Skocz do zawartości
IGNORED

Jakiego zegarka teraz używacie?


mirfak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ingersoll mi sie popsul wiec od nieadwna okreslam czas patrzac na casio edifice.

szkoda ze nie automat jak poprzedni ale daje rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma wszystkich tych funkcji o które zabiegasz, ale ja bym stawiał na coś ze "stajni" Casio.

Popatrz za modelami Pathfinder/Pro-tek (przykład) ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Beju, wiem o Casio - Gshocki ogólnie są b. fajne i brat miał wiele lat, ale brak tych funkcji je dyskryminuje jednak. Jestem świeżo po tygodniu nart i zamarzyło mi się znać prędkość zjazdów, przewyższeń, etc. a i funkcje parowania z telefonem gdzie na zegarku widzę, że żona wysłała mi smsa lub dzwoni są b. fajne i pozyteczne. To nie miałby być główny zegarek, a o określonej funjcjonalności tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Czyli za takimi powinieneś się rozglądać, zwłaszcza że te najnowsze (niekoniecznie te z linka) mają coraz więcej funkcji http://www.appleworld.pl/tag/zegarek-synchronizowany-z-iphonem

http://www.gsmmaniak.pl/335408/nadchodzi-smartwatch-hp-wyjatkowy/

itd. ......czyli zegarki tzw, "inteligentne"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku napisz coś o Breitling Chronometre Navitimer. Dobre mechanizmy czy przereklamowane ? A i w noszeniu upierdliwe bo koperta grubaśna, ciężkie to i spora cebula :-)

 

Pozdrawiam

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vlado

Pytanie nie do mnie ale jeśli mogę wtrącić. W Breitlingu na tarczy dużo się dzieje. Z czasem takie zegarki męczą , przynajmniej mnie mimo że lubię chronografy to ze dwie sztuki z taką obfitością wszystkiego leżą, sporadycznie używane. Poza tym Breitling ma kontrowersyjne opinie, jedni zachwalają jakość inni wręcz przeciwnie zwłaszcza w konfrontacji z zegarkami w podobnej kwocie. Mi się kiedyś podobał , ale na żywo nie zwalił z nóg. Trochę odpustowy z perspektywy tarczy. Ale cóż mogę być nieobiektywny , Breitling jako design mi nie leży chyba że nurek Avenger Seawolf Blacksteel ale w wersji bez chrono.

Nadal więc pozostaje moim numer jeden z chronografów takie coś jak na zdjęciu. Mechanizm Eta Valjoux 7750 z modyfikacją Hamiltona rezerwy chodu do 60 godzin. Nie do zajechania. Oczywiście ten mechanizm trzeba lubić bo cały czas daje znać że żyje. Mocno wyczuwalny ruch wachnika zwłaszcza na jałowym, czuć na ręku. Ale o to chyba chodzi. A cały zegar wykonany z dbałością o każdy szczegół. Ma u mnie dożywocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem blisko takiego Hamiltona.... troszke zal ze nie ma anty-refleksu. Niestety nie wygladal za dobrze na moim patykowatym nadgarstku. Zupelnie przypadkiem przegladajac zegarki w sklepie nadzialem sie na kompletnie nieznana mi firme (jako ze jestem laikiem zegarkowym) I kupilem zegarek oczami. Mial byc kwarc/automat na "kajdankach", a skonczylo sie na Flagshipie Regulatorze od Copernicusa na pasku. Ponoc szczesliwi czasu nie licza - wiec to drobne opoznienie w odczycie godziny mi tak bardzo nie przeszkadza (aczkolwiek nadal zabiera mi to sporo czasu). No coz - zdarza sie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Mirku napisz coś o Breitling Chronometre Navitimer. Dobre mechanizmy czy przereklamowane ? A i w noszeniu upierdliwe bo koperta grubaśna, ciężkie to i spora cebula :-)

 

Aleś Włodku pojechał z tą prośbą ;)

Ja prosty człowiek, aby nie powiedzieć "prostak", mam się wypowiadać o Breitlingu ? Dobre sobie.

W zasadzie wszystko o czym wiem napisał Risto.

Te "wężowisko" na cyferblacie jest dla mnie nie do przyjęcia i można je porównywać z japońskimi citizen nighthawk - oba mało czytelne i oczojebne.

To jak z brzydką panną, najlepiej wygląda w nocy - http://wornandwound.com/wp-content/uploads/2012/04/CITIZEN_NIGHTHAWK_LUME2.jpg

Znafcą nie jestem, ale gminna wieść niesie, że każdy szwajcar delikatnym jest i co 3 lata wskazane jest, aby iść z nim do specjalisty.

Czego nie można powiedzieć o japońskich, bo te potrafią chodzić bez SPA po kilkanaście lat - takie to woły robocze są ;))

 

...i ta różnica cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualny stan:

na codzień klasycznie zaprojektowany czarny Aztorin

weekendowo/urlopowo Citizen z ecodrivem

garniturowo srebrna Bulova

w pracy w cięzkich warunkach sportowy Timex

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za takimi powinieneś się rozglądać, zwłaszcza że te najnowsze (niekoniecznie te z linka) mają coraz więcej funkcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

itd. ......czyli zegarki tzw, "inteligentne"....

 

Beju, dziękuję za linki, poczytam. Zegarka synchronizowanego z iphonem nie chcę - nie chcę żadnego produktu od apple po moich przebojach z ipodem (po prostu nie lubię softu apple, choć opieram opinię tylko na obcowaniu z itunes).

 

Faktycznie, poszukam więcej pod hasłem smartwatch.

Ogólnie, najpierw myślałem, że to są gadżety i bzdety, ale ostatnio na nartach zauważyłem ich funkcjonalność.

 

Co do Breitlingów - kwestia gustu. Mnie b. podoba się ich wykonanie (jakość pierwsza klasa) i stylistyka, ale to rzecz gustu. Fakt, są duże i ciężke, przy węższych mankietach koszuli trudno je schować. Sam używam modelu z białym cyferblatem i mimo dużych rozmiarów i chronografu jest b. elegancki - połączenie elegancji z image'm aktywnego trybu życia. Mnie to odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Ogólnie, najpierw myślałem, że to są gadżety i bzdety, ale ostatnio na nartach zauważyłem ich funkcjonalność.

Ten kierunek elektroniki się bardzo dynamicznie rozwija, gdyż jest zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.

http://www.euro.com.pl/artykuly/smartwatch/artykul-nadchodzi-nowy-segment-urzadzen-czym-beda-nas-zaskakiwac-inteligentne-zegarki-.bhtml

 

Co do Breitlingów - kwestia gustu. Mnie b. podoba się ich wykonanie (jakość pierwsza klasa) i stylistyka, ale to rzecz gustu. Fakt, są duże i ciężke, przy węższych mankietach koszuli trudno je schować. Sam używam modelu z białym cyferblatem i mimo dużych rozmiarów i chronografu jest b. elegancki - połączenie elegancji z image'm aktywnego trybu życia. Mnie to odpowiada.

Każdy nas kupuje wg własnych możliwości i upodobań.

Breitling to firma ceniona, rozpoznawalna i z długoletnią tradycją, ale nie znaczy to że jej wyroby (głównie dizajn) każdemu muszą przypaść do gustu - pomijam w rozważaniach cenę zakupu.

A jeśli już by analizować cenę, to za te pieniądze jest równie zacnych sikorów pod dostatkiem :)

https://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Zenith,3647

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-OMEGA-Speedmaster-Moonwatch-311.30.44.51.01.002/9017

 

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Mój to prezent, wiec za bardzo nie mam wyboru aby go wymienić na inny zegarek :-) Ponosiłem go parę godzin i cóż? Zegarek jak zegarek, szybko uleżał się na ręce. Jednak ja mam dość smukłe nadgarstki, a zegarek jest na bransolecie i niezbyt komfortowo się czuję. Fakt cyferblat troszkę "nadźbany" i funkcje dla mnie bezużyteczne :-) Do garnituru za wysoka koperta, będąc luźnym zaczepia wciąż mankiet koszuli.

Może się Darczyńcy nie obrażą jak poproszę o coś innego (garniturowego) :-)

Podpowiedzcie, jakie garniturowce według Was są godne zainteresowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Podpowiedzcie, jakie garniturowce według Was są godne zainteresowania ?

Musiałbyś bardziej sprecyzować swoje wymagania, bo w tym przedziale cenowym "garniturowców" jest trochę.

Przeglądnij strony choćby powyższych firm, zajmujących się sprzedażą zegarków, a na pewno coś Ci wpadnie w oko.

I jeszcze jedno - drogo wcale nie znaczy że dobrze i mam tu na myśli jakościowo lepsze od szwajcarskich japońskie wyroby.

Nie piszę o masówce, ale o naprawdę doskonale wykonanych czasomierzach, takich jak choćby Grand Seiko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "używam" w teraźniejszości takiego jak na załączonym obrazku - sercowego. "Używam" w cudzysłowiu, albowiem stoi zegarowiec raczej jako pseudo ozdoba, blisko mojego wypasionego 17 calowego czarnoramkowego LCD komputerowego.

 

2015_04_16_zegarek_milostek.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - drogo wcale nie znaczy że dobrze i mam tu na myśli jakościowo lepsze od szwajcarskich japońskie wyroby.

 

Mirku, ja również nie wyznaję zasady, że koniecznie drogo. Te drogie otrzymałem jako prezenty :-) Sam uważam, że kwota 2tys Ł jest maksymalną na zegarek, który powinien mieć zwykły przedsiębiorca, ubrany w garnitur na oficjalnych spotkaniach.

I o podpowiedź w tym budżecie proszę Was, a szczególnie kolegów w podobnej sytuacji do mojej.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już tylko mogę poczytać ;)

 

Przestań się wygłupiać, tylko radź co by pasowało takiemu podstarzałemu karyplowi do garniaka :-) W mojej sytuacji, to znaczy tych, którzy tak jak ja często muszą w tych garniturach w "kompletnym umundurowaniu" :-)

 

Serdeczności jak zawsze.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
pol_pl_Zegarek-Bering-Classic-13738-564-25268_3.jpgpol_pl_Zegarek-Bering-Classic-13738-404-25267_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Włodku, ale pisałem przecież i prosiłem "prawie na kolanach", abyś napisał o swoich preferencjach.

Bo cykadełko ma się Tobie, a nie mnie czy kolegom podobać.

Złoty, srebrny, z czarną, białą, granatową tarczą, z paskiem czy bransoletą.

Ty to będziesz nosił, nie ja... chyba że chcesz być moim darczyńcą, to wybrzydzał nie będę, bo mnie na takie drogie jeszcze nie stać ;))

 

co by pasowało takiemu podstarzałemu karyplowi do garniaka :-)

czyli masz tak jak ja - niski, ale figlarny i jurny.

Zegarek ma wyrażać również Twoje cechy osobowe, to nie może być sztampa - bo inni tak noszą.

 

Bering fajny, ale zbyt ugrzeczniony, gdyby choć datownik dodać, już byłoby lepiej.

Poza tym, to chiba quarcok, więc z definicji (werku) odpada taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to,to, właśnie, nie może być zloty. Nie znoszę złota. Również nie nowomodny w kolorze miedzi, czy jak to tam nazywają. Po za tym, wszystkie inne barwy włącznie z czarną :-) Wolałbym na pasku, ale to nie jest już taki wielki przymus. No i nie może być rolekso-podobny :-) Ta firma, to jak mnie życie zmusi przenieść się do Hameryki :-)

Jak widać nie mam zbyt wysublimowanych wymagań :-) Według mnie, prosta elegancja najlepiej się sprawdza.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Teraz już coś więcej wiem/y.

Może uda się pomóc ;)

*z firmą której linki poniżej przedstawiam nie jestem związany w żaden sposób.

 

- taktowanie 21600 vph, mechanizm własny, można powiedzieć że historia i legenda - jeśli dopuszczasz ten krój koperty to http://www.czaszegarkow.pl/jaeger-lecoultre-reverso-classique-grande-taille-srebrny-skora-4-p-1763.html

- nieco wyższy model, z wyższym taktowaniem (28800 vph), może nie jest cienki jak kartka papieru, ale pod mankiet wejść powinien http://www.czaszegarkow.pl/jaeger-lecoultre-master-control-master-hometime-srebrny-skora-o4-p-10580.html

- taka nieco wypasiona "garnitura", która może się podobać, choć biorąc pod uwagę werk Unitas 6498-1 i niskie dość taktowanie(nowoczesny wół roboczy), bo "tylko" 18000 vph, to tu raczej płacimy bardziej za firmę niż za osiągi tego czasomierza http://www.czaszegarkow.pl/maurice-lacroix-masterpiece-calendrier-retrograde-srebrny-skora-p-2668.html

- jeśli nie jesteś negatywnie nastawiony do takiego kroju koperty, to będziesz kupował coraz droższe zegarki tej firmy http://www.czaszegarkow.pl/panerai-c-82.html

- nie lubisz złotych ? więc może taki Ci podejdzie - automat na firmowym werku, 28800 vph sprawi że zawsze będziesz miał punktualny czas http://www.czaszegarkow.pl/frederique-constant-maxime-manufacture-automatic-niebieski-skora-p-61363.html

- nie mogło zabraknąć wśród polecanych i tej firmy - wysokie taktowanie mechanizmu, sporo "klejnotów" wewnątrz i nawet "w ramach skruchy" po zbyt długim posiedzeniu "plenarnym" można w nim gary zmywać w domu ;) http://www.czaszegarkow.pl/zenith-captain-srebrny-skora-o40-mm-p-36977.html

- o jeden "klejnot" więcej i jak lubisz poprzewracać się trochę w kałużach, opowiadając po powrocie do domu, że byłeś na krótkim szkoleniu wojskowym ;) http://www.czaszegarkow.pl/zenith-pilot-czarny-skora-o40-mm-p-63817.html

- aż 38 "klejnotów" ? trzeba chyba pomyśleć o własnym haremie posiadając takie cacko, reszta niezaprzeczalnych "walorów" w opisie http://www.czaszegarkow.pl/zenith-captain-srebrny-skora-o40-mm-p-63768.html

 

Włodziu, jeśli zwróciłeś uwagę, starałem się zaproponować Ci takie zegarki, których główną zaletą jest precyzja wskazywania upływającego czasu.

Nie bez powodu jest również to, że na zakończenie tej "prezentacji" wkleiłem linki trzech z firmy, którą najwyżej cenię w rankingu jakości, wytrzymałości i długowieczności.

Edytowane przez stary bej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie czegoś podobnego, tylko tańszego? Ten kosztuje 600 i jest to dla mnie za dużo. :-D A co może i darmozjad jestem, ale nie bogaty darmozjad. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za marka CK w zegarkach? Calvin Klein to można sobie gacie kupić. Za 600 zł w CK dostaniesz 30zł chińskiej produkcji zegarka i 570zł nazwy.

 

A z propozycji tańszy może taki Orient Bambino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale CK jest ładny...

Chodzi mi o taki styl. Zegarka Calvina Kleina nie chcę. Naprawdę wszyscy kojarzą tę markę z gaciami? :-D

 

O! Znalazłam coś lepiej pasującego do mnie, ale nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie w takiej kolorystyce:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałam już Timexy i były ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Keef'98

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o taki styl.

A taki Tissot? Wersja męska ma tylko 33mm, miałem go kilka lat temu, ładnie się prezentuje i pokazuje, która jest godzina;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.