Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rafa napisał:

Głośnikiem wysokotonowym

 

A barwa wokali i wybrzmienia np talerzy perkusji?

Głośnikiem wysokotonowym

 

A barwa wokali i wybrzmienia np talerzy perkusji?

Wokale brzmią pięknie, bezpośrednio i szczegółowo, lekko chłodnawo mam wrażenie. Jeżeli chodzi o wysokie, to wg mnie są lekko wycofane i nieco krócej wybrzmiewają i mniej błyszczą, nie ma też uciążliwego, zbyt widocznego cykania z czym walczyłem kablami w 8 (zmieniłem posrebrzane qed xt40 na miedziane Aurora2) . Muszę to jeszcze przetestować. Znasz jakieś fajne utwory na których można to dobrze sprawdzić wysokie tony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafa napisał:

Głośnikiem wysokotonowym

 

A barwa wokali i wybrzmienia np talerzy perkusji?

Głośnikiem wysokotonowym

 

A barwa wokali i wybrzmienia np talerzy perkusji?

Ja przed zakupem wybierałem między Tannoy DC10T, a Audiovector SR3 Signature. AV miał lepsze wysokie tony i bardzo dobry kontrolowany bas. Finalnie zdecydowałem się zostać przy charakterze grania Tannoi ze względu na ich średnicę, wokale i bezpośredniość grania. W DC10 dostałem w bonusie głęboki bas. Był jeszcze na tapecie Diapason Adamantes III 25, ale obawiałem się czy się sprawdzą w elektronicznej muzyce bo to są monitory i mogło być gorzej na basie. Wszystkie trzy były do wizięcia w podobnej cenie, około 2 tys eur za używane, czyli wycenione atrakcyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, ciszyn11 said:

Ja przed zakupem wybierałem między Tannoy DC10T, a Audiovector SR3 Signature. AV miał lepsze wysokie tony i bardzo dobry kontrolowany bas. Finalnie zdecydowałem się zostać przy charakterze grania Tannoi ze względu na ich średnicę, wokale i bezpośredniość grania. W DC10 dostałem w bonusie głęboki bas. Był jeszcze na tapecie Diapason Adamantes III 25, ale obawiałem się czy się sprawdzą w elektronicznej muzyce bo to są monitory i mogło być gorzej na basie. Wszystkie trzy były do wizięcia w podobnej cenie, około 2 tys eur za używane, czyli wycenione atrakcyjnie. 

A powiedz mi czy roznica miedzy dc10 a xf8 jest warta extra  $$$$.xf8 są  że 4 razy tańsze  od dc10 ,I obecnie w uk można je wyrwać za 750£(biały gloss).ciekawe jak wypadły by one czy xf6 lub 6,2,6,4 na tle moich dc8.boję się że dc8ti do 18m2 będą za duże. Chociaż w xf8  głośnik basowy ma 20cm.czyli tyle samo co w dc8ti  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, ciszyn11 said:

Wokale brzmią pięknie, bezpośrednio i szczegółowo, lekko chłodnawo mam wrażenie. Jeżeli chodzi o wysokie, to wg mnie są lekko wycofane i nieco krócej wybrzmiewają i mniej błyszczą, nie ma też uciążliwego, zbyt widocznego cykania z czym walczyłem kablami w 8 (zmieniłem posrebrzane qed xt40 na miedziane Aurora2) . Muszę to jeszcze przetestować. Znasz jakieś fajne utwory na których można to dobrze sprawdzić wysokie tony? 

U mnie cykania nigdy nie bylo, pewnie kwestia elektroniki + kable. U mnie raczej brakowalo mi wiekszej gladkosci na wysokich.

Do poprawienia tego aspektu musialem wymienic elementy zwrotnicy i okablowanie wewnetrzne.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ronaldo9 napisał:

A powiedz mi czy roznica miedzy dc10 a xf8 jest warta extra  $$$$.xf8 są  że 4 razy tańsze  od dc10 ,I obecnie w uk można je wyrwać za 750£(biały gloss).ciekawe jak wypadły by one czy xf6 lub 6,2,6,4 na tle moich dc8.boję się że dc8ti do 18m2 będą za duże. Chociaż w xf8  głośnik basowy ma 20cm.czyli tyle samo co w dc8ti  

Trudne pytanie. Na pewno przy kupnie nowych zastanowiłbym się bardziej. XT8F kupiłem w Polsce nowe za 4,8 tys zł i to była jak na mój gust bardzo dobra cena. DC10T używane za 9 tys i pewnie mają już około 8-10lat. Różnicę słychać głównie na basie, w pozostałych aspektach, nie czuje na razie bardzo dużego skoku ale nie mam też aż tak wyrobionego słuchu może. Wiadomo, że dc10T są też lepiej wykonane, ale to dla mnie nie ma znaczenia.  Uważam, że Xt8F mają rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Być może po modyfikacjach, jak zrobił Rafa możnaby wycisnąć z nich jeszcze więcej, ale ja się na tym kompletnie nie znam. Przed XT8F miałem XT6F i wg mnie 8 są znacząco lepsze. Tutaj w ogóle bym się nie zastanawiał nad wyborem. 6.2/6.4 nie słuchałem, podobno są mniej uniwersalne od XT8F, ale w pewnych gatunkach znacząco je przewyższają. Nie miałem też okazji słuchać DC8T/DC8Ti. Moim zdaniem jak masz teraz DC8T i jest ok w 18m,  to chyba DC8Ti też powinny Ci podejść. Mnie zastanawia jaka jest różnica w brzmieniu pomiędzy DC10T, a DC10Ti, ale chyba będzie trudno o takie porównania. Ja teraz zaczynam myśleć o lepszym wzmacniaczu, chociaż m5si gra wg mnie bardzo dobrze. Niektórzy mówią o nim, że jest mało dynamiczny, ma takie brzmienie z lekką mgiełką, ale to akurat dobrze się sprawdza z Tannoyami, bo one mają jasną charakterystykę. Zresztą mi takie brzmienie odpowiada. Ostatnio słuchałem Naima XS2 w salonie i porównywałem do m5si. Dla gościa z salonu była przepaść na korzyść Naima, a mnie właśnie bardziej podobał się mf. Zastanawiam się nad lampą, ewentualnie lepszym tranzystorem. Tutaj liczę na pomoc forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, ciszyn11 said:

Trudne pytanie. Na pewno przy kupnie nowych zastanowiłbym się bardziej. XT8F kupiłem w Polsce nowe za 4,8 tys zł i to była jak na mój gust bardzo dobra cena. DC10T używane za 9 tys i pewnie mają już około 8-10lat. Różnicę słychać głównie na basie, w pozostałych aspektach, nie czuje na razie bardzo dużego skoku ale nie mam też aż tak wyrobionego słuchu może. Wiadomo, że dc10T są też lepiej wykonane, ale to dla mnie nie ma znaczenia.  Uważam, że Xt8F mają rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Być może po modyfikacjach, jak zrobił Rafa możnaby wycisnąć z nich jeszcze więcej, ale ja się na tym kompletnie nie znam. Przed XT8F miałem XT6F i wg mnie 8 są znacząco lepsze. Tutaj w ogóle bym się nie zastanawiał nad wyborem. 6.2/6.4 nie słuchałem, podobno są mniej uniwersalne od XT8F, ale w pewnych gatunkach znacząco je przewyższają. Nie miałem też okazji słuchać DC8T/DC8Ti. Moim zdaniem jak masz teraz DC8T i jest ok w 18m,  to chyba DC8Ti też powinny Ci podejść. Mnie zastanawia jaka jest różnica w brzmieniu pomiędzy DC10T, a DC10Ti, ale chyba będzie trudno o takie porównania. Ja teraz zaczynam myśleć o lepszym wzmacniaczu, chociaż m5si gra wg mnie bardzo dobrze. Niektórzy mówią o nim, że jest mało dynamiczny, ma takie brzmienie z lekką mgiełką, ale to akurat dobrze się sprawdza z Tannoyami, bo one mają jasną charakterystykę. Zresztą mi takie brzmienie odpowiada. Ostatnio słuchałem Naima XS2 w salonie i porównywałem do m5si. Dla gościa z salonu była przepaść na korzyść Naima, a mnie właśnie bardziej podobał się mf. Zastanawiam się nad lampą, ewentualnie lepszym tranzystorem. Tutaj liczę na pomoc forumowiczów. 

Nie nie ja mam monitory z seri definition  -DC8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Nie nie ja mam monitory z seri definition  -DC8

A to przepraszam. Ktos w Krakowie sprzedaje dc8ti na olx. Cena 11.5 chyba

Ja też miałem dylemat między monitorami i podłogówkami do moich 26m. Jak szukałem na forach angielskich o dc10, to ktoś pisał, że grały w 15m i było ok. Są też relacje z odsłuchów lubuskich z 2010 na audio stereo, tam też słuchali w małym pomieszczeniu. Wtedy przegrały z audiovector sr3 signature, swoją drogą. Jak masz koło kolumn trochę przestrzeni, to może 8ti też da radę 

U mnie wygląda to tak (będę dawał absorbery na ścianę za kolumnami) 

IMG_20190226_184725_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

boję się że dc8ti do 18m2 będą za duże.

Bo będą. To jest kolumna która zagra dobrze na basie, ale pod warunkiem że zapewnisz jej dużo wolnej przestrzeni wokół ścian. W 18m jej tego nie zagwarantujesz.
A myślałeś o precision 6.4 ?

Edytowane przez desperados
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, desperados said:

Bo będą. To jest kolumna która zagra dobrze na basie, ale pod warunkiem że zapewnisz jej dużo wolnej przestrzeni wokół ścian. W 18m jej tego nie zagwarantujesz.
A myślałeś o precision 6.4 ?

Tak.tylko że chce zrobić krok do przodu.,Przed dc8 grałem na proac d18 I wydaje mi się że  kupując  6,4 lub xf8 to się cofne .ja z monitorów się wylaczylem 5 dnin temu , kiedy znajomy pożyczył mi swoje pmc fb1i signature.roznice są tak wielkie że  sam.nie wiem.jak się dalem namówić na monitory. Jeżeli dc8ti są za duże to chyba będę musiał się rozstać z TANNOY I wrócić do proac.Od tylnej sciany.moge dac im 70cm,A po bokach jakieś 40cm

Screenshot_20190226-190116_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Tak.tylko że chce zrobić krok do przodu.,Przed dc8 grałem na proac d18 I wydaje mi się że  kupując  6,4 lub xf8 to się cofne .ja z monitorów się wylaczylem 5 dnin temu , kiedy znajomy pożyczył mi swoje pmc fb1i signature.roznice są tak wielkie że  sam.nie wiem.jak się dalem namówić na monitory. Jeżeli dc8ti są za duże to chyba będę musiał się rozstać z TANNOY I wrócić do proac.Od tylnej sciany.moge dac im 70cm,A po bokach jakieś 40cm

Screenshot_20190226-190116_Gallery.jpg

To może jak dc8ti byłyby za duże, to Audiovector sr3 signature? Słuchałem i są bardzo dobre. Polecam szukać w Niemczech/Danii, można bardzo ceny znaleść. U nas widzialem ktoś sprzedawał na olx za 12 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, ciszyn11 said:

dzięki. A taka Leema Tucana 2, np?

Jeszcze Karan KAI 180

Z opisu znajomych gra o wiele lepiej od tej Lemy. Sam nie sluchalem.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Ronaldo9 said:

Wydaje mi się że powinieneś  rozważyć coś od Marantza.pm11s3,pm10,czy nowy Ki ruby

Szkoda kolumn na tak niską klasę elektroniki.

 

BTW Ktoś słuchał/porównywał kolumny Fyne Audio? W końcu tworzone przez byłych inżynierów Tannoy. I nawet koncepcyjnie niemal identyczne.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, ciszyn11 said:

A Haiku Sol II SE, dużo dobrych opinii na forum. Ewentualnie LAR 200, hybryda? Miałem wcześniej Marantz PM8006 i jakoś mnie nie oczarował. Zapewne wyższe Marantze to inna liga? 

Heh nie porównuj  budżetowego 8006 z seria 14,11 o 10 nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal polecę Coplanda 405-A.

Z XT8F daje świetną synergię, to może zgra się z DC10T. Jazz i dobrze zrealizowana elektronika miód na uszy. Klasyka brzmi też rewelacyjnie. Gorzej z popem i różnymi współczesnymi nagraniami lub koszmarnie zrealizowanymi remasterami. Błędy realizatorskie nagrań niestety wychodzą tu jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nadal polecę Coplanda 405-A.
Z XT8F daje świetną synergię, to może zgra się z DC10T. Jazz i dobrze zrealizowana elektronika miód na uszy. Klasyka brzmi też rewelacyjnie. Gorzej z popem i różnymi współczesnymi nagraniami lub koszmarnie zrealizowanymi remasterami. Błędy realizatorskie nagrań niestety wychodzą tu jak na dłoni.


Tak serio, rozważasz serię Prestige Tannoya?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem 2 lata na dc8t, sprzedałem, szukałem czegoś innego, (pomijam tu wiele budzetowych kolumn)

przerobiłem AP Tempo6, Kef R700, Blumehofer fun17, i jeszcze pare konstrukcji i nie udało mi się znaleść  lepszego dzwięku. Dzisiaj mam dc8ti i takiego basu, zejścia, masy, kontroli, stopy, tego łupnięcia w klatę wcześniej nigdy nie miałem okazji odczuć i usłyszeć. Wszystko wcześniej albo buczało, albo były to typowe jasne pierdziawki.
Gram w skromnych 25m ze skromym pm8005. Pozdrawiam.

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj  rozstalem się z dc8.Patrząc na aktualne oferty  z Ebay  znalazłem kilka podłogowek. Niestety nie mam jak odsłuchać więc może wy coś poradzicie. Mój  salon ma 18m2,muzyki słucham różnej  od stinga po allan tylor,Chris Jones.elektronika towarzyszącą  to zestaw Marantza pm11s3+sa11s3

 

Ex demo precision 6,4-1200£

 Brand new precision 6.2-1180£

Brand new xf6-500£

Brand new xf8-750£

Ex demo dc8ti-2300£

dc8ti sa troche poza budżetem  ale jeżeli miał by być to zakup na lata to sięgnął  bym głębiej do kieszeni.Swoje dc8 sprzedałem za 850£ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.