerów i systemów wielokanałowych dla mnie definitywnie nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

szwed 75

 

tak dla Twojej wiedzy na podobnym (tylko i wyłącznie wielkością ...)trafku ja mam skromne 90 watt na dwódh prawdziwych monoblokach w tym jak to okresliłeś oldskulowym wzmacniaczu i wierz mi, że nawet na myśl mi nie przyjdzie włączać tone control loudnesss subwoofer ....

post-15679-100007609 1261082964_thumb.jpg

post-15679-100007609 1261082964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 17 Gru 2009, 21:39

 

>DSP-Z9 jest znakomitym wzmacniaczem kina ale dsp-z11 polecam ci odsluchac w jakims dobrym salonie

>moze zmienisz zdanie o yamaszce

>dsp-z7 nie bede w te towarzystwo wtrącał bo uwazam ze to z lekka podrasowana 3800 /3900

 

Jorkers jak tak będziesz ciągle pisał o tej 3800 to za jakiś czas będzie to kultowy amplituner na audiostereo. W sumie wiele klocków zostało tutaj tak wypromowanych a potem o zgrozo użytkownicy nie byli do końca zadowoleni. Na zachodnich forach ludzie potrafią samokrytycznie odnieść się do posiadanych przez nich klocków. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

iwanicki

17 Gru 2009, 21:44

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 194 / 205 / 0

 

kpiną z konsumenta był np denon avc-a1xv który denon cenił sobie na 20000 zł a u mnie zagrzał miejsca chyba miesiąc po czym stwierdziłem że mój ówczesny amplifikator 2003 oferował w stereo lepsze wrażenia przestrzenne niż 7 kanałowa nawałnica top-wypasu denona. Od tej pory temat amplitunerów i systemów wielokanałowych dla mnie definitywnie nie istnieje.

 

 

Do takiej konkluzji wlasnie caly czas daze. Niestety szwed75 nie moze poprzestac na onanizmie slownym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miedzy innymi onkyo 905 mojego znajomego :)ktory ani troche mnie nie powalił w stereo a i za te pieniadze nie pokazal nic dobrego w kinie

nie promuje 3800 ,nie znam nikogo co by nie byl z tego kd zadowolony jest to porzadnie moze nie tyle co zbudowany ale brzmiacy KD

czytam zagraniczne fora , rowniez nic zlego na jej tamat nie slyszalem raczej same zachwyty ale nie bede juz cie wiecej przekonywal pozostanmy na tym etapie jakim jestesmy ty denon ja yamaha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 17 Gru 2009, 21:52

 

>acha i jeszcze jedno ten mój malec żre 720 prawdziwych Watt i waży 20 kg ale na godzinie 9 mimo

>braku hałasu odczuwalnie masuje klatę świetnie rysowany rytm stopy ...

 

Właśnie o te prawdziwe waty mi chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 21:51

 

>iwanicki

>17 Gru 2009, 21:44

>O mnie » Ignoruj » PW »

>stat: 194 / 205 / 0

>

>kpiną z konsumenta był np denon avc-a1xv który denon cenił sobie na 20000 zł a u mnie zagrzał

>miejsca chyba miesiąc po czym stwierdziłem że mój ówczesny amplifikator 2003 oferował w stereo

>lepsze wrażenia przestrzenne niż 7 kanałowa nawałnica top-wypasu denona. Od tej pory temat

>amplitunerów i systemów wielokanałowych dla mnie definitywnie nie istnieje.

>

>

>Do takiej konkluzji wlasnie caly czas daze. Niestety szwed75 nie moze poprzestac na onanizmie

>slownym.

 

Znaczy się discomaniac71 ma wyłączność na onanizm słowny. Co jest najzabawniejsze na forach internetowych to chyba to że wielu zapomina jak zaczynali. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Gru 2009, 22:05

 

>szwed75 mowiac kolokwialnie odwal sie ode mnie. Nie pozwole tylko zebys innym wpajal glupote do

>glowy. Tyle.

 

Człowieku nie irytuj się ja się do Ciebie nie dowalam tak więc trochę obycia może? Nie wiedziałem,że to twoje forum. Przepraszam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed75

 

Człowieku ile ty kaw dzisiaj wypiłeś?, podjarany jesteś że masakra, wyluzuj człowieku.

Widać że taki szczekający typ, zaszczekać, mniejsza o treść, zaszczekać i już.

 

Ja do do discomaniac71 nawet nic nie pisze (najwyżej prośbę o poradę) bo widać że ma pojęcie i na takich się to forum trzyma i o czubsi podobnie, czytałem czubsi temat kiedyś o sansui (nie pamiętam czy jego ale pisał bardzo rzeczowo) i też wie doskonale o czym pisze, choć elektronikiem nie jest i na technicznej stronie się znam.

Czasem trzeba się zastanowić co i do kogo się pisze.

To nie wycieczka, ale ciekaw jestem jak odpiszesz.

Walnij piwko i się nie denerwuj i nie unoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we co mam odpisać... skoro tak uważasz to twoja sprawa. Słowo pisane nie oddaje do końca atmosfery jaka panuje podczas dyskusji. Możesz mi wierzyć na słowo, że jestem bardzo spokojny. ;) To discomaniac71 zaczął... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diskomaniac- dałbyś juz spokój, albo twoje ukochane Pioneery, albo onanizm na forum, nie potrafisz słuchać innych ? Na 16 bitach świat się nie kończy. Ja też mam zboczenie na punkcie vinyli, ale nikomu nie wciskam że z dobrej cyfry w postaci SACD czy gęstego pliku Linna nie wycisnie równie dobrego dźwięku jak z dobrego analogu. Właśnie o to chodzi w audio.

 

natomiast co do amplitunerów, to sytuacja jest identyczna jak ze wzmacniaczami stereo. Są droższe z monoblokami, potrafiące oddać realizm nagrania 5.1 Floydów, a są i dobre wzmacniacze stereo świetnie pracujące z gramofonami. A jeśli ktos jeszcze raz będzie testował amplituner 7.1 16 bitowymi stereofonicznymi płytami CD to chyba zwymiotuję. Toż to profanacja amplitunera. Zamiast tego proszę bardzo- do wzmacniacza stereo płyta CD, a do amplitunera AV płyta BluRayAUDIO. To byłoby ciekawe zestawienie. Tylko kto się odważy ? Jak wypadłoby porównanie TDSOTM na identycznym sprzęcie i kolumnach w wersji 16 bitowej stereo CD i gęstej 7.1 ? Tylko nie na pierdziawkach z MM, ale sprzęt i kolumny identyczne tyle że więcej sztuk do aplikacji 7.1 W końcu cena nie gra roli dla audiofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi taka myśl do głowy, a raczej pytanie. Skąd taki pomysł i kiedy się pojawił, że jakoby Kowalski będzie na zestawie KD słuchał płyt CD ? Przyznacie że to wszystko wyjaśnia. Ostatnio w MM czy Empiku trudno dorwać się do gęstej płyty, a jeszcze niedawno leżały normalnie na półkach. Teraz trzeba zamawiać jak vinyle. Sporo osób dojrzało do tematu i wykupują te płyty, sam byłem kilka razy świadkiem jak młodzi choć nie tylko, ludzie pytali o te "lepsze" płyty SACD. Myślę że spro recenzentów w prasie, jak również piszących tu na forum nie docenia wspomnianego Kowalskiego. Owszem pojawiają się tacy z tanimi Eltaxami, Denonami za 1000zł itp. ale w większości jeśli ktoś kupuje amplituner Denona za 4kzł i do tego komplet kolumn Dali 5.1 za drugie tyle, to czy będzie je katował stereofonicznymi płytami CD ? Kupi sobie server muzyczny i po sprawie. Sprzedawca podpowie mu że powinien jeszcze dokupic DacMagica i też po sprawie. Nie doceniacie ludzi. Niedawno zajrzałem na zakładkę kina domowego, choć mało mnie to interesuje. Po przeczytaniu paru wątków panowie czapki z głów. Podobnie w dziale PC AUDIO. Skończyły się bezpowrotnie czasy mp3-ek i dominacji CD. Teraz liczą się vinyle i gęste formaty chcecie czy nie i zaklinanie rzeczywistości nic nie da.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 16 Gru 2009, 12:39

>Krak_On zerknij do slownika ortograficznego bo nie da sie tego czytac...

 

discomaniac71, 16 Gru 2009, 12:39

>Sorry za przekrecenie nicka: Krak_oN

 

Ostatnio pojawiły się w sieci inne krak_ony ,dlatego wolałbym aby zachowywać przy cytowaniu oryginalną kolejność dużych i małych liter ,w moim nicku dwie duże/wysokie litery symbolizują baszty ,a kreseczka na dole most zwodzony ,tak to sobie wymyśliłem ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

asfanter, 18 Gru 2009, 14:31

 

>Przyszła mi taka myśl do głowy, a raczej pytanie. Skąd taki pomysł i kiedy się pojawił, że jakoby

>Kowalski będzie na zestawie KD słuchał płyt CD ? Przyznacie że to wszystko wyjaśnia. Ostatnio w MM

>czy Empiku trudno dorwać się do gęstej płyty, a jeszcze niedawno leżały normalnie na półkach.

 

trudno się dorwać, bo zapewne ich nie zamawiąją już... :))

 

A Kowalski asfanter mi nie odpowiedział na pytanie na jakich kolumnach słucha :)) Serio Tonsil Siesta ? Jeśli tak, to spokojnie przerzuć się na mp3... nic nie stracisz na jakości, a ile zaoszczędzisz :))

 

Kowalscy słuchają SACD na Tonsil Siesta i czują się lepsi od tych co słuchają CD :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ładnie się ta dyskusja rozwinęła.

Mój wniosek jest następujący: posiadanie wzmacniacza stereo (najlepiej takiego nastolatka za 500 zł.)jest przez niektórych traktowane jako tani sposób na bycie "lepszym". W końcu mogę na kogoś spojrzeć z góry, szczeólnie na tych, co śmią posiadać zestawy KD i czerpać z tego fan.

 

Z drugiej strony, jeśli to niektórych dowartościowuje, to może to i dobrze, tu odreagują porażki życiowe, to dadzą spokój rodzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

mczaj

Tak jak Ty to reaguje ktoś kto ma kompleksy i potrzebę potwierdzania wyimaginowanach tez popartych rachunkami ze sklepu ... Posiadanie wzmacniacza za 500 jest przejawem zdrowego rozsądku i niczego innego gdyż zarówno ja i moi koledzy - wielbiciele prawdziwej muzyki skupiaj się na efekcie a nie środku do niego a tak dla Twojej wiedzy to w dupie za przeproszeniem mam czy w to ktokolwiek uwierzy czy nie - wybór ma każdy a miło posłuchać dawnych przeciwników którzy dziś dzękują za dobrą radę ! bay !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie testy z A/V - żenada kompletna. Jak można porównywać w stereo- ampli PIONEERA do wzmaków firm DENON czy NAD. Pioneer już dawno zapomniał o stereo (ostatnio zaczął na nowo coś kombinować w tym temacie)- proszę wskażcie mi wzmak pioneera z ostatnich 10 lat, który by coś znaczył w świecie "STEREO MANIAKÓW" za to NAD i DENON mają pełne serie wzmacniaczy stereo od najniżej półki do produktów za kilkadziesiąt kzł. Chętnie bym przeczytał o odczuciach recenzenta np po pojedynku ARCAM 350 vs. DENON PM1500. Cenowo arcam w momencie wejścia do sklepów był droższy (ok. 7k zeta) ale nikt mi nie wmówi że gra jak wzmak za 2k zeta. Miałem w domu w jednym czasie ten wzmak denona i ampli arcama. Z pojedynku, który trwał 2 tygodnie zwycięsko wyszedł amp arcama. Oczywiście na poziomie absolutnym denon był lepszy w niektórych aspektach w stereo. Jednak były to na tyle małe różnice,że nawet nie nie brałem ich pod uwagę. Co do kina to denon + odtwarzacz hd i dvd z dekoderem DTS I DD zagrał o wiele gorzej niż AMP arcama z tym samym materiałem. Nikt mi też nie wmówi że np. The Dark Knight Return z bluraya ze scieżką DTS (btw. znakomicie zrealizowaną) zabrzmi porównywalnie w systemie 2.0 i w systemie 5.1. Bzdura. Przyznam się że słucham też stereo na wzmaku (myślę,że nawet dobrym)i mając porównanie posiadanego ampa k/d i ampa stereo wiem że dobry amp kd potrafi zagrać naprawdę dobrze(tzn. bedzie i power i będą emocje).

Ok. teraz czekam na rozjechanie przez "SANSUI GANG" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem zestawów KD na dobrych głośnikach, więc jeszcze nie będę ganił wszystkich jadących po nich ;)

 

Technologicznie możliwe jest zbudowanie amplitunera KD o dźwięku jakości zestawu stereo (muszę tłumaczyć czemu tak uważam?). Zdziwiłbym się gdyby żaden producent się tego nie podjął.

 

 

Co do tańszego sprzętu:

(prawie) Na pewno tańsze amp KD są budowane przede wszystkim z nastawieniem na odbiorce, którego najbardziej jara jak mu ściany się wyginają od ilości basu, jak może pobawić się procesorem efektów i którego niespecjalnie interesuje czy wzmak przenosi wszystkie niuansiki.

Wzmacniacze stereo, nawet te tanie (może nie najtańsze) są konstruowane dla osób które lubią jak muzyka dobrze brzmi.

 

Moje czy grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - uznałbym wasze pisanie za niegroźne gdybym jakiś czas temu nie utopił masy pieniędzy ( 20 kzł ) w denonie avc-a1xv którego zdarzyło mi się karmić DVD-audio przez denon link 3 i ścieżkami z blu-raya nawet z próbkowaniem 192 khz - niestety wypadło to mizernie w stosunku do wzmacniacza stereo - tutaj konkretnie amplifikatora. Cudem udało mi się zwrócić ten badziew do sklepu po miesiącu z pewnymi stratami finansowymi. Więc proszę o nieopowiadanie bzdur o gęstych formatach i innych wynalazkach i nie mącenie ludziom w głowach a już tym bardziej w portfelach . Od tej pory kino korzysta z mojego systemu dwukanałowego i jest obsługiwane przez dac zasilany sygnałem z odtwarzacza BD z coaxiala. Wrażenia przestrzenne lepsze niż w systemie 7.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - nic nie zastąpi świetnych zestawów głośnikowych, solidnego wzmacniacza i wyrafinowanego źródła - szampony wash and go 3-in-1 są tylko sposobem na stworzenie nowego obszaru rynku i jego zagospodarowanie. Zaistniały w kinach ze względu na wielkie sale a nie ze względu na to że nie dało się dwukanałowo przekazać walorów udzwiękowienia filmu. Jak dla mnie systemu wielokanałowe są przykładem że strategia Marketing-Mix jest skuteczna i rokuje dobrze na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem? - sygnał z odtwarzacza BD ze ścieżką dd lu dts wpuszczasz do DACA, który analogowo (na dwa kanały) wypuszcza dźwięk w stereo? i masz lepsze efekty przestrzenne niż z sygnału z podziałem na 6 strumieni (2xfront, central, 2 x back + sub. Jeżeli tak uważasz (słyszysz) to nie mamy o czym dyskutować w kwestii home cinema. Brakuje mi na tym forum umiaru w opiniach. Ze skrajności w skrajność wiele osób przeskakuje. Dla jednych amp KD gra jak radiobudzik dla innych sygnał DTS (z samej zasady wielościeżkowy) wpuszczony do wzmaka analogowo jest lepszy niż ten z podziałem na ścieżki. No comment. Nie jestem fanatycznym wyznawcą KD ale doceniam rozwiązania, które pozwalają poczuć w domu namiastkę tego co przeżywamy w kinie, a w sali kinowej (przynajmniej w tych nowoczesnych) nie ma stereo - jest system wielokanałowy.

Kończe i pozdrawiam. Nie będę więcej nawracał w tym wątku obiecuję;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.