Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatni szlif systemu-kable zasilające:test kabli w cenie ok. 700 zł


jarekkaz

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,wszystkim...tak sie przysluchuje,a wlasciwie czytam na temat kabli sieciowych...i ten dziala..ten nie dziala ten zamula ten nie zamula...itd.Nikt z Was nie poruszyl tematu sieci elektrycznych,a jest wazna,bardzo wazna!!!!I tak:droga od skrzynki do gniazda z ktorego sciagacie napiecie do Waszych urzadzen powinna byc jak najkrotsza i jedyna!!! czyli tylko to jedno gniazdo wchodzi w rachube!!!!i na nim nalezy sie skupic!!!Wymienic gniazo na porzadne najlepiej typu schuko ze zloconymi,srebnymi stykami - dobrze je skrecic z kablami!Wymienic bezpiecznik na podobny miedz,srebro ale topikowy!! nie automat!!! i pozostaje jeszcze mala zabawa w odbiornikach czyli cd wzmacniaczach itp.nalezy tez powymieniac bezpieczniki nie mowiac o wewnetrznym okablowaniu napiecia 230V.Jesli to sie zrobi to wtedy mozna zaczac sie bawic w kable sieciowe...I jeszcze jedno...ze wzgledu na zaklocenia w sieci proponuje odsluchy robic pora wieczorowa...plote? byc moze,ale posluchajcie sobie konkretnego jednego utworu w dzien i tego samego poznym wieczorem,a najlepiej w sobote wieczorem...jesli sie myle to w takim razie zle slysze.Milej zabawy.PS.Jesli kogos to zainteresuje to sluze pomoca i adresami.Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator nie widzę w Tobie gotowości do przyjmowania innych punktów widzenia od tych które uznałeś za jedynie słuszne .Mógłbyś być adeptem a zostaniesz chyba amatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.L., 14 Mar 2010, 14:42

 

>Wypożyczyłem na kilka dni listwę sieciową GigaWatt wraz z ich kablem zasilającym, całość kosztuje

>1100PLN i jestem zaskoczony tym jak bardzo poprawił mi się dźwięk w stosunku do mojej zwykłej,

>badziewnej listwy z marketu.

 

A co powiecie na to zeby wzmacniacz podlaczyc bezposrednio do gniazdka bez np badziewnej listwy ?

Moze bedzie lepiej ? jeszcze tego nie sprawdzalem ale sprawdze bo mam zwykla badziewna listwe Lestar LFT-2001A ciekawe jak bedzie gral wzmacniacz bez niej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sebolx

Podłącz wzmacniacz do gniazdka w ścianie. Twoja listwa ogranicza dynamikę, wyostrza wysokie i ogólnie "spłaszcza" dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.L., 14 Mar 2010, 15:58

 

>A masz pomysł jak to zrobić bez zdemolowania pół domu? :) Może po prostu da się poprowadzić

>oddzielną instalację tylko do tego pomieszczenia.

 

Zrób zerowanie w gniadku i jeśli masz trzybolcowe gniazdko we wzmaku (+ "takiż" kabel oczywiście) to usłyszysz wyraźną różnicę - ja tak zrobiłem i to wysoce pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyrobin, 14 Mar 2010, 23:16

 

>>sebolx

>Podłącz wzmacniacz do gniazdka w ścianie. Twoja listwa ogranicza dynamikę, wyostrza wysokie i

>ogólnie "spłaszcza" dźwięk.

 

 

Dzieki masz racje !!! Dzis podlaczylem wzmacniacz bezposrednio do gniazdka i najwieksze zmiany slychac w wysokich tonach i w wokalach faktycznie przez listwe byly bardziej ostre a co do dynamiki to tez jest delikatna poprawa :) Dzieki :)

 

Ps. teraz juz wiem po co ludzie kupuja listwy za kilka tysiecy pln ;) oczywiscie do super Hi Endowego audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd wątek ten na szczęscie omijają bezprzedmiotowe dyskusje. przypomnę 2 moje gówne idee z tym związane-

-kabel zasilający ma znaczenie i warto spróbować, jednak podobnie jak w moim przypadku z CD gdzie początkowo wydawało się, ze jednak nie ma wpływu trzeba słuchac porównywać,

-głownie chodzi mi o testy i porównania kabli dostepnych łatwo w Polsce także do odsłuchu i zwrotu bo i tak mimo przeczytania testu każdy powinien sam sobie posłuchac.Testy maja jedynie za zadanie zawężenie i potwierdzenie.

 

Ostatno słuchałem Neel 7E i PS Audio AC3.

Ten pierwszy to taki dobry budżetowy kabelek lepiej radzący sobie w CD. W wzmacniaczu był lepszy jak zwykły kabel, nawet w notatkach na początku zapisałem sobie "nieprzyzwoicie dobry" jednak w miarę odsłuchu róznej muzyki wrażenie-dobry budzetowy kabel. Wszystko na swoim miejscu, neutralnosć ale do wzmacniacza wolę dołozyć drugie tyle do innego kabla i mieć super dźwiek.

 

O PS Audio AC-3 tylko jedno zdanie-nie sprawdził się u mnie kompletnie (do wzmacniacza), a po ocenie wykonania wydawalo mi się,że musi być super dźwięk.

 

Dzisiaj zaczynam testy Artech Cosmo-czyli czy warto wydac 2 razy więcej niz początkowo zakładałem (700 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - na tych wtykach chodził po ok. 700 zł, a jeszcze na nim zarabiano.... a ludziska pod wpływem wpisów na tym forum licytują teraz do 900....Dżizus :D :D :D To samo jest z Vincentem - do niedawna chodził po ok.300 - 350, obecnie już nawet dotyka niemalże 500 :D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 18 Mar 2010, 18:32

 

To jest nieprzyzwoicie dobry kabel, a ten z pewnością jest oryginalny. Jednak to co się dzieje na tej aukcji można wytłumaczyc tylko emocjami :). Nowy, mozna kupić za 1400PLN. Jak przebiją cene nowego, wchodzę w ten biznes... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przyzwoicie dobry...jego cena w USA z metra z tymi wtykami co na aukcji jest śmiesznie niska...700 zł to max. jaki możnaby za niego dać w Polsce......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 18 Mar 2010, 18:40

 

Patrząc na nasz rynek, to bardzo przyzwoita pozycja w swojej cenie...

Do Shunyaty Python, czy Furutec Reference III go nie porównuj.

Właśnie słucham na kompletnym okablowaniu tej serii (ref III) i to jest inny świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "nadzieję", że 700 zł za kabel sieciowy to już górna granica jaką warto wydać na taki kabel i kable dwukrotnie droższe już będą się rózniły od tych za 700 zł drobiazgami albo wcale.

Po odsłuchu Artech Cosmo nie mogę się otrząsnąć z wrażenia.Fortepian zagrał tak jakby stał u mnie w pokoju a Abba jakbym był w studio. Ale jeszcze lepiej (w porownaniu z Furutechem FP-314Ag / FI-11G / FI-E11G) było na płycie koncertowej Milesa Davisa. Czystosć trąbki i saksofonu, a na Furutechu o wiele gorzej za ostry, przenikliwy dźięk. To chyba najlepsze nagranie do testowania-jakakolwiek nieczystość, zniekształecenia, drażliwość dźwięku są słyszalne od razu.

Ale jak zwykle taki kabel coraz dobitniej pokazuje złe realizacje-np.Metallica "AND JUSTICE FOR ALL" ciut lepiej zabrzmiala na Furutechu. Bo tak jak pisze mój ulubiony autor testów Maciej Stryjecki w "Hi-Fi Muzyka" przy tescie B&W Signature Diamond za 65 tys zł przy takim sprzęcie czeka nas przerzedzenie płytoteki. Chyba już nie będę dążyć do wyższych pułapów cenowych w kablach bo to może rzeczywiscie za bardzo przerzedzić moją płytotekę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekkaz

Musze powiedziec ze za 700 zl to zbytnio kablami nie poszalejesz majac na uwadze system z jakiego

teraz korzystasz-wierz mi taka jest prawda.Bym poszedl inna sciezka w celu poprawy brzmienia,lecz

skoro sie zdecydowales,to sie realizuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekkaz wybacz ale zanim zaczniesz coś pisać dalej pomyśl nieco bo mieszasz ludziom w głowach. Piszesz, że na tym kablu tak płyta zagrała tak, inna srak i w ogóle człowiek chcąc ogarnąć Twoje wpisy dojdzie do wniosku, że sam nic nie wiesz. Konkrety prosimy. Wybacz ale weź 10 różnych płyt i napisz np:

 

sieciówka xx - brzmienie przyjemne ale zamula, nie za szybka na basie, sprawdzi się jedynie w jasnych i szybkich systemach.

 

sieciówka xy - różnicuje bas, poprawia czytelność i pozwala usłyszeć więcej prawdy, sprawdzać na własną rękę.

 

itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie takie proste. Na samym poczatku wziąłem 10 płyt tzw.reprezentatywnych i dla tańszych kabli można to zrobić, ale im droższe kabel tym bardziej słychać niuase dźwięku i trudno jednoznacznie powiedzieć ten kabel jest lepszy jak tamten. Ostatnio chciłem nawet to zrobić i słuchałem 7 razy Abacab Genesis ciągle przekladajac kable aby na tym w miare prostym utworze to zrobić. Jednak dołożyłem jeszcze kilka odsłuchów (Vangelis Voices, Stockfish Collection, Norah Jones, Tracy Chapman)

Artech Cosmo to naturalność, neutralność, czystość (nawet pewna sterylność), dobitny dźwięk-to już dla mnie hi-end. U2 "Josua tree" pierwszy raz zabrzmiał jak audiofilskie nagranie, natmiast Chris Jones i Sara K. zabrzmiały równie dobrze na Artechu i tańszym Furutechu. Vangelis to piękny przestrzeny dźwiek, natomiast Genesis był równie dobry na obu kablach tylko z innej strony. Wszystkie zalety Cosmo było słychać talerze zabrzmiały namacalnie (na Furutechu mniej) jednak przez trochę mniejszą dokładnosć i pewne zlewanie się dźwięku Furutech dawał ciut lepsze wrazenia pełniejszego dźwięku-to chyba pewien paradoks.

Obecnie zakładam nowy wątek testowania kabli sieciowych za ok. 1500 zł aby nie mieszać więcej tego. Jednak zdecydowanie polecam (oczywiscie dla określonego sprzętu) sprawdzenie oprócz kabli za 700 zł kable zasiljace 2 razy droższe. To ciekawe, że nie będąc elementem toru dźwiękowego tak mogą wpłynąć na niego i z tego też zapewne wynika,że niekiedy mają znaczny wpływ a z innym sprzętem mogą nie mieć prawie wcale tego wpływu. jednak obecnie uważam, że w 80 % przypadków mają znaczny wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem kabel sieciowy XLO Reference 2 Type 10A.Moje wrazenia są negatywne.Budowa kabla to srebro.Podobno zalecany do wzmacniaczy.Srasznie wypycha średnicę,fatalny bas(nadmuchany,nie potrafi nisko zejść).Słyszałem różne sieciówki,ale ta wypadła tragicznie.Na tym kablu nie da się słuchać muzyki.Może w innym systemie się sprawdzi.Chociaż w to wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifujecie już te kable z miesiąc chyba, czy juz wreszcie doszlifowaliście ten system , bo zacząłem się gubić. miało być za 700zl a zaraz będzie za 7000zl taka tu widzę tendencje? mylę się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amator51

 

>I jeszcze jedno...ze wzgledu na zaklocenia w sieci proponuje odsluchy robic pora wieczorowa...plote? byc moze,ale posluchajcie sobie konkretnego jednego utworu w dzien i tego samego poznym wieczorem<

 

...też zastanawiałem się często nad fenomem lepszego brzmiania muzyki wieczorem...oprócz "lepszego" prądu przychodziły mi na myśl także inne kwestie, bardziej - że tak powiem - psychiczne, tzn. nastrój odsłuchu, jego kontekst, wyciszenie/skupienie, ogólny stan relaksu...generalnie ciekawe zagadnienie...

 

...a co do sieciówek, to IMO nie słyszałem lepszych od SoundArt'a...mam na myśli Moc III i IV (poprzednich wersji nie znam)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 26 Mar 2010, 14:55

 

>...a co do sieciówek, to IMO nie słyszałem lepszych od SoundArt'a...mam na myśli Moc III i IV

>(poprzednich wersji nie znam)...

 

potwierdzam w calej rozciaglosci ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ

 

a gdzies juz czytalem o tym kabelku Moc III i jakos zapomnialem o nim chyba wypozycze sobie do testu Moc IV bo pewnie lepszy niz III :)

podobno bas gra na nich super a to lubie ;)

Dzieki za przypomnienie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx

 

dźwiękowo Moc III i IV są niemal identyczne, różnice jeśli są to doprawdy subtelne...natomiast IV jest znacznie sztywniejsza i trudniejsza w 'aplikacji'...generalnie kabel gruby jak pięść, ale warto się pomęczyć ;-)...wszyscy wspominają o jego znakomitym basie i to prawda, ale to tylko jedna z jego niepodważalnych zalet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ

 

ojjj to faktycznie gruby :) jak bedzie gral tez takim grubym basem to byc moze zostanie u mnie na dluzej ;)

Ps.

do pokonania ma Artecha Thunder moze nie jest gruby ale grubo gra i tez nie tylko basem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wypozyczyc Nordost Magus, jest naprawde niezly, powinien byc w cenie ok 700zl w Polsce. Mam takie dwa jeden przy dac a drugi na przemian uzywam do tranzystora i wzmacniacza sluchawkowego do Stax. Porownywalem go z trzema kablami jak narazie. Z QED wygral z latwoscia, minimalnie wygral z jakims robionym kablem ktory przyniosl moj kumpel, tamten mial mocniejszy bas ale nie tak dobrze kontrolowany i nie mial tak fajnej przestrzeni a trzecim kablem ktory porownywalem do Magusa byl rowniez Nordost ale 2 krotnie drozsza Shiva. Trzeba przyznac, ze byla lepsza, zwlaszcza w basie oraz dynamice. MIalo sie wrazenie lepszego tzw czarnego tla. Zamowilem do DAC specjalny cabel do urzadzen cyfrowych Soundstring digital power cord, mysle, ze za jakies 3 tygodnie max powinien byc wiec dam znac jak sie sprawuje gdy juz sie wygrzeje. Wracajac do Magusa to jest to fajany kabel za te pieniadze, w miare elastyczny i niegruby. W Enjoy the Music zostal nawet niedawno kablem zasilajacym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.