Skocz do zawartości
IGNORED

STEREOFONIA / SCENA MUZYCZNA / ZNIKANIE KOLUMN


Therion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę to wielu z nas wydaje się że nic nam w pomieszczeniach nie przeszkadza i nie widzimy z tego powodu potrzeby adaptacji. Przecież tak też słychać co z głośników leci :))).

Ale jak ostatnio widzimy/słyszymy i czytamy, te zapatrywania się zmieniają, przynajmniej u osób które wstawiły u siebie różne ustroje i większość raczej już przy nich zostaje :).

Jakiś powód tego musi być. A raczej wiele powodów :). Wymieniane w akustycznej zakładce po setki już razy :).

Jak ktoś jednak twierdzi, że jego pokój nie musi mieć adaptacji, bo mu meble wystarczą ze szklanymi witrynkami czy oszczędnie zastawionymi ścianami i np. szklaną ławą, to ma oczywiście do tego prawo i nic nikomu do tego. Ale niech też ma świadomość, że słucha jednak w mało komfortowych warunkach i mógłby znacznie lepiej. Jak się z tym godzi, to dobrze. Ale nie ma co wszystkim sugerować, że choćby podstawowa adaptacja jest zbędna :). Jest zbędna... tylko dla tych co nie mogą lub nie chcą jej sobie zrobić z różnych powodów i tylko dla tych:).

A dla tych co chcą słuchać najpoprawniej jak tylko ich stać, to jest koniecznością, tak jak i zakup dobrego sprzętu czy biżuterii do niego... i tyle.

:)

 

@ qqrydza

 

To ustawienie Audio Psyhic jest bardzo ciekawe i na pewno warto się z nim zaprzyjaźnić. Szczególnie osobom nie chcącym adaptacji :). To jest takie tzw." najmniejsze zło" w przypadku barku adaptacji. Tzn. najwięcej można zyskać na ciekawym odsłuchu bez inwestowania w ustroje. Jest to takie zawsze... lepsze coś niż nic :))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz prawo tak pisać, bo znasz "akustycznie referencyjne pomieszczenie" i porównywałeś je do swojego.

 

Znowu ten sam kpiący ton osoby, która "zjadła wszystkie rozumy". Wyluzuj i przemyśl lepiej swoje wypowiedzi.

 

Heh...

Ponownie nie ma w Twoim wpisie nic merytorycznego tylko kto, jak, komu i co napisał.

Nic to...

 

Po przestawieniu kolumn, w pierwszym momencie, miałem wrażenie, że "scena" się zwęziła ale to było tylko powierzchowne wrażenie. W rezultacie jest bardziej zwarta ale dźwięki(instrumenty), które wcześniej grały "szeroko", pojawiające się bardzo daleko od kolumn na boki, są tam nadal ale "scena" stała się bardziej rozbudowana w głąb. Bardziej otacza i otula. Tak to określę. Całkiem przyjemnie.

 

Kolejne godziny przede mną w takiej konfiguracji.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

Tak. Mój charakter i emocje kształtują formę moich wypowiedzi.

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ten sam kpiący ton osoby, która "zjadła wszystkie rozumy". Wyluzuj i przemyśl lepiej swoje wypowiedzi.

 

Szkoda, ze nie potrafisz odpowiedzieć mi pytanie, które sformułowałem w poście powyżej?

 

Zadam je jeszcze raz - czy byłeś ze swoim sprzętem w zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu, lub, czy miałeś może kiedyś zaadoptowane pomieszczenie i masz możliwość porównania teraz i wtedy? Twierdzisz, że akustyka w Twoim pokoju jest dobra, skąd masz taką pewność?

 

To Ty zachowujesz się jak osoba, która "zjadła" wszystkie rozumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Jak ktoś jednak twierdzi, że jego pokój nie musi mieć adaptacji, bo mu meble wystarczą ze szklanymi witrynkami czy oszczędnie zastawionymi ścianami i np. szklaną ławą, to ma oczywiście do tego prawo i nic nikomu do tego. <br />

Skąd u ciebie takie założenie że w pokoju odsłuchowym są szklane witryny-ławy i szklanki,

a jeżeli są to po ch*j te ustroje,jak i tak są szklane witryny ławy,szklanki i wszystko będzie dzwonić rezonować itd,hę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u ciebie takie założenie że w pokoju odsłuchowym są szklane witryny-ławy i szklanki,

 

Sadze, że jarkog, miał na myśli normalny pokój gdzie się mieszka i słucha, a bardzo często takie pokoje mają taką zawartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Sadze, że jarkog, miał na myśli normalny pokój gdzie się mieszka i słucha, a bardzo często takie pokoje mają taką zawartość.

 

Tak,tak,sądzisz że jarkog miał na myśli,to się pytam k....jeszcze raz bo widzę że nie rozumiesz

 

Skąd u ciebie takie założenie że w pokoju odsłuchowym są szklane witryny-ławy i szklanki,

a jeżeli są to po ch*j te ustroje,jak i tak są szklane witryny ławy,szklanki i wszystko będzie dzwonić rezonować itd,hę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie potrafisz odpowiedzieć mi pytanie, które sformułowałem w poście powyżej?

 

Zadam je jeszcze raz - czy byłeś ze swoim sprzętem w zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu, lub, czy miałeś może kiedyś zaadoptowane pomieszczenie i masz możliwość porównania teraz i wtedy? Twierdzisz, że akustyka w Twoim pokoju jest dobra, skąd masz taką pewność?

 

Hehe...

 

Nie chce się tu przepychać niepotrzebnie ale w cytacie powyżej po raz pierwszy zadałeś pytanie. Wszystko wcześniej to stwierdzenia.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie... nie, nie byłem w prywatnym mieszkaniu czy domu, w którym jest pomieszczenie zaadoptowane akustycznie. Po skompletowaniu już mojego zestawu słuchałem muzyki w salonie gdzie się sprzęt audio sprzedaje i nic mnie tam nie powaliło na kolana mimo wielu ustrojów na ścianach. Sprzęt w różnych konfiguracjach, za grubą kasę a brakowało mi przestrzeni między poszczególnymi dźwiękami, brak separacji, do której już zdążyłem się przyzwyczaić.

Mogę jeszcze dodać, że nie mam szklanych witrynek czy szklanej ławy i dziesiątek kryształów w gablotce pod ścianą. Szyby w oknach też nie drżą. W zasadzie wszystkie powierzchnie są zagospodarowane, w środku jest przestrzeń i nic niezakłuca odsłuchu.

 

Imacman, dlaczego zakładasz, że bez specjalnych pomiarów i "garści" ustojów zawsze będzie źle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spróbować ustawienie w/g tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman, dlaczego zakładasz, że bez specjalnych pomiarów i "garści" ustojów zawsze będzie źle?

 

Wcale tego nie "zakładam", Są szczególne przypadki, że akustyka pomieszczenia nie "przeszkadza" w idealnym odsłuchu, ale to rzadkość. Każde "normalne" pomieszczenie "generuje" jakieś tam złe zjawiska akustyczne. Czasami samo ucho nie wystarczy, bo np wątpię, abyś potrafił odróżnić falę 34Hz od 37Hz i czasy wybrzmienia tych częstotliwości. Bardzo często dążymy do doskonałości, wymieniając dobre kable na jeszcze lepsze, a "olewamy" np fale stojące pomieszczenia, które też można "poprawić" stosując odpowiednie środki.

 

Nie pisz, że referencje miałeś w sklepie z "kupą" czogość tam na ścianach, bo samo powieszenie jakiegoś tam ustroju nie czyni, że pomieszczenie jest zaadoptowane.

 

Ty stwierdziłeś, ze nie masz problemu z akustyką. Ja zapytałem, czy miałeś możliwość porównania, czy wiesz o czym mówisz, to twierdząc. Znam wiele "przypadków" gdy posiadacz systemu piał nad tym jak gra u niego, a gdy przyszło co do czego, to się okazywało, ze bas "niesiony" rezonansami pomieszczenia mało nie rozwalił ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, korzystając z chwili dyskusji o ustrojach akustycznych, to czy taki ustrój jak na zdjeciu przytwierdzony do ściany za kolumnami (po jednym na kolumnę) dużo da w pokoju mieszkalnym? Mam tam trochę miejsca, ściany są gołe i takie "regaliki" ładnie by się tam wpisały. A gdyby zmieniło akustykę na plus, to tylko można się z tego cieszyć. Czy lepiej zlecić pomiary fachowcowi czy po prostu kupić i wrzucić za kolumny na tzw. "pałę"? ;) Poważnie pytam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy taki ustrój jak na zdjeciu przytwierdzony do ściany za kolumnami (po jednym na kolumnę) dużo da w pokoju mieszkalnym?

 

Jak umieścisz go w miejscu gdzie odbija się bezpośrednia fala, to będzie słyszalny rezultat. Dobrze aby dyfuzor pokrywał 100 % tego miejsca. Na zdjęciu nie jest to 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty stwierdziłeś, ze nie masz problemu z akustyką.

 

Napisałem, że na akustykę nie narzekam a to wielka różnica.

;)

No właśnie trudno polemizować tak na odległość nie znając konkretnego pomieszczenia. Zapewne jakieś poprawki można wprowadzić ustrojami ale nie jestem przekonany, że muszą one wisieć na ścianach by pozbyć się odbić.

Rogi pokoju mam "zastawione"...

Chętnie zaproszę do siebie osobę z wiedzą, która będzie w stanie określić ewentualne potrzeby mojego pokoju. Człowiek uczy się całe życie i może doznam oświecenia.

Wracając do tematu sceny... moje zdanie odnośnie akustyki formułuję na podstawie właśnie sceny, która jak odnoszę wrażenie jest... no właśnie... po prostu "dobra".

:]

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

To sa rady ludzi z kiepskimi systemami, wiesz takie kolumny "burczybasy" czy "super" wzmacniacze lampowe ktorzy sa chorzy na akustyke , wiesz takie zboczenie ....

 

...

 

Zobacz tu nie budek dla ptakow.....:)

post-15075-0-34851200-1366802601_thumb.png

post-15075-0-31776000-1366802613_thumb.png

post-15075-0-43577200-1366802760_thumb.png

Edytowane przez Arek__45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nawet nie wspominam zbyt często co mam bo mało kto by w ogóle mi odpowiadał.

 

lol

 

@ Arek__45

 

Bardzo ładne pokoiki co tu dużo pisać.

 

Tak teraz wpadłem, że polecę do posłuchania YELLO "One second", ja akurat mam LP ale nawet dobre mp3 da na pewno oczekiwany efekt.

Wszystkie płyty tej grupy są dobrze zrealizowane i przy takich właśnie produkcjach, między innymi ma się rozumieć, :) vinyl nie ma co się wstydzić przy cyfrze.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

A może coś polecicie gdzie jest dobra przestrzeń i scena by zachwycić się i odpłynąć.

 

hehehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma o czym gadać.

Może w przypływie emocji ale bądźmy poważni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arczi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziem.

 

Znalazłem już flaka ale po tym filmiku wnoszę, że nie mój klimat choć wcześniejsze Dead Can Dance znam.

Ale posłucham oczywiście.

 

Wracając do przestawienia kolumn... dźwięk się nie zmienił choć jest bardziej bezpośredni, jeszcze bliższy dzięki skierowaniu na mnie głośników wysokotonowych, no ale to kolejna oczywista oczywistość. Zdecydowanie zmienił się odbiór kolejnych płyt. Nawet PRIMUS stał się bardziej "sensowny". Mam na myśli oczywiście "magiczną scenę".

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa rady ludzi z kiepskimi systemami, wiesz takie kolumny "burczybasy" czy "super" wzmacniacze lampowe ktorzy sa chorzy na akustyke , wiesz takie zboczenie ....

 

Arek, nawet blondynka z przedszkolakiem wiedzą, że głupia mini wieża zagra lepiej w zagraconym (zaadoptowanym) pokoju niż w pustym. Wyższym stadium zagracanego pokoju, jest pokój zaadoptowany akustycznie, gdzie jest to zrobione z głową i prawidłami wiedzy akustycznej. Akustyka to nauka ścisła, tu nie ma czarów i voodoo.

Musisz być sfrustrowanym człowiekiem, bo czepiasz się w taki sposób, zero merytoryczności w Twoich wpisach. Jesteś laikiem w tej dziedzinie i jak fachowcy z zespołu Macierewicza badasz na odległość przysłowiową brzozę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd u ciebie takie założenie że w pokoju odsłuchowym są szklane witryny-ławy i szklanki,

A gdzie ja pisałem w ostatnim poście o typowym pokoju odsłuchowym? Naucz się rozumieć czytane posty.

 

a jeżeli są to po ch*j te ustroje,jak i tak są szklane witryny ławy,szklanki i wszystko będzie dzwonić rezonować itd,hę ?

Takie są najczęściej realia w live roomach.

Można można zapytać też... to po ch*j w ogóle bawią się w audio itd.,hę?

Ich sprawa jeżeli chcą tak słuchać live roomach. Namawiać na zmiany nie zamierzam na siłę.

Mieszkania wielu osób są często podobne. I prawie nikt nie ma dedykowanego pomieszczenia jedynie do audio. Nie ma mebli bez szklanych witrynek a na ławach i stołach nawet drewnianych są często szklane tafle. A nowa moda preferuje też i szklane ławy czy wyklejane płytkami (są okropne). Potem taki audiofil się skarży że mu żona/mama nie pozwana na zmiany itp., itd. :))). Albo udaje że ich nie potrzebuje :).

Meble też można dopracować aby nie rezonowały (często i tylne ścianki o półki rezonują) i ustawić tak aby nawet wspomagały ustroje rozmieszczone w typowych miejscach. Jednak wiadomo, nie każdemu mama pozwoli :).

 

Meble sobie dopracowałem, w tym z likwidacją szybek i mam jak mam. Spełniają wręcz rolę ustrojów pochłamiających sporo z niskich f.

Ale każdy słucha jak chce. Szklanki, serwisy itp. za szybkami nigdy mi się nie podobały zawsze stoją w szafce za zwykłymi drzwiczkami do tego w innym pomieszczeniu. Nie wspomnę, że takie witrynki mają niemal zawsze i szklane półki. Taka najczęściej norma codzienności w wielu domach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

A może coś polecicie gdzie jest dobra przestrzeń i scena by zachwycić się i odpłynąć.

 

hehehehe

 

To na YELLO "One second" tego nie masz???

hehehehe

 

Nie lepiej tylko ...inaczej bo coz moze ona zaoferowac?

 

Kto z was "fachowcow" ukonczyl jakies studia z tego kierunku?

 

Jestescie amatorami.

Amatorami eksperymentującymi w praktyce. A ty jeszcze słuchasz tego balszanego kaloryfera między kolumnami? Może to on tak pięknie gra a nie twoje NVA? Pewnie dlatego twoje kabelki tylko u ciebie grają a u innych już nie za bardzo.

:))))

Zawodowiec się znalazł hehe.

 

LUDZIE, tu na forum normalnie takie pokopane klimaty się robią, że nie warto w ogóle dzielić się swoimi doświadczeniami, pomysłami, bo zawsze ktoś jakieś farmazony zaczyna podnosić jedynie dla zabawy, zamiast po koleżeńsku coś obgadać tak aby miało to skutek pozytywny dla obu stron. A wpadnie do wątku zawsze jeden taki z fajką albo kaloryferem z płaskiej blachy miedzy głośnikami i robi za smutnego cwaniaka i do tego w formie zaczepnej czy pogardliwej. Po co to komu? Chyba się nudzicie. Włącz sobie jeden z drugim swojego hi-enda to się wam może polepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie lepiej tylko ...inaczej bo coz moze ona zaoferowac?

 

Kto z was "fachowcow" ukonczyl jakies studia z tego kierunku?

 

Jestescie amatorami.

We Włocławku mam kawał rodziny. Są to sympatyczni ludzie, choć rzeczywiście lubią się chwalić dyplomami i certyfikatami. Odnoszę wrażenie, że jest to dla nich ważniejsze niż wiedza i doświadzczenie praktyczne.

 

Arku, jeśli jesteś dyplomowanym akustykiem i zawodowo zajmujesz się tym i żyjesz z tego mieszkając na Wyspach, to szacun i prawo do pisania takich rzeczy na forum. Jeśli natomiast nie zajmujesz się tym zawodowo, to taki amator z Ciebie jak większość z nas tutaj :)

 

P.S. Znam realia Włocławka. Pracy tam nie ma. Zwłaszcza dla akustyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fragment wywiadu z Jańczakiem założycielem Tidal Audio;

 

A: Czy uważasz, że akustyka pomieszczenia jest wciąż niedoceniana?

 

 

 

JJ: Zdecydowanie, nie ma tańszej i bardzie efektywnej drogi do poprawienia brzmienia niż adaptacja akustyczna pomieszczeniu. Kolumny i pomieszczenie są wciąż najsłabszym ogniwem w łańcuch hi-fi, a szczególnie ich interakcja. Ludzie zaniemówiliby, gdyby usłyszeli co potrafi ich elektronika w połączeniu z dobrymi kolumnami i dobrze przygotowanym pomieszczeniem.

 

Cały ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Tak jest ....k o l u m n y......pomieszczenie, ja nie neguje rozwiazan akustycznych ale wstaw sobie pare ustrojow a bedziesz zadowolony to jest oszustwo...

 

 

..moze wiecej z tego wywiadu...

 

<<<kolumnę prezentującą artystę, a nie samą siebie. Większość głośników, których słuchałem demonstrują dźwięk>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na YELLO "One second" tego nie masz???

hehehehe

 

Ehh...

 

Właśnie mam i dlatego poleciłem akurat tę płytę w temacie. Mam jeszcze całą masę innych ale poprosiłem o propozycję użytkowników forum by podzielili się swoimi ulubionymi "kawałkami", które są pod względem głębi dźwięku bardzo dobrze zrealizowane.

Chętnie posłuchał bym jakiegoś niewielkiego składu gdzie "scena" odwzorowuje miejsca grających muzyków. Jakiś jazz? Tylko poproszę coś z "jajem" ;)

Rozumiem, że muzycy na scenie są "unplugged" by stwierdzić gdzie się aktualnie znajdują.

 

Z tego typu nagrań (audiofilskich) słuchałem Melody Gardot w zasadzie wszystkie płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele takich płyt.

 

Jedną z ciekawszych jest moim zdaniem, prezentacja "sceny" w kończącym płytę, utworze "Canon" firmowaną przez Gdański Punk Freud.z 2007 roku.

To tak na szybko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zaraz wrzucę na tapetę. Kiedyś znajomy mi polecał ale zapomniałem nawet sprawdzić co to. Wiedziałem tylko, że to polski jazz'ik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiele audiofilskich wydań przy tym siada jeżeli chodzi o scenę, lokalizację, głębię, jakość dźwięku. Jaja nie brakuje a reszta to sprawa gustu. A koszt ze 25 złoty dałem w MM :). Masz wrażenie że biała broń dźwięczy ci w domu, ciekawe realistyczne odgłosy grozy itp., itd. Cała płyta często potrafi zaskoczyć ciekawą realizacją w każdym momencie. Jak na żywo na odpowiednim sprzęcie i pomieszczeniu :)

 

Metallica czy Iron Maiden przy tym to realizacyjnie glutowate mp3.

 

Pokoj dyletanta akustycznego Davida Wislona ......sprzedajcie mu swoje wynalazki...

Jak czytałem o twoich wynalazkach to próbowano ich w czterech systemach i w żadnym się nie sprawdziły :).

 

ja nie neguje rozwiazan akustycznych ale wstaw sobie pare ustrojow a bedziesz zadowolony to jest oszustwo...

Tak samo jak jest oszustwem robienie kabli w domu ma kolanie bez badań i pomiarów a jedynie na ucho w kiepskim pomieszczeniu :))). A na dodatek przyznawanie się publicznie że się samemu nie rozumie tego co się robi i sprzedaje.

Posądzasz ludzi o amatorszczyznę w akustyce a sam w kablologii jesteś na identycznym poziomie. O przepraszam. W akustyce raczej wiemy co i dlaczego a ty nawet nie wiesz dlaczego coś w kablach się dzieje. Amatorszczyku:

 

...teraz wlasnie wygrzewam nowy dla siebie i przezywam katusze, istny kameleon...nie potrafie wyjasnic dlaczego tak jest ...

 

Nie zarzucaj innym dyletanctwa w jakiejś dziedzinie skoro sam dyletantem jesteś we własnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.