Skocz do zawartości
IGNORED

E-MU 0404 usb 2.0 zamiast cd


elkabelka

Rekomendowane odpowiedzi

W teori odtwarzacz plików mógłby być lepszy, bo nie ma elementów mechanicznych. Pomijam tu odtwarzanie z kompa który ma dużo zakłóceń, myślę raczej o specjalizowanych uzrądzeniach, DSach lub pamięci stałej.

 

Tyle że teoria ma się nijak do praktyki zwłaszcza, że nośnik i jego odczyt, o tylko fragment większej ukłądanki.

 

Sensowne jest więc jedynie opisywanie różnic między konkretnymi urządzeniami. Uogólnianie moim zdaniem nic nie wnosi. Nie można jednak nie zauważyć, że są rozwiązania pozwalające na odtwarzanie z plików na najwyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 17 Maj 2010, 21:35

 

>Nie można jednak nie zauważyć, że są rozwiązania pozwalające na odtwarzanie z plików na najwyższym poziomie.

 

Nie sposób się nie zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 17 Maj 2010, 21:25

 

>dd6, 17 Maj 2010, 21:11

>> Niemniej intuicja mi podpowiada, że przy ograniczonym budżecie takie emu to

>świetne rozwiązanie.

>

>Sugerowanie komuś niskiego statusu materialnego to niezbyt konstruktywny argument w dyskusji...

 

Absolutnie nic nie sugeruję. Są bogaci, którzy wydają mało na sprzęt i biedniejsi, którzy wydają dużo. Ale w ogóle nie o to chodzi.

 

Zakup sprzętu trzeba jakoś z budżetem powiązać. Chyba, że uwarzasz, że ten emu jest doskonały w kategoriach bezwzględnych. Ale wtedy trzeba by go było porównać z czymś lepszym. Co do Technicsa racja, ale ja nie potrafię ocenić jak to gra w porónaniu do obecnych konstrukcji.

 

Poza tym ja tego emu nie krytykuję. Sam się zastanawiałem nad jego zakupem i zwyczajnie ciekawi mnie, jak gra. Dla tego chciałem się dowiedzieć jak najwięcej na temat warunków odsłuchu. To chyba naturalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 17 Maj 2010, 21:44

 

>Sam się zastanawiałem nad jego zakupem i zwyczajnie ciekawi mnie, jak gra. Dla tego chciałem się dowiedzieć jak najwięcej na temat warunków odsłuchu. To chyba naturalne?

 

Gra świetnie. No i przyszłość przed tym urządzeniem - gęste formaty. Kłopotliwe jest wyjście na jack 1/4. Musiałem zastosować przejściówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingwing:

Zgoda. Jeśli plik jest wypuszczony przez dobre studio, to rzeczywiście da się tego słuchać. Sam mam wiele flac`ów ;). Wierz mi, że niektóre brzmią gorzej od CD.

Ale ogólnie zgoda co do gęstych formatów. Choć osobiście uważam, że CD jest wystarczającym formatem. Ale przecież tematem wątku jest EMU zamiast CD. Sam mam tytułowe EMU od ponad roku i wciąż delektuję się dźwiękami z CD :).

Dla nie wiedzących: W dziale PC Audio jest kilka wątków o EMU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 17 Maj 2010, 21:11

 

>Na koniec jeszcze taka drobna uwaga, że sam zastosowany DAC ma niewielki wpływ na dźwięk zwłaszcza,

>że producent ma tu nieograniczony wybór (układy DAC są tanie), liczy się poprawna aplikacja i

>stopień analogowy.

 

to ja zadam drobne pytanie: jaka jest ta poprawna aplikacja i stopień analogowy ? Czym się kierować ? Może zaleceniami producenta DAC ?

Ile trzeba wydać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 17 Maj 2010, 23:25

 

>wystarczy posłuchać

 

ale kto ma słuchać ? Bo każdy słyszy coś innego. Dużo ludzi się zachwyca hi-endem, ale często tam "aplikacja" jest super zwykła.

 

Jak słuchać ? Bo jednego dnia mi się mój sprzęt podoba, a drugiego nie... na tym samym kawałku !

 

Ale jak już tyle ludzi słuchało, to jakieś aplikacje chyba są wzorcowe ?

Które to są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rendez vous, 18 Maj 2010, 00:23

 

>rochu, 17 Maj 2010, 23:25

>

>>wystarczy posłuchać

>

>ale kto ma słuchać ? Bo każdy słyszy coś innego. Dużo ludzi się zachwyca hi-endem, ale często tam

>"aplikacja" jest super zwykła.

>

>Jak słuchać ? Bo jednego dnia mi się mój sprzęt podoba, a drugiego nie... na tym samym kawałku !

>

>Ale jak już tyle ludzi słuchało, to jakieś aplikacje chyba są wzorcowe ?

>Które to są ?

 

Być może tu znajdziesz odpowiedź:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

rendez vous, 18 Maj 2010, 00:23

 

 

>Ale jak już tyle ludzi słuchało, to jakieś aplikacje chyba są wzorcowe ?

>Które to są ?

 

A tak są takie aplikacje.

Mówi Ci coś słowo filharmonia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 18 Maj 2010, 00:42

 

>Mówi Ci coś słowo filharmonia?

 

No nie wiem... to nie jest dźwięk zbyt studyjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6

idzie chlopak ulica,chcialby trafic do filharmonii,ale nie wie jak-widzi jak jakis facet idzie i

niesie futeral na skrzypce,podbiega i pyta-jak trafic do filharmonii?Gosc mu odpowiada,poklepujac

go jednoczesnie po ramieniu-synu,cwiczyc,cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc!!

Takze Rochu odpowiedzial CI bardzo znamiennie i najprosciej jak mozna-ale do takiego dzwieku

dochodzi sie latami prob i setkami odsluchow-najprosciej jak mozna Ci odpowiedzialem rowniez.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 17 Maj 2010, 21:11

 

>Ten Denon to bardzo niski model, nie dziwi mnie, że emu gra lepiej.

 

No tak, ale Technics, gdy go kupowałem opisywany był w prasie jako hiend... A gra z emu tak samo jak dvd.

 

Daj se luz z hi-endem owego Technicsa.

Od kiedy pisali, że jakiś amplituner AV Yamahy za 6-7 klocków (wówczas w 2004-5 roku chyba) - to hi-end, przestałem te pierdoły (czasopisma "fachowe") czytać.

 

Poza tym. Jeszcze nie wiesz, że nie wszystko, w każdym systemie pokaże wszystko?

Czasami super urządzenie gra w "tym" zestawieniu tak samo (praktycznie nierozróżnialnie od budżetu), a "tam" - jak marzenie:) (znaczy ZDECYDOWANIE lepiej).

 

Mam podobne zdanie jak rochu.

Co niektórych podniecają (bardziej od muzyki) (jeszcze trochę i milionowe) gęstości plików...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam EMU 0404USB i takze Marantz SA-11S1. Flac z EMU a CD z Marantza to dwa rozne swiaty. Tak jak by to roznica cen sugerowala. EMU nie jest zly, ale jakis taki suchy, szczuply i malo muzykalny. Szczegoly sa jak najbardziej na swoim miejscu, jednak kilka sekund sluchania i wiadomo ktory wygrywa. EMU uzywam praktycznie tylko do pomiarow akustyki.

 

P.S. Wole tez Denon 3910 od EMU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 17 Maj 2010, 15:59

 

>=> kali77

>Posłuchaj sobie znafco serwera T=A za ok. 9 kzł a potem CD w tej cenie :)))

>Co do Emu to siedzi tam dobry przetwornik i może być tak, że z SQ Touch w momencie gdy nie ma lasera

>paprającego wszystko rezultat będzie podobny....ortodoksyjnym wyznawcą CD byłem do czasu posłuchania

 

 

Miałem na myśli emu z tematu wątku.Skoro to dla Ciebie gra lepiej jak dobry Cd.Tylko czy wiesz co to dobry dzwięk ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qkizz, 18 Maj 2010, 01:41

 

... EMU nie jest zly, ale jakis taki suchy, szczuply i malo muzykalny.

 

Podobnie odebrałem dźwięk ze squeezeboxa. Jakbym cyferek słuchał:( Poza tym - fajna zabawka:)

Podobno z DAC-em za kilka kzł gra, że hoho!

Podobno...

 

Toto jest ten hihi-end, co to go nikt nie chce za 750 zł w idealnym stanie? Ludzie z dobrobytu na głowę po upadali:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Inna sprawa, to kwestia gustu... Jak to było? Studio vis filharmonia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że paru osobom właśnie przeszkadza to osłuchanie i lata zabawy w audio. Widziałem takich ludzi na odsłuchach, kiedy przyklaskiwali słysząc kompletnie płaski i przykryty kocem dźwięk z drogich klocków.

ktos tu pisał że jednak jakieś podstawy muszą być w audio podobnie jak w video. Albo coś jest FullHD albo nie. Albo do takiego zewnętrznego DAC-a podeślemy plik flac 24/96, albo będziemy się masturbowali ripem z CD i dyskusji nie będzie końca. Przecież powodem powstania takich EMU są tylko i wyłącznie gęste pliki, a nie zgrywanie płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie wdawac sie w dyskusje, ktore do niczego nie prowadza ale niech tam.

 

abandon, 18 Maj 2010, 09:57

 

>Albo do takiego zewnętrznego DAC-a podeślemy plik flac 24/96, albo będziemy się

>masturbowali ripem z CD i dyskusji nie będzie końca. Przecież powodem powstania takich EMU są tylko

>i wyłącznie gęste pliki, a nie zgrywanie płyt CD.

 

Problem w tym, ze bez wzgledu czy do E-MU "podeslemy" plik 16/44 czy 24/96 otrzymujemy ten sam charakter dzwieku: techniczny, suchy muzyka nie wciaga i akurat to jest dla mnie dalekie od rzeczywistosci i nie wyobrazam sobie aby zamiarem wykonawcy i technikow w studio bylo wyprodukowanie muzyki o takim charakterze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie, a za 3 lata albo i prędzej sami będziecie używać serwerów :D Jest to przyszłość i odwrotu nie ma....co by nie gadać laser wg mnie kaszani i wielu przeciwników się o tym przekona prędzej czy później - zresztą serwery będą coraz doskonalsze, a dyski twarde o pojemności kilku TB coraz tańsze....

Wątek jest o Emu ale i serwerach w ogólności :)

Pamiętajcie też o różnych preferencjach, a nie wyjeżdżajcie z hasłami dobry dźwięk, bo to co dla jednego jest dobre, dla drugiego może być kupą :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

Badz choc tu powazny-pleciesz bajki,ze laser kaszani-z tym sie nie zgodze,bo nie sluchales u mnie.

Wiesz,ze istnieje recepta na dobry dzwiek-wzorzec bardzo madrze i slusznie podal Rochu-jest to

po prostu klasyka i filharmonia,lecz TY kolego jestes jeszcze wydaje mi sie dosc daleko,takze dobra

rada obejrzyj swoje buty moze juz wdepnales,lecz o tym nie wiesz.pozdrawiam CIE.

ps.zeby cd zagral w podobie filharmonii musza byc spelnione nastepujace warunki-prosze wymien-wiesz??

Do dyskusji wrocimy wieczorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pingwing, 17 Maj 2010, 00:36

 

>Gęste pliki muszą być wypuszczone przez studio.

>

>Do przetestowania jakości można użyć:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Tutaj po podaniu maila można za darmo ściągnąć najnowszy album Nine Inch Nails w formacie 24 bit /

>96 kHz. Zespół na tym albumie zarobił kilka razy więcej niż na poprzednich, wydawanych przez

>wytwórnie, mimo, że można legalnie i za darmo ściągnąć.

 

Loudness war, czyli limitery, kompresory i przestery w wydaniu 24bit/96kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie bez powodu jest za friko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> stary audiofil, 18 Maj 2010, 12:24

--------

 

Naucz się ćwoku stosować spacje po znakach interpunkcyjnych. Mam już k**wa dość czytania postów pisanych przez analfabetów i debili. Czytasz gazety, książki, cokolwiek? Przypatrz się układowi i wbij go sobie do głowy.

Albo jesteś małolatem albo kretynem - nie ma innego wyjaśnienia. Półinteligentny człowiek bez problemu postawi postawić spację w odpowiednim miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 18 Maj 2010, 12:24

 

>zyzio

>Badz choc tu powazny-pleciesz bajki,ze laser kaszani-z tym sie nie zgodze,bo nie sluchales u mnie.

>Wiesz,ze istnieje recepta na dobry dzwiek-wzorzec bardzo madrze i slusznie podal Rochu-jest to

>po prostu klasyka i filharmonia,lecz TY kolego jestes jeszcze wydaje mi sie dosc daleko,takze dobra

>rada obejrzyj swoje buty moze juz wdepnales,lecz o tym nie wiesz.pozdrawiam CIE.

>ps.zeby cd zagral w podobie filharmonii musza byc spelnione nastepujace warunki-prosze

>wymien-wiesz??

>Do dyskusji wrocimy wieczorem.

 

"wzorzec to klasyka i filharmonia"...hm... klasyką jest to, że pitolisz, a filharmonię, możliwe, że widziałeś na obrazku.

C.uj wie skąd czerpiesz informacje, bo wiedzy sam nie posiadasz. Może, za domysłem poprzednika, zacznij coś czytać, choćby gazety jakieś. Masz chyba, w pobliżu miejsca gdzie mieszkasz, jakiś kiosk ? Ino bacz, by idąc, nie wdepnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek

A TY kim jestes-wlascicielem nicku o takiej nazwie ze....nie wiadomo,czy yayacek ma yaya-tak sobie

napisalem grzecznie,ale na razie niech slucha sobie na komputerze-tego swego h-endu.

Na przyszlosc to nie obrazaj-posiadasz skrzywienie to daj na luz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Bez takich tam,. . . jeden do drugiego.

Ale rzeczywiście; jak się tak pisze to pewnie tak samo się słyszy. . . Niechlujnie, bez wrażliwości. . .

Po co komu 24/96, większość (wszyscy?) nie zauważą różnicy z CD 16/44,1. Oczywiście, gęste formaty jeszcze podskoczą do góry, nie z powodu poprawy pokoleniowej słuchu, ale ze zwykłych postępów technologii i walce konkurencyjnej.

Za 5 lat będą tacy co określą 24/94 jako ubogi i będą potrzebowali co najmniej 32/192 ;).

Ot wyraz flustracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 18 Maj 2010, 14:36

Z mojego doświadczenia wynika, że wiele osób od razu słyszy różnicę pomiędzy muzyką zapisaną w 44,1/16 i 96/24, tylko nie umie jej prawidłowo nazwać. Nie musi być to nawet audiofil, tylko osoba która lubi muzykę.

 

Wiem że to temat na osobny wątek, ale ile osób byłoby chętnych uczestniczyć w odsłuchu porównawczym muzyki MP3, CD oraz wysokiej rodzielczośći? Lokalizacja - Warszawa lub Wrocław.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgądzę się że serwery to przyszłość.Ale takie urządzenie żeby zagrało dobrze nie może być tanie i powinno być dobrze zaprojektowane..I proszę przestańcie pisać że jakies EMU za parę zł.zagra lepiej od cd za 10 tyś.Trochę powagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Sary audiofilu

LOL - sprawdź na google co to oznacza :D

Co do ceny, że musi kosztować....chyba ktoś nie widział Lexicona za 3500 $ z bebechami Oppo :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.