Skocz do zawartości
IGNORED

Jaką wybrac myjke do winyli? Knosti czy Okki Nokki?


winylon

Rekomendowane odpowiedzi

bat73, 5 Maj 2010, 20:40

 

"...

Ta szczoteczka w okki to z czego zrobiona ?

Naturalne czy sztuczne włosie ?

Można nabyć osobno ?

..."

 

Szczoteczka to nic specjalnego. Pewnie każda lepsza się do tego nadaje. O ile dobrze kojarzę, to moja jest z koziego włosia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoteczka jest bardzo ważna bo to ona czyści płytę.

Aksamitka na odsysaczu rzeczywiście zapobiega rysowaniu płyty natomiast nitty gritty ma 2 w jednym, hm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat73, 5 Maj 2010, 20:45

 

"...

Szczoteczka jest bardzo ważna bo to ona czyści płytę.

Aksamitka na odsysaczu rzeczywiście zapobiega rysowaniu płyty natomiast nitty gritty ma 2 w jednym,

hm...

..."

 

O ile dobrze rozumiem zasadę działania, to nie chodzi tutaj o to, aby szczotką "wyszorować". Wg mnie szczotka służy tylko i wyłącznie do rozprowadzenia płynu czyszczącego po całej powierzchni płyty. Płyn ten z kolei, poprzez swoje właściwości "rozpuszcza" brud w rowkach i co jest łącznie - płyn i brud - odsysane przez ssawkę z aksamitką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to rzeczywiście nie ma to znaczenia i aksamitko ssawka nitty gritty jest jak najbardziej ok.

Czasem chyba trzeba jednak "poszorować" - efekty są słyszalne, na szczęście in plus :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Ssawa w Nitty Gritty to nie jest aksamitka,jest to jakaś hmm mikrofibra czy cóś??nie wiem, ale jak się temu dobrze przyglądnąć to struktura tego materiału jest taka,aby mogła penetrować rowki.Moim zdaniem nie tylko rozprowadza płyn ale właśnie wraz z płynem penetruje(piękne słowo)rowki:)

 

http://www.rcm.com.pl/nitty/nitty_main.htm

 

Tu można o tym poczytać, jak również o tym dlaczego Nitty Gritty tak skutecznie odsysa.Mam świadomość,że jest to strona dystybutora,ale produkt jest tak niszowy,że chyba nie ma ma tu zbyt wielu bzdur:)

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeczytać na stronie Sprzedawcy tych maszyn (Nitty Gritty) zasada działania jest analogiczna do Okki Nokki i innych tego typu maszyn odsysających.

 

1) etap pierwszy - zwilżenie płynem za pomocą szczotki (Nitty Gritty proponuje jakąś o nazwie "VAC-SWEEP™", Okki Nokki proponuje swój wynalazek z koziego włosia itp.)

2) etap drugi - odessanie brudu.

 

Czy na ssawce jest aksamitka, czy też mokrofibra generalnie bez znaczenia.

 

"...

Pierwszy z nich polega na zwilżeniu płyty za pomocą specjalnego płynu czyszczącego, oraz szorowaniu powierzchni przy użyciu szczotki wyposażonej w tysiące mikroskopijnych włókien. Użycie płynu "PURIFIER" w połączeniu ze szczotką "VAC-SWEEP™" umożliwia dokładną penetrację rowków, dzięki czemu możliwe jest wypłukanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Drugi etap polega na usunięciu brudu. Odbywa się to przez odessanie płynu z powierzchni płyty za pomocą pompy w którą jest wyposażona każda maszyna.

..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet został podniesiony i Kolega nosi się z zmaiarem kupna droższej myjki niz Okki to myśle że warto przyjżeć się Clearaudio Smart Matrix.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widziałem jak działa Clearaudio Matrix więc jeśli smart jest podobny to moze to być hit!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones_Fan, 6 Maj 2010, 09:13

 

"...

Skoro budżet został podniesiony i Kolega nosi się z zmaiarem kupna droższej myjki niz Okki to myśle

że warto przyjżeć się Clearaudio Smart Matrix.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widziałem jak działa Clearaudio Matrix więc jeśli smart jest podobny to moze to być hit!!!

..."

 

Ta maszyna wygląda jak brat-bliżniak Okki Nokki. Czy sądzisz, że działa inaczej ? Jeżeli tak, to znaczyłoby, że "wnętrzności" Clearaudio są inne.

 

pozdr, donic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

donic, 6 Maj 2010, 09:12

>Czy na ssawce jest aksamitka, czy też mokrofibra generalnie bez znaczenia.

 

Obawiam się,że ze względu na skuteczną penetrację rowków, ma zasadnicze znaczenie.Zrób taki "eksperyment" i spróbuj aksamitką skutecznie rozprowadzić płyn na powierzchni płyty.Zobaczysz jak powstają kapiatlne mazy:)),które nie mają wiele wspólnego z wypłukiwaniem brudu z rowków.To myślę,są własnie te doświadczenia o które bogatsi są producenci.

 

Co do Clearaudio nie widziałem w działaniu,ale myślę,że będzie OK to poważna firma,tylko o chęci zwiększenia budżetu nie słyczałem.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones_Fan, 6 Maj 2010, 09:13

 

Przyjrzałem się przed chwilą isą jednak różnice wizualne.

 

Por

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdr, donic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 6 Maj 2010, 09:25

 

"...

Obawiam się,że ze względu na skuteczną penetrację rowków, ma zasadnicze znaczenie.Zrób taki

"eksperyment" i spróbuj aksamitką skutecznie rozprowadzić płyn na powierzchni płyty.Zobaczysz jak

powstają kapiatlne mazy:)),które nie mają wiele wspólnego z wypłukiwaniem brudu z rowków.To myślę,są

własnie te doświadczenia o które bogatsi są producenci.

..."

 

Czytając opis działania Nitty Gritty na stronie RCM (zob. powyższy wyciąg) można przeczytać, iż do rozprowadzania służy specjalna szczotka a nie aksamitka, czy też mikrofibra (tak samo jest w Okki Nokki i innych tego typu).

 

Szkoda zatem czasu, aby zastanawiać się czy aksamitka lepiej wyczyści/rozprowadzi płyn od mikrofibry, czy też odwrotnie. Ten element (aksamitka/mikrofibra) nie spełnia takiej funkcji lecz funkcję ochronną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

donic, 6 Maj 2010, 09:38

>Szkoda zatem czasu, aby zastanawiać się czy aksamitka lepiej wyczyści/rozprowadzi płyn od

>mikrofibry, czy też odwrotnie. Ten element (aksamitka/mikrofibra) nie spełnia takiej funkcji lecz

>funkcję ochronną.

 

Mam tą maszyne i nie mogę się z Tobą zgodzić.Ta tkanina ma nie tylko chronić,ale przedewszystkim skutecznie czyścić,dlatego aksamitka nie załatwi tu sprawy skutecznie, tylko połowicznie.Niemniej jednak nie ma nad czym kruszyć kopii.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, czy w Nitty musisz kręcic płytą podczas mycia i odsysania sam? Czy robisz to trzymając płytę paluchami czy masz specjalną rękawićzkę czy jest to rozwiązane jakoś inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 6 Maj 2010, 09:25

 

>Obawiam się,że ze względu na skuteczną penetrację rowków, ma zasadnicze znaczenie.Zrób taki

>"eksperyment" i spróbuj aksamitką skutecznie rozprowadzić płyn na powierzchni płyty.Zobaczysz jak

>powstają kapiatlne mazy:)),które nie mają wiele wspólnego z wypłukiwaniem brudu z rowków.To

>myślę,są własnie te doświadczenia o które bogatsi są producenci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a szczególnie zdanie przy opisie BRISTLE BRUSH "... is preferred by some over the Record Cleaning Brush ....", czyli dyskusja która szczotka lepsza jest tradycyjnym roztrząsaniem tematu o wyższości jednych świąt nad drugimi.

 

Nie dajcie się zwariować bełkotom marketingowców, którzy z głupiej agrafki potrafią zrobić technologię XXI wieku - podstawa to zdrowy rozsądek.

 

Osobiście uważam, że wszystkie myjki z odsysaniem myją tak samo a wszystko rozchodzi się o kwestię wygody. Miałem doświadczenie z Nitty (nie wygodna) i Okki (dużo bardziej wygodna).

 

PS. Wspominałem już wcześniej o nowym graczu na rynku myjek - PHK Record Cleaning Machines:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma własnego odkurzacza podobnie jak KAB EV-1 ale jej droższa wersja sama kręci płytą.

Ten produkt to DIY, ale założę się, że spełnia swoje zadanie równie dobrze jak kilka razy droższe produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Stones_Fan, 6 Maj 2010, 09:56

 

>Pawle, czy w Nitty musisz kręcic płytą podczas mycia i odsysania sam? Czy robisz to trzymając płytę

>paluchami czy masz specjalną rękawićzkę czy jest to rozwiązane jakoś inaczej?

 

 

To oczywiście zależy od modelu. W modelu 1.0 wszystko za wyjątkiem odsysania robisz sam, a w Mini Pro maszyna wszystko robi sama.Natomiast każdy model NG ma automatyczną ssawę.

Pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

karbidoczaszka, 6 Maj 2010, 10:04

 

>Paweł Skurzewski, 6 Maj 2010, 09:25

>

>>Obawiam się,że ze względu na skuteczną penetrację rowków, ma zasadnicze znaczenie.Zrób taki

>>"eksperyment" i spróbuj aksamitką skutecznie rozprowadzić płyn na powierzchni płyty.Zobaczysz jak

>>powstają kapiatlne mazy:)),które nie mają wiele wspólnego z wypłukiwaniem brudu z rowków.To

>>myślę,są własnie te doświadczenia o które bogatsi są producenci.

>

>http://www.nittygrittyinc.com/more_accessories.htm a szczególnie zdanie przy opisie BRISTLE BRUSH

>"... is preferred by some over the Record Cleaning Brush ....", czyli dyskusja która szczotka lepsza

>jest tradycyjnym roztrząsaniem tematu o wyższości jednych świąt nad drugimi.

>

>Nie dajcie się zwariować bełkotom marketingowców, którzy z głupiej agrafki potrafią zrobić

>technologię XXI wieku - podstawa to zdrowy rozsądek.

>

>Osobiście uważam, że wszystkie myjki z odsysaniem myją tak samo a wszystko rozchodzi się o kwestię

>wygody. Miałem doświadczenie z Nitty (nie wygodna) i Okki (dużo bardziej wygodna).

>

>PS. Wspominałem już wcześniej o nowym graczu na rynku myjek - PHK Record Cleaning Machines:

>http://www.maquinaphk.hpg.ig.com.br/index.html

>Nie ma własnego odkurzacza podobnie jak KAB EV-1 ale jej droższa wersja sama kręci płytą.

>Ten produkt to DIY, ale założę się, że spełnia swoje zadanie równie dobrze jak kilka razy droższe

>produkty.

 

W tym co piszesz jest oczywiście część prawdy,natomiast argument o wygodzie bardziej wygodnej, mnie nie przekonuje.W NG płytę kładziesz na talerz i wszystko robi się samo,czy w Okki kładzenie na talerz jest jakieś inne?bardziej komfortowe?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 6 Maj 2010, 10:15

 

>W tym co piszesz jest oczywiście część prawdy,natomiast argument o wygodzie bardziej wygodnej, mnie

>nie przekonuje.W NG płytę kładziesz na talerz i wszystko robi się samo,czy w Okki kładzenie na

>talerz jest jakieś inne?bardziej komfortowe?

 

W Nitty 1.0 nie wygodna była konieczność przykładania szczotki w jednym tylko miejscu czyli nad ssawką, gdyż w innym miejscu płyta nie jest wsparta (chociaż teraz zdałem sobie sprawę, że mogłem maszynę odwrócić i wtedy szczotkę przykładałbym po 'wygodnej' stronie - coż - mądry Polak po szkodzie jak to mówią). To właściwie jedyna cecha która sprawiła, że odebrałem Okki jako bardziej wygodną. Reszta to kwestia preferencji, estetyki i ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 6 Maj 2010, 10:15

 

"...

W tym co piszesz jest oczywiście część prawdy,natomiast argument o wygodzie bardziej wygodnej, mnie

nie przekonuje.W NG płytę kładziesz na talerz i wszystko robi się samo,czy w Okki kładzenie na

talerz jest jakieś inne?bardziej komfortowe?

..."

 

Jeżeli mamy porównywać myjki o podobnej cenie, czyli Okki Nokki oraz NG model 1.0 (a wczoraj w jednym z wątków wyraźnie pisałeś, aby nie zaniżać budżetu Autora wątku {propozycja bat73}, co musi przecież działać i w drugą stronę, czyli nie podwyższać planowanego budżetu Autora wątku), to bezdyskusyjnie Okki jest wygodniejsza, poprzez automatyczne kręcenie płytą w dwie strony, a nie manualne kręcenie ręką jak w Nitty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

donic, 6 Maj 2010, 10:45

 

>Paweł Skurzewski, 6 Maj 2010, 10:15

>

>"...

>W tym co piszesz jest oczywiście część prawdy,natomiast argument o wygodzie bardziej wygodnej, mnie

>nie przekonuje.W NG płytę kładziesz na talerz i wszystko robi się samo,czy w Okki kładzenie na

>talerz jest jakieś inne?bardziej komfortowe?

>..."

>

>Jeżeli mamy porównywać myjki o podobnej cenie, czyli Okki Nokki oraz NG model 1.0 (a wczoraj w

>jednym z wątków wyraźnie pisałeś, aby nie zaniżać budżetu Autora wątku {propozycja bat73}, co musi

>przecież działać i w drugą stronę, czyli nie podwyższać planowanego budżetu Autora wątku), to

>bezdyskusyjnie Okki jest wygodniejsza, poprzez automatyczne kręcenie płytą w dwie strony, a nie

>manualne kręcenie ręką jak w Nitty.

 

Pełna zgoda,pozostaje jeszcze skuteczność procesu,ale tą będą mogli roztrzygnąć tyko Ci,którzy to prównali.Tak czy siak po dwóch przemiłych stronach wątku,mam wrażenie,że osiągnęliśmu konsensus wskazujący automatyczne pralki jako jednoznacznie ergonomiczniejsze i skuteczniejsze od systemu Knosti.Autorze wątku,wybór należy do Ciebie:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego najtanszy i podstawowy model Nitty jest calkowicie manulany. To tak jakby kupic najtanszego Technichsa i obracac plyte korbką aby sobie jej posluchac bo ze wzgledow oszczednosciowych producent zrezygnowal z silnika :) Nawet najtansze zabawki-gramofony typu Elta i inny szajs za 80-100zł maja silniczek elektryczny do obracania plyty. Rozumiem, ze to chwyt markentingowy - chcesz wygodniejsza wersje to doplac z 1000-2000zl za stuningowaną wersje.

 

Co do moich potrzeb - nie jestem jakims wybrednym audiofilem, ktoremu przeszkadza kazdy trzask i szmer :) Mam obecnie okolo 500 longów, głownie klasyke rocka i metalu, zbieram winyle z checi posluchania tej muzyki na oryginalnym i pierwotnym nosniku, nie mam jakiegos hiper mega hajendowego sprzetu. Mimo to chcialbym odswiezyc swoje plytki aby graly lepiej, czytalem opinie na forum ze taka myjka bardzo podnosi jakosc odsłuchu. Chyba kupie z kolegą na spolke najtansza Nitty lub Okki, nie bedzie to az tak powazny i jednorazowy wydatek a taka myjka spokojnie wypierze i moje i jego plytki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winylon, 6 Maj 2010, 12:33

 

"...

Nie rozumiem dlaczego najtanszy i podstawowy model Nitty jest calkowicie manulany. (...) Rozumiem, ze to chwyt markentingowy - chcesz wygodniejsza wersje to doplac z 1000-2000zl za stuningowaną wersje.

..."

 

Raczej polityka pozycjonowania produktów i nic w tym przecież złego, gdyż każda firma ma prawo wyceniać i pozycjonować swoje produkty jak tylko ma ochotę. Najważniejsze jest jednak to, że dobrze odsysa i czyści, o co suma sumarum w tym wszystkim chodzi. A jeżeli kręcenie ręczne odbierasz jako uciążliwe, to jest Okki, która działa b. dobrze (w moim przypadku ręczne kręcenie było właśnie jednym z argumentów przemawiających za Okki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja wciąz w tym samym miejscu, więc ja tez sie powtórze :)

Jedynym problemem Okki to wielkość (dla mnie to istotne) i słabe ssanie.

W czym zgadzam sie z wczesniejszym wpisem ABs'a

 

ABs->

>Jedyny mankament Okki to to ze sila odsysania mogla by

>byc wieksza tak z 50%, wtedy mielibysmy prawdziwy bargain - a tak okolo 5 obrotów trzeba zassać,

>wielki plus to prawo-lewo.

 

Poza tym nie widze różnic. No może jeszcze to, że Okki ssie od góry wiec jeden nieprzerwany cykl czynnosci załatwie jedna stronę płyty, Nitty od dołu wiec do odessania trzeba przekładac płytę.

 

Nie rozdrabniałbym sie jednak zbytnio. Ogólnie maszyna do mycia to fajny pomysł i nie wyobrazam sobie juz bez niej słuchania analogów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ahaja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wyglada interesujaco - w cenie KAB EV1. Testowales? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karbidoczaszka, 6 Maj 2010, 10:04

 

>PS. Wspominałem już wcześniej o nowym graczu na rynku myjek - PHK Record Cleaning Machines:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Nie ma własnego odkurzacza podobnie jak KAB EV-1 ale jej droższa wersja sama kręci płytą.

 

Dodam tylko informację, że przesyłka kosztuje $55, więc wersje manualną można nabyć za $200 czyli prawie tyle samo co KAB EV-1 z kosztami przesyłki.

 

PS. Silnik w tej maszynie kręci w obie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Okki. Czy to jest rzeczywiscie jakas nowsza wersja czy tylko marketingowa sciema?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>winylon,

Jest inna od mojej, choć swoją kupiłem zaledwie parę miesięcy temu. Inna, trochę ładniejsza obudowa, co dalej to nie wiem. Podobno silnik cichszy.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winylon, 7 Maj 2010, 17:04

 

"...

Odnosnie Okki. Czy to jest rzeczywiscie jakas nowsza wersja czy tylko marketingowa sciema?

..."

 

Ja z kolei mam nowszą wersję i nie widziałem tej starszej, tak więc trudno opisać mi czy występują jakiekolwiek, i ew. jakie różnice. Kierując się "kobiecą intuicją", to nie oczekiwałbym jednak żadnych zasadniczych zmian. W biznesie każdy produkt należy po jakimś czasie odnowić/zmienić/poddać liftingowi,l czyli zrobić z nim coś, co nazywasz marketingową ściemą.

 

pozdr, donic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.