Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś wie o co chodzi tak naprawde w ślepych testach?


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

...a dlaczego nie?

 

Właśnie oglądam świeżo nabyty koncert Dream Theater i nie ukrywam, że w trakcie wymiełem IC bo bas Myunga buczał mi niemiłosiernie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

No to załóżmy taką oto hipotetyczna sytuację idę sobie na koncert muzyki dawnej(oczywiście unpluged)i po pewnym czasie wpadam na scenę i zaczynam "gmyrać" przy instrumentach solistów aby ocieplić delikatnie brzmienie instrumentu,bo moim zdaniem to poprawi ogólny odbiór wspomnianego-to właśnie zrobiłeś,ale w zaciszu domowym-wolno ale czy warto.pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63

Zbyt duże uproszczenie.Nie bierzesz pod uwagę akustyki pomieszczenia w studio i u whitesnake...mogła być różna a jego ruch tylko to skorygował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale jak czytam ten tytuł "Wielkopolski test ABX" to za każdym razem nie mogę nie powstrzymać od śmiechu, jakie to wydarzenie było!, takie na cała Wielkopolskę, 100 badanych i dwa tiry sprzętu, tydzień badań, 70 osób zasłabło, normalnie IDOL-XYZ, ehhh :-D.

 

Pisałem tam aby podłączyć zestaw Naima 5i-2 i później Yamaha 1000, kolumny focal chorus 807v, na chordach (szukałem w tym czasie elektroniki) i żaden przełącznik potrzebny nie będzie, naim gra ciemno (koc na kolumnach), a focal z yamaha to krew z uszu (hamujący pociąg), nie musi być głośno, 9-max 10-ta godzina, dlaczego nie zaczną od dwóch skrajnie brzmiących urządzeń ?, bo podważy ich mierzalna teorię? a do błędu się przyznać niełatwo.

Taki zestaw nie trudno przecież zorganizować.

 

Jak byłem w salonie i sprzedawca podczas odsłuchu wszedł (co jakiś czas zaglądał a akurat włączyłem yamahę) to sam poczuł ból i zaraz chciał ściszyć.

I jeśli są takie różnice bez przełącznika, to czy na przełączniku będą?, pewnie nie, bo nie, bo nie może być i już, bo miernik i bo dupa.

Po co mierzyć, wystarczy usiąść i posłuchać, gwarantuję że każdy zwieje jak usłyszy yamahę z tymi kolumnami.

I gwarantując to raczej na 100% się nie zawiodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63, 25 Sty 2010, 19:25

 

>whitesnake

>No to załóżmy taką oto hipotetyczna sytuację idę sobie na koncert muzyki dawnej(oczywiście

>unpluged)i po pewnym czasie wpadam na scenę i zaczynam "gmyrać" przy instrumentach solistów aby

>ocieplić delikatnie brzmienie instrumentu

 

 

A nie masz czasem na to ochoty? :)

Ja juz z kilu koncertów wyszedłem w trakcie, bo krew z uszu sie lała.

W trakcie remontu w PK koncerty kameralne były organzowane w jakimś pustym i suchym pomieszczeniu zastepczym (byle bylo duze) i niestety to byla masakra totalna.

 

Pisze o kinie domowym. Mam system (swoją drogą, to za duzo powiedziane) ustawiony na dialogi i podczas słuchania koncertu pokazały sie niedostatki w kontroli basu. W systemie audio stawiam na neutralnosć i takie wpadki mi się nie zdarzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 25 Sty 2010, 19:44

 

>we, 25 Sty 2010, 19:34

>

>No tak i czy potrzebne sa do tego jakiekolwiek slepe testy? :)

 

Heh, raczej nauszniki ochronne, np: takie jak maja gdy używają młota udarowego do jezdni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still they keep me between these hollow walls

Hoping to find in me

The answers to the test that stumped them all

 

"The boy is simply crazy

Suffering from delusions

We honestly think that maybe

He might need an institution

 

He lives in a world of fiction

And really could use some help

We have just the place to fix him

To save him from himself"

 

 

...Pasuje jak ulał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie własne, z pamieci poszło na priv :)

az się roześmiałem kiedy w tle usłyszałem te słowa, podczas naszej rozmowy o testach :).

 

Chłopaki z DT potrafia się wpisać w kontekst...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydawało słuchając accuphase'a w porównaniu z lampą Omak że rani moje ucho ale to tylko złudzenie. Ustawiłem ten sam poziom głośnościi było OK. No chyba że Yamaha jakaś trefna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawellato, 25 Sty 2010, 21:46

 

>Też tak mi się wydawało słuchając accuphase'a w porównaniu z lampą Omak że rani moje ucho ale to

>tylko złudzenie. Ustawiłem ten sam poziom głośnościi było OK. No chyba że Yamaha jakaś trefna

 

Cosz??? Że lampa gra tak samo jak tran? Przecież nawet Paweł się odżegnywał...

Omaka znam. Accu też kilku słuchałem. Niepodobne nie odróżnić (przynajmniej na dużych Zollerach)

Tak sobie myślę, czy wzmacniacze MUSZĄ być ustawione RÓWNO, aby nie usłyszeć różnicy? Przecież mimochodem (robiąc podobnie głośno do poprzedniego - to normalne, że podczas porównań dążymy do jednakowej głośności), w którymnś momencie mamy tak samo... A gra inaczej:)

I co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawellato, 25 Sty 2010, 22:03

 

...czasami wole moje wstęgi.

 

W którym modelu???

Nie mów, że z Omakiem i Accu grają jednakowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego przyznaje kompletnie nie rozumiem.

Od dawna powtarza sie kwestia wyrównania głośności. jak to ma sens?

 

Przeciez wzmacniacze róznią sie tak wieloma aspektami brzmienia, ze nie sposób je pomylic niezaleznie od głośności. To nie jest kwestia głosnocicho, sa grające jasno, dynamicznie, przejrzyście, szeroką sceną, sa też totalne muły... Co wiecej, także dopasowanie kolumn ma mniej istotne znaczenie. Wzmacniacze pozostawiają swoją sygnaturę brzmieniową w kazdej sytuacji.

 

Ja osobiście nie spotkałem jeszcze urzadzeń, które po wyrównaniu czegokolwiek zaczeły by grac tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność wyrównać należy. To trochę tak jak by piwa próbować - jedno fajnie schłodzone, drugie takie co na słońcu z godzinę postało. To drugie wypić się raczej nie da, podobnie klocek audio który gra ciszej, pokaże słabszą rozdzielczość, dynamikę, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

 

Jak słuchasz nowego elementu u siebie gdzie przyzwyczaiłeś się do akustyki pomieszczenia to już na początku słyszysz co i jak.

Tamtych zestawów słuchałem w różnych miejscach, a tym miejscu gdzie yamaha słuchałem, primare2x, Kandy K2, caspian, dwa razy byłem na odsłuchu i w różnych porach dnia i ostatniego dnia słuchałem właśnie tych czterech zestawów, i po yamasze uciekłem z pokoju i miałem chwilowe szszszszszsz w uszach.

Kolejność odsłuchu: caspian, kandy k2, yamaha, caspian :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 25 Sty 2010, 22:30

 

... podobnie klocek audio który gra ciszej, pokaże słabszą rozdzielczość, dynamikę, itp.

 

Fajna analogia, jednak mnie to nie przekonuje. Przeciez nie kupuje systemu, który bedzie fajnie grał na jednym poziomie głosności. Pomijajac fakt, ze nie kupiłbym takiego, który grając ciszej gubi cokolwiek...

 

Czy nie lepiej próbować i testować bez takich założeń - przeciez i tak zawsze słuchasz tak głosno jak lubisz. Nie będziesz się męczył w halasie tylko po to, żeby uslyszeć szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi dwóch ślepych na odsłuch do sklepu Audio...

Po godzinie...

Słyszałeś słyszałeś jak te kable grały?

No no zajebiste, jaki bas jaka góra i ta średnica doskonała.

Noooo, k**wa, ja to kupie cały system, popatrz widzisz jaki zajebisty, dotknij se...

o jak parzy!! pewnie klasa A..?

Nooo, ja cie !!! Doskonały.

Ale to musi kosztować pewnie...

Zapytam.

Psze pana psze pana, halo!!

Ile kosztuje ten cały zestaw co słuchamy?

 

Hmm, zmieszał się sprzedawca...

Właściwy odsłuch zaraz się odbędzie w drugim pomieszczeniu, tam grzejemy sprzęt, który chcieli Panowie posłuchać. Tutaj jest salonik, ala poczekalnia, to co teraz gra to zwykła wieżyczka firmy Manta, umila Panom tylko czas oczekiwania. Szkoda, że zgasili Panowie te świece, one są roztaczają wspaniały zapach...

k**wa, teraz to na pewno odsłuch się nie uda, te narkotyczne świece zawsze działały....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, 25 Sty 2010, 22

 

Fajna dygresja, ale tylko w kategorii zartu...

Takimi krytynami nie sa nawet Ci, ktorzy celowo robia zamieszanie twierdząc, że wszystko brzmi tak samo :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przychylam się do wypowiedzi whitesnake w całości.Piętno wzmacniacza w systemie jest wyciskane bez względu na głośność.Zawsze.Powiem nawet,że przy słuchaniu niezbyt głośno różnice są bardziej zauwazalne-mniejsze nieco przy głośnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A na poważnie żaden ślepy test nie jest miarodajny.

 

Cokolwiek testuje się na ślepo w ciemno, jasno itp, to i tak kwestia w jakim systemie, w jakiej konfiguracji się znajdzie. Wszystkie voodoo działają i wszystkie nie działają, wszystkie kable grają tak samo i nie graja tak samo. W jednym systemie tak może się wydawać, w drugim wręcz przeciwnie.

 

Generalnie testowanie czegoś i wyrokowanie to banialuki.

Moich kolumn nie kupiłbym, bo twierdzono, że nie grają w tak małym pomieszczeniu i mają za dużo basu...tylko ktoś zapomniał dodać, że ma denną akustykę, słabą kontrolę na dole, czy to wzmaka czy kabli wina... i dodatkowo inne czynniki, albo o żadnym z nich nie wie i ocenia, obiektywnie?? Niestety wydaje mu się tylko, bo ocena jest wypadkową wszystkich czynników, jak każdy test.

 

Ja mogę tylko podpowiedzieć, tym co sieją zamieszanie:) że wszystkie Filmy są takie same, jest obraz jest muzyka, są aktorzy, jest scenariusz itp itde:)

tylko dlaczego jeden film oglądamy z zapartym tchem, a z drugiego wychodzimy z kina po 10 minutach:))) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawellato

Może masz coś ze słuchem...sprawdzałeś?Nie odróżnić lampy od trana i do tego Yamahy?

Ty czasami nie prowokujesz?Kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.