Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj je odebrałem i niestety nie mogę sam wyciągnąć ich z samochodu... sobota, ciężko pracujący tygodniu ludzie jeszcze śpią i nie ma kogo obudzić aby mi pomógł :)

 

Roxy , współczuję bo to była chyba najdłuższa noc ... w częściach by się nie dało tego wnieść ? ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy , współczuję bo to był chyba najdłuższy wieczór ... w częściach by się nie dało tego wnieść ? ;)

 

hehe, właśnie byli potencjalni pomocnicy, ale musi do takiej roboty być osoba z odpowiednią świadomością :) Inaczej mogłoby się to zakończyć jak piszesz, w częściach :)

W sumie jest to pierwszy wzmacniacz do którego nawet sam nie robię podejścia. Z AW400 można sobie jeszcze samodzielnie poradzić, ale tutaj jest to praktycznie niemożliwe :)

 

To nasze gratulacje i witaj w Klubie Świadomego Audiofila który ma jedne z fajniejszych monobloków EC na Planecie.

 

Dzięki Magnepan :) Do komplety jeszcze im dołożyłem dwa sieciowe Transparenty Premium. Wiem, że różne są opinie na temat sieciowych Transparentów... ale generalnie nie zamierzam uzyskiwać tytułu dr z dziedziny elektrycznej... tak więc na jakieś wielkie porównania kablowe się nie nastawiam.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie opinie o AW180 bo nie wczytywałem się, jedynie parę wpisów powyżej. Nie zamierzam krytykować tych monobloków bo wg mnie są niezłe, na pewno lepsze niż sporo tranzystorów w wyższej cenie (wiemy jak ostatnimi laty ceny na "hi-end" odleciały w absurd). Mają fajne cechy w średnicy, udają lampy w domenie plastyczności i to wychodzi całkiem fajnie, na pewno lepiej niż niejeden tzw. "tranzystor udający". Ale czy to jest bliskie brzmieniu lampowemu? Brzmienia lampowe też bywają różne. Inaczej gra Audio Research czy VTL a inaczej Audio Note, Wavac czy Amplifon, do tego dochodzi bogactwo różnych topologii i samych lamp. Ale wspólną cechą DOBRYCH lampowców jest to, że (nie gubiąc rozdzielczości) po prostu chce się na nich słuchać muzyki. To co AW180 odróżnia od najlepszych lampowców to moim zdaniem (paradoksalnie!) skraje pasma. O ile bas jest ok. (choć nie za szybki) to góra... pominę to milczeniem, żeby nie krzywdzić tych urządzeń, ale na pewno nie jest lampowa (w dobrym tego słowa znaczeniu). Pominę to również z tego powodu, że wczoraj słuchałem innego tranzystora "udającego", który górę miał gorszą od AW180 bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komplety jeszcze im dołożyłem dwa sieciowe Transparenty Premium. Wiem, że różne są opinie na temat sieciowych Transparentów... ale generalnie nie zamierzam uzyskiwać tytułu dr z dziedziny elektrycznej... tak więc na jakieś wielkie porównania kablowe się nie nastawiam.

 

O ...to może być bardzo ciekawe połaczenie z EC . Transparentów sieciowych używa Witold i bardzo je ceni ale nie wiem czy z urządzeniami EC ? ?

bo jak pamiętam to Witold używa innych wzmacniaczy niż EC.

 

Jak już rozpakujesz Nemo i będziesz wygrzewał razem z pc to porównaj z innymi sieciówkami tak aby mieć rozeznanie i napisz kilka zdań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile bas jest ok. (choć nie za szybki) to góra... pominę to milczeniem, żeby nie krzywdzić tych urządzeń, ale na pewno nie jest lampowa (w dobrym tego słowa znaczeniu). Pominę to również z tego powodu, że wczoraj słuchałem innego tranzystora "udającego", który górę miał gorszą od AW180 bez dwóch zdań.

 

To nie jest charakter grania najnowszej wersji AW180. Porównanie do lampy, to skrót myślowy, którego nie należy odbierać dosłownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co AW180 odróżnia od najlepszych lampowców to moim zdaniem (paradoksalnie!) skraje pasma. O ile bas jest ok. (choć nie za szybki) to góra... pominę to milczeniem, żeby nie krzywdzić tych urządzeń, ale na pewno nie jest lampowa (w dobrym tego słowa znaczeniu). Pominę to również z tego powodu, że wczoraj słuchałem innego tranzystora "udającego", który górę miał gorszą od AW180 bez dwóch zdań.

 

Nie zauważyłem nic złego w brzmieniu góry pasma w AW 180 - przynajmniej nic niewłaściwego nie rzuciło się moim uszom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komplety jeszcze im dołożyłem dwa sieciowe Transparenty Premium. Wiem, że różne są opinie na temat sieciowych Transparentów... ale generalnie nie zamierzam uzyskiwać tytułu dr z dziedziny elektrycznej... tak więc na jakieś wielkie porównania kablowe się nie nastawiam.

 

Obawiam się że transparenty mogą pasować ec jak nie przyrownujac świnie siodło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że transparenty mogą pasować ec jak nie przyrownujac świnie siodło

 

Tak mógłbyś napisać ewentualnie w temacie kabli głośnikowych i to jeszcze od reference w dół :) Z tym, że Mateuszku nie zapominaj, że mimo wszystko gra cały system, a kolumny są w tym przedstawieniu na pierwszym planie. Ty już Mistrzu jednak wiesz jak zwykle wszystko najlepiej :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....jak mam odebrać te słowa - jako gdybanie czy pewnik?

Gdybanie

Transparenty mają swój sznyt. Im niżej tym więcej

 

 

Nie zauważyłem nic złego w brzmieniu góry pasma w AW 180

 

Nic złego nie zaobserwowales. Nie dziwi mnie to. Tak jak to że według obywatela 4,7 jest lepsze od 4,8.

 

 

 

 

jednak wiesz jak zwykle wszystko najlepiej :)

Nie zawsze.

Chętnie podejmuje rzeczową dyskusje a nie kwik i jazgot że Słowacki wielkim poeta był i koniec. Do tego poziomu ostatnio się mocno zblizylismy tutaj. Niestety. Brak argumentów prowadzi potem to tego że ludziom puszczają nerwy i wypisują brednie czego mieliśmy ostatnio zgrabny popis.

Mam nadzieję że pojawia się w wątku opinie bardziej wyważone i obiektywne a nie same ochy i achy ludzi którzy napędzają planary eci4 i im gra. Bo ciężko w ogóle brać takie opinie poważnie

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze.

Chętnie podejmuje rzeczową dyskusje a nie kwik i jazgot że Słowacki wielkim poeta był i koniec. Do tego ostatnio się mocno zblizylismy tutaj.

 

Tylko, że my piszemy o swoich aktualnych systemach, a Ty o virtualno-abstrakcyjnych rozważaniach. Taka jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybanie

Transparenty mają swój sznyt. Im niżej tym więcej

 

 

 

 

 

 

...pełna zgoda odnośnie kabli z delikatnym doprecyzowaniem

można powiedzieć że każdy kabel ma ,,swój sznyt,, lub jak ja to nazywam ''sygnaturkę brzmienia''

...i to bez znaczenia jakie kable weźmiemy na warsztat....natomiast określenie ''gdybanie'' dopuszcza pewien dopuszczalny błąd wypowiedzi...

czy Twoje zdanie na temat Nemo nie jest też gdybaniem ? ....przecież nie miałeś tego wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik mateuszek dnia 26.05.2018 - 12:11 napisał

 

Nie zawsze.

Chętnie podejmuje rzeczową dyskusje a nie kwik i jazgot że Słowacki wielkim poeta był i koniec. Do tego ostatnio się mocno zblizylismy tutaj.

 

 

Tylko, że my piszemy o swoich aktualnych systemach, a Ty o virtualno-abstrakcyjnych rozważaniach. Taka jest różnica :)

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hehe, właśnie byli potencjalni pomocnicy, ale musi do takiej roboty być osoba z odpowiednią świadomością :) Inaczej mogłoby się to zakończyć jak piszesz, w częściach :)

 

 

 

Na pewno kogoś subtelnego znajdziesz do pomocy a pewnie już masz na chałupie te świnki a raczej dziki ;)

Gratulacje i życzę doskonałej zabawy w weekend choć już wiesz jak grają ... także niespodzianki nie będzie :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i życzę doskonałej zabawy w weekend choć już wiesz jak grają ... także niespodzianki nie będzie :)

 

Grają, grają...:) Te demo co były u mnie to już jednak były wygrzane. To były te same chyba, co były wcześniej na teście u Umki. Te muszą jednak trochę pograć, bo różnica jest dosyć duża nowe vs wygrzane :) Do Twojego "audio składziku" i tak jeszcze mi daleko :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...pełna zgoda odnośnie kabli z delikatnym doprecyzowaniem

można powiedzieć że każdy kabel ma ,,swój sznyt,, lub jak ja to nazywam ''sygnaturkę brzmienia''

...i to bez znaczenia jakie kable weźmiemy na warsztat....natomiast określenie ''gdybanie'' dopuszcza pewien dopuszczalny błąd wypowiedzi...

czy Twoje zdanie na temat Nemo nie jest też gdybaniem ? ....przecież nie miałeś tego wzmacniacza...

Miałem do czynienia z nimi 3 razy. Po fascynacji 180tkami chciałem je kupić. Nie kupiłem finalnie i dlatego nie ma ich na mojej liście w" o mnie ". Potem jeszcze dwa razy gościły u mnie jsk pomagalem dokonać zakupu koledze e Polsce. Tu są tansze. Za każdym razem utwierdzalem się w moim przekonaniu na ich temat. Tak więc słuchałem ich w znanym mi pokoju o to nie przez godzinę. Z różnych okresów produkcji. Dodam że ec jest ponadprzecietnie reprezentowane w Norwegii więc w innych systemach słuchałem ich częściej ale to zupełnie inna para Kaloszy .

Dlatego Tu nie ma marginesu. Nemo nie są złe ale mają swoje ograniczenia. O których w sumie nikt nie chce pisać. Moim zdaniem można im stworzyć odpowiednie warunki i zagrają urokliwe. Ale nic ponadto. Bronią się dzielnie z innymi tranami. Ale na tym koniec.

Co do Transparentów to ciężko się odnosić do każdego modelu. Jest ich po prostu za dużo. Dlatego użyłem pewnego uogolnienienia. Poza tym zawsze wolałem mity. Jakoś tak bardziej mi wchodziły

 

Tylko, że my piszemy o swoich aktualnych systemach

Nie rozsmieszaj mnie. Zostaw sobie te swoje problemy na boku i napisz coś w temacie. Nudzą mnie te twoje prywatnie wynurzenia. Są chamskie i prymitywne. Moderacja już raz wątek czyscila. jeszcze ci mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozsmieszaj mnie. Zostaw sobie te swoje problemy na boku i napisz coś w temacie. Nudzą mnie te

 

To raczej ty śmieszysz i zaśmiecasz wątek EC nie mając NIC do powiedzenia. To że słuchałeś Nemo gdzieś u kolegi albo gdybyś nawet słuchał u samego Abrahamsena nie świadczy za grosz o wiedzy na temat brzmienia tych i innych konstrukcji EC .Zostaw wątek EC w spokoju bo tu nie masz NIC sensownego do powiedzenia . Przesteruj się do wątków tam których urządzenia grają lepiej od Electrocompanieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z nimi 3 razy. Po fascynacji 180tkami chciałem je kupić. Nie kupiłem finalnie i dlatego nie ma ich na mojej liście w" o mnie ". Potem jeszcze dwa razy gościły u mnie jsk pomagalem dokonać zakupu koledze e Polsce.

 

W zasadzie to wszystko wyjaśnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wątek EC w spokoju

 

Przykro mi

.mogę zaproponować odwrotne rozwiązanie.

 

 

 

W zasadzie to wszystko wyjaśnia :)

 

 

Jaśniej może?

 

słuchał u samego Abrahamsena nie świadczy za grosz o wiedzy na temat brzmienia tych i innych konstrukcji EC

Możesz powiedzieć Co według ciebie świadczy o znajomości tematu? Poza stwierdzeniem że słowackiego trzeba kochać bo wielkim poeta był?

Bo jak na razie to twoja postawa skłania mnie ku pewności że powinieneś założyć swój wątek i nazwać go klubem maniaków lub fanatyków ec. Bardziej by pasowało do twojej postawy

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ...to może być bardzo ciekawe połaczenie z EC . Transparentów sieciowych używa Witold i bardzo je ceni ale nie wiem czy z urządzeniami EC ? ?

bo jak pamiętam to Witold używa innych wzmacniaczy niż EC.

Dobrze pamiętasz;-)

Pasują mi kable tej firmy i używam z innym sprzętem niż EC....

Starsze sieciówki niezbyt mi odpowiadały, ale od tzw. technologii MM2, czyli czwartej generacji są super - przynajmniej dla mnie i u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać dzwon ale gdzie jest on ? ? ?

 

Alternatywna rzeczywistość :)

 

Moje aktualne kolumny, które uważam za znacznie lepsze niż Dynaudio 3,4 LE dostają niezły zastrzyk energii :) Podoba mi się takie podejście do tematu, bo jestem pewny, że kolumny grają faktycznie na granicy swoich możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują mi kable tej firmy i używam z innym sprzętem niż EC....

 

Ciekawe jak by się sprawdziły wzmacniacze EC z ProAcami na których grasz , sprawdzałeś już takie połączenie ?

 

Alternatywna rzeczywistość :)

 

Moje aktualne kolumny, które uważam za znacznie lepsze niż Dynaudio 3,4 LE dostają niezły zastrzyk energii :) Podoba mi się takie podejście do tematu, bo jestem pewny, że kolumny grają faktycznie na granicy swoich możliwości :)

 

:-) Jakoś nigdy nie byłem fanem Dynaudio z uwagi na ich specyficzny charakter brzmienia - taki rodzaj surowości przekazu i drugi biegun w stosunku

do szlachetności grania Sonus Faber które bardziej przypadają mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)  Jakoś nigdy nie byłem fanem Dynaudio z uwagi na ich specyficzny charakter brzmienia - taki rodzaj surowości przekazu i drugi biegun w stosunku

do szlachetności grania Sonus Faber które bardziej przypadają mi do gustu.

 

Akurat ten specyficzny charakter mi bardzo odpowiada :) Być może dlatego, że lubię słuchać muzyki rockowej... teraz jednak mam całkiem inny przekaz. Coax na wysokich i srednich tonach oraz niskotonowy w podłogę... gra praktycznie bez zniekształceń fazowych, bardzo bezpośrednio. Z Nemo odsłuch np. ONA to pełna adrenalina. Nie można tego wyrazić słowami:) Wspaniały jest ten wzmacniacz. Moc i jakość dźwięku bez ograniczeń :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coax na wysokich i srednich tonach oraz niskotonowy w podłogę... gra praktycznie bez zniekształceń fazowych, bardzo bezpośrednio.

 

To jakie kolumny masz aktualnie podłączone do Nemo ? Czy przypadkiem to nie są Vandersteeny ? Jeśli tak to to mariaż tych brandów jest niemalże

IDEALNY - po prostu pasują do siebie jakby były stworzone dla siebie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.