Skocz do zawartości
IGNORED

Demagnetyzacja CD-R


absinth3

Rekomendowane odpowiedzi

Molibden jak zawsze wykwintny

Sam sobie rób analizy statystyczne czegokolwiek chcesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał już ktoś wykresami te płytki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Są bardzo dobre moim zdaniem i na dodatek tanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak widać opinie również mają bardzo dobre, ja je mogę potwierdzić jedynie, nie za bardzo opłaca się kupować drogie płyty panowie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Molibden, 4 Maj 2010, 14:29

 

>Z takim podejściem to możesz sobie w dupę te wykresiki wsadzić.

 

Ot Mistrz ciętej riposty i pomyśleć,że w innym wątku pozostałych kultury chciał uczyć...

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnym poziomie absurdu każdemu może żyłka pęknąć. Molibden nie wytrzymał, ja go rozumiem, ponieważ faktem jest, że z masowo zmieszczanych tu wykresów kompletnie NIC nie wynika, nie są poddane żadnej sensownej analizie, nie wyprowadzono żadnych wniosków. Nawet osie nie są opisane. Niedbałość i bezsens! Można się oczywiście bawić w "pomiary" ale wyniki takich zabaw niczemu poza zabawą nie służą. Słowa ku przestrodze tym, którzy chcieliby na poważnie brać wyniki tych "eksperyentów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was też nikt poważnie nie bierze ani waszych dogmatów. Ale od razu mówię: za chamstwo ban

 

Jedynym powodem założenia tego wątku był fakt, żę DR-3 powoduje różnice dźwiękowe i że urządzenie DR-3 powoduje zmianę kształtu krzywych TE i FE.

 

Ktoś życzył sobie wielokrotnych testów- to je ma.

 

Nie mam życzenia przekonywać kogokolwiek, udowadniać czegokolwiek ani zbawiać świata audiofilskiego.

 

Nie mam życzenia wysłuchiwać że nie słyczę tego, co słyszę. Dla zakochanych w dowodach- proszę udowodnić to twierdzenie czyli podać dowód wprost lub nie wprost. O ile wiecie co to znaczy.

 

Nie mam życzenia wkładać łopatą do głowy że dyskusja dotyczy dwóch różnych spraw. Czyli rozdzielnych

 

I nie życzę sobie chamstwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> absinth3

"Was też nikt poważnie nie bierze ani waszych dogmatów."

To nie są dogmaty. To są fakty. Twierdzenia, które kompleksowo można udowodnić.

Z dogmatami mamy do czynienia niestety w Twoim przypadku. Wyciągasz błędne wnioski z błędnie przeprowadzonych eksperymentów. I bronisz ich jak Częstochowy.

 

"DR-3 powoduje różnice dźwiękowe"

Tak twierdzisz. Ale jest to teza nie do udowodnienia bez pomocy ślepego testu, którego chyba jednak nie chcesz wykonać.

 

"urządzenie DR-3 powoduje zmianę kształtu krzywych TE i FE"

Kilkukrotne odczytanie dokładnie tej samej płyty w tych samych warunkach także "powoduje zmianę kształtu krzywych TE i FE". Czyli udowodniliśmy (wg Twojego toku myślenia), że brak urządzenia DR-3 także wpływa na kształt krzywych TE i FE.

 

"Nie mam życzenia przekonywać kogokolwiek, udowadniać czegokolwiek ani zbawiać świata audiofilskiego."

I bardzo dobrze. Ale nie protestuj, jak ktoś merytorycznie podważa i obala Twoje twierdzenia. Które są błędne i mogą być (niezbyt, ale jednak zawsze) szkodliwe dla laików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogmat polega na utożsamieniu liczb: zer i jedynek z pitami i landami.

Czyli konstrukt umysłowy vs zjawisko fizyczne.

Bo wiemy, że liczby to wytwór ludzkiego geniuszu,służący do opisu zjawisk.

 

DR-3 powoduje różnice dźwiękowe- no jak mam temu zaprzeczyć, jeśli je dostrzegam?

Testów ABX mogę spróbować, zwłaszcza w miłym towarzystwie, ale nawet jeśli wyjdzie w 100% na moje, to i tak nie będzie to żaden dowód bo ABX to nie jest ślepa próba- najwyżej próba z zawiązanymi oczami. ABX zapożyczyły nieprawnie z nauki nazwę "ślepy test"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegłem też pewną inną własciwość DM: im więcej razy płyta jest poddawana "DM" tym zmiany w wykresach są wyraźniejsze- krzywa w dalszej połowie idzie coraz bardziej stromo w górę. Ale już nie zrzucałem tego, bo szkoda płyt.

 

Każde więc zjawisko fizyczne podlega zakłóceniom, zaś liczby czy raczej algorytmy tylko błędom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3,

teraz już bez złośliwości pytam, czego te wykresy i pomiary mają dowodzić? Co chcesz nam zaprezentować, do czego przekonać?

I co tu właściwie testuejmy, płyty czy napędy? Bo producent nagrywarki pewnie miał jakiś cel dołączając takie oprogramowanie do niej. Jednak, co oprócz tego, że są jakieś błędy TE i FE oraz wykazują korelację czy to z prędkością kątową czy odległością od środka płyty wynika?

Wytłumacz, jakie znaczenie ma jitter oczytu.

Bo ja chcę zauważyć tylko, że błędy tracking/focus występują bo muszą występować, jako że mamy do czynienia z układem mechanicznym (mechaniczno-optycznym). I od tego jest układ serwomechanizmów by je w locie korygować i utrzymywać cały czas optymalne parametry odczytu.

Już zaznaczałem, że optyka odtwarzacza pracuje w polu megnetycznym magnesów stałych i silników oraz w zmiennym polu cewek soczewki. Jaki więc jest sens demagnetyzacji płyty narażonej na tak silne pola (czególnie że mamy do czynienia z paramagnetykami w przypadku płyty CD). Chodzi mi o to by zwyczajnie nie ignorować faktów.

Próbowałem już to kilka razy wytłumaczyć (lub poddać krytyce prowadzącej do obalenia tezy o demagnetyzacji i jej słyszalnym wpływie na odczyt danych cyfrowych z nośnika optycznego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały tylko dowodzić że urządzenie dr-3 powoduje zmiany fizyczne nośnika. Nie wiem - bo nie znalazłem nigdzie żadnego wyjaśnienia - jaki to proces i jak na płytę oddziałuje. Ale że jakieś zmiany powoduje to - jeśli ktoś spojży na wykresy sine ira et studio - to dostrzeże pewien trend. Jednakże w tym momencie Częstochowy bronić nie będę z powodów jak pokazały seryjne obmiary.

Urządzenie zostało przez producenta nazwane "disc demagnetizer" - więc takiej nazwy używamy.

Dodatni wpływ urządzenia jest dostrzegalny w ciągu pierwszych sekund odsłuchu, ale istotnie- można bez niego żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc istnieją dwa fakty:

1. Zmiana słyszalna

2. Zmiana fizykalna, zauważana przez plextoolsa

PS poświęcej potem 1 płytkę i zrobię jej dm 0,3 i 6x lub jeśli sobie ktoś życzy to inny ciąg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno.

Kto z dyskutujących słuchał płytek demagnetyzowanych- poza AS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nigdy by do głowy nie przyszło demagnetyzować płyty CD i porównywać na słuch czy pomiarowo, bo dysponując ogólną wiedzą n.t. działania odtwarzacza CD takie zjawisko wykluczam. Poza tym, jeśli nie stwierdzono wcale błędów C2 to skąd te różnice? Takie testy mógłbym wykonać jedynie w celu wykazania, że różnic nie ma (a nie odwrotnie). Tym bardziej kupując urządzenie do demagnetyzacji trzeba zdawać sobie sprawę że może ono działać na granicy sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia na tak czy na nie?

Jak jesteś z Krakowa, lub będąc w Krakowie- wpadnij: zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 4 Maj 2010, 18:50

>No i jeszcze jedno.

>Kto z dyskutujących słuchał płytek demagnetyzowanych- poza AS?

 

Niestety nie słuchałem, ale mam pytanie. Czy po demagnetyzacji brzmienie sprawia wrażenie bardziej przejrzystego, wyraźniejszego? Czy są to zmiany porównywalne ze zmianą IC na bardziej przejrzysty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 4 Maj 2010, 18:06

>Dogmat polega na utożsamieniu liczb: zer i jedynek z pitami i landami.

 

Nie ma żadnego takiego dogmatu. Wystarczy zapoznać się z zasadą działania płyty CD, jejOodczytu i dekodowania danych i znika magia. Nie jest to temat łatwy i banalny, to fakt, ale dla chącego...

 

absinth3, 4 Maj 2010, 18:39

>Ale że jakieś zmiany powoduje to - jeśli ktoś spojży na wykresy sine ira et studio - to dostrzeże pewien trend.

 

Jaki trend? Gdzie? Obrób wreszcie te dane i wskaż, że coś się zmieniło, bo narazie wszystkie wykresy mieszczą się w zakresie rozrzutu statystycznego. I opisz wreszcie osie! Po raz kolejny pytam: co jest na osi X a co na osi Y? Jak można wyprowadzać jakiekolwiek wnioski nie wiedząc co przedstawia wykres?

 

Litości!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM powoduje lepszą definicję dźwięków, nie podwyższa dźwięku jak przejrzyste (czy bardziej analityczne IC), powiedząłbym płytki grają raczej dźwięczniej niż dynamiczniej, bas jest krótszy i niższy, scena jest lepiej słyszalna/widzialna. Są to niewielkie różnice, ale śmiem twierdzić że nie subminimalne- ale to już kwestia osobistego odbioru.

Na pewno nie służy to do leczenia głuchych nagrań, raczej te dobre dostają więcej blasku.

 

Oś odciętych - niemianowana; rzędnych - czas płyty

 

Danych nie mam jak obrobić bo to są zrzuty ekranowe, a program nie posiada możliwości uśredniania, analiz graficznych (jak giełdowe aplikacje online), powierzchni pola pod krzywą itd.

Chętnie jeśli ktoś znałby taki program - mogę się pobawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 4 Maj 2010, 19:40

>DM powoduje lepszą definicję dźwięków, nie podwyższa dźwięku jak przejrzyste (czy bardziej

>analityczne IC), powiedząłbym płytki grają raczej dźwięczniej niż dynamiczniej, bas jest krótszy i

>niższy, scena jest lepiej słyszalna/widzialna. Są to niewielkie różnice, ale śmiem twierdzić że nie

>subminimalne- ale to już kwestia osobistego odbioru.

>Na pewno nie służy to do leczenia głuchych nagrań, raczej te dobre dostają więcej blasku.

 

Rozumiem, czyli do złudzenia podobnie jak po włączeniu zapisu z dłuższymi pitami Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zabawny jak wszystko na AS ,ale trzymajac sie analogii samochodowych można spróbowac ..turbinek.Zrobic takie doładoweanie...tylko jeszce nie wiem jak.ale jestem przekonany ze taka turbinka MUSi poszerzyc.jeszce nie wiem co..ale musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 4 Maj 2010, 14:29

>Sprawdzał już ktoś wykresami te płytki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

> Są bardzo dobre moim zdaniem i na dodatek tanie....

 

Tych konkretnych nie sprawdzałem.

Jednak jakość płytek jest uzależniona w największym stopniu od tego gdzie została wyprodukowana.

Moim zdaniem najlepsze Platinum były te 1x-32x od Riteka, po 7 latach trzymają się doskonale (zrzut 1).

Później pojawiły się Platinum 1x-48x od Moser Baer India a następnie Platinum 52x od CMC Magnetics. Te dwie ostatnie fabryki to porażka jakościowa na całej linii. Po kilku latach wszystkie płyty wyglądają mniej więcej tak jak na zrzucie 2. Różnica pomiędzy płytami jest jedynie w umiejscowieniu na powierzchni płyty błędów C2 i CU. Tam gdzie występują błędy CU płyta nie jest czytana i nadaje się do śmietnika.

post-10752-100005252 1273004954_thumb.jpg

post-10752-100005253 1273004954_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmagnesowywanie płyty (czegokolwiek) przy pomocy magnesu to genialny pomysł. Zalecam wizytę w szkole.

 

Sama idea rozmagnesowywania płyty (poliwęglan + aluminium) jest według mnie równie idiotyczna. Proponuje sprawdzenie właściwości magnetycznych obu materiałów i wyciągniecie wniosków.

 

Gdy się już okaże, ze właściwości te są praktycznie identyczne z właściwościami powietrza, zalecam wypompowanie tegoż z odtwarzacza, bo jest na pewno namagnesowane i psuje nam dźwięk.

 

Myślałem, ze kierunkowości interconectów nic nie przebije. A jednak !! :-)

 

fizyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 10 Kwi 2010, 23:04

 

>Dowodów nie będzie.

>Trzeba ruszyć 4 litery i spróbować. Niekoniecznie trzeba wydawać grubą kasę na specjalne

>demagnetyzery. Jest wersja dla ubogich: Weź stary głośnik, którego średnica magnesu jest zbliżona do

>średnicy CD. Połóż głośnik magnesem do góry. Posłuchaj dla przypomnienia dobrze znanej Ci dobrze

>nagranej płyty, najlepiej takiej z minimalną ostrością brzmienia. Połóż CD na 20 sekund na magnes

>głośnika. Potem posłuchaj jeszcze raz.

 

 

Rozmagnesowywanie płyty (czegokolwiek) przy pomocy magnesu to genialny pomysł. Zalecam wizytę w szkole.

 

Sama idea rozmagnesowywania płyty (poliwęglan + aluminium) jest według mnie równie idiotyczna. Proponuje sprawdzenie właściwości magnetycznych obu materiałów i wyciągniecie wniosków.

 

Gdy się już okaże, ze właściwości te są praktycznie identyczne z właściwościami powietrza, zalecam wypompowanie tegoż z odtwarzacza, bo jest na pewno namagnesowane i psuje nam dźwięk.

 

Myślałem, ze kierunkowości interconectów nic nie przebije. A jednak !! :-)

 

fizyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 4 Maj 2010, 19:40

>Oś odciętych - niemianowana; rzędnych - czas płyty

 

Czyli Tracking Error i Focus Error są podane w jakichś enigmatycznych nieznanych jednostkach? Co w tej sytuacji oznacza, że w jednym przypadku masz 200 a w innym 300? Jak możesz porównać obie wartości nie znając ich wagi ani wpływu? Taki "pomiar" nie daje podstaw do wyciągania jakichkolwiek sensownych wniosków.

 

Przy okazji: zrób kilka "pomiarów" następnie wyjmij płytę i włóż ją POD INNYM KĄTEM. Powtorz "pomiary". Będziesz miał dokładnie ten sam efekt co po tzw. "demagnetyzacji", a może nawet większy. Normy produkcji płyt CD przewidują, że centrowanie otworu płyty dopuszcza odchylenie równe 40 odległościom pomiędzy ścieżkami. Wiedziałeś o tym? A teraz zastanów się na spokojnie nad tym, jak duży wpływ może mieć kąt pod jakim przypadkowo włożysz płytę do odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolek, 4 Maj 2010, 23:54

 

>Myślałem, ze kierunkowości interconectów nic nie przebije. A jednak !! :-)

>

>fizyk.

 

A co to jest kierunkowość kabli?

(to pytanie tylko do UFOLKA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDWARD

oczywiście- zrobię (zdaje się że przewiduję wyniki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.