Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy któryś z kolegów może podpowiedzieć mi w temacie połączenie X Perla i Primare I21/CD21. Obecnie nie posiadam żadnych kabli głośnikowych - co i jak to może zagrać z ww. zestawem?

Sam znalazłem kilka budżetowych pozycji, które przyszły mi do głowy po wstępnym skanowaniu sieci: Chord Clearway, Cardas 101, Kimber 4PR/VS, Melodika Brown Sugar, TQ Ultra Blue/Black II - komentarz mile widziany.

Interkonekt RCA to raczej czysty, szybki i niemulący Heimdall...

Myślę o zakupie 2, 3 kabli i ich odsłuch - na pewno nie chcę kupować 5 czy 6 sztuk. Teraz jak patrzę na ekran to mój wstępny set wybrałbym: Clearway, 101 i jakiś Tellurium przy czym nie chcę brać "podobnych" kabli. Górna granica zakupu to 800-900pln/szt nowe a używki 500-600pln/szt.

Proszę o rzeczową pomoc lub o nie zabieranie głosu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogami... japończyk! Coś mi się obiło, choć nigdy nie brałem pod uwagę. Ale zajrzałem na stronę i pierwsze wrażenie: kable sygnowane cyframi np. 3104 do złudzenia przypominają mi oznakowanie nawigacji garmin nuvi 🙂 

Skontaktuję się z nimi bo jak widzę druty nie są zbyt chodliwe jako domowe - głównie okablowanie sceniczne i instrumentalne. THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się na TQ to weź Black II - TQ Ultrablue jest trochę przygaszony na górze, podobnie jak Chord ClearwayX i w Xavianach może brakować Ci nieco blasku. Klika miesięcy temu porównywałem te kable i wybrałem TQ Black II.

 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Wcześniej miałem Focal Aria 906. Monitorki graja z Yamaha A 1000 i Denonem DCD 735. Porównując do Arii model Perla jest lepszy pod każdym względem poza dynamika. Tu Focale dawały więcej od siebie. Wzmacniacz i CD w trakcie wymiany choć Yamaha napędza Xaviany bez problemu i gra bardzo naturalnie. Także w pierwszej kolejności zmienię CD. Miałem jeszcze Maline z Gustardem X16, ale nie odpowiada mi takie brzmienie. Dlatego wróciłem do CD. Albo inaczej żeby nie skrzywdzić Maliny i Gustarda, których granie było po prostu zbyt techniczne, za mało muzyki w muzyce. Na dłuższą metę Tidal mnie męczył. Za duzo szczegółów, dźwięk techniczny. Teraz idę w muzykalnosci. 

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jbmar napisał:

Z czym grają i jakie miałeś wcześniej paczki?

Ja przytargałem kilka miesięcy temu do domu Ambrę i pozbyłem się xn250.

Ambra lepiej zagrała od xn250 ?

Czas chyba na wysłuchanie nowych Xavianów .

Jednak i tak gdyby była okazja , kupiłbym znowu xn250

Może ma ktoś do sprzedania?

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego @soberowy 🙂. Xaviany tak mają - są niezwykle szczegółowe, transparentne i pokazują dużo, ale w sposób niemęczący przy długim słuchaniu. Powinieneś być zadowolony bo na pewno nie grają zbyt technicznie.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jestem zadowolony z basu i srednicy. Focale były za duże do moich 10m2 na poddaszu oraz miały wycofaną średnicę. Góra jest szczegółowa i jest jej naprawdę sporo ale nie męczy taką metalicznością jak w Focalu. Myślę, że kwestie wysokich tonów poprawię odtwarzaczem a następnie będę próbował kabelkami 🙂

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, izapat napisał:

Ambra lepiej zagrała od xn250 ?

Czas chyba na wysłuchanie nowych Xavianów .

Jednak i tak gdyby była okazja , kupiłbym znowu xn250

Może ma ktoś do sprzedania?

I co w tym dziwnego? 18cm vs 15cm. Fizyki nie oszukasz. Sam wymieniłem xn250 na xavian piccolo, nie dość że tańsze, to bas i dynamika  bez porównania. Średnica też lepiej mi się podoba z węglowej 18, ale to już według gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kghm napisał:

I co w tym dziwnego? 18cm vs 15cm. Fizyki nie oszukasz. Sam wymieniłem xn250 na xavian piccolo, nie dość że tańsze, to bas i dynamika  bez porównania. Średnica też lepiej mi się podoba z węglowej 18, ale to już według gustu. 

Niestety  słuchałem tylko ambry w salonie . Xn250 miałem i chętnie bym do nich wrócił.

Do 12m są idealne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, izapat napisał:

Ambra lepiej zagrała od xn250 ?

Czas chyba na wysłuchanie nowych Xavianów .

Izapat, tak bym tego nie nazwał. Słowo klucz to: "dla mnie!
Ambra gra z większą swobodą, miękko, gęsto i bardzo muzykalnie. 
Xn250 to precyzja, powietrze i szybkość, jest też muzykalność ale nie w tej ilości jak w ambrze. 

Zarówno pierwsze jak i drugie to bardzo fajne kolumny. 

Większe pierwsze wrażenie zrobią na pewno xn250, wiesz, mała kolumienka duży dźwięk, wręcz nieprawdopodobny, ambra nie ma wcale mniejszej skali dźwięku ale jest większa i już takiego wrażenia nie robi. 
Jednak przy dłuższym słuchaniu doceni się bardziej ambry, dają więcej przyjemności ze słuchanej muzyki. 
A zatem zależy jak podchodzisz do słuchania muzyki, u mnie gra prawie przez cały czas jak jestem w domu i staram się nią nie katować tylko czerpać z niej przyjemność i tutaj ambra robi to bez żadnego wysiłku. 

Jeżeli masz taką możliwość, to koniecznie posłuchaj ich u siebie, wydaje mi się, że 12m będzie dla nich za mało. 

Ja słucham ich w okolicach 40m, rozstawione na 3 metry, odsunięte od ścian po 1m 

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, izapat napisał:

słuchałem 250tek  i brzmiały niesamowicie z Naimem xs2

Próbowałem kiedyś połączyć xn250 z naimem xs i mi nie podeszło, dla mnie było zbyt ofensywnie na górze i górnej średnicy, męcząco.

A zatem nie ma co czytać tylko słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kghm napisał:

Może innych płyt słuchaliście.🙂

To też:)

Pod naima podłączałem też inne kolumny i te fragmenty pasma były jeszcze bardziej wyeksponowane. Brzmienie naima mi nie leży. 

Należy wziąć poprawkę na to, że od lat gram na lampach i mało który tranzystor mnie zadowala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, izapat napisał:

Ambra lepiej zagrała od xn250 ?

Czas chyba na wysłuchanie nowych Xavianów .

Jednak i tak gdyby była okazja , kupiłbym znowu xn250

Może ma ktoś do sprzedania?

Ambra to nie ta liga brzmienia co XN250. Po prostu choćby Bartletta co tam nie wymyślił to głośniki w Ambrach są po prosty niższej jakości niż w XN250.

8 godzin temu, kghm napisał:

I co w tym dziwnego? 18cm vs 15cm. Fizyki nie oszukasz. Sam wymieniłem xn250 na xavian piccolo, nie dość że tańsze, to bas i dynamika  bez porównania. Średnica też lepiej mi się podoba z węglowej 18, ale to już według gustu. 

Tak jasne. Low kosztowa 18ka w porównaniu do najlepszej celulozowej 15ki na tym padole. O tweeterze to nawet szkoda gadać. Różnica w terminalach to przepaść.

Ale super ze kupujecie Piccolo, Perły i inne brzydactwa jakie Xavian obecnie robi.

XN250 to nie dla was. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Ambra to nie ta liga brzmienia co XN250

 

1 godzinę temu, babatular napisał:

XN250 to nie dla was.


Tak Baba masz rację, u was na sali sprawdzą się bardziej xn250, Ambra gra trochę większym dźwiękiem, który może was przytłoczyć. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jbmar napisał:

 


Tak Baba masz rację, u was na sali sprawdzą się bardziej xn250, Ambra gra trochę większym dźwiękiem, który może was przytłoczyć. 
 

A co to za sala jeśli można wiedzieć ?

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem jedno i drugie XN 250 -Ambra  szczegół do muzykalności to tak w skrócie

Ambry raczej do większych pomieszczeni w małych mając sporo basu nie za bardzo je chciałoby by sie powiedzieć widzę ...słyszę 😉

a co do Perły mając ją(pierwszą wersję ) - nie ma np. za dużo problemów z ustawieniem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, babatular napisał:

Ambra to nie ta liga brzmienia co XN250. Po prostu choćby Bartletta co tam nie wymyślił to głośniki w Ambrach są po prosty niższej jakości niż w XN250.

Tak jasne. Low kosztowa 18ka w porównaniu do najlepszej celulozowej 15ki na tym padole. O tweeterze to nawet szkoda gadać. Różnica w terminalach to przepaść.

Ale super ze kupujecie Piccolo, Perły i inne brzydactwa jakie Xavian obecnie robi.

XN250 to nie dla was. 

Gdyby Xavian wypuścił teraz xn250 jako special edition, czy coś w tym stylu , pewnie rozeszły by się jak ciepłe bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.