Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC uzywany w cenie okolo 1000 zl ?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na rynku tani ekstremalnie neutralny DAC - kosztuje w Niemczech ok. 700 Euro, u nas o dziwo znacznie taniej, ba, niemal o połowę taniej, nie zdradzę co to, ale V-Dac-a wysyła w kosmos jako to mawiają megakonstruktorzy :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<

 

I jak? Miałeś okazję odsłuchu / porównania?>>

 

Dzięki uprzejmości Elberoth-a V-DAC od wczoraj gra u mnie. Niestety Beres jeszcze nie dojechał po modyfikacji więc czekam na bezpośrednie porównanie do poniedziałku. Mam nadzieję, że GradoFan zdaży z wysyłką bo definitywnie w poniedziałek muszę wyjechać. A V-DAC gra całkiem przyjemnie, tak z marszu mogę powiedzieć, że jest bardziej szczegółowy, słychać więcej detali w górze pasma. Dolne rejestry są natomiast cywilizowanie trzymane w ryzach ale troszke brakuje mi "walnięcia" na basie. Na testowych płytach basik schodzi całkiem nisko ale właśnie, jak tu niektórzy piszą "nie czuję go na klacie" ;-) Z tym, że pewnie tutaj odzywa sie charakter Yaqina MC-10? Nie wiem... Co do innych właściwosci to tak: nie mamy wzmacniacza słuchawkowego na pokładzie co mi jest bardzo potrzebne, dodatkowo V-DAC ma strasznie nieergonomicznie (wg. mnie) umieszczone wyprowadzenia na kable. Jak toto podłączyć i ustawić na stoliku RTV to ja nie wiem. Bokiem? Zawsze widać kable a ja już taki esteta jestem, że musze mieć wszystko perfekt pochowane i poukładane równiutko. Dodatkowo zauważyłem, że V-DAC grzeje sie o wiele bardziej od Beresa, po 2-3 godzinach grania obudowa jest może nie parząca ale bardzo, bardzo ciepła - wpływ upałów (chociaż słuchałem wieczorem)? Beres po kilku godzinach grania był lekko ciepły. Sam jestem ciekawy jak zagra Beres po modyfikacji GradoFana, która miała być wykonana "pod mój system" cokolwiek miałoby to znaczyć. Mialo byc właśnie bardziej szczegółowo i z większą przestrzenią w górze pasma. Jak wyjdzie - zobaczymy. Na pewno napiszę. Aha, jak na razie to nie mogę powiedzieć, że V-DAC zjadł Beresa na moim systemie. Są pewne różnice ale nie ma żadnej przepaści. Grają po prostu trochę inaczej ale na pewno nie usłyszałem drastycznych i ewidentnych różnic na niekorzyść któregos z nich. A zobaczymy co będzie po modzie GF4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 23 Lip 2010, 08:02

 

V-DACa wysłać w kosmos to nic wielkiego zwłaszcza za 700 euro, czy nawet 500 euro. Mój V-DAC też zwykłego wysyła w kosmos i to ze dwa razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą popatrz na moje wpisy z 14 i 22 czerwca. Bez modów V-DAC i tak podobał mi się lepiej niż Beres i DacMagic, ale po modzie mam na to trzeźwiejsze spojrzenie. Niedługo opiszę co tam robiłem. V-DAC ma bardzo fajny układ filtrów (prawie w całym paśmie jest równe przesunięcie fazowe i na koniec opada w miarę gładko). Wystarczy tylko czyściutko zasilić i dać jakieś lepsze opampy. Układ nie jest datasheetowy (TI DSD1792), jest o wiele lepiej zaprojektowany. Można też polipropyleny na kompensacje zamiast ceramiki. Są dwie klasy wyżej. Jak już pisałem V-DAC bez moda, to klasa NAD C515 - C525 zależy w jakich aspektach. Natomiast po modzie nie dał najmniejszej szansy NAD C545, który został sprzedany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dziś w końcu obu DAC-ów. Bezpośrednie porównanie daje możliwość wychwycenia różnic. Faktycznie V-DAC dysponuje większą detalicznościa i szczegółowością w górnych rejestrach. Doskonale reprodukuje wszelkiego rodzaju "przeszkadzajki", talerze brzmią przyjemnie i z akcentem. Można powiedzieć, że Beres w tym przegrywa lub...może gra bardziej naturalnie (neutralnie) a mnie podoba sie dźwięk podkolorowany? Tego nie umiem ocenić. Być może mam jakieś subiektywne potrzeby w zakresie odsłuchu. Dół i średnica - na takim samym raczej poziomie. Nie wiem czy nie ma tutaj potrzeby "dania czasu" Beresowi aby się dogrzał po modyfikacji (nowe elementy?) Jest jeszcze możliwość, że niestety nie lubi się z Yaqin-em (któryś z Kolegów właśnie to opisywał i sprzedawał z tego powodu Beresa na allegro). Natomiast nie jestem skory do wypowiedzenia, że jeden drugiego przewyższa o klasę lub jak to opisał McGyver "zjada". Przynajmniej na moim zestawie jaki opisałem wcześniej przed testami. Więc moja opinia jest jak najbardziej umiarkowana. Chciałem serdecznie podziekować Koledze Elberoth-owi za możliwosć odsłuchu V-DAC-a !!! Napisz na PW jak można sie odwdzieczyć :-)

P.S. Ideałem dla mnie byłoby połaczenie V-DAC-a ze wzmacniaczem słuchawkowym. Ale oczywiscie w innej obudowie bo te kable po obu stronach obudowy nie sa najlepszym pomysłem.. Może ktoś się podejmie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć ucieszyła mnie to spostrzeżenie. Ale daj czas Beresowi na wygrzanie. w V-DACu wygrzewanie trwało mi dobrych kilka dni. Ale jak piszesz, że golec wygrywa nieznacznie z modyfikowanym Beresem, a mój V-DAC wygrywa (dwukrotnie co najmniej) z gołym V-DACiem, to się cieszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modzie używam, komputera jako źródło. Zripowane płyty brzmią lepiej niż bezpośrednio z Pionka DV-300 (bez "golmundyzacji"). Chociaż z Pionka jako transportu jest minimalnie bardziej przestrzenne brzmienie. Wcześniej było na odwrót Pionek grał lepiej jako transport. Zastanawiam się dlaczego tak jest. Może dlatego, że zakłócenia z USB są teraz oddzielone może nieco bardziej od analogówki. Nie mam pojęcia. PCM270x w V-DAC'u jest zasilany z USB więc nie powinno to mieć znaczenia jakoś. Ale różnica jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 24 Lip 2010, 14:56

 

>Transport może mieć znaczenie, ale na poziomie DACów po 1000zł jest ono marginalne

 

Czyli w słabszym DAC bardziej odczujemy jakość transportu czy to PC, HDDPlayer czy też tradycyjny niż przy wykorzystaniu tzw.HiEndowego powyżej 1000zł ? czym to wytłumaczyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego wpisu wynika że do DACa na poziomie 1000zł inwestowanie w dedykowany transport jest nieekonomiczne. Podobne kwoty zainwestowane w inne miejsca systemu dadzą większą korzyść. Tym bardziej że dedykowane transporty nawet na rynku wtórnym w ogóle nie występują w kategorii cenowej do 1000zł.

 

Natomiast jak się posiada dobry, drogi DAC, i reszta systemu też nie odstaje poziomem, to faktycznie zakup dedykowanego transportu może mieć sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Szanowni sądzą o takim chińskim urządzeniu?

 

Matrix mini-i 24/192 Balanced DAC + Headphone Amp

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kosztuje około 1000zł i ponoć "zjada" nawet Bel Canto DAC-3 i Rudistor NX-03:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-100000071 1279987986_thumb.jpg

post-17176-100000072 1279987986_thumb.jpg

post-17176-100000073 1279987986_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ktoś może słuchał w PL? Na Head-Fi wrażenia są pozytywne.

Poza tym może ktoś potrafi ocenić budowę/wartość tego urządzenia na podstawie zawartości wnętrza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 24 Lip 2010, 18:16

>Choć są i tacy "specjaliści" co nie słuchali, ale wiedzą ;-)

 

Są też tacy którzy przypuszczają, obstawiają ;)

 

"McGyver, 13 Cze 2010, 20:25

>Jutro będę dokładnie wiedział jak się ma Beresford do V-DAC'a, ale z góry obstawiam że V-DAC zje go

>na śniadanie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trwa także zachwyt nad Matrix Cube DAC:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-100000070 1279990371_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beres chodzi od samego rana. Troszkę się rozruszał. Pojawiły się, na razie niesmiało ale jednak, szczegóły na górze. Yaqin dostał więcej biasu ;-) tak na 0.395 V. Może jeszcze spróbuję podmienić zwykłe 6N1P na wersję EW, która leży w szafie? Tym nie mniej V-DAC radzi sobie z tą konfiguracją i jest zdecydowanie jaśniejszy i wysokie tony odtwarza przyjemniej niż Beres. Ten, gdy przełączę źródło na Yaqinie z V-DAC-a na Beresa gra "pod kocykiem" czyli cieplutko ale brakuje, czegoś brakuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największą słabościa gołego V-DACa, było granie na wysokim poziomie głośności. Zaczynał strasznie hałasować i męczyć. I zastanawiam czy u Ciebie też się tak wyłoży. Obecnie mogę dawać do pieca ile uszy wytrzymają. Beresa pod tym względem nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej w 90 procentach gram na niskich poziomach głosności. Może dlatego V-DAC bardziej mi się podobna w górnych zakresach bo jest bardziej konturowy i troszkę wysuwa górne pasmo do przodu? Sam nie wiem. A jak się ma np. Zero DAC do tego towarzystwa? Kurczę, trochę mi szkoda, że V-DAC nie ma wyjścia słuchawkowego bo decyzja już by była raczej podjęta. A tak, męcz się człowieku i kombinuj co dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) może sie komuś obiło o uszy i ma odniesienie do Beresforda (V-DAC-a)? Tutaj jest Burr Brown PCM1796 na pokładzie w stosunku do Wolfsona w Beresie. W sumie to ciekawi mnie co powoduje, że Beres gra jakby przytłumiony. Sam DAC Wolfsona, obwody wyjściowe po stronie analogowej...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upały chwilo ustąpiły, wiec pożyczyłem od kolegi zlampizowaną lampucere kupioną w tej aukcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i mogłem na spokojnie porównać z Bersem.

 

Obydwa urządzenia połączone poprzez kabel Optyczny TC3618.

Pierwsze co się rzuca w bezpośrednim porównaniu to lampucera ma mocniejszy sygnał, gra odrobinę głośniej.

Góra w Lampucerze jest bardziej dźwięczna, talerze, grzechotki wyraźniej słyszalne i porozrzucane w przestrzeni. Średnica wydaje się być nieco pełniejsza szczególnie w dolnym zakresie, wokale są bardziej dosadne. Bas jest mocniejszy, jest go więcej, momentami wydaję się być go aż za dużo.

Jednak przy bezpośrednim przełączaniu z jednego źródła na drugie, największa różnica wydaję się być w przestrzeni, w niektórych utworach dźwięk z dużo większą łatwością odrywa się od głośników, scena wydaje się być większa. Mogę powiedzieć, że moim systemie głośnikowym bardziej podoba mi się lampucera. Gdybym miał porównywać brzmienie obydwu urządzenia w tylko w kategorii DAC, stawiam DAC Lamucery ponad DAC Berseford. Jednak nie wszytko jest czarno lub białe.

Lampucera to niestety tylko sam DAC, a ja potrzebuję również wzmacniacza słuchawkowego, ten z Bersa sprawuję się bardzo dobrze z moimi Grado. Ponad to niewielkiego Bersa mogę postawić na biurku obok monitora PC i cieszyć się muzyką na słuchawkach. Poza tym obudowa Lampucery którą gościłem u siebie była delikatnie pisząc mało estetyczna no i wielkości pralki, troszkę nie widzę miejsca dla niej obok PC.

Nie zmienia to jednak faktu, że w aspektach brzmieniowych do systemu głośnikowego wygrałbym raczej Lampucere, nie wiem czy to wpływa lampowego zabarwienia, ale najbardziej urzekła mnie przestrzeń tego urządzenia.

Mam pytanko do specjalistów od DIY:

Jako oceniacie zastosowane elementy w tej Lampucerze?

Czy źródło z lampą z reguły gra z większym wypełnieniem i przestrzenią niż źródło na tranzystorach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<

 

< to oczywiście było do Cooger-a>

 

Ja mam dokładnie ten sam dylemat...Dźwięk z słuchawek Beres ma super ale z wyjścia analogowego "zza kotary" mimo modyfikacji. Trzeba znaleźć coś w czym będzie i jedno i drugie na poziomie :-)

Liczymy na pomoc pozostałych Kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.