Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, warto byłoby wiedzieć aby się podobnie nie naciąć jak coś. Napisz choć nik z klubu chyba krzywdy jemu nie zrobimy żadnej skoro tak "pewny" serwisant i sprzedawca :)

 

Chodzi o zasadę. Jak kupujesz stary sprzęt, nieważne czy to Sansui, Nakamichi, Unitra, to licz się z tym, że będzie się psuł. Może będziesz umiał naprawić go sam. Jeśli nie, będziesz potrzebował kogoś. I tu kolejny zgryz, może przytrafić się tak, że sprzęt pojedzie przez pół Polski, co wiąże się z tym, że nie będziesz mógł, ot tak sobie wsiąść do samochodu i podjechać odebrać go, naprawionego czy nie. Pewnie w 99% przypadków wszystko będzie OK, ale ryzyko jest zawsze.

Życząc wszystkim szczęścia i rozsądku w podejmowaniu ryzyka pozdrawiam:)

 

adamol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump

 

To weź nowy kondensator i zmierz ile będzie miał, nówka sztuka nigdy nie śmigana :-)

 

Kondensator jak długo nie działa, to nigdy nie ma nominalnej wartości.

Jak sprzęt stał niegrany rok lub dłużej, to musi podziałać jakiś czas, żeby kondensatory z powrotem się uformowały i osiągnęły maksymalną pojemność jaką są w stanie utrzymać i o tym pisałem wcześniej.

 

Jak ktoś zanim da szansę wzmacniaczowi, czyli pogra na nim parę tygodni, od razu na "zimnej sztuce" prosto z kartonu zacznie wyciągać kondensatory i mierzyć, to oczywiście, że pomiar może pokazać bardzo niskie wartości.

 

Tak samo jest z akumulatorkami, żeby móc prawdziwie określić maksymalną pojemność, trzeba wykonać kilka cykli ładowania i rozładowania, zanim badany akumulatorek osiągnie szczyt swoich możliwości.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tak specjalizowanego miernika do mierzenia pojemności kondów jak kolega Bumpalump.

 

Mierzone na AXIO MET AX-585

zakresy 20nF, 2uF, 200uF

 

Kondensatory nigdy nie używane

 

BlackGate F 100uF/25V ma 14,5uF

Elna Duorex II 47uF/50V ma 0,4438uF

Elna Silmic 22uF/16V ma 4,59uF

Jovial Audio TK 10uF/63V ma 4,06uF

 

I tak będzie z większością elektrolitów.

 

Dla przykładu Jazen Audio Silver Z-cap 1,5uF/800V ma 1,1568uF

 

Życzę udanego weekendu i przyjemnych pomiarów :-)

Pygar

post-45609-0-87360600-1435397470_thumb.jpg

post-45609-0-41043500-1435397523_thumb.jpg

post-45609-0-61773900-1435397564_thumb.jpg

post-45609-0-91127400-1435397618_thumb.jpg

post-45609-0-11074900-1435397652_thumb.jpg

post-45609-0-60682100-1435397690_thumb.jpg

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wyszly Ci tak niskie pomiary

 

dwa pierwsze zdjecia to kondensator 1000uF 25V z wylutu ale nie uzywany kilka lat

mierzone na 2 miernikach

 

LCR-T4 1181uF

CEM DT-9929 1222uF

 

4 kolejne zdjecia to kondensatory nowe 10uF 100V i 33uF 50V

 

LCR-T4 9,425 uF

CEM DT--9929 9,449uF

 

LCR-T4 29,00uF

CEM DT-9929 28,92uF

 

3537fkl.jpg

 

x3xvgk.jpg

 

9zyomu.jpg

 

j818q1.jpg

 

dc5xkj.jpg

 

2vls86q.jpg

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wyszly Ci tak niskie pomiary

 

Te typy tak mają :-)

 

Dopiero jak popracują w układzie odpowiednią ilość godzin to przekroczą wartość nominalną, a leżąc na półce i czekając na swoją kolej mają pojemność niższą niż nominalną.

 

Kondensatory z dawnych lat już tak mają.

 

Pisząc wyżej o pracy kondensatorów we wzmacniaczach Sansui, pisałem w oparciu o własne doświadczenia odsłuchowe na podstawie modeli, które miałem bardzo długo. Wystarczyło mi czasu i ochoty by prześledzić ich "ewolucję" grania, od odkurzenia z szafy po 2 latach czekania na swoją kolej, do kilku tygodni codziennego użytkowania.

 

Takie są fakty, jak ktoś się z tym nie zgadza bez wykonania identycznego doświadczenia sonicznego, to już jego problem.

 

Trzeba kupić i posłuchać, a nie pisać, że to nie możliwe...itd.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem zaległe posty

Pygar - trochę Cię podziwiam. Tak jak św. Franciszka. Myślę że takim forumowym Franciszkiem właśnie jesteś. Ptaszki srały mu na habit a on i tak je kochał ;) i cierpliwie tłumaczył.... i tłumaczył, a ptaszki i tak nic nie kumały i dalej srały mu na habit.....

Ja takiej cierpliwości nie mam w sobie ani trochę, a kurde chciałbym - pełen szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu Sansui: Właśnie odebrałem swoją 911. Serwisant powiedział że w środku wszystkie części wyglądają wyjątkowo dobrze i świeżo. Nic nie trzeba wymieniać. Został zestrojony, ustawione prądy spoczynkowe. Przez dwa, trzy tygodnie dźwięk będzie pływał aż sie ustabilizuje, a potem drugie, końcowe, ustawianie prądów. Mimo że zostałem ostrzeżony, że pierwsze wrażenie może mi sie nie spodobać to jednak pierwsze wrażenie i tak mnie BARDZO pozytywnie zaskoczyło. To brzmienie potrafi na prawdę uszczęśliwić. Jest zdecydowanie lepiej niż wcześniej a ma być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po regulacji wzmacniacz przechodzi "na inne tory", jak popracuje w nowych warunkach, to wszystko się w nim harmonizuje, krystalizuje, staje się czytelniejsze, bardziej w punk, z lepszym impetem, rośnie energetyczność, refleks i bogactwo wybrzmień, a wszystko dzięki lepszemu dopasowaniu połówek sinusoidy sygnału.

 

To tak jak dwie połówki tego samego jabłka, złożone razem, dają jeden idealny owoc w trójwymiarze.

 

Będzie dobrze, a nawet ... lepiej :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wielu miesiącach nieobecności. Właściwie "dokonałem" jednego czy dwóch wpisów. Wiązały się one z potrzebą ustawienia prądów spoczynkowych w moim sansui 901. Dokonał tego czubsi, któremu jeszcze raz dziękuję. Od tamtej pory wchodziłem na forum wielokrotnie. Czytałem i podziwiałem wiedzę jednych, nabytki drugich itp. itd. Tym razem znowu mam prośbę. Mój sansui aux701i zaczął dziwnie się zachowywać na wyjściu słuchawkowym. W jednym kanale słychać takie ciche, ale jednak, swego rodzaju ... burczenie. Gorąco prosiłbym o informację gdzie mógłbym wysłać mojego 701i, żeby dokonać przeglądu, naprawy, usunięcia wady. Nie chcę nadwyrężać dobroci i czasu czubsi'ego, bo jestem mu dozgonnie wdzięczny za wcześniejszą pomoc, dokonaną u mnie w , ponieważ jesteśmy z tego samego miasta, dlatego wysłałbym mój odtwarzacz do znawcy tematu w dziedzinie sprzętu sansui w celu...uleczenia dolegliwości, która trawi mojego siedemsetpierwszegoi. Pozdrawiam i z góry dziękuję za życzliwość. W razie potrzeby podaję mój nr: 515180022

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam nietypowe pytanie

Czy ktoś może ma dokładne wymiary do racka Sansui

tego

http://www.edcr.us/stuff/gx-5_1.jpg

lub tego

http://www.usaudiomart.com/details/649016300-sansui_gx5_very_rare_eia_19_professional_vintage_audio_rack_in_very_nice_condition/images/478589/

To jest GX5 i drugi zdaje się GX5II

Może ktoś ma i może pomierzyć. Bo kupno tego raczej widzę że jest nierealne a jak już to kosmiczne cenowo.

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario jest kolejnym przykładem na to co pisał Czubsi i inni koledzy że Sansui jest bardzo wrażliwy na prawidłowo ustawione prądy.Sam to u siebie przerobiłem.Kto nie słuchał dobrze zestrojonego Sansuja to tak naprawdę nie słuchał go wcale .Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w strojeniu dla Czusiego i gratulacje dla Maria za udany zakup .

ps. znowu Przemkowi się udało

Edytowane przez surfbrother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam nietypowe pytanie

Czy ktoś może ma dokładne wymiary do racka Sansui

tego

http://www.edcr.us/stuff/gx-5_1.jpg

lub tego

http://www.usaudiomart.com/details/649016300-sansui_gx5_very_rare_eia_19_professional_vintage_audio_rack_in_very_nice_condition/images/478589/

To jest GX5 i drugi zdaje się GX5II

Może ktoś ma i może pomierzyć. Bo kupno tego raczej widzę że jest nierealne a jak już to kosmiczne cenowo.

Dzięki z góry

Dzizas jesteś pierwszą blondynką na forum :)

Rack to jest zawsze to samo - taki standard - tak jakbyś pytał jaką długość ma metr :) Różnice są tylko w 1,2,3 krotności na wysokość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Rack - to szafka na sprzęt audio, więc kolega nie jest blondynką :-)

 

Potrzebuje wymiarów tej szafki, pewnie żeby zbudować sobie taką podobną we własnym zakresie, ot co.

 

Sugerowałbym pytać na zagranicznych forach, bo zamawianie mebli audio do Polski jest bardzo kosztowne i wątpię by znalazł się u Nas w kraju fascynat marki, który miałby u siebie oryginalną szafkę audio - Sansui.

 

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym linku są podane wymiary podstawowe tego mebla :

 

Here are the GX-5's exact dimensions & weight:

 

> Height: 38 1/16'' tall (970 mm)

> Top plate: 21 1/16'' (534 mm) wide & 15 3/4'' (400 mm) deep

> Bottom plate: 22 3/16'' (564 mm) wide & 16 15/16'' (430 mm) deep

> Weight: 37.5 lbs (17 kg)

*****************************************

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle z igły robicie widły, kawałek gówno wartej wióry jest warte 300-400PLN na japońskich aukcjach jak już widziałem chodź w ogóle mnie to nie jara, owszem są znacznie wyższe oczekiwania ale trzeba mieć łepetynę na karku, umieć poszukać i nie dać się zwariować, to tak samo jak pierdzielenie głupot do kwadratu że pilot Sansui model RS-1130 jest wart 1000PLN i to na kolanach o niego prosząc - debilizmy idiotów, w EU komunie jest wart około 450PLN i to w porywach

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentos nie zrozumiałeś kolegi, on woli zrobić sobie taką szafkę na wzór oryginalnej i potrzebuje wymiary a nie dywagacje cenowe.

 

Za paczkę z Japonii przy wadze +- 20kg zapłaci w okolicach 300$ lub więcej, co jest dodawane do wartości celnej, czyli (cena szafki + transport) x 23% Vat + cło :-)

 

Nie chce kupić tylko zrobić, a to jest różnica.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Więcej luzu, jesteśmy po to by sobie pomagać, a nie natrząsać się z klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Sansui. Chciałbym zapytać czy ktoś z was napędzał kiedyś niemieckie kolumny Telefunken TL 800 wzmacniaczami Sansui? Mam takie kolumny i cięzko coś do nich dobrać. Słyszałem że niektóre modele sansui nadają się do nich perfekcyjnie. Ale wolałbym potwierdzić, żeby nie ładować bez sensu kasy w kolejne klocki z których nie będę zadowolony. Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentos nie zrozumiałeś kolegi

Zrozumiałem, zrozumiałem. Pytający pisał o niespotykanej trudności w dostępie do takowych a jak już to że ceny są kosmiczne i do tego się odnosiłem bo przerabiałem podobne zniechęcające teorie że niedostanę a jak już to 1000 zapłacę z pilotem i okazały się stekiem bzdur i warto jednak czasem poszukać.

Ale racja że transport szafka vs pilot to co innego i że faktycznie najlepiej sobie po prostu zrobić sobie takową.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Sansui. Chciałbym zapytać czy ktoś z was napędzał kiedyś niemieckie kolumny Telefunken TL 800 wzmacniaczami Sansui? Mam takie kolumny i cięzko coś do nich dobrać. Słyszałem że niektóre modele sansui nadają się do nich perfekcyjnie. Ale wolałbym potwierdzić, żeby nie ładować bez sensu kasy w kolejne klocki z których nie będę zadowolony. Z góry dziekuję za pomoc.

 

Te kolumny bez żadnego problemu napędzą następujące wzmacniacze :

 

AU-717

AU-919

AU-X701

AU-X711

AU-X911DG

AU-Alpha 607 wszystkie wersje

AU-X901 (i jego starsze wersje - > patrz cały wątek klubu)

AU-Alpha 707 wszystkie wersje wybitny stosunek jakość do ceny

AU-Alpha 907 wszystkie wersje

 

Idąc od góry od najmniejszej mocy, w dół do największej.

 

Optymalnie coś z pierwszej połowy stawki jeśli nie ma pieniążków na któryś z modeli serii 707.

 

Pozdrawiam

Pygar

post-45609-0-53549400-1435840879_thumb.jpg

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas jesteś pierwszą blondynką na forum :)

Rack to jest zawsze to samo - taki standard - tak jakbyś pytał jaką długość ma metr :) Różnice są tylko w 1,2,3 krotności na wysokość :)

 

Niby oczywiste ale nie zawsze a tym bardziej w przypadku starszych mebli.

 

Fakt, jak piszą koledzy wyżej, chce zrobić kopię bo mi się taka podoba a nie stać mnie na sprowadzenie tego mebla z zagranicy.

Dlatego pytałem czy ktoś może ma to w domu żeby podpatrzeć choćby na zdjęciach.

Dzięki dla tych co zabrali głos w rzeczowy sposób ;)

 

W tym linku są podane wymiary podstawowe tego mebla :

 

Here are the GX-5's exact dimensions & weight:

 

> Height: 38 1/16'' tall (970 mm)

> Top plate: 21 1/16'' (534 mm) wide & 15 3/4'' (400 mm) deep

> Bottom plate: 22 3/16'' (564 mm) wide & 16 15/16'' (430 mm) deep

> Weight: 37.5 lbs (17 kg)

*****************************************

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Dzięki Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to cena z ciekawosci?

 

Wszystko zależy od stanu i wersji, czyli "z jakich lat" .

 

http://audio-database.com/SANSUI/amp/index.html

w japońskiej bazie jest więcej modeli

http://www.audio-heritage.jp/SANSUI/amp/index.html

 

Zaczynając od AU-alpha 707i (1987) , w Europie miał swój odpowiednik pod postacią AU-X901 ale to nie jest dokładnie to samo.

 

Bardziej poszukiwane i wartościowe dźwiękowo zaczynają się od AU-alpha 707DR (1991) do AU-alpha 707NRA (1998-1999).

 

Ceny ... żeby nic nie sugerować kieruję do -> archiwum Ebay i Allegro.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.