Skocz do zawartości
IGNORED

Pass labs XA 30.5 lub 60.5.


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku XA 30.5 od tego mniej więcej poziomu (około 60W, choć trochę różnie dla różnych impedancji)zaczynają w/g pomiarów Stereophile gwałtowniej rosnąć zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass demonstrował pomiary (i opis) pokazujące, że moment wyjścia z klasy A jest z punktu widzenia zniekształceń niezauważalny. Istotny jest po prostu wysoki prąd spoczynkowy i odpowiednio dobrany punkt pracy tranzystorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foksik,

Na pomiarach wygląda jakby się to pokrywało.

A co sądzisz o różnicach dźwiękowych między np. F4 (chyba dobrze znasz) i XA 30.5 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by bylo gdyby ktos w koncu zalozyl klub Passa i tam by mozna bylo smialo dzielic sie spostrzezeniami na temat roznych klockow tej firmy. Bo teraz to raz na jakis czas sie pojawiaja jakies tematy, jest pare wpisow ale to wszystko nie tak jak trzeba. Wypadaloby to zebrac do kupy. Nie wierze, ze nie ma milosnikow tej firmy jak i posiadaczy roznych urzadzen Passa. Na pewno kilku nas jest/bylo.

Na zalozyciela i przewodniczacego klubu typuje Pana Mirka Potempskiego z uwagi na fakt, ze posiada on w Polandii najlepszy sprzet tej marki i zdaje sie jest niezle osluchany w tych zabaweczkach. Mirku, reflektujesz?

Oczywiscie zalozyciel watku - ze wzgledu na znajomosc tematu - jest zobowiazany popelnic kilka pieknych, kwiecistych opisow konstrukcji, ktorych mial okazje sluchac. Te opisy powinny byc mniej wiecej takie jak niegdys to czynil Piotr Ryka, kiedy tu jeszcze wpadal (wiadomo, ze nadal jest na forum tylko pod innym nickiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to fajny pomysł, choć i wydzielone wątki w stereo mają swoje uzasadnienie, bo nie każdy zerka do "klubów". Sam dekalaruję pełny opis opis X250 w szerszym aspekcie konkurencji. A jak dojdzie do odsłuchów to i XA 30.5, a może i 60.5 bym opisał, bo sam nie wiem na co się finalnie zdecyduję. Jak wcześniej wspominałem znam jeszce F4 i X 150.5.

Nie chcąc wysuwać sie przed szereg czekam na znak i namawiam - pomysł przedni i Pass na to zasługuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można wszystko, czemu nie ale wymaga to poważnego podejścia do sprawy. Nie ukrywam, że dobry humor jest mile widziany ale bez chamstwa.

 

Wiele z obecnych na forum osób pisze głupoty i czepia się wręcz każdego tematu nie mając wiedzy na konkretny temat.

 

Ze swojej strony mogę opisać wzmacniacze X600, X600.5, X1000, XA30.5, X350.

Również mogę napić o przedwzmacniaczach Pass'a: X0.2, X0, X2.5, XP20

 

 

Jeżeli powyższe propozycje można traktować poważnie należy się nad tym zastanowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łubu dubu, łubu dubu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

globtroter1

 

 

 

Tak, masz racje. Na przyklad jeden z najlepszych watkow na forum jest Arkadixa o monitorach w zakladce "kluby". Pomimo, ze wiele osob pisze o monitorach w "stereo" tamten watek jest taki bardziej z opisami poszczegolnych modeli wysokiej klasy monitorow. I tak mysle, ze gdyby takie cos zrobic z Passem to byloby fajnie. Skoro Mirek nie chce to moze niech kto inny zalozy ten watek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski,

 

nie powiedziałem nie, w sumie to można spróbować z tym, że ja jestem czasami bardzo zajęty swoimi sprawami, może się więc okazać, że się nie odzywam przez jakiś czas, co wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy andrzej paszkowski przejmuje zarządzanie jako wice.Jako pomysłodawcy pzynajmniej to funkcja mu się należy. Elberoth na sekretarza, Modrzew47 na skarbika, lub odwrotnie. Konsultacje technicze może zapewni nam foksik ( jako fizyk i diy'owiec) i lecimy! - zarząd w komplecie. Ja chętnie przystąpię jako pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mirek, ja rozumiem, ze jesli prowadzisz swoja firme to jestes zajetym czlowiekiem. Ja tylko mialem na mysli z tym klubem to, ze powinna go zalozyc osoba, ktora ma duze doswiadczenie z danym sprzetem a nie ktos kto regularnie pisze w watkach typu "Hej kolesie, mam trzy stowki, szukam super ampa, pomozcie". No i Ty tu sie wydawales najlepsza kandydatura na fotel prezesa. W dodatku masz pokoj przygotowany przez akustykow, to juz w ogole bomba. Idealny czlowiek. Ogolnie watki klubowe dzialaja troche chaotycznie wiec nie ma sie czym przejmowac. Byloby lepiej nawet, azeby wpisy sie pojawialy raz na jakis czas ale na temat, anizeli co godzine jakas chamska przepychanka. Ale z drugiej strony takiej przepychanki na tym forum nie da sie chyba uniknac ze wzgledu na fakt, ze jest tu pare osob, ktore nie posiadaja na wlasnosc sprzetu troche drozszego niz np. Denon, ale ktore w prawie kazdym watku o Krellu, ML czy innym sprzecie wyzszej klasy nie moga sie powstrzymac zeby posiadaczowi owego dokopac. I tu chyba jest ten najwiekszy problem. Np. watek Elberotha (wiadomo ktory) przeciez to moglby byc najlepszy watek na forum ale dlaczego nie jest? Bo oprocz merytorycznych wpisow jest tam tyle chlewu ze strony ww osob, ze no coz... watek traci na przejrzystosci. A szkoda. Ale to sie wiaze z najwiekszym bledem tego forum czyli brakiem mozliwosci usuwania takich wpisow przez autora watku.

 

Nie no, ja nie moge byc vice pres. bo jestem na to zbyt niesmialy. Zle bym sie z ta funkcja czul. Jesli idzie o konsultacje techniczna to jak najbardziej, zdaje sie, ze kolega foksik ma potrzebna wiedze. Natomiast uwazam, ze Elberoth bylby tu najlepszy jako specjalista od PR. Oczywiscie dobrego PR - ale jako milosnik Passa to chyba innym nie moglby byc. Z reszta ja rowniez zlego slowa o wzmacniaczach Passa bym nie powiedzial oprocz tego, ze jak sie je przenosi to trzeba uwazac na kregoslup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

globtroter1

Jesteś już na ziemi?Wylądowałeś bezpiecznie?

Zresztą każdemu wolno marzyć...nie jestem już posiadaczem ani zwolennikiem Passa.Byłem i myśle,że nie wrócę do tej rzeki,chociaż zapierać się nie będe.Nigdy nie mów nigdy...ale klub i zarząd,to już

zobowiązuje...przynajmniej do bycia posiadaczem.Minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47,

Faktycznie. Start się coś przeciąga. Po wstępnym odliczaniu jakaś przerwa techniczna się chyba wytworzyła...

Trwam cały czas w pozycji startowej..., ale głównie do odsłuchów paru końcówek. Sam nie wiem jak i w jakim "klubie" na koniec wyląduję. Na mojej liście jest i AW 400 (koniec tygodnia),nie wykluczam zatem, że być może i tak, w tym samym, co Ty.

Póki co , w oczekiwaniu na odsłuchy z sympatią wspieram w tym wątku starania o założenie klubu właścicieli Passa. Myślę, że i dla tych "byłych" pewnie znajdzie się tam ważne miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po dywagacjach samochodowo-formalnych w wątku śpieszę donieść, że moje odsłuchy nadal trwają. W nieustających porównaniach do Passa X 250, Electrocompaniet AW 400 zastąpił ostatnio Accuphase A35. Pozwolę mu trochę pograć zanim coś napiszę.Ten ostatni w ramach nastalgicznych wspomnień (A30) też próbował powalczyć. Ostania wersja wydaje mi się ciut jaśniejsza tonalnie, choć upływ czasu może robić swoje. Nie zmienia to faktu, że mocowo w mojej konfiguracji ta fajna końcówka nie dała rady. Coś próbowało sie dziać wieczorową porą, jednak przy większym wysterowaniu lepsza przejrzystość ustępowała wrażeniu kompresji i pudełkowatości dźwięku. Mówiąc krótko - zacny wzmacniacz - nie te kolumny i pomieszczenie.

Właściwie zastanawiam sie nad założeniem wątku " Pass X 250 kontra "reszta świata"" - lub coś w tym rodzaju. A o XA 30.5 napiszę jak tylko kolega Elberoth mi go pożyczy.Cdn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kto ma ochote na Passa XA 30.5 to jest we Wloszech:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Co prawda posiadam Dynaudio a model Shappire jest mi nie znane(z autopsji)ale za to posiadałem Passa XA-60.5 i powiem tak:Z moimi Dynkami lepiej wypadł Electrocompaniet AW+400.

Pass tez dawal rade,jednak brzmieniowo zestaw z EC byl blizszy mojemu idealowi.Zostal.

 

Dodam jeszcze,że z punktu widzenia technicznego,to prawdopodobnie XA-60.5 wysterują Shappire,są prądowo wystarczające.Skuteczność Shappire to 86dB przy 4 ohm...czyli tradycyjnie można rzec.Podobnie mają Confidence C-2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Dynaudio Shappire. Czy XA-60.5 jest dobrym rozwiązaniem a może XA-100.5?

 

Pani Arku, byc moze p. Jasikowi zostaly jeszcze jakies niesprzedane Sapphire (to mimo wszystko rzadki model) i bylaby mozliwosc posluchania ich z roznymi Passami w Nieporecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Arku, byc moze p. Jasikowi zostaly jeszcze jakies niesprzedane Sapphire (to mimo wszystko rzadki model) i bylaby mozliwosc posluchania ich z roznymi Passami w Nieporecie.

Nie widziałem u Jasika Shappire a do tego jest już nowy dystrybutor Dynaudio...co nie znaczy,że to dobrze lub źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShappHire na 100% nie ma. Jeszcze tydzień temu miał topowe Master Evidence, ale pojechały do australii ...

 

Ma natomiast 30.5 więc w razie czego jest skąd pożyczyć. O Dynki trzeba pytać u aktualnego dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze juz troche po temacie, ale tu mozna znalezc artykul opisujacy roznice miedzy seria X i XA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 3 głowy to nie jedna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb

 

Czy próbowałeś wyjąć zaślepki z gniazd głośnikowych Passa XA60.5? Czy to w ogóle możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax

Ja mam w sowim Passie XA 30.5 wyjęte zaślepki. Ale takie urządzenie dostałem już od sprzedającego. Ale wniosek z tego, że chyba się jakoś da to wyjąć.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb

 

Czy próbowałeś wyjąć zaślepki z gniazd głośnikowych Passa XA60.5? Czy to w ogóle możliwe?

 

Tak. Musisz najpierw wyjąć takie małe metalowe poprzeczki które blokują zaślepki przed wypadaniem (trzeba je wybić jakimś cienkim śrubokrętem - najlepiej zegarmistrzowskim) a potem normalnie wyciągnąć do tyłu.

 

Wiele osób nie wie o tych zawleczkach i uszkadza gniazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogi unijne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.