Skocz do zawartości
IGNORED

Grudniowe Audio-Video Amplituner AV za 5500zł vs Stereo za 1/3 ceny


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

iwanicki

ja odpuściłem ... ale nie mogę się powstrzymać jak kolesie - zwolennicy miliona głośników dookoła rozumują, że musi być głośnik aby w tym miejscu powstał dźwięk he he he no i to najlepsza rekomendacja tych super ampli ... to najlepiej też świadczy o takich ludziach i ich pojęciu ... OK skoro nie musi być głośnika to po co ich 7 skoro super hiper dekodery tworzą dźwięk nawet 100 metrów od sprzętu (kolumn) ??? Ja nie neguję KD miałem i odpuściłem bo bez sensu jest używać czegoś na siłę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

mimat

 

KD ma sens ! i może być hi end - ale na tą chwilę takich urządzeń (jeśli już są bo jak na rzie typy kolegów to jakaś pomyłka chyba)po prostu nie ma i myślę że nie bez przyczyny gdyż taki amplituner z doskonałą separacją i jakością wszystkich monobloków kosztowałby ze 40 tys. zł; i jaki miałoby to sens skoro można kupić 7 doskonałych monobloków za połowę tej ceny ??? Rozumiesz sens całej rozmowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki duzym problemem w twoim przypadku jest brak sciezek pcm 2.0 na wielu plytach blu i u ciebie nastepuje downmix z 7 do 2 np co tez niekorzystnie wplywa na jakosc sciezek filmowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z Twojego określenia: "kolesiu" - Nie jestem zwolennikiem miliona głośników. "Rozumuję" na czym polega tworzenie przestrzeni przez głośniki 2.0 i powstawanie dźwięków obok słuchacza("he he he"). Widzę,że rycerze SANSUI posiedli dar wyznaczania tego co dobre - potrafią okreslić jakie ktoś ma "pojęcie" przykładowo.

Moje powyższe posty nie miały poświadczać wyższości ampa KD nad wzmakiem stereo. Proponowałem tylko lekkie zluzowanie twardogłowych opinii i nie wchodzenie w skrajności. Jak się spodziewałem głów z kamienia nie poruszę(bez obrazy ;)

Gratuluję więc dobrego samopoczucia i nie zazdroszczę dużego poziomu zadufania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimat, 18 Gru 2009, 18:25

 

>odnośnie testy z A/V - żenada kompletna. Jak można porównywać w stereo- ampli PIONEERA do wzmaków

>firm DENON czy NAD. Pioneer już dawno zapomniał o stereo (ostatnio zaczął na nowo coś kombinować w

>tym temacie)- proszę wskażcie mi wzmak pioneera z ostatnich 10 lat, który by coś znaczył w świecie

>"STEREO MANIAKÓW" za to NAD i DENON mają pełne serie wzmacniaczy stereo od najniżej półki do

>produktów za kilkadziesiąt kzł. Chętnie bym przeczytał o odczuciach recenzenta np po pojedynku ARCAM

>350 vs. DENON PM1500. Cenowo arcam w momencie wejścia do sklepów był droższy (ok. 7k zeta) ale nikt

>mi nie wmówi że gra jak wzmak za 2k zeta. Miałem w domu w jednym czasie ten wzmak denona i ampli

>arcama. Z pojedynku, który trwał 2 tygodnie zwycięsko wyszedł amp arcama. Oczywiście na poziomie

>absolutnym denon był lepszy w niektórych aspektach w stereo. Jednak były to na tyle małe różnice,że

>nawet nie nie brałem ich pod uwagę. Co do kina to denon + odtwarzacz hd i dvd z dekoderem DTS I DD

>zagrał o wiele gorzej niż AMP arcama z tym samym materiałem. Nikt mi też nie wmówi że np. The Dark

>Knight Return z bluraya ze scieżką DTS (btw. znakomicie zrealizowaną) zabrzmi porównywalnie w

>systemie 2.0 i w systemie 5.1. Bzdura. Przyznam się że słucham też stereo na wzmaku (myślę,że nawet

>dobrym)i mając porównanie posiadanego ampa k/d i ampa stereo wiem że dobry amp kd potrafi zagrać

>naprawdę dobrze(tzn. bedzie i power i będą emocje).

>Ok. teraz czekam na rozjechanie przez "SANSUI GANG" ;)

 

Witam bratnią duszę. ;) Zgadzam się z kolegą całkowicie. Niestety wiele osób nie potrafi zrozumieć iż ampli lub wzmak KD też może dobrze zagrać w stereo. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers _> masz mnie za takiego idiotę że nie potrafię sobie wybrać scieżki pcm 2.0 ????? ścieżek dts-hd ma i dolby trueHD nie używam - więc żadnego downmixu nie doświadczam - świadomie te typy ścieżek na wyjściu mam ustawione jako RAW - więc nawet nie są konwertowane do pcm-u . na br kupuje tylko koncerty a tutaj 90% ma ścieżkę pcm 2.0 jako opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoja drogą chciałbym uslyszec dobrze nagrany film na twoim super hiper sprzecie

2.0 . Ja KD nie uzywam w ogole to muzyki nawet nie slucham zadnych koncertow itd itp bo to sie do tego nie nadaje co Innego filmy tu bym chetnie ci pokazał możliwosci dobrze zrezalizowanej sciezki i porzadnie skonfigurowanego sprzetu moze bys z lekka przystopowal z wypowiedziami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem juz avc-a1xv, gwoli szczegółu avc-a1hd ma kolega i też jest co najwyżej średnio. co mam ci powiedzieć ?? że cudownie kiedy nie jest ? Wszystkie możliwe dekodery, misterna kalibracja i pomiary zestaw głośnikowy z referencyjnej serii paradigma i wiesz co ??? ledwo średnio w stosunku do stereo.

Racjonalizacja zakupu ma to do siebie , że ciężko ludziom się przyznać że nie jest tak cudownie jak sobie wyśnili - za obronę swojego zdania są w stanie obalać to co uznane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki ty albo jestes sleby albo gluchy

wspomnialem juz kiedys na tym forum ze nawet hi-end KD yamaha dsp-z11 ktora kosztuje kolo 20 tys i wazy z 40 kg do stereo nie nadaje sie ani troche ,ktos kto kupuje kino pod katem sluchania muzyki to

prawdopodobnie musi sie spotkac z laryngologiem , byc moze to jestes ty

kd to filmy i basta i nie mow mi bzdur w tym momencie ze na twoim lx91 i 2 kanalowym systemie niedoszłym KD ogladasz filmy z lepsza jakoscia i przestrzennoscia jak w 5 kanalowym porzadnym systemie do tego stworzonym nie pisze tutaj o zabawkach z marketu

bo zasadnicza roznica jest taka ze filmy choc bys chcial sa kodowane kazdy kanal ma swoja indywidualna sciezke mono i 2.0 z tego nie zrobisz chocbys chcial ,TAK:) ZROBISZ ALE BEDZIE TO SYFIASTY DOWNMIX z 5 np do twoich 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki każdy swoje chwali jedni KD inni Stereo. ;) A tak do rzeczy czy wszystko było z denonem spasowane? Głośniki, kable itd? Czasami wystarczy wymienić jeden element a jest poprawa. Ty wymieniłeś avc a1... i jest ok bo po prostu nie przypadł ci do gustu akurat ten element. Większość tutaj psioczy na ampli i wzmacniacze KD że nie zagrają i basta. Ciekawi mnie więc dlaczego firmy wypuszczają na rynek hi-endowe odtwarzacze dvd które grają rewelacyjnie jako cd? Są to urządzenia dedykowane głównie do ampli i wzmacniaczy KD tak więc pod sprzęt który według niektórych nie powinien grać w stereo. Dziwne i jakoś takie poplątane to wszystko. :) Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze te amplitunery chodziły w konfiguracji 7.1 z materiałem z bd w dts hd-ma i dolby trueHD oraz PCM 5.1 i wtedy było średnio - do stereo mam inny system. Więc racz nie imputować w temat downmixu . Albo postaraj się przeczytać ze zrozumieniem.Więc podsumowując , żeby było jasne - TAK topowy denon AVC-A1HD podłączony przez HDMI z dźwiękiem wypuszczanym z pionieera bdp-lx91 w trybie RAW i dekodowanym w AVC-A1HD przez jego wewnętrzny dekoder ( dekoder Amplitunera ) na system 7.1 głośników Paradigma z referencyjnej serii - na każdym materiale wielokanałowym czy też stereo brzmi średnio - a miałem na czym sprawdzać bo płyt z filmami i koncertami na BD mam już pewnie z 200 . W stosunku do tego co oferuje zestaw stereo ze źródła CD czy ze źródła PCM 2.0 podanego z takiej samej ścieżki przez BDP-LX 91 do DACA - wypasiony system wielokanałowy się nie umywa. Chyba że chce wierzyć dalej reklamom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie - system stereo w tym przypadku za 30 tys oferuje dużo lepszy dźwięk w każdym aspekcie - przestrzeń, barwa, bas, etc niż kino za dokładnie 80 tysięcy nie licząc projektora i ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie tych watów. Cały czas wszyscy piszą, że amplitunery mają zbyt małe zasilacze w odniesieniu do 5 czy 7 końcówek mocy. Tu miało jednak być o tym jak amplitunery zachowują się w stereo czyli działających 2 końcówkach mocy. Do dwóch kanałów większość amplitunerów w cenie powyżej 2 tys zł. ma wystarczające zasilanie. Pobór mocy w takich urzadzeniach wynosi z reguły ponad 400 W, są też takie co mają jak mój 630 W poboru mocy. Zazwyczaj tez zmpli w tej cenie posiada parę kondensatorów po 10000uF. Fakt za mało na 5-7 końcówek mocy załóżmy po 120 W ale do 2 wystarcza w zupełności. Nie widzę by mój ampli miał problemy z wysterowaniem pary kolumn poniżej 4-ohm a takie posiadam. Nie będę wymieniał marki bo nie o to tu chodzi bo znowu rozpęta się wojna. Może więc jest inna przyczyna tego ze ampli gra gorzej od wzmaka, pewnie pozostałe elementy toru są tańsze. Sam porównywałem swoj amplituner ze wzgledu na to, że dzwiek mnie do końca nie satysfakcjonuje z dwoma wzmacniaczami ( znowu nie bede wymienial marki )w tej samej cenie i szczerze mówiac byłem rozczarowany, że grało to porównywalnie, pewne różnice były, ampli zagrał jakby lekko ostrzej, jeden ze wzmaków miał miększy bas, drugi z kolei mocniejszy, i tu kazdemu mogłobby sie podobac co innego, oczywiscie wszystko słuchane z ustawieniami na "0". I doszedłem do wniosku, ze ampli zostawiam i zmienie kolumny bo tu są olbrzymie róznice w brzmieniu.

Myślę jednak ze przecietny Kowalski, słuchający muzyki rozrywkowej, nie bedzie widział różnicy, bo nie zwraca uwagi na takie niuanse jak budowanie sceny za czy przed kolumnami, nie zastanawia się nad "znikaniem" kolumn, nie wsłuchuje się w mikrodynamikę, bo nie siedzi w trójkącie odsłuchowym, nie ma specjalnego pomieszczenia odsłuchowego ani "fotela audiofilskiego" liczy się dla niego, żeby można było głośno zagrać, ewentualnie zrobić jakaś imprezę, po prostu posłuchać muzyki i w tym względzie każdy ampli powyżej tych 2 tys zł sprawdzi się na równi ze wzmacniaczem a dodatkowo można obejrzeć film i posłuchać radia.

Największe znaczenie mają podłaczone kolumny, takie zeby spełniały preferencje słuchacza, wtedy taki ampli da wiecej radosci uzytkownikowi niz wzmacniacz stereo ze źle dobranymi kolumnami.

Nie dla każdego wiec wzmak lepszy, dla ludzi uważających się za audiofili na pewno bo różnice są, ale musi być pomieszczenie, odpowiedni sprzet towarzyszacy, dobrej jakosci nagrania i muzyka na której te różnice wychodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwanicki, 18 Gru 2009, 22:22

 

>moje zdanie jest takie - system stereo w tym przypadku za 30 tys oferuje dużo lepszy dźwięk w

>każdym aspekcie - przestrzeń, barwa, bas, etc niż kino za dokładnie 80 tysięcy nie licząc projektora

>i ekranu.

 

Są tacy, co nie mogą zbudować dobrego stereo nawet za 50 tyś. Gdyby przyszło im do głowy 7.1 to chyba skończyło by się wariatkowem. Ale nie do tego zmierzam. Wg mnie to tylko kwestia gustu. Ja np. zdecydowanie wolę obejrzeć film na dobrze dobranym zestawie 5.1 niż na (nawet) dużo lepszym zestawie stereo. Po prostu jakiś czas temu coś mi się ubzdurało i wcale nie oglądam filmów jak nie ma ścieżki wielokanałowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

se8a, 18 Gru 2009, 22:45

>Jeszcze odnośnie tych watów. Cały czas wszyscy piszą, że amplitunery mają zbyt małe zasilacze w

>odniesieniu do 5 czy 7 końcówek mocy...

 

Przy okazji przypominam opis leciutkiego cyfrowego ampli panasonic ,jest tam w opisie odniesienie do amplitunerów w klasie AB ze zwykłym zasilaczem z transformatorem sieciowym :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala, 18 Gru 2009, 23:09

 

>zdecydowanie wolę obejrzeć film na dobrze dobranym zestawie 5.1 niż na (nawet) dużo lepszym zestawie

>stereo. Po prostu jakiś czas temu coś mi się ubzdurało i wcale nie oglądam filmów jak nie ma ścieżki

>wielokanałowej.

 

A ile jest tak naprawdę dobrych, podkreślam dobrych filmów nagranych w 5.1 czy 7.1, które są w stanie wykorzystać potencjał sprzętu? Z moich dośwadczeń wynika, że niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

szwed75

18 Gru 2009, 22:19

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 616 / 199 / 0

 

Ciekawi mnie więc dlaczego firmy wypuszczają na rynek hi-endowe odtwarzacze dvd które grają rewelacyjnie jako cd?

 

 

Jest ich tak malo ze sa marginesem na rynku. Owszem swietnie graja urzadzenia wielofunkcyjne Luxmana i naprawde ciezko im znalezc rywala wsrod dvd bez wzgledu na cene. Z CD w swojej cenie sa absolutnie porownywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, jak zresztą cała klasyka filmową (wczoraj np. zapodałem sobie "Tramwaj zwany pożądaniem", oczywiście mono). A taki remastering do 5.1. starych "Star Wars" to porażka wg mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że ukradnę Twój wpis i dokonam drobnej zmiany:

A ile jest tak naprawdę dobrych, podkreślam dobrze nagranych płyt cd, które są w stanie wykorzystać potencjał sprzętu? Z moich dośwadczeń wynika, że niewiele.

 

Sorki za spiracenie twojej myśli ale idąc w tym kierunku nigdzie nie dojdziemy.

 

W przypadku filmów coraz więcej tytułów ma porządnie obrobioną ścieżkę dźwiękową. Ostatnio powalił mnie District 9, Terminator-salvation, Watchmen - nie wyobrażam sobie tych filmów w stereo.

Ok. tyle ode mnie w temacie (i tak wiem że każdy pozostanie przy swoim ;-).

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to kwestia upodobań. Natomiast wartościowych produkcji, nazwijmy takich które mają szansę wejść do kanonu nie będzie przybywać, bo nie decyduje o tym realizacja ściezki dźwiękowej. Podobnie jest z płytami CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy którys z nich oglądałeś? Terminatora wrzuciłem ze względu na efekty dźwiękowe lecz mówienie,że Dystrykt 9 czy Watchmen nie są dobrymi filmami???. Nie lubię wskazywać na recenzje ale sprawdź sobie te liny (moim zdaniem najbardziej obiektywne źródło jesli chodzi o filmy) i obejrzyj te filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No chyba, że jestes typem który poza Bergmanem, Allenem innych filmów nie uznaje. Ale o gustach się nie dyskutuje - można tylko swoich bronić;-)

W takim przypadku sorry - i tu rozumiem i popieram 2.0 do filmów w takich przypadkach wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wystarczy do takich filmow jak star wars ,hellboy1,2, jestem legendą ,fantastic four 1 ,2 itd itp mozna wymieniac w dziesiatkach takie filmy gdzie pelny pazur pokazuje porzadny system 5 kanalowy gdzie mozliwosci kodowania sa wycisniete do ostatnich soków takze te bajki o wyzszosci 2 kanalowych systemow nie przystosowanych do takich filmow mozna sobie odpuscic mi to sie przypomina leczenie syfa pudrem

 

konfiguracja Kd wyglada troche inaczej jak stereo w kd jest mnosto ustawien odciecia crossover ,opoznienia , korektory przy dobrze skonfugirowanym KD glosniki praktycznie jada tonami srednimi i wysokimi reszte przejmuje sub konkretny sub ktory rowniez jest ustawiony od ilu hz ma sie wtrącać w brzmienie poprostu ktos kto nie intresuje sie filmami i nie siedzi godzinami ogladajac filmy nigdy tego nie zrozumie stereo sluzy do muzyki a kd do filmow tylko i wylacznie i niech tak pozostanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.