Skocz do zawartości
IGNORED

Czarna lista sprzedawców z allegro/ebay


thrak

Rekomendowane odpowiedzi

wujas_x - nie najtańszy, ale płyty w bdb stanie (poznałem sprzedawcę osobiście - sympatyczny i rzetelny), .

 

Witam

 

Może i wujas_x jest sympatyczny ale z pewnością nie jest rzetelny.

Sprzedaje reedycje jako pierwsze tłoczenia ( do cen się nie odnoszę, jego prywatne sprawa)

tualnie ma 3 takie wystawioen.

( sprawdziłem tylko zeppelinow i floydów )

 

Nie polecam. Oszust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może i wujas_x jest sympatyczny ale z pewnością nie jest rzetelny.

Sprzedaje reedycje jako pierwsze tłoczenia ( do cen się nie odnoszę, jego prywatne sprawa)

tualnie ma 3 takie wystawioen.

( sprawdziłem tylko zeppelinow i floydów )

 

Nie polecam. Oszust.

 

obserwuje regularnie jego aukcje i zawsze wzbudzaja moje podejrzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz ?

 

Po tym, że wprowadza ludzi w bład ( świadomie sprzedaje reedycje jako pierwsze tłoczenia) a ktoś kto oszukuje, jestem oszustem.

Tak czy nie ?

 

Napisałem do sprzedawcy, z pytaniem, czy zdaje sobie z tego sprawę, itp.

Cyfry nie kłamią, wszystko można sprawdzić.

Sprzedawca się wypiera, reaguje agresywnie, obraża, że śmiałem mu zwrócić uwagę, że nie w takim tonie się do jego wysokości zwracać itp.

 

Zgłosiłem kilka jego aukcji allegro, ciekaw jestem ich reakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem gdzie tego wrzucić to chwilowo niech będzie tutaj.

Dave Matthews Band kupiony na amazon.de. Wziąłem od 1 sprzedawcy Away from this world i Big whiskey and the groogrux king (na marginesie wysłali mi to 2 paczkami oddzielnymi zamiast spakować do 1 pudła), no i niestety po rozfoliowaniu widzę mocne przedarcia głównej okładki jak i wewnętrznych kopert. Posłałem reklamację do sprzedawcy, trochę po omacku wybierałem, bo po nie niemiecku nicht szissen szprechenzi ;-) ale trafiłem raczej dobrze wybierając powody reklamacji, wnioskując z podsumowania mojego formularza kontaktowego + kilka zdań po angielsku z wyjaśnieniami. Zobaczymy co zaproponują. Amazon daje im 3 dni na wyjaśnienie.

 

 

Zaoferowali mi zwrot 3 EUR :-) jako zadośćuczynienie :-P negocjacje trwają, oferta odrzucona z delikatnym naciskiem na między wierszami "chyba wam się popi..ło we łbach" :-)

 

Ok, nagle po wymianie z pracownikiem emaili, że mam odesłać płytę do Stanów na ich koszt, etc. Przychodzi nagle email w odpowiedzi na 1 moje zapytanie z pominięciem całej korespondencji w którym pracownik stwierdza, że nie muszę nic odsyłać i dostanę nowy egzemplarz :-) przyszło, nówka , cała i zdrowa. Sprzedawca z amazon.de Marveillo. Bardzo ładnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, że wprowadza ludzi w bład ( świadomie sprzedaje reedycje jako pierwsze tłoczenia) a ktoś kto oszukuje, jestem oszustem.

Tak czy nie ?

 

Napisałem do sprzedawcy, z pytaniem, czy zdaje sobie z tego sprawę, itp.

Cyfry nie kłamią, wszystko można sprawdzić.

Sprzedawca się wypiera, reaguje agresywnie, obraża, że śmiałem mu zwrócić uwagę, że nie w takim tonie się do jego wysokości zwracać itp.

 

Zgłosiłem kilka jego aukcji allegro, ciekaw jestem ich reakcji.

 

Myślisz, że tam gdzie zgłaszasz pracują eksperci od labeli, matryc i innych detali :) ? Fakt faktem, że kilka razy wytknęliśmy mu na forum "drobne" mijanie się z prawdą (np. 3 wydanie jako 1, najczęściej jakieś rzadsze, np. Francja).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przeglądając komentarze na moim profilu allegro trafiłem na starą odpowiedź do mojego negatywnego komentarza wystawionego użytkownikowi VWBlue:

 

Ja:

Zakupiłem monitory Dual CL732 jako "w pełni sprawne". Pomimo zadbanego wyglądu okazały się zepsute. Przy wysokiej głośności stuka jedna z kopułek wysokotonowca. Ponadto obie kopułki średniotonowe wpadają w mocne rezonanse i kwalifikują się do naprawy

 

VWBlue:

[Odpowiedź z: pon 04 cze 2012 19:54:14 CEST] gosc ma racje --no niestety kolumny wymagają dobrego wzmacniacza a nie polskiej stuningowanej diory

 

Kolumny były w stanie fatalnym, a ich stan ocenił jeden z warszawskich serwisów, potwierdzający w 100% moją opinię. Nie lubię buraków i oszustów, którzy najpierw kłamią na temat stanu produktu, a następnie kłamią w komentarzach, dlatego przestrzegam przed sprzedawcą szrotu VWBlue.

 

Przepraszam, wrzuciłem posta w zły temat. Prosiłbym moderację o przeniesienie do "Oszuści z allegro".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może i wujas_x jest sympatyczny ale z pewnością nie jest rzetelny.

Sprzedaje reedycje jako pierwsze tłoczenia ( do cen się nie odnoszę, jego prywatne sprawa)

tualnie ma 3 takie wystawioen.

( sprawdziłem tylko zeppelinow i floydów )

 

Nie polecam. Oszust.

 

Wystawiania wznowienia jako 1st pressy już od bardzo dawna i nagminnie. Ludziska się tłuką i płacą wysokie ceny za wznowienia. Koszmar...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ostrzegam przed zakupami u handlarza AB-play

Kupiłem u niego 3 winyle . Dwa były opisane jako idealne .

To co przyszło - za głowę się złapałem !

Płyty nie dość że pokryte grubą warstwą kurzu do tego oblepione paluchami i plamami z czegoś czego izopropanol ani płyn do mycia płyt nie ruszył .

Płyta w tych miejscach trzeszczy

Sprzedawca na mojego maila olał sprawę .

Stwierdził że pewnie zapomniał ich wyczyścić przed wysyłką - tu rodzi się pytanie to jak stwierdził że są idealne jak w opisach ?

Dostał 2 negatywy w których odpowiedziach skłamał i oczywiście zrewanżował się dwoma negatywami i mailem po którym dodał trzeci negatyw za płytę o którą chciałem się dogadać .

Stanu okładek nie oceniał zgodnie z aukcją ale jak można pisać stan idealny płyty skoro okładka jest dość sporo rozdarta a koperta na płytę rozdarta przez całą długość ?

 

Kupiłem też kilka płyt u kilku innych sprzedawców i były zgodne z opisem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wiadomo po co powstał ten wątek. Przede wszystkim celem ostrzeżenia przed niekulturalnymi i mijającymi się z prawdą sprzedawcami/handlarzami winyli na allegro lub ebay. Proponuje wrzucać tu namiary wraz z opisem płyt, które deklarował sprzedawca w zestawieniu ze stanem faktycznym lub jeśli ktoś nie chce się ujawniać to można ostrzec innych podając same nicki plus czego sie można spodziewać po zakupie, etc. Oczywiście proszę o kulturę i suche fakty :-]

 

Zaczynamy od moich ulubionych fibi5, vinylowe_delicje, piece_of_vinyl i Vinylowy_raj - ocena płyt nieadekwatna do stanu faktycznego, płyty opisane jako doskonały maja przesterowany dźwięk, smażą lub są pofalowane. Na reklamację państwo odpowiadają, że u nich wszystko było ok i płyty pochodzą z prywatnej kolekcji oraz oczywiście przed wystawienie były odsłuchiwane :-) Naturalnie w odwecie za neutral-negatyw, za negatyw-negatyw z mega jadem i zarzutami o kłamliwości plus wrzut na czarną listę :-D

Informacyjnie do osób, którym w/w sprzedawcy winylowego złomu wystawili bezpodstawny Negatyw lub Neutral. Skorzystajcie z kontaktu z pracownikiem allegro i zgłoście niezgodność komentarza, powołując się na punkty regulaminu, jeśli w treści Waszych negatywów zostały naruszone, jest tego trochę i można coś dopasować, bo wystawiają je kompletnie od czapy i złośliwie. Oczywiście nie mają podstaw bo np. ja zapłaciłem tego samego dnia więc wywiązałem się ze swojej części umowy.

Pozbyłem się dzięki temu 3 Negów wystawionych przez tych palantów :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

vinylowe_delicje, piece_of_vinyl

Kupiłem od nich ponad 20 płyt i wszystkie były jak najbardziej OK, a nawet zdziwiłem się, bo stan płyty wg opisu aukcji zazwyczaj był zaniżony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od nich ponad 20 płyt i wszystkie były jak najbardziej OK, a nawet zdziwiłem się, bo stan płyty wg opisu aukcji zazwyczaj był zaniżony.

Ciesz się że trafiłeś na akurat nie zrypane egzemplarze, bo jakbyś tylko coś szurnął do nich z reklamacją to dostałbyś op..ol, wrzuta na czarną listę i jeszcze za damski ch..j nega albo neutrala jak państwo byliby tacy łaskawi :-) Rozmawiałem z wieloma osobami oszukanymi przez tych ludzi, płyty opisywane jako doskonały, przychodziły z pykającymi rysami, pofalowane etc. na jakiekolwiek próby podjęcia rozmowy reklamacyjnej od razu zachowanie j.w.

Ja za 3 zakupione płyty i 3 wystawione za nie pozytyw - akurat trafiły się w dobrym stanie - dostałem 3 negatywy :-) dzięki naruszeniu przez nich regulaminu przy wystawianiu tych negów i wypunktowaniu tego w mailu do allegro, zostały one wywalone z mojego konta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pozyjemy, zobaczymy... Jak dotad wywiazywali sie z zobowiazan. Jesli wejda mi na odcisc, pojade z wizyta do tej Lodzi zrobic porzadek ;-) Przy okazji odwiedze Yula, christo i excela, jesli oczywiscie wpuszcza mnie przez prog.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z tego co wiem Yul siedzi u siebie, slucha winylu (bo mu wreszcie gra) i ma wy...bane na fora audio. Mial dosc pewnych spraw administracyjnych, ciaglego pitolenia o jedynym slusznym gramofonie, jedynym slusznym pre gramofonowym i jedynie slusznej wkladce gramofonowej. Stwierdzil ze glowa sciany z betonu nie przebije. Decyzje podjal chyba sluszna, bo jak widac te fora nadal sluza nabijaniu kasy handlarzom, salonom audio i obrazaniu forumowiczow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Yul siedzi u siebie, slucha winylu (bo mu wreszcie gra) i ma wy...bane na fora audio. Mial dosc pewnych spraw administracyjnych, ciaglego pitolenia o jedynym slusznym gramofonie, jedynym slusznym pre gramofonowym i jedynie slusznej wkladce gramofonowej. Stwierdzil ze glowa sciany z betonu nie przebije. Decyzje podjal chyba sluszna, bo jak widac te fora nadal sluza nabijaniu kasy handlarzom, salonom audio i obrazaniu forumowiczow.

A skąd wiesz? Jesteś tu od 2013 czyli jakoś mniej więcej wtedy Yulek przestał nadawać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Znamy się z Yulem osobiście. Wiem gdzie mieszka, czym zajmuje się zawodowo. Kupiłem od niego kilka wkładek. Wymieniliśmy ze sobą ponad 150 wiadomości prywatnych. Yul przestał nadawać w styczniu 2014. Miałem dość dużo czasu by nawiązać tę znajomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szwindle powinny być karane banem na Alledrogo i wszędzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szwindle powinny być karane banem na Alledrogo i wszędzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skąd wiesz, że to nie jest drugi egzemplarz a sprzedający po prostu wykorzystał swoje stare zdjęcie z poprzedniej aukcji?

Kupowałem u niego swego czasu i bardzo sympatyczny facet. Reklamację płyty załatwił mi od ręki po rozmowie telefonicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też u niego kupowałem i nie miałem nigdy najmniejszego problemu. Pewnie ma dwa egzemplarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ślepy by nie zauważył, że to dwa różne egzemplarze.

No to kolega niepotrzebnie umieścił sprzedającego w tym wątku. Teraz też widzę, że to są 2 różne egz. a nie tak jak przypuszczałem 1 to samo zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio pytać w tym watku, bo akurat do tego sprzedawcy nie mam zastrzeżęń, poza tym, ż ezniknął...:) Czy ktos wie, pod jakm nickiem sprzedaje teraz OLIWIA-JULIA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio pytać w tym watku, bo akurat do tego sprzedawcy nie mam zastrzeżęń, poza tym, ż ezniknął...:) Czy ktos wie, pod jakm nickiem sprzedaje teraz OLIWIA-JULIA?

To zły wątek dla tego sprzedawcy. W wątku o oszustach na allegro OLIWIA-JULIA będzie antybohaterem :-)

Wydaje mi się, że sprzedaje teraz pod Kasjan07 ale ceny niestety poszły w górę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - będzie trochę reklamy:-)

 

 

Nawet gdy ceny poszły w górę - warto.

Kupiłem u O-J kilkadziesiąt płyt. Wszystkie były lepsze niż w opisie.

Choć faktycznie - ostatni mój zakup to coś ze dwa lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.