Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Monolith F1 są dla mnie wyjątkowe. Mają bardzo ładną barwę, wokal, bardzo dobrą stereofonię, grają równo, czysto.

Bas potrafi zejść głęboko, jest ładny, niski, jednocześnie nie narzuca sie.

Pewnie Cię to zadziwi, ale ja mam je obecnie w pokoju 46m ze skosami.

Jak na gabaryty oraz cenę grają zaskakująco dobrze.

 

Jaki wzmacniacz pod nimi gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

E tam przesadzasz, kubatura kolumn.... nie przeskoczysz, ja miałem podobne kolumny wielkością i też grało zacnie i dobrze dźwięk był wypełniony w całym pokoju i też duży, ale już tzw kopniecia na basie nie uzyskałem, prawo fizyki i akustyki. Może to dobrze grać ale do pewnego poziomu i dalej jakby się chciało to nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem ostatnio możliwość posłuchać u siebie tych największych Red Winów i według mnie petarda tylko trzeba je łączyć z elektroniką raczej nie ostrą .Wcześniej miałem też możliwość porównania ich łeb w łeb z moimi usherami ac-10 i z przykrością muszę przyznać że są lepsze .Szczególnie bas jest bardzo głęboki niski ale zarazem tak szybki i konturowy .Bardzo zacne paczki szkoda tylko że mnie na nie stać

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem ostatnio możliwość posłuchać u siebie tych największych Red Winów i według mnie petarda tylko trzeba je łączyć z elektroniką raczej nie ostrą .Wcześniej miałem też możliwość porównania ich łeb w łeb z moimi usherami ac-10 i z przykrością muszę przyznać że są lepsze .Szczególnie bas jest bardzo głęboki niski ale zarazem tak szybki i konturowy .Bardzo zacne paczki szkoda tylko że mnie na nie stać

pozdro

Red wine a które słuchałeś i porównywałeś 717 czy 1271 z usherami?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

tak te które mam to te ushery z linku natomiast akkusy to był Redwine 1261

pozdro

 

końcówka to xindak a600p pre cayin sc-10 a cd to zlampizowany denon 1450ar

cena jednak sporo wyższa od AC-10, dużo lepiej zagrały od Usherów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Akkus V4 już od 6 lat ze mną , próbowałem je wymienić na monitory ? ale jakie .......było kilka propozycji ale Akkus V4 dzielnie się bronił i tak mam je po dzień dzisiejszy .Gra to ze sprzetem i kablami jak w opisie o mnie . Akustyka zabudowana a wygląda to na dzień dzisiejszy tak. pozdrawiam wszystkich sympatyków kolumn Pana Witka

post-20931-0-28892900-1452351434_thumb.jpg

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na oko rozumiem :) a nie wziąłeś pod uwagę że zdjęcie kłamie ?

 

Podstawa granitowa na oko ma 35cm na 45cm można sobie drogą dedukcji policzyć.............

Kumpel niedawno sie przeprowadzil i znalazl sie w identycznej jak Twoja sytuacji.Niestety duze podlogowce musial zastapic monitorami.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za blisko ta wersaleczka jest ?

oj to nie jest wersaleczka ............grubość boków i oparcia to blisko 50cm raczej wersala............była robiona na zamówienie .

 

Kumpel niedawno sie przeprowadzil i znalazl sie w identycznej jak Twoja sytuacji.Niestety duze podlogowce musial zastapic monitorami.ahoj

a u mnie monitor słabo wyszedł np. ten ...............

 

To ma grać czy wyglądać bo już się pogubiłem ?

post-20931-0-80463100-1452357201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nie jest wersaleczka ............grubość boków i oparcia to blisko 50cm raczej wersala............była robiona na zamówienie .

 

a u mnie monitor słabo wyszedł np. ten ...............

 

To ma grać czy wyglądać bo już się pogubiłem ?

Rozumiem.Wazne co Tobie najbardziej odpowiada.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

nie za blisko ta wersaleczka jest ?

 

Gwarantuję, że ta wersaleczka nie jednego "cenoaudiofila" wyleczyła z "cen"...

 

Kolumny Akkus V4 już od 6 lat ze mną , próbowałem je wymienić na monitory ? ale jakie .......było kilka propozycji ale Akkus V4 dzielnie się bronił i tak mam je po dzień dzisiejszy .Gra to ze sprzetem i kablami jak w opisie o mnie . Akustyka zabudowana a wygląda to na dzień dzisiejszy tak. pozdrawiam wszystkich sympatyków kolumn Pana Witka

 

Cześć :-) Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel niedawno sie przeprowadzil i znalazl sie w identycznej jak Twoja sytuacji.Niestety duze podlogowce musial zastapic monitorami.ahoj

Przepraszam ale kumpel to jest Twój kumpel a ja to jestem ja , nie znasz mnie ,mego grania , nie słuchałeś a ze zdjęcia to raczej tego się nie dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy "dyskutanci" ,zapewniam was: nie wszystko jest takim jakim się wydaje, a u Sławka jest to doprowadzone do ekstremum. Gdybyście zasiedli na tej "wersaleczce" to zapewniam was, że nie chcielibyście z niej zejść. Jak pisał kiedyś kolega Piano "jest to najlepszy dźwięk w tej szerokości geograficznej" , a teraz wydaje się to banałem, ponieważ dotyczy to w tej chwili czegoś o wiele bardziej... niż pojęcie szerokość geograficzna. Wiem co piszę i mówię, ponieważ jestem tam częstym gościem , a wersalka jest mi doskonale znana.

Pozdrawiam sonik77

 

Kumpel niedawno sie przeprowadzil i znalazl sie w identycznej jak Twoja sytuacji.Niestety duze podlogowce musial zastapic monitorami.ahoj

 

Loze64, to jest inna sytuacja, tutaj nie trzeba niczego wymieniać, owszem te podłogowce będą trudne do zastąpienia, ale może tak się stać tylko wtedy, kiedy będzie to monitor wybitny, tylko i wyłącznie trzy-drożny i wpasuje się wizualnie do pomieszczenia. Zauważcie, że monitor w tym pomieszczeniu będzie się lepiej prezentował niż kolumna podłogowa jaką jest Akkus V4, i mówię tutaj o aspekcie wizualnym, ponieważ myślę o proporcjach, o dźwięku wspomniałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale kumpel to jest Twój kumpel a ja to jestem ja , nie znasz mnie ,mego grania , nie słuchałeś a ze zdjęcia to raczej tego się nie dowiesz.

Ja wcale nie musze Ciebie znac aby wydedukowac,ze masz dobre brzmienie.Wspomnialem o koledze - rowniez ma na imie Slawek i o jego jak mniemam jedynie na jakis czas graniu na monitorach.Posiada on bowiem Proac D38 a zasila je w zaleznosci od nastroju ARC lub Krellem ,ze o powaznej reszcie toru nie wspomne.Serwus

 

Koledzy "dyskutanci" ,zapewniam was: nie wszystko jest takim jakim się wydaje, a u Sławka jest to doprowadzone do ekstremum. Gdybyście zasiedli na tej "wersaleczce" to zapewniam was, że nie chcielibyście z niej zejść. Jak pisał kiedyś kolega Piano "jest to najlepszy dźwięk w tej szerokości geograficznej" , a teraz wydaje się to banałem, ponieważ dotyczy to w tej chwili czegoś o wiele bardziej... niż pojęcie szerokość geograficzna. Wiem co piszę i mówię, ponieważ jestem tam częstym gościem , a wersalka jest mi doskonale znana.

Pozdrawiam sonik77

 

 

 

Loze64, to jest inna sytuacja, tutaj nie trzeba niczego wymieniać, owszem te podłogowce będą trudne do zastąpienia, ale może tak się stać tylko wtedy, kiedy będzie to monitor wybitny, tylko i wyłącznie trzy-drożny i wpasuje się wizualnie do pomieszczenia. Zauważcie, że monitor w tym pomieszczeniu będzie się lepiej prezentował niż kolumna podłogowa jaką jest Akkus V4, i mówię tutaj o aspekcie wizualnym, ponieważ myślę o proporcjach, o dźwięku wspomniałem wcześniej.

 

U mnie z kolei tak to wyglada.Podlogowe musialem sobie darowac.Teraz jest mniemam ok.ahoj

post-60224-0-70465200-1452430541_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.