Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj se na wstrzymanie kolego. Jak jesteś zainteresowany to zadzwoń, pogadaj a nie na forum swoje problemy wylewasz.

 

Ja jakoś nie miałem problemów by uzyskać zdjęcia kolumn już nie wspomnę o googlach.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jak sądzicie czy Akkusy Monolith F2 nadają się do słuchania muzyki metalowej i rockowej?

Szukam kolumn do pokoju o powierzchni 30m2 (łącznie z przedpokojem). Będzie to grało z stereo Marantz 6005. Obecnie posiadam dosyć dobre, a w niektórych aspektach bardzo dobre kolumny Paradigm Studio 20v5. Niestety są one za małe do mojego pomieszczenia.

Czy Akkus wypożycza kolumny do domu w celu posłuchania przed kupnem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają kolumny do domu na kilka dni na odsłuch.

 

Miałem wypożyczone na kilka dni F1 i nie uważam zeby były za miękkie... Są ocieplone, ale mi to odpowiadało. Zależy oczywiście od gustu :) z tego co pamiętam z ostrzejszą muzyką też fajnie dawały radę. Uwaga tylko na źle nagrane utwory albo kiepskie mp3. Są bardzo neutralne i doskonale slychać słabą jakość takich nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają kolumny do domu na kilka dni na odsłuch.

 

Miałem wypożyczone na kilka dni F1 i nie uważam zeby były za miękkie... Są ocieplone, ale mi to odpowiadało. Zależy oczywiście od gustu :)

I to powinno być wytyczną skoro jest możliwość wypożyczenia a nie słuchanie tekstu:

Na moje ucho nie.

Są za "miękkie".

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie:

czy Akkusy Monolith F2 nadają się do słuchania muzyki metalowej

 

Monolity to dobre kolumny, ale muzyki metalowej wiernie nie odtwarzają.

Oczywiście, czy komuś to zagra czy też nie to kwestia również gustu, ale jak ktoś ma do czynienia prawie na co dzień z muzyką metalową graną na żywo, to raczej wie co mówi prawda?

I ja twierdzę że monolity wiernie nie odtworzą muzyki metalowej.

Co innego AKKUS FIDELIA, te już bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Aby jak najbardziej odwzorować dane instrumenty.

Jesteśmy na Audiostereo, takich rzeczy chyba tutaj nie muszę tłumaczyć?

 

Do rocka się nadają, ale do mocnej muzyki moim zdaniem nie.

 

Myślisz, że są za bardo neutralne, wygładzone w kwestii blastów, ostrości gitar, itp czy za mało mają kopa na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że są za bardo neutralne, wygładzone w kwestii blastów, ostrości gitar, itp czy za mało mają kopa na dole?

 

Po części we wszystkim się zgodzę.

Miałem kilka lat temu konstrukcję na W170s i 27TBFC/G (czyli coś podobnego do Audio Academy Phoebe 2), i jeśli chodzi o metal to grały lepiej.

Zapewne dzięki alu na górze (talerze brzmiały świetnie).

Kop też by się przydał, mimo iż Usher nie jest mułowaty to w metalu potrzeba coś szybszego, i większego.

Mi na Monolitach F2 podobał się utwór Lindsey Stirling - "Crystallize", wszystko typu Alan Taylor, Chrise Jones czy Dire straits również, natomiast Decapitated - "Homo sum" po prostu nie zabrzmiał tak samo jak Slipknot - "Psychosocial".

 

I teraz sobie wyobraź że ktoś chciał by posłuchać Slayera... no nie za bardzo :)

Edytowane przez Marian133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powiercę dziurę w brzuchu...

Piśnij czego brakowało...please...

 

Gdybym słuchał ich kilka dni to może i bym wymienił szczegóły.

Dla mnie liczy się pierwsze wrażenie... jeśli po kilkunastu minutach już wiesz że kolumny w pewnym gatunku muzycznym nie czują się za dobrze, to po godzinie nie zaczną grać lepiej.

 

Co mam napisać?

Że brakowało wszystkiego?

Bo faktycznie, w porównaniu z zespołem grającym nawet na salce prób, to nie ma porównania (odnosząc się do mojego wcześniejszego wpisu o odtwarzaniu instrumentów najwierniej jak się tylko da).

Jeszcze nie słyszałem idealnych kolumn do muzyki metalowej (każde miały jakieś minusy), więc i porównania do innych, idealnych kolumn nie będzie.

Wiem jedno, że akurat Monolity nie są stworzone do tego gatunku muzycznego.

 

Zresztą trzeba samemu posłuchać (kwestia tylko tego czy słyszeliśmy kiedyś zespół metalowy grający na żywo bez dodatkowego nagłośnienia).

 

Apropos Slayera, to dziś mamy spotkanie z Davem Lombardo :)

Edytowane przez Marian133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzięki...wszystko jasne...chyba? Ja lubię dosadne granie w metalu...blasty muszą ciąć powietrze, perkusja szybka, niekoniecznie schodząca nisko...bardziej w kierunku każdej zmiany tempa...nic się nie może gubić...nie lubię monotonnego brzmienia...Uwielbiam Decapitated i chyba rozumiem o co Ci chodzi...

Miłego spotkania... :-)

Podrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym słuchał ich kilka dni to może i bym wymienił szczegóły.

Dla mnie liczy się pierwsze wrażenie... jeśli po kilkunastu minutach już wiesz że kolumny w pewnym gatunku muzycznym nie czują się za dobrze, to po godzinie nie zaczną grać lepiej.

Jak wykańczałem akustykę pomieszczenia a trwało to około pół roku , sprzęt nie grał kolumny stały i się kurzyły i przyszedł ten czas na pierwsze wrażenie jak tu kolega pisze ......akustyka , sprzęt podłączony a tu nic ? przez około dwa tygodnie grał jak psu z 4 liter ........wiec dajmy trochę czasu na wygrzanie i ułożenie się podzespołów w sprzęcie i kolumnach dla jednego to ważne dla innego mniej ważne ale to działa . Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.