Skocz do zawartości
IGNORED

Jakiego zegarka teraz używacie?


mirfak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stary bej

(Konto usunięte)

@Adalbert95, ja Cię w pełni rozumiem, ale też powinniśmy zrozumieć zarówno posiadaczy "polskich" jak i kolekcjonerów radzieckich czasomierzy z wymienionymi powyżej emblematami.

Dla mnie zegarek to przede wszystkim werk i jego jakość, która przekłada się na dokładność odmierzania czasu, dlatego noszę "dotartego" już Unitasa 6310, bez logo firmy.

Po prostu, stary magazynowy szwajcarski "leżak" cyka sobie w stalowej zakręcanej kopercie, a ja cieszę się dokładnością jego wskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dolary przeciw orzechom, że żaden np. Francuz, Niemiec, Hiszpan czy jankes tego skądinąd ładnego graficznie zegarka nie kupi bo z niczym mu się nie kojarzy i nie wywołuje żadnych wspomnień i emocji.

 

To są polskie (powiedzmy...) zegarki i to Polak jest targetem (powiedzmy, że) producenta. No dobra - projektanta i składacza. Nie Anglik, Rumun czy Eskimos.

Nie mam nic przeciwko takiej stylizacji i sukces rynkowy firmy potwierdza, że znalazła sobie dobrą niszę.

Na pewno lepsze oryginalne (jednak!) polskie projekty niż dziesiąta kopia kultowego designu, co uprawia np. popularny w Polsce Steinhart.

A to dopiero początek.

Na forum zegarkowym roi się od DOSKONAŁYCH przykładów polskiego zegarkowego designu. Na razie to projekty, prototypy ale część z nich trafia do małoseryjnej produkcji i naprawdę cieszy oko.

To już jest dobra podstawa do rozwinięcia w przyszłości poważnej produkcji oryginalnych polskich wzorów, choćby i na obcych werkach i z chińskimi kopertami. W końcu żadna ujma - cały świat tak robi.

Ale żeby rozpocząć produkcję - musi być kapitał. Kapitał w sensie dosłownym, kapitał społeczny (znajomość marki wśród potencjalnych klientów), kapitał know-how... to się dopiero w Polsce zaczyna.

Ale liczę na to, że w końcu będzie w naszym kraju kilka firm robiących polskie zegarki dla polskiego klienta. Już jest i to na różnych poziomach cenowych - od taniego Xicorra czy firmy Błonie przez droższe firmy Czas z Kołobrzegu po drogie wyroby firmy Polpora czy Chronos-Art albo Copernicus.

Jednak to dopiero początek.

Liczę że rynek polskich producentów zegarków rozwinie się, bo projekty widziałem fenomenalne. Nic tylko je urzeczywistnić.

A w końcu to nie jest "rocket science"... Polacy nie gęsi! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adalbert95, ja Cię w pełni rozumiem, ale też powinniśmy zrozumieć zarówno posiadaczy "polskich" jak i kolekcjonerów radzieckich czasomierzy z wymienionymi powyżej emblematami.

Ależ ja nie mam nic przeciwko ludziom którzy te polskie i rosyjskie zegarki kupują. Ja tylko podziwiam kunszt biznesowy producenta, który potrafi nie samym zegarkiem jako takim, a odwołaniem się do sentymentu czy nostalgii klienta zarabiać pieniądze. Podziwiam, choć ze względów już wyłuszczonych nie pochwalam.

 

A w końcu to nie jest "rocket science"... Polacy nie gęsi! :)

Francuzi czy Anglicy robią zegarki? Nie robią i z tego powodu nikt nie płacze. Jak ktoś u nas ma ochotę "produkować" zegarki to niech to robi - na czysto biznesowych zasadach. Bez dorabiania otoczki, że my nie gęsi i też potrafimy. Jak będzie dobry i konkurencyjny to odniesie sukces. Jak nie, to padnie. Tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym zegarku myślicie? Szukam prezentu dla Mamusi :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak się przypominam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@Adalbert95, ja Cię w pełni rozumiem, ale też powinniśmy zrozumieć zarówno posiadaczy "polskich" jak i kolekcjonerów radzieckich czasomierzy z wymienionymi powyżej emblematami.

Dla mnie zegarek to przede wszystkim werk i jego jakość, która przekłada się na dokładność odmierzania czasu, dlatego noszę "dotartego" już Unitasa 6310, bez logo firmy.

Po prostu, stary magazynowy szwajcarski "leżak" cyka sobie w stalowej zakręcanej kopercie, a ja cieszę się dokładnością jego wskazań.

I Ty masz rację i @adalbert też. Ja z kolei jestem zupełnym laikiem w kwestii zegarków i podchodzę z zupełnie innej strony, ten zegarek mi się zwyczajnie podoba ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi czy Anglicy robią zegarki? Nie robią i z tego powodu nikt nie płacze.

 

Robią. Jest sporo angielskich i francuskich firm. Tych z dobrą pozycją rynkową też obok tych mało znanych.

Ale z Francji powinieneś znać np. Bell & Ross.a z UK firmę Ch. Ward.

 

Jak ktoś u nas ma ochotę "produkować" zegarki to niech to robi - na czysto biznesowych zasadach. Bez dorabiania otoczki, że my nie gęsi i też potrafimy. Jak będzie dobry i konkurencyjny to odniesie sukces. Jak nie, to padnie. Tyle i aż tyle.

 

Ale o sio chosi?

Zapoznałeś się w ogóle z ofertą polskich producentów?

Piszesz na podstawie znajomości rynku i oferty czy tylko tak sobie jojczysz?

Moim zdaniem choćby taki Chronos-Art broni się doskonale jakością, precyzją i ekskluzywnym charakterem swoich wyrobów. To prawdziwa manufaktura a nie zakład firmujący chińskie składaki. Cena (niestety) ten fakt odzwierciedla. Dlatego Chronos-Art będzie miał ciężko z rynkowym sukcesem bo cena jest na poziomie znanych marek szwajcarskich a renoma - żadna. Cena inna być nie może przy takim nakładzie ręcznej pracy. Więc sytuacja raczej patowa, bo niby dlaczego miałbym wydać kupę kasy na zegarek zupełnie nieznanego producenta z Polski skoro za te same pieniądze mogę szpanować powszechnie rozpoznawalną Omegą czy innym TAG-Heuer'em?

Jestem snobem - przykro mi, i dlatego zegarka Chronos-Art nie kupię.

Wolę w cenie Chronosa kupić sobie np. Tudora. Bo Tudora każdy zna. A że to masówka z tanim werkiem ETA? Who cares? Wszak to Tudor! :)

Więc Chronos-Art będzie miał ciężko. Ale życzę im wszystkiego najlepszego bo zegareczki śliczne, naprawdę ręcznie robione i powstałe z prawdziwej pasji.

 

Porcelanowa tarcza robiona na zamówienie w Chodzieży, malowana ręcznie - dzieło sztuki!

DSC_4881.jpg

 

Widok na werk:

2.jpg

 

Komplikacja faz Księżyca:

mf0m.jpg

 

Regulateur: nie lubię tej komplikacji ale zegarek - bajka!

ic60.jpg

 

Inna wersja kolorystyczna - król by się nie powstydził. Tarcza z ręcznie barwionego na niebiesko tytanu.

2Sjymzq.jpg

 

Pilot Big Crown - piękny i surowy:

aLSm1oZ.jpg

 

RTbrUVG.jpg

 

pilot-mid2.jpg

 

Ci którzy nie są snobami i odważyli się kupić zegarki tej firmy opowiadają na forum zegarkowym, że podczas spotkań biznesowych goście z innych krajów zaczepiają ich, pytają o te zegarki i są w szoku, że to wyrób polski.

Tak, tak... Polacy nie gęsi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Wyświetl postUżytkownik Keef dnia 30.06.2015 - 15:27 napisał

Co o tym zegarku myślicie? Szukam prezentu dla Mamusi :-D

https://dolinski.pl/zegarki-atlantic/zegarki-damskie/sealine/atlantic-sealine-22341.41.61.html

Tak się przypominam ;-)

W tej cenie kupisz "damkę" manuala i jeśli może być używany, to Omega lub Longines są moimi faworytami.

 

Dlatego Chronos-Art będzie miał ciężko z rynkowym sukcesem bo cena jest na poziomie znanych marek szwajcarskich a renoma - żadna. Cena inna być nie może przy takim nakładzie ręcznej pracy. Więc sytuacja raczej patowa,...

To prawda, zwłaszcza że rynek jest dość mocno "nasączony" markami rozpoznawalnymi m.in. z Japonii ...Casio, Seiko, Citizen po prostu bronią się ceną, dizajnem, jakością wykonania i parametrami.

A to że w produktach Chronos-Art montowane są Unitas 6498 nie podnosi w żaden sposób prestiżu tej firmy, po prostu montują pod własnym logo dokładne i dobre "woły robocze".

Bo czym innym jak nie własnymi opracowaniami mechanizmów zdobyły prestiż na arenie międzynarodowej takie firmy jak Omega, Zenith, Longines......by wymieniać ?

Przy dostępie do precyzyjnych obrabiarek CNC i "laserówek" problem cyferblatu i koperty nie istnieje - ważny jest zatem mechanizm.

I gdyby ta, lub któraś z firm polskich skonstruowała własny mechanizm, to wówczas można by mówić o jakimś przełomie w polskim zegarmistrzostwie.

A tak to mamy składaczy, w punktach napraw wymieniaczy bateryjek, a sami zegarmistrzowie nastawieni są na specjalizację marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdyby ta, lub któraś z firm polskich skonstruowała własny mechanizm, to wówczas można by mówić o jakimś przełomie w polskim zegarmistrzostwie.

A tak to mamy składaczy, w punktach napraw wymieniaczy bateryjek, a sami zegarmistrzowie nastawieni są na specjalizację marek.

 

Chronos Art samodzielnie modyfikuje Unitasy. W wątkach poświęconych tej firmie na forum zegarkowym masz podany zakres modyfikacji.

Używanie obcego werku w niczym nie urąga firmie, wszyscy praktycznie tak robią. Kupujesz za chore pieniądze Shaffhausena Ingenieur a w środku - poczciwa ETA!

Omega dopiero od niedawna ma mechanizm w pełni in-house. Dotychczas lecieli na modyfikowanej Ecie. To samo TAG - tylko najwyższe z modeli w cenie samochodu mają własne werki. Tak samo Breitling.

Tylko Zenitha z Twojej listy szanuję bo nie dość, że mechanizmy własne to jeszcze z absolutnie najwyższej półki.

Zenith to creme de la creme zegarmistrzowskiego fachu. Absolutne mistrzostwo. W dodatku nie świrują z cenami i wiesz za co płacisz. Szacunek dla Zenitha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

W wątkach poświęconych tej firmie na forum zegarkowym masz podany zakres modyfikacji.

Wiem, czytałem co nie znaczy że przyjmuję do wiadomości iż jakakolwiek modyfikacja tego czy innego mechanizmu znacząco wpłynie na podwyższenie jakości samego mechanizmu.

To bardziej gonitwa za takim przekompilowaniem mechanizmu, aby pasował do projektu cyferblatu - czyli sztuka dla sztuki.

Ale kto by śmiał na krytykę, przecież na tych forach się wogóle nie krytykuje (bo ban), a jeśli pisze to tylko dobrze - wiesz chyba o tym ?

 

Dlatego porzucając zakorzeniony z dziada pradziada patriotyzm, wolałbym zakupić opracowanie chińskiej myśli technicznej...

 

682653d1378229159-tao-international-handaufzugs-flieger-imgp5744.jpg

Edytowane przez stary bej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś Cię przymusza do noszenia zegarka ?

 

Nie zmusza i nie noszę, bo w komórce mam wszystkie funkcje zegarka. Rozumiem że ludzie starej daty są przyzwyczajeni do noszenia tej ozdoby, ale śmieszy mnie próba urabiania młodych do noszenia przestarzałego mechanizmu zamkniętego w metalowej kopercie. Zegarki mechaniczne niedługo znikną tak samo jak zniknęły suwaki logarytmiczne zastąpione przez kalkulatory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Rozumiem że ludzie starej daty są przyzwyczajeni do noszenia tej ozdoby, ale śmieszy mnie próba urabiania młodych do noszenia przestarzałego mechanizmu zamkniętego w metalowej kopercie.

Czy ktoś tu kogoś urabia i przymusza do noszenia zegarka na nadgarstku ?

Gdyby była to tylko ozdoba, to nosiłbym budzik na sznurku i na szyi ....jak sowiecki motłoch "wyzwalający" Warszawę.

A że ozdobą nie jest, a w mojej ocenie przedmiotem użytkowym, to noszę na nadgarstku bo to wygodniejsze niż patrzenie co jakiś czas na srajfona.

W srajfonie mam co prawda wskazywanie czasu, ale gdy padnie niespodziewanie bateria to (?) trzeba zapytać takiego starego dziada jak ja, o aktualną godzinę.

Nawet jak pierdyknie atomówka, to zawsze będę wiedział ile mi jeszcze pozostało do przeżycia - srajfonem będziesz mógł jedynie skrobać doopsko bo do niczego innego się nie będzie nadawać.

 

Zegarki mechaniczne niedługo znikną tak samo jak zniknęły suwaki logarytmiczne zastąpione przez kalkulatory.

Noooo i trzeba będzie zdemontować ten z PKiN, będzie zatrudnienie dla szukających dorywczej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarki naręczne to przeżytek.

 

No tak. Jasne. Rozumie się.

To samo słyszałem o drapakach i czarnych płytach z winylu. I to chyba w 1980r... :)

Tymczasem format CD zaliczył efektowny zgon a produkcja winyli... rośnie. :)

 

Gdyby była to tylko ozdoba, to nosiłbym budzik na sznurku i na szyi ....jak sowiecki motłoch "wyzwalający" Warszawę.

A że ozdobą nie jest, a w mojej ocenie przedmiotem użytkowym, to noszę na nadgarstku bo to wygodniejsze niż patrzenie co jakiś czas na srajfona.

W srajfonie mam co prawda wskazywanie czasu, ale gdy padnie niespodziewanie bateria to (?) trzeba zapytać takiego starego dziada jak ja, o aktualną godzinę.

Nawet jak pierdyknie atomówka, to zawsze będę wiedział ile mi jeszcze pozostało do przeżycia - srajfonem będziesz mógł jedynie skrobać doopsko bo do niczego innego się nie będzie nadawać.

 

 

Hahaha, miło że zauważasz jakieś praktyczne korzyści, wynikające z posiadania mechanika czy automatu... celnie, celnie! :)

Ale powiem Waszmości szczerze, że nawet gdyby posiadanie mechanicznego zegarka było TYLKO I WYŁĄCZNIE anachronizmem, to i tak bym nosił! :)

Bo bez zegarka czuję się jakbym wyszedł goły na ulicę.

Poza tym - jest to dziś również element który pozwala na łatwe odróżnienie szanującego się mężczyzny z klasą od bezpłciowego smartfonowego motłochu.

Można sprawdzać godzinę na smartfonie, można na szwajcarskim mechaniku.

Można jeździć Daćką, można Astonem Martinem. Masz dokładnie to samo - dojazd z punktu A do B.

Różnica zasadza się w klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zmusza i nie noszę, bo w komórce mam wszystkie funkcje zegarka. Rozumiem że ludzie starej daty są przyzwyczajeni do noszenia tej ozdoby, ale śmieszy mnie próba urabiania młodych do noszenia przestarzałego mechanizmu zamkniętego w metalowej kopercie. Zegarki mechaniczne niedługo znikną tak samo jak zniknęły suwaki logarytmiczne zastąpione przez kalkulatory.

Z sumie zegarki są ładne. Rozmawiasz z kimś "wyżej"wolisz wyjąć telefon czy zerknąć na zwgarek? A na egzaminach nie można mieć telefonu, ale zegarek tak :-) A jak już muszę mieć, to niech wygląda ładnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

A jak już muszę mieć, to niech wygląda ładnie ;-)

Musieć a chcieć, to dwa odmienne stany świadomości ;)

 

Podobno mają już swoje przedstawicielstwo w Europie, choć nie wiem gdzie.

Ale "to nie są panie i panowie tanie rzeczy" - http://www.seagullwatch.eu/index.php

I kolejny "in-housowy" mechanizm rodowodem z Chin, który mi się podoba i nosiłbym z przyjemnością.

Edytowane przez stary bej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jednocześnie chcę i lubię to uzasadnić. Ale mój zegarek nie był drogi, a wygląda IMHO bardzo estetycznie :-) Uważam, że gówniarz nie wygląda dobrze z drogim zegarkiem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś znać np. Bell & Ross.a z UK firmę Ch. Ward.

Fakt. Choć chodziło mi tylko o przykłady krajów w których nie wytwarza się zegarków na większą skalę.

 

Moim zdaniem choćby taki Chronos-Art broni się doskonale jakością, precyzją i ekskluzywnym charakterem swoich wyrobów.

A czy "czepiłem się" akurat tej firmy? Nie, czepiłem się innych których jedyną cechą wyróżniającą są "nostalgiczne" cyferblaty.

 

Tak, tak... Polacy nie gęsi.

W Polsce wytwarza się całe mnóstwo zaawansowanych technicznie wyrobów, pod własnymi i cudzymi markami, co nie znaczy wcale, że muszą być i zegarki. Będą - ok. Nie będą - nie ma to żadnego znaczenia. Ani gospodarczego, ani prestiżowego, ani jakiegokolwiek innego. Produkcja otwieraczy do piwa to większy biznes niż "polskie" zegarki. Czy się tobie czy mnie to podoba czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz "damkę" manuala i jeśli może być używany, to Omega lub Longines są moimi faworytami.

Stroniłabym w prezentach od używanych, tym bardziej, że nie tylko ja kupuję i biorę "odpowiedzialność" za także nie moje pieniądze.

Ale chętnie posłucham propozycji nowego (te 500 to absolutny maks, dałam ten zegarek, bo uważam, że się Mamie bardzo spodoba, aczkolwiek wolałabym, aby to kosztowało mniej ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam czas, myślę, a latem to trochę trwa. ;-)

 

A jakie marki w przedziale do 500 są warte uwagi? Timexy? Sama mam i nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Mamusia raczej nie lubi udziwnionych, raczej prosty, klasyczny, na pasku (skórzany, czarny bądź brązowy). Ale raczej mały, bo Mama ma drobny nadgarstek, na oko dobrze by wyglądał taki, który ma około 25 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Keef'98

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale przekracza budżet :-( To co wrzuciłam i ten Citzen, to jest wygląd, jaki Mamie najbardziej odpowiada. Ale dudusiów nie wyczaruję, choćbym stanęła na głowie i zaczęła klaskać uszami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od brata, który ma 12 lat mam kosić? ;-) Nie da się więcej :-( Zresztą Mama uznałaby, że mnie po***rdoliło, gdyby dostała zegarek za 700 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ten bym Ci jeszcze polecił.

Tylko że jest na bateryjkę, co dla jednych może być wadą, dla drugich zaletą.

Ale firma słynie z doskonałych mechanizmów zarówno mechanicznych jak i kwarcowych, stąd w niektórych modelach występują ceny zaporowe.

Ten model powinien spełnić założenia zarówno cenowe jak i dizajnerskie.

http://zegarownia.pl/zegarek-damski-citizen-eq0562-03pe

Acha, nie sugeruj się ceną z tej strony, wpisz model w szukajkę, może gdzieś jeszcze taniej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.