Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś ma /posiada te monitory i jest chętny zaprosić a najlepiej udostępnić do odsłuchu u mnie ?

 

Witam, posiadam F1 ale ostatnio coś mnie korcą te same "monitorki" ;)

Chyba bez odsłuchu się nie obędzie, niby w moich 23m2 powinny sprawdzić się 30.1 ale 5+ intrygują (podobno 30.1 to "nowoczesne brzmienie"a 5 z plusem klasyka).

Edytowane przez bebzun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Myślę też o tych Spendor ale bez odsłuchu się nie obejdzie z wiadomych mi przyczyn

 

Sławek, mam S100 w pierwszej wersji w górnym systemie. W mojej ocenie wyborne, niesamowicie muzykalne głośniki. Co ciekawe mają lepsze parametry niż następca czyli SP100 R2, zwłaszcza na dole pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sławek, mam S100 w pierwszej wersji w górnym systemie. W mojej ocenie wyborne, niesamowicie muzykalne głośniki. Co ciekawe mają lepsze parametry niż następca czyli SP100 R2, zwłaszcza na dole pasma.

Mam znajomego co ma pierwszą wersję też on mówi że : wersja starsza lepsza ? już są prowadzone rozmowy co do przytargania (Starogard Gdański ) bo waga solidna nie tylko kolumn ale podstawek .Jak będę już po odsłuchu dam znać oraz pochwale się zdjęciami ....... Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam kilka pytań związanych z modelem MONOLITH F1. W listopadzie byłem na AudioShow w Wawie i miałem okazje je posłuchać.W życiu słuchałem wiele kolumn różnych producentów w różnych przedziałach cenowych ale nigdy nie słyszałem tak wysokiej klasy dzwięku w tym przedziale cenowym. One grały lepiej od niejedych zestawów za prawie 10 000zł. Przeżyłem szok kulturowy. Naprawde wielkie brawa dla konstruktorów.

A teraz moje pytanie brzmi. Czy ma ktos dokładne schematy tych kolumn albo chociaż dokładne zdjęcia zwrotnic i wnętrza.Chcę sobie takie zbudować.krótko mówiąc DIY Monolith F1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny kosztuja 3500zl. Duzo nie zaoszczedzisz robiac je samemu a i tak efekt koncowy bedzie bez pomiarow i nie bedziesz do konca mial pewnosci czy nie masz jakis dolkow i gorek w charakterystyce czestotliwosciowej. Przy pomiarach moze miec wszystko wplyw nawet zastosowany material wytlumieniowy. Przy tej cenie ja bym nie kombinowal, ale to tylko moje zdanie :) A jako klubowicz na pewno masz 10% znizki wiec tym bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dopiero się ruszyło w klubie, bo miałem chrapkę na F1 jak widać rok temu, ale chyba za wcześnie jeszcze było. Kupiłem co innego, ale jestem ciekaw jak to gra. Może ktoś porównywał do Kef R300?

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys Kef iQ3 a teraz mam Missiona 790 i mogę smiało powiedzieć że i jedne i drugie grały podobnym dzwiękiem typowym dla angielskich monitorów. Jakby zjechały z jednej tasmy. Mam też klipsche RF62II które grają zuuuupełnie innym dzwiękiem niż Missiony czy Kefy. Osobiscie zdecydownaie bardziej trafiają w mój gust.Są bardziej dynamiczne i mają bardziej detalczny i zdecydowany dzwięk ale niestety za ostry. Na chwile obecną nie ma kolumn które by do mnie bardziej przemawiały jak Akkus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Klipsch i to w ogole inne granie. Natomiast Kefy, które tu wymieniasz to w ogole co innego niz seria R. Seria R gra szybko i dynamicznie, ale bez ostrości tuby w Klipsch. Interesowałem sie Akkusami przed zakupem R300 dlatego jestem ciekaw jak to gra.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Missiony które mam pójdą for sale:) Klipschy nigdy nie sprzedam bo kocham tube i swietnie się sprawdzają w kinie i lepszego dzwięku nie potrzebuje. Ale do stereo w tym przedziale cenowym najlepszy jest Akkus potem długo długo nic. I dopiero reszta konkurencji.Ale to tylko moje skromne zdanie.Każdy ma przecież inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Trochę się spóźniłem bo zamarłem z wrażenia zapisuję się do klubu z wielką radością i zestawem Monolith f1. :) muzyka nabrała nowego wymiaru 3d :) i ta precyzja i zero podbarwień robi wrażenie. Dodam jeszcze że wszystko przewróciło mi się do góry nogami ale nie żałuję...

Edytowane przez kizol666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniłem bo zamarłem z wrażenia zapisuję się do klubu z wielką radością i zestawem Monolith f1. :) muzyka nabrała nowego wymiaru 3d :) i ta precyzja i zero podbarwień robi wrażenie. Dodam jeszcze że wszystko przewróciło mi się do góry nogami ale nie żałuję...

Jkie przetworniki w nich użyto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co monolithy kopiować skoro ich cena jest satysfakcjonująca?

Złożenie takiego zestawu nie wyjdzie specjalnie taniej, więc pytanie czy w ogóle warto?

Dla mnie bezsensowny zabieg. Wolę podjechać do Wejherowa i ewentualnie zapytać o rabat niż kombinować z kopiowaniem.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.