Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 calowe glosniki w 17m2...musisz miec bardzo dobra elektronike swietnie kontrolujaca bas

wiem ze pomysl jest nie ciekawy.dlatego sie wacham.jest dobra cena za ex demo.kontaktowalem sie ze sklepem i odpisali mi ze ich demo room.ma takie same wymiary i ze nie ma problemu z basem.dc10 mialy by grac z marantzem pm14se i sa15s2.kable to tellurium q black2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuch nie narzekam.

Różnica między naszymi opiniami jest taka, że Ty słyszałeś je raz w salonie, niewygrzane na przypadkowym sprzęcie, a ja używam je bez mała rok podłączając do nich 3 różne wzmacniacze, że o żonglerce lampami nie wspomnę. Stąd moje zdanie, że wybór odpowiedniego wzmacniacza w przypadku tych kolumn robi z nimi cuda. :)

 

Z tego co widzę to aktualnie masz lampę Coplanda, a jaki tranzystorowy wzmacniacz najlepiej Ci zagrał z XT8F ?

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to bas był potężny. Reszta oczywiście taka powiedzmy tranzystorowa.

Jednak zgranie jakieś tam nastąpiło i nie można powiedzieć przynajmniej, że bas był kiepski, papierowy jak to się czasem tym kolumnom zarzuca.

 

W każdym razie ja raczej na dłuższy czas zostanę przy tym Coplandzie. Wszystko mi razem z XT8F w nim pasuje.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Turnberry SE przez półtorej roku. Co chcesz wiedzieć?

W sumie zdecydowałem że wolę starsze Tannoye z serii HPD , SRM...i takie teraz posiadam. Dają mi więcej frajdy.

Turnberry SE są w porównaniu z nimi spokojniejsze i mniej dobitne, bardziej zbliżone do „ normalnych” współczesnych kolumn, choć jednak zdecydowanie lepsze od większości „ słupków” jakie są w salonach audio.

Gdybym je zatrzymał to zajął bym się zwrotnicą bo z tego co widziałem to mizerna. Sam głośnik ma dużo większy potencjał tak na oko. Choć dla mnie stary system tweetera kompresyjnego pepperpot gra znacznie ciekawiej niż nowy tulip waveguide. Tannoy chyba też tak uważa bo w najdroższych kolumnach z serii Prestige stosuje jednak pepperpot i AlNiCo.

Grałem na Turnberry z przeróżnymi wzmacniaczami : Atoll in 100, Krell KAV400i, Lyngdorf , lampa Unisona, i w zasadzie grały z każdym dobrze. Kablami się nie przejmuję.

U mnie źle grały na krótszej sciane, dużo lepiej na dłuższej i w oddaleniu od bocznych i tylnej.

To dobre kolumny , i nawet w porównaniu z klasykami Tannoya sprzed lat mają kilka przewag : głębsza scena, szerszy sweerspot..

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzam je lampową integrą Emille Labs Ara SE, strumieniowym Marantzem na7004, kable to najtańszy Kimber 4pr.

Myślę o dac i nowych kablach tak, żeby wyciągnąć górę i nie stracić reszty pasma. Chciałbym, żeby ktoś mnie mniej więcej naprowadził na 2 lub 3 modele coby znowu nie jeździć wypożyczać przez pół roku i mieć wielki zamęt w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na Twoim miejscu chyba zająłbym się zwrotnicą , jak nie sam to z pomocą jakiegoś doświadczonego fachowca.

Czasem warto odkręcić śrubkę od regulacji wysokich i oczyścić i odtłuścić śrubkę i płytkę, choćby płynem kontaktol. Mi to pomogło w jednej z kolumn, był tam jakiś glut , wysokie grały trochę inaczej z jednej strony..*

Reszty Twojego sprzętu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do znających temat ,jak ominąć pokrętła w tannoy cheviot?

Które piny zmostkować?

Czy będzie zadowalająca poprawa czy nie warto?

A miernika nie ma? ;)

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do znających temat ,jak ominąć pokrętła w tannoy cheviot?

Które piny zmostkować?

Czy będzie zadowalająca poprawa czy nie warto?

 

Mostkowalem kiedys u siebie styki pokretel ale w modelach kolumn SRM. Ogolnie moze tak: ustaw pokretla w polozeniu neutralnym - jesli to brzmienie odpowiada - i zaloz mostki na te styki nieruchome pokretel, na ktorych znajda sie styki ruchome, ktore zmieniaja swoja pozycje przy przelaczaniu. Nie wiem jak jest w Cheviotach, ale w SRM-ach te styki sa polaczone ze sciezkami na plytkach, ktore to odpowiednie sciezki zmostkowalem drutem srebrnym 0,5 mm (wlutowalem taki mostek - cos w ksztalcie prostokatnej litery "C". W takim rozwiazaniu w razie czego wystarczy odlutowac tylko jeden koniec zworki i uniesc go troszeczke ponad sciezke, dzieki czemu bedzie przerwa w obwodzie i pokretla znow beda dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.