Skocz do zawartości
IGNORED

Uniamp by Irek czemu go tu niema.?


smerfetek13

Rekomendowane odpowiedzi

raven1985, 16 Sie 2010, 12:37

 

>>A66, 13 Sie 2010, 21:32

>Jak czytam takie wpisy to mi się wszystkiego odechciewa.

 

Na tym polega koloryt. Jakby każdy miał to samo zdanie to by było nudno.

 

Reven lepiej niech ci się nie odechciewa bo będziemy mieli jeden dobry wzmacniacz mniej na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą muszę podziękować Ravenowi za typ z Transitional Miller Compensation czego do tej pory nie zrobiłem. Patent na tyle dobry że pozwala zmniejszyć znacznie harmoniczne wyższych rzędów zaczynając już od czwartej co pozwala zmniejszyć głębokość sprzężenia a co za tym idzie zmniejszyć kompensację i a co za tym idzie przyśpieszyć znacznie wzmacniacz. Sprawdza się przynajmniej w symulacjach. Płytkę mam już gotową tylko wydrukować i wyprasować zobaczymy jak to zdaje egzamin w praktyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz raven1985 powołać się na publikację, mówiącą o tym, że zdrowy człowiek rozpoznaje różnice w poziomie ciśnienia fali akustycznej rzędu 0.3dB? Z posiadanej przeze mnie wiedzy wynika, że zdrowy człowiek jest w stanie spostrzec w 1dB różnicy w poziomie ciśnienia fali (mowa o sygnale szerokopasmowym). Zdolność do spostrzegania zmian mniejszych od 0.5 dB świadczy o odbiorczym uszkodzeniu słuchu najpewniej na poziomie ślimaka. Nie spotkałem się, aby ktokolwiek potrafił spostrzegać zmiany o 0.1 dB (nie piszą o tym nawet w podręcznikach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Buzzer, 16 Sie 2010, 20:15

Przy sinusie.

Przy sygnale szerokopasmowym jest 0.5-1dB. Ja się nie znam na ślimakach więc powtarzam to co piszą znawcy tych że stworów :)

Harris J.D. "Loudness discrimination"

było gdzieś na necie ale mój link jest martwy. (Jak ktoś ma linki do jakiś nowych badań na ten temat będą wdzięczny i pewnie nie tylko ja :)

Nie pamiętam gdzie czytałem o tym 0.1dB pewnie to pojedyncze przypadki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gagacek, 16 Sie 2010, 12:59

Tobie też by mogło również z pożytkiem dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przesadziłam za co A66 przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KrzysiekA, 16 Sie 2010, 13:33

Nie tak do końca mniejsze bo właśnie TMC umożliwia zaaplikowanie większego nfb :) (dla niskich f. tworzy się dodatkowa pętla tylko wokoło stopnia wy. i stopnia napięciowego)

Poczytaj o "Output-Inclusive Miller Compensation" lub/i "Inclusive Compensation"

 

Mam pewien pomysł na miks TMC i NDFL (Nested Differentiating Feedback Loops) z samym NDEL w hecy miałem poważne problemy (jako 2 stopień wzmocnienia wykorzystałem we. wzmacniacz operacyjny) ze stabilnością być może to wina płytki ale i tak potrzeba by była spora cewa na wyjściu.

Testuje obecnie też dodatnie nfb (w hecy to 2 dodatkowe lustra prądowe) czas pokarze co z tego będzie.

 

TMC w hecy działa bez problemowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze napisze, w czym problem.

>Moc czy prad impulsowy moze byc dowolnie duzy<

Nie to jest nie prawda, ponieważ:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla czego tak postąpiłem, irek2 punktuje każdego jak bokser w czasie walki , odsłonisz gardę i dostałeś.

2. To jest forum dla audiofili , jestem tu praktycznie od początku.

Ruch HiFi , audiofil to nie jest pomyłka, nie będę tego uzasadniał teraz.

Polecam mimo znośnej lub nie formy literackiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę zwrócić uwagę :

>A ta jest związana – nie da się od tego uciec – z mocą urządzenia.<

Uważam, że problem w wielu parach tranzystorów mocy. Na elektrodzie jest wykonanie wzmacniacza z wieloma parami tranzystorów mocy , autor stwierdził, że wzmacniacz jest mniej szczegółowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu autor zwraca uwaga na cechę tranzystora mocy unipolarnego. Ma charakterystyczną matową naleciałość, to słychać. Nie przypomina to prezentacji lampy, lekkie ocieplenie.

3. errata

Synteza węglowodorów z tlenem, uznaje za nieszczęśliwe stwierdzania, błąd. Miałem na myśl syntezę: łączenie paliwa z powietrzem, węglowodory z tlenem.. Mogą też tak to ująć: synteza ciąg procesów wiodących do finalnego produkty syntezy lub synteza jako łączenie, mieszanie, tworzenie, wytwarzania.

Synteza - łączenie - to ogólnie akt budowy czegoś bardziej skomplikowanego z prostszych elementów. Paliwo i powietrze =mieszanka paliwowo powietrzna.

Na energie fal akustycznych.

Tak powinno być: Na energie fal akustycznych

4. Cofam uwagę o błędzie ortograficznym, sam pisze jak piesze.

5. reven1985. Nie żartuj, nie warto.

Podałeś przykłady wzmacniaczy mocnych i tak wzmacniacz powinien wyglądać, dla większości amatorów diy nie tędy droga. Nie zrobią wzmacniacza poprawnie z 4 i więcej parami tranzystorów.

To są wzorce, nie ważne ile kosztują. Wykonasz wzorcowy diy i ilu jest takich specjalistów .

Nie będę przedstawiał wzorców według mnie są prostsze konstrukcje lub doskonale dopracowane np. DPA222 w formie i treści.

6. Jest lato, jeszcze. Mam jedno zdrowie. Sam sobie jestem winny, poniosłem konsekwencje.

Pozdrawiam, główna przyczyna wpisu to punkt 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

Wydaje mi się że mylisz w tych wszystkich swoich przykładach z decybelami sygnał muzyczny z sinusem.

Po pierwsze jeśli już porównywać jak najbardziej do siebie sygnały czyli pojedyńczy ton sinusoidalny i pojedyńczy ton instrumentu o tej samej częstotliwości to mamy nawet w takim przypadku mocno różne sytuacje . Nawet jeśli moc średnia (niech będzie akustyczna) tych sygnałów będzie identyczna to odczuwalna dla ludzkich zmysłów głośność sinusa będzie wyższa i bardziej "uciążliwa" niż ton instrumentu . Dlaczego ? Ponieważ dźwięk instrumentu to ton podstawowy i wiele harmonicznych wyższych częstotliwości które przeciętnie mają w porównaniu dla tonu częstotliwości podstawowej wcale nie małą energię. W tym przypadku słyszymy jednocześnie wiele różnych tonów w rozłożonych w paśmie częstotliwości gdzie każdy z nich ma odpowiednio mniejszą moc (również ton podstawowy) od łącznej średniej mocy.

Przy próbie porównania mocy akustycznej tonu sinusoidalnego do przebiegu muzycznego (utworu) otrzymujemy zupełny kosmos a prawa odczuwania przez słuch przebiegu muzycznego są zupełnie inne niż dla sinusa ! Zeby wywołać "niesmak" dla sinusa starczy dowalić "kientowi", przykładowo, 1W ze wzmaka a by zapewnić odpowiednik muzyką należy wydusić ze wzmacniacza "nieco" więcej i zależy to oczywiście od instrumentarium zawartym w muzyce.

Tu mamy mnogość tonów rozłożonych w całym paśmie częstotliwośći (gdzie każdy z nich - instrument - z mnogoscią własnych harmonicznych) odbieramy osobno czyli możemy mieć fortepian o mocy akustycznej 1W który gra z gitarą o mocy 1W i kontrabasem o mocy 1W. Pytanie - ile W srednio wypluwa z siebie wzmacniacz i o ile większe są amplitudy napięciowe sygnału na jego wyjściu kiedy grają wszystkie instrumenty w porównaniu do sytuacji kiedy grałby tylko np fortepian.

Czy kiedy grałby tylko fortepian, a słuchałbyś z komfortową głośnością, a za chwilę dołaczyła by się gitara z tą samą odczuwalną głośnością a za chwilę kontrabas to ściszyłbyś muzykę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie. Skąd moje dywagacje na ten temat?

Ano stąd że jak uruchamiam jakiś nowy wzmacniacz to przez pierwsze kilka godzin chodzi u mnie podłączony do oscyloskopu który mam przed nosem na biurku tak żebym miał całkowitą pewność że się nie wzbudza.

Dokładnie wtedy widać jakie napięcia w impulsie jakim głośnością odpowiadają. 1W (2.83V)to już raczej głośno. Normalne napięcia przy normalnej głośności to raczej poniżej 1V.

Inna sprawa co dla kogo znaczy głośno.

Ale jak się mówi o gustach się nie dyskutuje.

Ja w całym swoim wywodzi chcę jedynie powiedzieć że moc wzmacniacza jest kwestią indywidualnych upodobań i nie jest konieczna do przekazaniem pełnej dynamiki muzyki a już na pewno nie zależy od niej jakość dźwięku a jeżeli już to raczej wzmacniacze małej mocy mają lepszy dźwięk.

Równie dobrze można słuchać muzyki na wzmacniaczu 10W jak i 100W. Jedyna różnica to maksymalne natężenie dźwięku jakie można uzyskać w pomieszczeniu. Zarówno na wzmacniaczu 10 W jak i 100W najcichsze pasaże na płycie będą wystarczająco czytelne i głośniejsze od szumu pomieszczenia a najgłośniejsze nie będą przesterowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej mocy to chyba żle napisałem - nie średnia a skuteczna.

 

Jeśli by teraz rozpatrywać sygnał muzyczny to mamy sytuację nakładania się przebiegów - i weźmy np - ton podstawowy bębna 50hz moc ze wzmaka potrzebna do odtworzenia 1W i napięcie na wy 2.83V dla 8 Ohm, do tego dodajemy gitarę basową na 100-200Hz- dla uproszczenia - również 1W czyli 2.83V no i powiedzmy gitarę elektryczną na średnich z napięciem 1,4V. W sytuacji kiedy grają wszystkie trzy instrumenty przebiegi te w róznych momentach czasu znoszą się i dodają co wynika z różnych częst.

Ale co się dzieje kiedy nastąpi moment kiedy wszystkie trzy się dodadzą ? 2,83V+2,83V+1,4V=7,06V ! napięcia skutecznego. A możliwa amplituda ? - to co najmniej 7,06V x 1,4 jeśli nie więcej doliczając mozliwość nałożenia się szpilek harmonicznych sygnałów które jak wczesniej pisałem wcale nie są małe.

Wynika z tego że wzmacniacz który używany był by z głośnością na poziomie tylko kilku watów co najmniej pod względem napięcia zasilania musi miec jego duży zapas ! - na powyzszym przykładzie jednowatowego grania musi mieć zapas dla napięcia skutecznego na wy. zapewniającego moc ponad 6W, a aby nie obcinało wierzchołków max amplitudy na wy. wzmaka musi być zapewnione napięcie dające ponad 10W !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Moc czy prad impulsowy moze byc dowolnie duzy<

Nie to jest nie prawda, ponieważ:

 

W zakresie audio mozna tak napisac a Ty caly czas bladzisz w oblokach. Nie masz pojecia o konstrukcji wzmacniacza i nie ma co z Toba o tym gadac wiec po co sie udzielasz? Bo cos slyszysz? Kondensator!? Wszyscy cos slysza a kazdy inaczej dlatego o gustach sie nie gada.

 

Pytasz ja ka moc podalem, no Ci odpowiem ze napisalem wyraznie prad szczytowy 7A na 4omach dla przebiegu sinusoidalnego z tych parametrow wszyscy powinni wiedziec o jakie j mocy mowa. No chyab ze nie maja pojecia co to prawo ohma czy wzor na moc.

 

A maksymalny prad impulsowy z kondensatora wynika z jego napiecia i rezystancji ESR kondensatora oraz pozostalych rezystancji pasozytniczych. Jak masz duze rezystancje polaczeniowe to wstawienie wypasionego kondensatora zupelnie nic nie da. W technice audio prady sa bardzo male wiec jakosc kondensatorow nie ma znaczenia. Na plytach glownych PC mamy pardy zedu 50A przy malych napeiciach i tam to ma znaczenie dlatego dobry elektrolit wytrzymuje kilka lat a kiespki miesiecy albo chwile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artuch, chyba trochę pojechałeś :)

Z punktu widzenia wzmacniacza nie ma znaczenia jak się dźwięki "składają" - istotne jest maksymalna amplituda napięcia wejściowego. A tu, nie ma znaczenia czy gra jeden instrument czy cała orkiestra.

Np. z CD nigdy nie będzie to większe od 2V w piku w zalezności od jego konstrukcji.

Wzmacniacz musi jedynie liniowo wzmocnić te max 2V do projektowanej wielkości wzmacnienia wyjściowego a jego dynamika jest róznicą między tą projektową wielkością wzmocnienia a poziomem szumów.

Nie wydaje mi się, aby należało dokładać tu dodatkowej filozofii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>KrzysiekA, 17 Sie 2010, 09:33

Widzę Krzyśku że jesteś nie reformowalny trudno :)

Podaję jeszcze raz pomiary Cordella:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"This demonstration was a real "Wow" for the attendees. The Rickie Lee Jones (RLJ) cut was played at realistic, but certainly not unpleasant, levels in the relatively small hotel exhibit room on speakers with an estimated sensitivity of about 89 dB. The average power typically read 1-2 Watts, while the power on peaks often topped 250 Watts (the power display monitored only one channel, so these numbers should be interpreted as Watts per channel). On this cut, most peaks occurred with an aggressive thwack to a snare drum positioned dead center."

 

 

Nie wierzysz mi i jemu zmierz ! (Potrzebny jest dzielnik, pełno okresowy prostownik i układ peak-hold, mirnik i kalkulator w sumie 3 opki i 1 LM13700 zrobienie takiego układu zajmie Ci góra 0.5h) (Za jakiś czas może pokaże taki miernik na razie szukam taniego układu analogowego mnożenia zna ktoś taki ?)

Na oscyloskopie nic nie zobaczysz chyba że ma funkcje peak-hold.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P = U^2/R

 

Oblicz moc dla napięcia 7V i moc dla 2.83V i przemnóż przez 3. Nie wyjdzie to samo:P Musisz zdecydować, czy chcesz dodawać napięcia czy moce i wtedy sumować, bo pomieszałeś jedno z drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Np. z CD nigdy nie będzie to większe od 2V w piku w zalezności od jego konstrukcji.

 

Bedac szczegolowym to maksymalny pik z CD czyli amplituda napiecia maksymalnego typowo wynosi +-2,83V, 2V to typowe napiecie wyjsciowe ale skuteczne.

 

>wyjściowego a jego dynamika jest róznicą między tą projektową wielkością wzmocnienia a poziomem

>szumów.

>Nie wydaje mi się, aby należało dokładać tu dodatkowej filozofii ;)

 

Pewna filozofia jest bo dynamika to stosunek maksymalnego napiecia wyjsciowego czyli mocy maksymalnej do napiecia szumow. Niestety moc a wiec napeicie wyjsciowe jest zalezne od metody pomiarowej i dla 8om i jednego kanalu bedzie znacznie wyzsze niz dla woch kanalow i 4om i wetdy dynamika bedzie nizsza. Niektorzy producenci podaja dynamike dla piku mocy np w czasie 10ms keidy moc jest duzo wyzsza co daje i duzo wyzsza dynamike na papierze.

 

Najlepiej jakby producenci podawali napiecie szumow na wyjsciu co by bylo jednoznaczne. A tak to wzmacniacz o dynamice 120dB i duzej mocy bedzie szumial duzo bardziej niz ten co ma tylko 110dB ale znacznie mniejsza moc.

 

Takich niuansow w elektronice audio jest cale mnostwo a niestety trzeba je znac.

 

Podobnie jest z moca wzmacniaczy ktora z punktu widzenia uzytkownika czyli dobrania kolumn jest bezsensowna, najlepiej jakby producenci podawali maksymalne napiecie na danej impedancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja mam na myśli standardową wersję V1, która jest na Irka stronie. Potrzebuję kilka płytek. Dwie już sam zrobiłem ale lenia załapałem na resztę. Poza tym te z zakładu jakoś estetyczniej wyglądają. Tylko pytanie do Irka: "Czy udostępnisz plik w formacie gerbera z projektem"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest udostepniony czlowiekowi na diyaudio i to on bada rynek i zamawia plytki. Obecnie wychodzi na to ze fora sie nasycily i nie ma juz chetnych na tyle wielu zeby zamowic nastepna partie. Z tego co pisal to poszlo ok 300 plytek, ja tego nie liczylem, bo nie mam z tego zadnego zysku.

 

Mam kilka zmontowanych uniampow w wersji V2 i caly czas probuje usiasc do V3 i zamowic jakas sensowna ilosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest specjalnie tak wykonany zeby latwo mozna bylo wykonac pcb samemu. Szerokosc sciezek jest dosc duza typowo 1mm, na krotkich odcinkach 1,5-2mm a dluzszych nie mneij niz 0,5. Odleglosci miedzy sciezkowe, elementowe dosc duze mimo ze dla niektorych plytka jest mocno napakowana. Robilem znacznie bardziej upakowane plytki. Gdybym chcial zeby bylo trudno i drogo to bym zaprojektowal dwustronna plytke i walna swoje wielkie logo. Niestety niektorzy tak robia a wielu sie wydaje ze na tym polega haj-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trawieniem pewnie tez by nie bylo problemu jak na prototypowa wersje tego uniampa znajomy ma laminarke wiec nawet jakby sciezki byly dosc cienkie toner i tak dobrze by sie odbil do tego odpowiednio przygotowane akwarium z wytrawiaczem i plytka gotowa,czyli uniamp w wersji easy bedzie na jedej plytce tak jak to mialo miejsce w pierwszej wersji ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupowe zamówienie PCB do UNIampa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zamówienie elementów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli ktoś nie jest zarejestrowany a chce pcb, to proszę na PW pisać a ja dopiszę do listy.

Koszt pcb około 10zł w zależności ilu chętnych się znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Taka prośba do czytających ten temat.

Czy ktoś słyszał (oprócz IRKA) ten wzmacniacz czy wszyscy robią tu wywody teoretyczne

Szczerze mnie interesują opinie o jego brzmieniu, bo wzmacniaczy się słucha (podłączonych do kolumn uprzedzając wredne komentarze) a nie służą one jedynie do tego aby złośliwie komentować jego konstrukcję.

Jeśli ktoś z forum słyszał ten wzmacniacz i miał porównanie do czegokolwiek innego ( holton, ugoda, gainclone, symasym, klon krella ksa50) to proszę o opinię!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miłej lektury. Masz tu Uniampa zarówno od strony technicznej jak i odsłuchowej. Porównania do gc syma i innych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ciekawy wzmacniacz . Nie brakuje wam w nim trochę góry? Jakby lekko zapiaszczona i wycofana. Może wykasować kondensator wejsciowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.