Skocz do zawartości
IGNORED

Czarna lista sprzedawców z allegro/ebay


thrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś dostałem płyty zamówione z allegro od użytkownika lopsjacek . Kupiłem 4 sztuki, wszystkie niby stan bardzo dobry , ja dałbym im maksymalnie dostateczny . Będe pisał o reklamacje ale widzę z zakładki "o mnie" i po komentarzach będzie ciężko , ale nie odpuszczę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz negatywa za odwet:) Wiem z doświadczenia, ale nie przejmuj się tym. Napisz w komentarzu - stan płyty niezgodny z opisem. Nic więcej, inaczej Ci powie, że nie czytałeś regulaminu. O zwrocie nie masz co myśleć.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze , że po 11 zł od sztuki płaciłem , ale te Very Good płyty to mogę sobie co najwyżej na ścianie powiesić. Bo za tego gościa ktoś inny wysyła nawet ma telefon na USA , wiec się tak zabezpieczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze , że po 11 zł od sztuki płaciłem , ale te Very Good płyty to mogę sobie co najwyżej na ścianie powiesić. Bo za tego gościa ktoś inny wysyła nawet ma telefon na USA , wiec się tak zabezpieczył.

 

Piotrze, płyty very good, na tym portalu to najczęściej bardzo kiepski stan, choć z tego co czytam bywają chlubne wyjątki. Przyznam, że kiedy kupuję cos wstanie ex to i tak nie liczę na zbyt dużo, a rozpakowywanie paczki to spore emocje:))) Tak w zasadzie jedynie mint to mint i nie ma w tej ocenie subiektywnego spojrzenia. Cała reszta, to loteria. Poza sprawdzonymi sprzedawcami rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, płyty very good, na tym portalu to najczęściej bardzo kiepski stan, choć z tego co czytam bywają chlubne wyjątki. Przyznam, że kiedy kupuję cos wstanie ex to i tak nie liczę na zbyt dużo, a rozpakowywanie paczki to spore emocje:))) Tak w zasadzie jedynie mint to mint i nie ma w tej ocenie subiektywnego spojrzenia. Cała reszta, to loteria. Poza sprawdzonymi sprzedawcami rzecz jasna.

 

Tak, płyty u lopsjacek to tylko powyżej EX i to nie wiadomo co sie dostanie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek1 , znaczy niektórzy sprzedawcy są uczciwi i wysyłane przez nich płyty VG są bardzo ładne , ale widać niechlubne wyjątki (może nie wyjątki :) ). Akurat u lopsjacek nie przeczytałem jego komentarzy przed zakupem, tak bym wiedział że nie warto. Sprawę i tak zgłoszę do allegro i skończy się to negatywem z mojej strony , chyba tylko tyle da się zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisałem wczesniej - napisz, że stan jest niezgodny z opisem, jak napiszesz, że płyta trzeszczy, to on Ci wyskoczy ze swoim regulaminem i że jest niewinny. Chodzi o to, żeby cwaniak nie wyskoczył z negaywem w odwecie, bo potem to wygląda, jakby wina złej transakcji leżała po obu stronach.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towar na allegro zawsze musi być zgodny z opisem. Zarzut niezgodności możecie wysunąć po zakupie i nawet przed zapłatą jeśli wypytujecie o stan towaru po zawarciu transakcji i wtedy dopiero okazuje się że sprzedający o wszystkim nie napisał. mnie się tak kilka razy zdarzyło.

najpierw przybicie potem pytanie o zdjęcia i okazuje się że towar ma wady o których słowa nie było w opisie. A opis lakoniczny w stylu "stan dobry" itp. to też jest opis stanu i niezgodność towaru z opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Arku - przeczytaj regulamin tego gościa - on pisze wprost, że płyta VG+ może być w jakimkolwiek stanie, mieć rysy, przetarcia, nie grać, przeskakiwać, być połamana i nie wiadomo co jeszcze. Więc pisząc w komentarzu, że płyta jest w złym stanie i trzesczy, on od razu zasloni się swoją skalą ocen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie to potwierdza tylko że w Polsce sprzedażą płyt zajmują się głównie handlarze, którzy mogliby co najwyżej sprzedawać marchewkę. Żaden z tych pożal się Boże sprzedawców nawet raz nie sprawdził sprzedawanej przez siebie płyty. Dzisiaj kupiłem sprowadzoną z UK płytę Joni Mitchell, która nie miała ani jednej ryski a mimo to na naklejce w środku ze sklepu miał naklejkę o oceną VG ( lekkie trzaski ) na Alle pewnie by została wystawiona jako NM. Tak więc reasumując wszyscy na Alledrogo, którzy sprzedają ocenione przez siebie płyty bez ich odsłuchania czyli oczywiście tylko wzrokowo to zwykli oszuści. Niestety takie są nasze realia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo dobrych sprzedawców z allegro, ja mam kilku sprawdzonych...ale nie podam swojej żyły złota, wybacz:)Ale masz racje, ogólnie kultura sprzedaży internetowej jest u nas na niskim poziomie, choć już nie ma aż takiej samowolki jak kiedyś. Za granicą też oszukują, jak się nadarzy okazja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem sobie drugie konto na Alle, specjalnie do zakupu płyt. I nie będę się szczypał z negami, jeśli stan płyty zostanie rażąco naciągnięty przez sprzedawcę. Ostatnio taką kupiłem (niestety, jeszcze z regularnego konta i nie chcę go paskudzić odwetowym negatywem).

Inna sprawa, że nie powinno być możliwości wstawienia negatywa przez sprzedawcę, który otrzymał wpłatę od kupującego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdainem powinno być tak, że kupujący otrzymuję automatycznie pozytywny komentarz po wpłacie przez PayU, bo taka jest rola kupującego. Oczywiście potem mogą pojawić się komplikacje, "klient awanturujący się", nie odebranie towaru z poczty, ale to rzadkie przypadki. W sumie portal allegro jest olbrzymi, więc i tak trzeba uznać za sukces to, że wszystko działa sprawnie, w sumie jeszcze niedawno była taka "dzikość" w Polsce, mam na myśli sprzedaż kradzionych części z samochodów, sprzedawanie nagranych dvd na stacjach benzynowych itp. Teraz jest tego znacznie mniej, więc to, że allegro jest mimo wszystko cywilizowanym portalem uważam za duży sukces...hm, całego społeczeństwa zabrzmi patetycznie, ale coś się chyba poprawiło w naszej mentalności. Chociaż mówie to jako osoba młoda i może niewiele widziałem.

 

To się rozpisałem:)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem sobie drugie konto na Alle, specjalnie do zakupu płyt. I nie będę się szczypał z negami, jeśli stan płyty zostanie rażąco naciągnięty przez sprzedawcę. Ostatnio taką kupiłem (niestety, jeszcze z regularnego konta i nie chcę go paskudzić odwetowym negatywem).

Inna sprawa, że nie powinno być możliwości wstawienia negatywa przez sprzedawcę, który otrzymał wpłatę od kupującego!

Tu nie chodzi o negatywy tylko o łamanie prawa. Tak się składa, że jakiś czas temu się interesowałem numizmatyką. Tam jest identyczna sytuacja z koniecznością oceny. Tylko niech ktoś tam spróbuje tak kantować to środowisko go zniszczy. Może poziom cenowy jest inny ale w przypadku winyli mówimy o dużej skali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie tutaj podpinam

 

Hmmm...:) Ja bym po prostu dał zwory na kolumnach i pociągnął jednym kablem ze wzmacniacza. W takiej sytuacji (i jakości) bez względu na to gdzie podepniesz będzie dobrze (na tyle na ile to możliwe). Może w zakładce stereo będą mądrzejsi?

 

to środowisko go zniszczy.

 

Tutaj raczej nie można mówić o "środowisku" niestety... A co do sprzedawców (to do wakutoma) to sprawdziłem np. vinyleum, choć nie bezbłędnie, aqualife, gienek 1968, 32jazz , ponaker - bywało nieźle. I niezliczona rzesz "drobnicy". To moje "złote żyły". Przyznam, że dziwi mnie, że niektórzy nie chcą się nimi dzielić... Smutne po prostu. Jak będziesz miał wątpliwości z zakupem płyt, daj znać - może uda się pomóc i coś doradzić w kontakcie ze sprzedawcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

repet

 

zastanawiałem się o co chodzi, myślałem,że to jakiś nowy wulgaryzm lub inwektywa :] .... faktycznie, wstawianie gifa , w post powoduje dłuższe ładowanie strony

,obiecuję poprawę

 

edit - już czysto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej nie można mówić o "środowisku" niestety... A co do sprzedawców (to do wakutoma) to sprawdziłem np. vinyleum, choć nie bezbłędnie, aqualife, gienek 1968, 32jazz , ponaker - bywało nieźle. I niezliczona rzesz "drobnicy". To moje "złote żyły". Przyznam, że dziwi mnie, że niektórzy nie chcą się nimi dzielić... Smutne po prostu. Jak będziesz miał wątpliwości z zakupem płyt, daj znać - może uda się pomóc i coś doradzić w kontakcie ze sprzedawcą.

Dzięki za namiary. Ja ostatnio raczej skupiam się raczej na komisach płytowych, gdzie mogę każdą płytę 10 razy obejrzeć i dokładnie przesłuchać. Allegro to za duże ryzyko ( przynajmniej dla droższych płyt ). Przypuszczam, że ok 90% wystawianych tam używanych płyt to szajs w stanach G-VG na dodatek w cenach z kosmosu a poważnych sprzedawców niewielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo kupowałem płyty na alle. Fakt, bywało różnie.

Teraz wyprzedaję kolekcję, poznaję też drugą stronę medalu.

Do tej pory mam same pozytywne oceny, wszyscy są zadowoleni (w tym kilku forumowiczów), niektórzy zachwyceni :)

Uczciwość to podstawa.

Ale np. miałem/mam przypadek z klientem, który twierdzi, że mu płyta "zacina się". I to za każdym razem w innym miejscu !

Kilka razy pytałem, jaki ma gramofon, wkładkę, czy odpowiednio skalibrowany, wypoziomowany, jak stoi - ani razu nie otrzymałem odpowiedzi.

Natomiast chlapnął, że cytuję "płyta zacina się i musi stuknąć w wieżę (sic!) , żeby poszła dalej". Czyli albo gramiak stoi na wzmaku czy cholera wie czym innym, albo to jakiś wynalazek typu kombajn plastik-fantastik.

I założmy, że taki koleś mi wystawi negatyw. Gdzie tu moja wina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sytacje, że po sprzedaży płyty (wish you were here floydów), w niezlym stanie, bez trzasków, gość twierdził, że cała trzeszczy i chce zwrócić, zdziwiłem się skąd te trzaski, powiedziałem, że nie ma problemu ze zwrotem, tylko niech mi poda numery matryc płyty - gość urwał kontakt, chciał mi po prostu wcisnąć swój zużyty egzemplarz w ramach reklamacji i zachować ten co kupił. Po tym odechciało mi się handlować winylami, chociaż i tak nie sprzedałem dużo płyt.

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Przez ponad piętnaście lat byłem, jestem i zapewne już będę zwolennikiem zakupów w komisach, na placach i giełdach. Na Allegro dosłownie kilkanaście płyt kupiłem ale dzisiaj dostałem z liścia od sprzedawcy Vinylowy_raj gdzie stan opisywany jako super i doskonały z rajem miał bardzo mało wspólnego. Może i dobrze bo grzebanie, szukanie i oglądanie bezcenne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.