Skocz do zawartości
IGNORED

Jaką wybrac myjke do winyli? Knosti czy Okki Nokki?


winylon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tak apropos tego wciungania, z którego Nitty słynie:

Idzie baca przez łąkę, patrzy, a tu się goła baba opala. Ale ponieważ nie całkiem bezwstydna była, to sobie osłoniła swą "miśkę" męskim kapeluszem. Baca patrzy na to i myśli: "Kryste, ale chłopa sakramencko wciungło!"

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :>pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, byli już tu tacy experymentatorzy, ale cóś się tam nie udawało. znaczy płyta czyściutka tylko grać coś nie chciała :( może ten zagraniczny wikol bardziej ałdiofilski jest...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział żeby kleić winyl ? Wręcz przeciwnie przecież klej ma się łatwo usunąć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polewać i nie pić na dłuższą metę się nie da. Jak się poleje, to trza wypić bo szkłem przejdzie, wiadomo. Na tej samej zasadzie: jak się poklei, to i w końcu się sklei.

Arni, a tak na poważnie. Jak Ci się wkładka od tych klejonych winyli rozpieprzy, tak jak się tu już jednemu koledze-eksperymentatorowi rozpieprzyła, to Ty będziesz inaczej śpiewał. Będziesz polewał, i pił, i śpiewał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym klejem ?

Ktoś próbował robić "maseczkę" z wikolu ?

A co do "maseczki" to nie jest całkiem zła. Okropnie upierdliwa w użyciu, ale czasem potrafi wyciągnąć to czego myjka nie dała rady.

Przy domowym wyrobie koszty są akceptowalne niestety oczyszczenie jednej strony winyla to jakieś 20 minut - więc to raczej ostateczna deska ratunku, ale czasem warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Od jakiego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Okki Nokki. Szczęśliwym, bo porównanie z Knosti to jak niebo a ziemia - płyty czyści się rewelacyjnie. Znika część trzasków, pojawia się więcej detali. Do tej pory używałem oryginalnego płynu Okki, który czyści jak na moje oko bardzo dobrze, lecz mam zastrzeżenia do elektrostatyki... Płyta przyciąga wszelkie pyłki i kurz dużo intensywniej, niż po wymyciu płyty w forumowej miksturze w Knosti. I tu moje pytanie: jaki płyn polecacie do Okki Nokki i czy będzie on lepszy od oryginalnego polecanego przez producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Okki Nokki. Szczęśliwym, bo porównanie z Knosti to jak niebo a ziemia - płyty czyści się rewelacyjnie. Znika część trzasków, pojawia się więcej detali. Do tej pory używałem oryginalnego płynu Okki, który czyści jak na moje oko bardzo dobrze, lecz mam zastrzeżenia do elektrostatyki... Płyta przyciąga wszelkie pyłki i kurz dużo intensywniej, niż po wymyciu płyty w forumowej miksturze w Knosti. I tu moje pytanie: jaki płyn polecacie do Okki Nokki i czy będzie on lepszy od oryginalnego polecanego przez producenta?

 

 

Ja nie w sprawie płynu ale ładunków. Są urządzenia do ich usuwania z powierzchni płyty. Fabryczne kosztują, ale DIY to jakieś 10 zł. Nie zawsze udaje się całkowicie usunąć wyładowania, ale w sumie działa, zresztą przy takich kosztach można zrobić i ewentualnie wyrzucić. Robi się to z zapalarki do gazu tylko z takiej piezzo z wajchą aa nie bateryjnej,a już broń boże gazowej :)

Robi się tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Okki Nokki. Szczęśliwym, bo porównanie z Knosti to jak niebo a ziemia - płyty czyści się rewelacyjnie. Znika część trzasków, pojawia się więcej detali. Do tej pory używałem oryginalnego płynu Okki, który czyści jak na moje oko bardzo dobrze, lecz mam zastrzeżenia do elektrostatyki... Płyta przyciąga wszelkie pyłki i kurz dużo intensywniej, niż po wymyciu płyty w forumowej miksturze w Knosti. I tu moje pytanie: jaki płyn polecacie do Okki Nokki i czy będzie on lepszy od oryginalnego polecanego przez producenta?

 

Na swojej myjce (Nitty 1.5Fi) testowałem różne płyny ale jeśli chodzi o właściwości antystatyczne to najlepsze efekty zapewnia płyn QS Audio ze strony www.qsaudio.nl (koncentrat na 1L to koszt 7€).

 

Doskonałe efekty w tej dziedzinie zapewnia również GruvGlide (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - właściwości czyszczące są raczej zerowe, ale jako środek antystatyczny działa wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę się precyzyjniej: chciałbym wiedzieć, czy używacie płynu (w zastępstwie oryginalnego Okki), który zarówno bardzo dobrze wybiera brud z rowków, jak i zapewnia lepszą antystatykę? Co myślicie o L'Art du Son, ktoś używa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę się precyzyjniej: chciałbym wiedzieć, czy używacie płynu (w zastępstwie oryginalnego Okki), który zarówno bardzo dobrze wybiera brud z rowków, jak i zapewnia lepszą antystatykę? Co myślicie o L'Art du Son, ktoś używa?

 

Płyn który wspomniałem wyżej, poza doskonałymi właściwościami antystatycznymi, wyśmienicie myje płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, chętnie go zamówię... ale tu pojawiają się schody. Strona jest po holendersku i choć udało mi się znaleźć płyn i cennik w PDF-ie to nie mam pojęcia, jak go zamówić. Pomożesz? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, chętnie go zamówię... ale tu pojawiają się schody. Strona jest po holendersku i choć udało mi się znaleźć płyn i cennik w PDF-ie to nie mam pojęcia, jak go zamówić. Pomożesz? ;)

 

Nie ma problemu z zamówieniem po angielsku: [email protected]

Jeśli nadal potrzebna będzie pomoc to chętnie pomogę (kontakt na priv).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie: z uwagi na to, że mam wciąż spory zapas zarówno płynu Okki Nokki, jak i forumowej mikstury, postanowiłem umyć płytę najpierw w tym pierwszym, a potem w drugim - by poprawić antystatykę. Czy ktoś z Was robił coś podobnego? Czy forumowa mikstura nadaje się w ogóle do myjek automatycznych?

 

karbidoczaszka --> dzięki za maila, właśnie do nich napisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z QS Audio odpisał mi, że fluid Okki Nokki oraz ten ich produkcji to jedna i ta sama mikstura. Twierdzi wręcz, że jest producentem fluidu dla Okki Nokki (!), więc odpuściłem sobie zamówienie. To taka informacja dla potomnych, gdyby ktoś przeżywał podobny dylemat i szukał zastępnika dla płynu Okki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, wielkie dzięki za polecenie tego płynu! Dziś otrzymałem paczkę z RCM-u i muszę przyznać, że ich płyn bije ten oryginalny Okki Nokki na głowę pod każdym względem. Świetnie czyści i zapewnia bardzo dobrą antystatykę, to dokładnie to, czego szukałem.

 

Przy okazji mam kolejne pytanie z gatunku tych egzystencjalnych;) Ile obrotów robicie na myjce z włączonym i przyssanym do płyty odkurzaczem? Pytam, bo w instrukcja stwierdza, że większa ilość obrotów niż dwa sprawia, że płyta zostaje z powrotem naelektryzowana ładunkami. Może wobec tego lepiej zrobić tylko jeden pełny obrót i zostawić lekko wilgotną płytę do wyschnięcia. Chwilowo nie mam możliwości eksperymentowania z tymi obrotami, więc zdaję się na Wasze doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

masza1968, wielkie dzięki za polecenie tego płynu! Dziś otrzymałem paczkę z RCM-u i muszę przyznać, że ich płyn bije ten oryginalny Okki Nokki na głowę pod każdym względem. Świetnie czyści i zapewnia bardzo dobrą antystatykę, to dokładnie to, czego szukałem.

Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłem pomóc.

 

Przy okazji mam kolejne pytanie z gatunku tych egzystencjalnych;) Ile obrotów robicie na myjce z włączonym i przyssanym do płyty odkurzaczem? Pytam, bo w instrukcja stwierdza, że większa ilość obrotów niż dwa sprawia, że płyta zostaje z powrotem naelektryzowana ładunkami. Może wobec tego lepiej zrobić tylko jeden pełny obrót i zostawić lekko wilgotną płytę do wyschnięcia. Chwilowo nie mam możliwości eksperymentowania z tymi obrotami, więc zdaję się na Wasze doświadczenia.

Co prawda używam Nitty Gritty ale zasada taka sama.

Ja robię tak:

Pierwsze mycie LP - z 5 obrotów mycia i 4 odsysania.

Odświeżanie LP - 2-3 obroty mycia i 3 odsysania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe efekty w tej dziedzinie zapewnia również GruvGlide (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - właściwości czyszczące są raczej zerowe, ale jako środek antystatyczny działa wyśmienicie.

 

Czy wiesz może, czy Gruv Glide można kupić w jakimś polskim lub europejskim sklepie internetowym? Bo sprowadzanie ze Stanów wiąże się z kosztem przesyłki równym cenie produktu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz może, czy Gruv Glide można kupić w jakimś polskim lub europejskim sklepie internetowym? Bo sprowadzanie ze Stanów wiąże się z kosztem przesyłki równym cenie produktu...

 

Niestety nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.