Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

witam was, właśnie jestem w trakcie wchodzenia w posiadanie tych oto kolumn: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1027441.html

 

czy myślicie że będą się znacznie różnic jakością dźwięku od ori akkus v2??

Skoro już wchodzisz w posiadanie to sam napisz jaka jest różnica. Długo stały na allegro, coś ok 2-2,5kzł. Zastanawiałem się nad nimi ale dla mnie odległość za duża była. Wykonanie bardzo dobre sądząc po zdjęciach i opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wchodzisz w posiadanie to sam napisz jaka jest różnica. Długo stały na allegro, coś ok 2-2,5kzł. Zastanawiałem się nad nimi ale dla mnie odległość za duża była. Wykonanie bardzo dobre sądząc po zdjęciach i opisie.

ehh ja nie moge napisac o roznicy bo nigdy nie slyszalem akkusow, a teraz jeszcze czekam na wzmacniacz adekwatny do kolumn, wowczas wypowiem sie o dziweku ale porownania z akkusami nie bedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Akkusy czy to seria X czy V to kolumny bardzo dynamiczne , zywe , bardzo czytelne trudno je przesterowac a porownujac w/w kolumny do renomowanych firm zeby zblizyc sie jakoscia brzmienia trzeba dodac conajmiej 2-4tys zl wiecej aby otrzymac podobne brzmienie jakie prezentuja kolumny p.Albeckiego ...sam pol roku szukalem - prowadzilem odsluchy a byly brane pod uwage B&W 804, 805 Proac 130. 140 , Eposy oraz Triangle w podobnej cenie ( zblizonej + - 2tys ) i nie wypadly tak jak Akkus seria V4 ktore posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh ja nie moge napisac o roznicy bo nigdy nie slyszalem akkusow, a teraz jeszcze czekam na wzmacniacz adekwatny do kolumn, wowczas wypowiem sie o dziweku ale porownania z akkusami nie bedzie..

Myślę że o różnicy może napisać wcześniejszy właściciel, o ile pokusił się o odsłuch do porównania ze swoją robotą. Ja z Akkusów słuchałem jedynie V3, jak dla mnie biorąc pod uwagę cenę to doskonałe brzmienie. Wszystko to co lubię. Piękna scena, szerokie pasmo, nie natarczywy i żywy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y4 to są DIY? Możesz coś więcej o nich napisać?

Projekt Akkusa, po odsluchach u Witka wprowadzilem zmiany - zamiast z projektu UA025-10 zostal zastosowany T9930-20 , zmienione elementy w zwrotnicy na lepsze. Same gole skrzynki z akkusa, montaz , fornirowanie i olejowanie robilem sam. za ta cene graja naprawde przyjemnie, dynamicznie i dosyc neutralnie z lepszym wypelniem. ( jezeli mam porownywac do tego co mialem u siebie - clony totema) niestety mam dosyc nieustawny otwarty salon z kuchnia i przedpokojem - kolo 31m2. aktulnie graja z lampa i niestety troche brakuje efektywnosci

post-14008-0-28496700-1324038144_thumb.jpg

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam czas odswiezyc klub kolumn Akkus , ostatnio zajmowalem sie tymi kolumnami/porownaniem V1 ,V2 oraz V4 jak sie spasuja ze wzmacniaczami lampowymi . Do tej pory udalo mi sie posluchac tylko trzech lampowcow jak Bewitch kt88 , Cyian kt88 nie wiem jaki model ale wysoki oraz Prima Luna. Wynik odsluchu bardzo mnie zaskoczyl a mianowicie V2 oraz V4 pasuja do wzmacniaczy wyzej wymienionych jak ulal. Ciekaw jestem jakby wypadly np. V4 z lampa 300B ??

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

witam

chciałbym się dopisać do klubu posiadam od półroku v3 To genialne kolumny mam je podpięte do wzmaka sansui alpha 907 Zastąpiły orginalne ushery v-602. v3 to jednak nie ta liga pobiły ushery we wszystkich aspektach dzwięku.Jeżeli chodzi o sklep w Wejherwowie to polecam bardzo korzystałem z ich usług jako klijent sklepu i serwisu Pełna profeska i miła obsługa.Co najważniejsze idzie się z nimi dogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie różnicy pomiędzy kolumnami Akkusa które przesłuchiwałem to powiem tak v4 nie mają przyłożenia do v3.W bezpośrednim porównaniu w siedzibie firmy według mnie i mojego ojca były gorsze.Dzwiek v3 jest dużo większy obszerniejszy tak jak to któryś z kolegów wczesniej opisał dojrzały i dostojny.Nie żebym deprecjonował v4 to również pięknie grające kol.umny które w swojej klasie cenowej biją na głowę konkurencje ale v3 powtarza według mnie są kolumnami owszem prawie o 4tysie drorzszymi ale i lepszymi.Co trzeba dodać na niekorzyść v3 powinno wpływać to iż odsłuch odbywał sie w pomieszczeniu którego wymiary sworowały mniejsze v4 a jednak nasz wybór padł na v3

pozdrawiam

w szczególności całą załogę Akkusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6moons w pokoju Akkus oraz klika słów na temat nowych kolumn Akkus serii Redwine.

 

We already mentioned the driver used in the surprising Estelon loudspeakers from Estonia. This Accuton ceramic unit clearly offers a great foundation for building on further. Mounted on a solid Pro Audio Bono stand here the Akkus Redwine 71 two-way made its premiere. The also PAB-supplied very nice-looking audio rack housed a Manley Shrimp preamplifier whilst two separate amp stands held Manley 100wpc Snapper power amps. Then to the sound. For music from a digital source this was the tightest most gripping presentation in a normal-sized room we’d heard thus far. These small speakers could not only rock out but allowed the listener deeper insights into the music. This was a very good room.

Edytowane przez AKKUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Przymierzają się do zakupu kolumn firmy Akkus. Interesuje mnie model na Accuton'ach Redwine. Dokładnie moniotry które słyszałem na AS zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Grały tak jakby nie miały żadnych ograniczeń. Może ktoś miał okazję zapoznać się z nimi bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.