Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z mm z ekspozycji bym się zdziebko obawiał... ok jest gwarancja ale jak udowodnic że to w sklepie dali po garach a nie my.....

Kiedyś w saturnie była para wafli z uwalonym gwizdkiem...

 

Tak czy inaczej nawet jak xt8 stanieje to od tego się nie zmniejszy .. raczej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch fajna rzecz ale jechać 5h by sprawdzić samemu..

Szukam inspiracji ...

Czasem warto i 5 godzin aby posluchac. Jak ja przed kilkunasu laty szukalem kolumn, to i czasem wiecej bylo godzin jazdy, no i tez wyjazdy wiele razy w rozne miejsca. Ale dzieki temu nigdy nie bylo placzu z powodu nietrafionego zakupu i nie przypominam sobie abym tracil przy odsprzedazach.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pewnie zgadza ale i tak są mniej wymagające od Emita m30.. słuchałem jakiejś końcówki mocy z frontem ala drewno i pilotem drewnianym... chyba exposure z 70w na kanał.. Tannoy xt8f zagrał jak chciałem nawet z tym, Emity m30 zabiły tę końcówkę.. bas buczał zero kontroli i łupnięcia... więc lepiej że z czymś mocniejszym bedzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś może polecić wzmacniacz do Tannoy LGM / SRM 12x ?

Szukam czegoś lekko łagodzącego górę, możliwie gęstego, z dociązeniem dołu, preferowany tranzysotr, ale jak trzeba przyjrzę się i hybrydzie i lampie.

Budzet do 7k

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Tucanca:)

Tucana się marnowała na tym głośniku. To ma 92db efektywności, musiałem to wyciszać gdzie się dało (na preampie gramofonowym), żeby mieć kontrolę głośności... choć nie powiem, średnica była zacna i taka jak trzeba :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Od roku około jestem szczęśliwy posiadaczem kolumn Tannoy XT8F. Napędza to hybryda Xindak 6950(ll), źródło to CD ARCAM CDS27. Ogólnie wszystko mi się podoba. Słucham spokojnego rocka, dużo muzyki elektronicznej typu Jarre czy Oldfield ale też i popu z TV od czasu do czasu..

Niedawno kolega z forum stwierdził, że to hobby to jak choroba i nie ma końca. I to prawda. Pomimo, że jestem bardzo zadowolony z dźwięku to już znowu myślę co by tu poprawić aby wejść na jeszcze lepszy poziom. Lubie delikatną, aksamitną górę, szeroką sceną i nisko schodzący bas (taki, którego czuć), ale nie kluchowaty. Zastanawiam się czy przechodząc z XT8F na DC8Ti faktycznie wskoczę na ogólnie wyższą jakość dźwięku. W sumie to nie wiem co miałbym poprawić. Ale może ktoś z Was ma porównanie XT8F do DC8 Ti

 

Witajcie

 

Od roku około jestem szczęśliwy posiadaczem kolumn Tannoy XT8F. Napędza to hybryda Xindak 6950(ll), źródło to CD ARCAM CDS27. Ogólnie wszystko mi się podoba. Słucham spokojnego rocka, dużo muzyki elektronicznej typu Jarre czy Oldfield ale też i popu z TV od czasu do czasu..

Niedawno kolega z forum stwierdził, że to hobby to jak choroba i nie ma końca. I to prawda. Pomimo, że jestem bardzo zadowolony z dźwięku to już znowu myślę co by tu poprawić aby wejść na jeszcze lepszy poziom. Lubie delikatną, aksamitną górę, szeroką sceną i nisko schodzący bas (taki, którego czuć), ale nie kluchowaty. Zastanawiam się czy przechodząc z XT8F na DC8Ti faktycznie wskoczę na ogólnie wyższą jakość dźwięku. W sumie to nie wiem co miałbym poprawić. Ale może ktoś z Was ma porównanie XT8F do DC8 Ti

 

 

Chodzi mi oczywiście o Tannoy Definition DC8 Ti

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho definition graja podobnie ale ;) zawsze jest jakies ale - dzwiek z dc nie jest tak jasny - gora jest jakby bardziej hmmmm wysublimowana - srednica lepsza - grneralnie to jest jakby inna kultura grania.

Czyz wlasnie nie to je powinno wyrozniac? :)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyz wlasnie nie to je powinno wyrozniac? :)

 

No coz - serie revolution precision czy definition to zasadniczo troche inne granie niz pozostale staro stylizowane modele tannoya. Graja od nich jasniej, jakby lzej - moze bardziej uniwersalnie?. Zakres dolnej srednicy w tannoyach typu stirling (z duzym basowcem) itp jest wyeksponowany przez co dzwiek wydaje sie „wiekszy” - oczywiscie pozniej wiele innych wlasciwosci dzwieku zalezy od modelu o jego ceny.

Nie slyszalem nigdy monitorew kolegi Lutka ani innych starszych pokolen tannoya - byc moze to tez jeszcze inna charakterystyka granaia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz - serie revolution precision czy definition to zasadniczo troche inne granie niz pozostale staro stylizowane modele tannoya. Graja od nich jasniej, jakby lzej - moze bardziej uniwersalnie?. Zakres dolnej srednicy w tannoyach typu stirling (z duzym basowcem) itp jest wyeksponowany przez co dzwiek wydaje sie „wiekszy” - oczywiscie pozniej wiele innych wlasciwosci dzwieku zalezy od modelu o jego ceny.

Nie slyszalem nigdy monitorew kolegi Lutka ani innych starszych pokolen tannoya - byc moze to tez jeszcze inna charakterystyka granaia...

Szkoda, że jesteś z tak daleka.

 

Dzisiaj oddałem do wykończenia moje skrzynki SRM 12x (ten sam model co ma Lutek) :) Bardzo chętnie posłuchałbym jakie są różnice pomiędzy Definition za 26k, a starym, klasycznym modelem... :) Niestety kawał drogi nas dzieli. Sam nie mogę się już doczekać jak to zagra. Potem pomyślę nad upgrade'm zwrotki jeszcze... :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem do wykończenia moje skrzynki SRM 12x (ten sam model co ma Lutek) :) Sam nie mogę się już doczekać jak to zagra.

 

Tzn. bedzie jakis remont SRM 12X ? Jesli remont pochlonie sporo PLN, to pomysl czy nie mozesz sie jeszcze wycofac z tego odrestaurowania, lub je chwilowo zatrzymac? Mam na mysli, abys moze wpadl do mnie i posluchal tych samych glosnikow ale w wiekszych i solidniejszych obudowach. Sadze, ze jak bys posluchal, to natychmiast zmienilbys decyzje co do odnawiania oryginalnych SRM 12x, a dla posiadanych glosnikow z tych SRM-ow zbudowalbys inne, wieksze obudowy - podobnie jak ja to kiedys zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. bedzie jakis remont SRM 12X ? Jesli remont pochlonie sporo PLN, to pomysl czy nie mozesz sie jeszcze wycofac z tego odrestaurowania, lub je chwilowo zatrzymac? Mam na mysli, abys moze wpadl do mnie i posluchal tych samych glosnikow ale w wiekszych i solidniejszych obudowach. Sadze, ze jak bys posluchal, to natychmiast zmienilbys decyzje co do odnawiania oryginalnych SRM 12x, a dla posiadanych glosnikow z tych SRM-ow zbudowalbys inne, wieksze obudowy - podobnie jak ja to kiedys zrobilem.

Mam 20mkw, obawiam się lekko, że nawet SRM 12x mogą być przy duże do mojego salonu - nie mam za dużo miejsca ani zby dac im się rozwinąć, ani przede wszystkim nie chcę wstawiać tak wielkich szaf. Renowacja jest na ukończeniu - sam zająłem się zdjęciem starego lakieru, znalazłem człowieka, który poprawi ubytki forniru i położy nowy lakier. Koszty uważam naprawde niewielkie jak na progress wizualny, który mam na celu uzyskać.

 

Jeżeli kiedyś będę planował bawić się w większe skrzynki to poszukam osobnych przetwornikow, a SRM w gabinetowym stanie po prostu sprzedam.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20mkw, obawiam się lekko, że nawet SRM 12x mogą być przy duże do mojego salonu

 

Bym powiedział na odwrót , w dużym pokoju łatwiej fajny bas uzyskać w małym zawsze będzie go dusić , u mnie na 16 metrach nic ale to nic nie chciało zagrać dobrym basem na 60 ciu M1'ki nawet dają czadu ( :

 

Lutek dobrze Ci radzi , ja bym oryginalne skrzynie wziął i siekiera pociupał najchętniej ( : nikt nie karze Ci robić prostokątnych wielkich skrzyni możesz zrealizować każdy kształt i zgubić gabaryty , znajomy 200l skrzynki do nich miał i wyglądały imponująco tez miał 20m2

Masz je rozebrane weź w rękę wyżymarkę jakąś sklejkę i zrób na test open baflle obudowę zobacz jak gra wtedy ( :

Zwrotnice to w pierwszej kolejności bym tez wywalił nową zrobił dla 3149 z Tannoy Edinburgh znakomicie się spisuje

Ps szukasz polepszenia basu w końcówce mocy a trzymają Cie obudowy przede wszystkim , to największa wada tych kolumn drivery są świetne do DIY można z nich wycisnąć sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho definition graja podobnie ale ;) zawsze jest jakies ale - dzwiek z dc nie jest tak jasny - gora jest jakby bardziej hmmmm wysublimowana - srednica lepsza - grneralnie to jest jakby inna kultura grania.

 

A jak z basem? W sumie im jestem starszy tym więcej słucham spokojniejszej muzyki, zdecydowanie mniej rocka szybkiego i praktycznie zero techno/house. Więc bardziej "kulturalne" granie może być tym czego mi trzeba. Niezmiennie przy tym od zawsze lubię bardzo niski bas.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak. Widzę:) Wlasnie taki chodzi mi po glowie ostatnio. Grasz na Kt88 czy El34? Jest troche ciepla lampy? Nie ma ostrej gory? Spotyka sie opinie ze ten Cayin gra bardziej jak tranzystor. A jaki bas jest w takim systemie?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak z basem? W sumie im jestem starszy tym więcej słucham spokojniejszej muzyki, zdecydowanie mniej rocka szybkiego i praktycznie zero techno/house. Więc bardziej "kulturalne" granie może być tym czego mi trzeba. Niezmiennie przy tym od zawsze lubię bardzo niski bas.

Najnizszy bas potrafi wywylac drzenie klatki piersiowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.