Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchałem kiedyś Tannoy Definition DC6T ale dupy mi nie urwały, brakowało tzw "yebnięcia".

A może ktoś chciałby zaprosić mnie do siebie w celu pochwalenia się swoimi Tannoyami?

 

Jesli interesuje Cie rowniez jak graja 12-to calowe glosniki Tannoy-a i chcialbys posluchac jakie jest to "yebniecie" to zapraszam. A wyglada to u mnie tak jak na fotkach w moich postach nr 654 i 659 powyzej. Czytam, ze w pazdzierniku bedziesz w Polsce.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

lynx - tannoy 3169

LRM - tannoy 3149

 

o ile membrany/cewki oryginalne i dobrze wstawione to niby co ma się zmienić?

 

Ale kosze i magnesy raczej to samo wszystko? Ciekawe jaki lub czy w ogole sa różnice w tych membranach. Mam mozliwosc przygarniecia sporej rodzinki lynxów i sie zastanawiam. W pumach ze wzgledu na zmeczone czasem membrany rowniez będę zmieniać ale chce kupić z srm15x i sie zastanwiam czy to bedzie pasowało na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mialem kiedys fizycznie jedne i drugie. Ta roznica w wysokosci magnesu jest bardzo wyrazna i jak napisalem jest on o polowe wyzszy niz w 3149. Te od Lynx-ow odstapilem koledze, ktory zbudowal sobie na nich kolumny.

 

Zreszta wpisz w grafice google jedne i drugie i powinienes znalezc jakies fotki z tymi glosnikami odwroconymi koszami w dol, na ktorych wyraznie zauwazysz te zoznice. Naklejone dookola biale paski na ukladzie magnetycznym sa tej samej szerokosci, wiec zauwazysz na ile jeszcze ten uklad wystaje ponad pasek w 3169.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mialem kiedys fizycznie jedne i drugie. Ta roznica w wysokosci magnesu jest bardzo wyrazna i jak napisalem jest on o polowe wyzszy niz w 3149. Te od Lynx-ow odstapilem koledze, ktory zbudowal sobie na nich kolumny.

 

Zreszta wpisz w grafice google jedne i drugie i powinienes znalezc jakies fotki z tymi glosnikami odwroconymi koszami w dol, na ktorych wyraznie zauwazysz te zoznice. Naklejone dookola biale paski na ukladzie magnetycznym sa tej samej szerokosci, wiec zauwazysz na ile jeszcze ten uklad wystaje ponad pasek w 3169.

 

w Lockwood Audio twierdzą, że głośniki nie różnią się niczym - tak z ciekawości do nich napisałem. w sumie fajnie, że jest ten internet - wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, a czasem także porównać i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mialem kiedys fizycznie jedne i drugie. Ta roznica w wysokosci magnesu jest bardzo wyrazna i jak napisalem jest on o polowe wyzszy niz w 3149. Te od Lynx-ow odstapilem koledze, ktory zbudowal sobie na nich kolumny.

 

w Lockwood Audio twierdzą, że głośniki nie różnią się niczym - tak z ciekawości do nich napisałem. w sumie fajnie, że jest ten internet - wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, a czasem także porównać i zobaczyć.

 

to już teraz nie wiem o co chodzi sądziłem że tylko zwrotnicami się różnią i obudowami ,

Lutek skoro sprzedałeś lynxy to różnica musiała być względem dźwięku ? Próbowałeś porównywać je na zwrotkach z lgm lub srm ?

Opisz jak to gra bo jak słabo to pierniczę nie kupuje

a ciekawe jak z pumami jest czy tez taki motyw z magnesami odstawili

Mam prośbę do Ciebie hayman nie napisał byś do nich czy będą pasowały do driverów z tannoy puma membrany z super red monitor 15 bo chce na ebayu zakupić sprzedawca twierdzi że niby tak a przykro było by się zaopatrzyć w złe zestawy do tego rozpruć dobry głośnik bym załamania psychicznego dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już teraz nie wiem o co chodzi sądziłem że tylko zwrotnicami się różnią i obudowami ,

Lutek skoro sprzedałeś lynxy to różnica musiała być względem dźwięku ? Próbowałeś porównywać je na zwrotkach z lgm lub srm ?

Opisz jak to gra bo jak słabo to pierniczę nie kupuje

a ciekawe jak z pumami jest czy tez taki motyw z magnesami odstawili

Mam prośbę do Ciebie hayman nie napisał byś do nich czy będą pasowały do driverów z tannoy puma membrany z super red monitor 15 bo chce na ebayu zakupić sprzedawca twierdzi że niby tak a przykro było by się zaopatrzyć w złe zestawy do tego rozpruć dobry głośnik bym załamania psychicznego dostał

 

Piotrek1987,

 

poszukaj jaki model głośnika był używany w jednej kolumnie a jaki w drugiej - potem zwróć się sam do Lockwood (użyj tłumacza google jeżeli nie znasz angielskiego), odpowiedź dostaniesz w ciągu kilku godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek1987,

 

poszukaj jaki model głośnika był używany w jednej kolumnie a jaki w drugiej - potem zwróć się sam do Lockwood (użyj tłumacza google jeżeli nie znasz angielskiego), odpowiedź dostaniesz w ciągu kilku godzin.

Właśnie o to chodzi że pisałem nie tak dawno temu zero odzewu chętnie bym poznał prawdę a nie znam tak biegle angielskiego zwłaszcza technicznego żeby się dogadać przez tel , na jaki adres @ pisałeś ?

 

wracając do lynx to znalazłem dwie aukcje w których opisach jest że membrana pasuje do Little Gold/ Lynx

ciekawe o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że pisałem nie tak dawno temu zero odzewu chętnie bym poznał prawdę a nie znam tak biegle angielskiego zwłaszcza technicznego żeby się dogadać przez tel , na jaki adres @ pisałeś ?

 

kontakt jest na stronie internetowej.

 

mebrana pasuje bo to te same głośniki tylko o innych oznaczeniach. no chyba, że bardziej wierzysz w to, co wypisuje Lutek.

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontakt jest na stronie internetowej.

[email protected] ten?

aleś uprzejmy ( :

mebrana pasuje bo to te same głośniki tylko o innych oznaczeniach. no chyba, że bardziej wierzysz w to, co wypisuje Lutek.

Tak jak Lutek to chyba nikt na tych tannoyach w pl się nie zna ( :

no i ma racje zerknij

 

ciekawe o co chodzi wysokotonowiec będzie inny tez w takim wypadku lub kosz bo odległość się zmienia

Czekam co Lutek odpisze na temat różnic w dźwięku On by nie pozbył się tego gdyby one nie miały też tego czegoś w sobie ( :

post-51505-0-51620400-1511374963_thumb.jpg

post-51505-0-97340700-1511374979_thumb.jpg

Edytowane przez piotrek1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected] ten?

aleś uprzejmy ( :

 

Tak jak Lutek to chyba nikt na tych tannoyach w pl się nie zna ( :

no i ma racje zerknij

 

ciekawe o co chodzi wysokotonowiec będzie inny tez w takim wypadku lub kosz bo odległość się zmienia

Czekam co Lutek odpisze na temat różnic w dźwięku On by nie pozbył się tego gdyby one nie miały też tego czegoś w sobie ( :

 

nie wiem, co to za głośniki. zrób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te glosniki - 3149 - to siedza one rowniez np. w monitorach LGM czy SGM 12X i wizualnie sa prawie identyczne, a dlatego pisze "prawie", gdyz to co zauwazylem, to maja jedynie te tubki metalowe w kolorze zlotym, (3169 rowniez ze zlota tubka ale nie istotne), natomiast w LRM-ach, SRM-ach tubki sa koloru srebrnego i byc moze producent aby je jakos odroznic, model glosnikow siedzacych w LGM-ach czy SGM-ach oznaczyl dodajac z kolei jeszcze literke "R", czyli 3149R. Sadze jednak, ze parametrami T/S one sie nie roznia, choc kto to do konca wie ? O ile posiadam parametry modelu 3149R, o tyle za nic nie moge znalezc dla 3149 aby sprawdzic czy na 100 % sie nie roznia. Przy okazji, gdyby ktorys z Kolegow natrafil gdzies na te parametry dla 3149 i 3169, to prosze o info. Natomiast sadze, ze te z Lynx-ow - 3169 ( w jednym miejscu znalazlem nawet dokladnie oznaczenie 3169G) pewnie roznia sie parametrami, bo to glosniki przeznaczone do kolumn estradowych i wyraznie roznia sie wielkoscia - wysokoscia magnesu. Mialem je dawno, ale o ile pamietam, to kosze maja identycznej wysokosci, tylko te magnesy. Jesli chodzi o roznice w dzwieku, to - jak pisalem - odstapilem je Koledze - gdyz 3149 doskonale dzwiekowo znalem i niczym nie ryzykowalem budujac na nich kolumny. W kazdym razie po zbudowaniu kolumn przez Kolege okazalo sie, ze rowniez bardzo dobrze graja, jednak nie tak jak moje. Namawialem go aby przywiozl je do mnie abysmy porownali leb w leb i wszystko co do ewentualnych roznic dzwiekowych byloby jasne. On jednak ze wzgledu na ich ciezar i klopoty transportowe jakos sie ociagal i jak sie po czasie okazalo sytuacja finansowa zmusila go do ich sprzedania, o czym nie wiedzialem. Do dzisiaj nie moge przezalowac, ze nie mialo miejsca porownanie tych kolumn u mnie w identycznych warunkach. Byla to super okazja aby raz na zawsze sie dowiedziec, czy glosniki 3149 i 3169 graja identycznie czy tez roznie. Nie wiem dlaczego ja - majac w sumie kilka par Tannoy-i nie porownalem tych glosnikow u siebie w identycznych skrzynkach i wszystko byloby jasne - ot durak... Jak pisalem u niego graly w zasadzie bardzo dobrze, ale jeszcze im sporo brakowalo do grania u mnie, a ten Kolega juz nawet sluchajac swoich u siebie nadal twierdzil, ze ma jednak nadal klopoty ze spaniem po odsluchach u mnie :-) Jednak nie moge stwierdzic, czy przyczyna - jednak gorszego grania u niego - byly rozniace sie modelowo glosniki, czy tez zupelnie inne warunki lokalowo - akustyczne. Niestety u niego maly pokoik, kolumny ustawione pod sciana, co oczywiscie owocowalo plaskim dzwiekiem zupelnie bez gradacji planow w glab. To co bylo bardzo dobre, to barwy pdobne jak u mnie. Acha..., zwrotnice zrobil on sobie identyczne jak moje.

I na koniec mojego przydlugiego wywodu:

Gdyby ktorys z kolegow decydowal sie na budowe kolumn na 3169, to z mojej strony bylaby taka propozycja, aby po ukonczeniu poswiecic sie i przyjechac do mnie z tymi paczkami. Rozwialibysmy wszelkie watpliwosci co do roznic w brzmieniu tych dwu rozniacych sie modelowo glosnikow. Byloby to zapewne z duzym pozytkiem dla nas, obecnie zainteresowanych, jak i dla innych Kolegow myslacych o budowie kolumn na tych wspanialych przetwornikach.

 

... czy będą pasowały do driverów z tannoy puma membrany z super red monitor 15 bo chce na ebayu zakupić sprzedawca twierdzi że niby tak ...

Sadze, ze beda pasowaly. W Pumach siedzi model 3805, a w SRM-ach 3808. To ta sama seria "38" glosnikow 15-to calowych na zawieszeniach sztywnych tkaninowych

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie opisy to ja lubię i wszystko jasne choć nie do końca ( :

szkoda właśnie że ich nie porównałeś ale skoro piszesz że u kolegi inaczej grały to zapewne nie będzie to samo

napisałem z innego maila do serwisu zobaczymy co napiszą jak odpiszą ( :

pumy mam wrażenie że podobnie się zachowują z nową porządna zwrotnicą i obudową 170 litrów bass reflex są bardzo szczegółowe scena piękna wszystko bardzo szczegółowe

basu trochę mało z tym że 55m2 to sporo nawet dla nich

ale z kompa po regulacji equalizera dają dobrze na filmach to samo fotelem mi rusza suba nie trzeba

bas świetny jakościowo jak trzeba jest miękki schodzi nisko w pełni kontrolowany co ciekawe potrafią też zagrać twardym basem takim mięsem dyskotekowym i to mi się podoba bo na dziurawej obudowie taki wyczyn to rzadkość

ogólnie graja świetnie ale... słyszałem LRM miedzy innymi u mnie micha się cieszy jak słucham ciarki chodzą ale jednak tam pamiętam ten miód w uszach człowiek patrzył w te małe pudła jak obrazek tak miło ciepło grały średnica niewiarygodna nawet basu człowiek nie szukał tak było miło i tego mi trochę brakuje choć nie powiem że jest dużo gorzej

nadrabiają za to basem względem LRM i ogólnie tych driverów nawet w większej obudowie bo w takiej je też słyszałem bo oryginał to przegięcie pod tym względem zero basu

jak na taki duży głośnik

Z porównywaniem może być ciężko bo na drugiej stronie Polski mieszkam pudła dodatkowo zasypuje 30kg piasku żeby je dociążyło i żeby nie rezonowały chwilowo jest wersja testowa ale może uda się zima ruszyć temat

z lynxami chyba się nie skuszę bo jednak to nie je to chyba że cena będzie bardzo przystępna ( :

Dzięki Lutku za wyczerpujący opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazłem wynika że głośniki 3149 i 3169 są dokładnie takie same i mają - tak jak wspominał Lutek, a może i nie - podwójny magnes. ponadto produkowana była wersja z pojedynczym magnesem - i być może nazywała się 3148. ogólnie można o tym poczytać tutaj - http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy40.htm . na tejże stronie, na pierwszym zdjęciu pokazany jest głośnik zbudowany na koszu z serii 3128, tak że sam tannoy robił niezłe mixy z koszami i membranami (które w serii 3128 były wzmacniane od tyłu). i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis skopmy w słowach odpisał jakie różnice są miedzy driverami lynxami a LRM

Nothing (:

trzeba do nich po jednym zdaniu pisać że coś się dowiedzieć pisali również że to wszystko to samo że do PUM nawet można dopasować membranę 3828 tzn z gąbkowym zawieszeniem tych nie słyszałem ciekawe jak to gra . Dwa znajomy rozmawiał z serwisantem i twierdzi że nawet te tkaninowe membrany zawieszenia z czasem twardnieją i nie dają już tego co oryginalne głośniki nie jest to co powinno być po prostu i w sumie pokrywało by się to ponieważ moje maja jedną wymienioną membranę i słyszę to.... ten nowszy wydaje się być bardziej dynamiczny opanowany i cieplejszy

z lynxami niestety nie udało się wygrać licytacji poszły za 1300 funtów 6szt może ktoś miał transport tańszy to mu się opłacało tak licytować albo miał pewność jak to gra..

Ja wkrótce zamawiam puki funt tani zestaw membran maluję koszę na ładny kolor do tego dokładam po 12 calowym wooferze 1kw w zamkniętej obudowie nowe obudowy robię i zobaczymy jak wtedy będzie grało basu może nie zabraknie ( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis skopmy w słowach odpisał jakie różnice są miedzy driverami lynxami a LRM

Nothing (:

 

Nieprawda... ! Pisalem, ze mialem oba modele i nie ma zadnych watpliwosci, ze czesc magnetyczna w 3169 jast znacznie wyzsza, a jak tak jest, to zapewne jakimis parametrami sie roznia. Zreszta sam widzisz wyraznie to na zdjeciach. Co do parametrow, to najlepiej , zeby wypowiedzial sie ktos, kto sie na nich dobrze zna i orientuje, ktore z nich moga sie roznic w zwiazku z wyzszym magnesem i ewentualnie na ile moze miec to wplyw na brzmienie.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który posiadał goldy tez miał wyższy magnes sprzedał je w oryginale miał równocześnie SRM i miały magnes niższy , twierdzi że nie odczuwał większej różnicy różnica była dopiero po zrobieniu nowej zwrotnicy , u niego się zakochałem w tych głośnikach na prawdę były fenomenalne miał mniejszy pokój odsłuchowy obudowy tez potężne to basu nawet nie brakowało ale mimo wszystko mogło być go więcej mocne uderzenie jednak robi efekt i podbudowuje scenę

wracając do magnesów to skoro zestaw membran z cewkami pasuje tu i tu i tam to widocznie magnes dołożyli jak co poniektórzy producenci dla rzekomo wzmocnienia basu skoku membrany nie wiem ale dziwna sprawa

w tamtych latach tez nie mogli sobie pozwolić na duże zmiany nie było takiej technologi jak teraz że co roku producenci zmieniają sobie coś mogę się założyć że ten dodatkowy magnes by odkleił prawdopodobnie i wszystko by było jak z tym niższym tylko nie wiem jak rozwiązali sprawę wysokotonowego ale pewnie w powietrzu o ten centymetr półtora był będę za jakiś czas rozbierać swoje opisze to komuś się kiedyś przyda może

 

ps co to za ogłoszenie na allegroszu

Tannoy HPD 385 za 22kafle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównywałem. głośniki grają ok. - hi-end'u nie ma, wstydu też nie.

 

Nie wiem jak gra seria HPD, ale i tak mysle, ze cos u Ciebie nie tak - moze pomieszczenie, akustyka..., jesli twierdzisz, ze hi-endu nie ma. Ja natomiast twierdze, ze u siebie zdecydowanie mam dzwiek hi-endowy, cokolwiek dla kogo to znaczy. Mowie o jakosci dzwieku, ze jest - wg mnie wysokiej proby.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie planujesz żadnych tuningów ( : obudowy zwrotnice

high end każdy inaczej rozumie co poniektórzy słyszą kasę nie głośniki

 

obudowy mam solidne, jak myślę. zwrotki mam oryginalne tannoy'a - ale ich elementy cały czas, powoli wymieniam na lepsze. czy warto? tak.

 

no myślę sobie, że głośniki tannoy'a nie są najlepsze na świecie. i dobrze. nudno by było.

Edytowane przez hayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutku high endowcy by do Ciebie nawet nie przyszli bo maja jeden kabel droższy od naszych zestawów ( : i słyszą jak słabsza faza jest wieczorem kiedy wszyscy siedzą w domach i korzystają z urządzeń elektrycznych ( ;

Jak dla mnie po kilku odsłuchach b drogich zestawach to te akurat tannoye to high end tak myślę ale cóż teoretycznie nigdy nim nie będzie bo to za tanie za mało skomplikowane klocki

W high endzie ma być piec czysta klasa A trafo jak wiadro i grzać się jak pachy Mariana na plaży we Władysławowie

do tego kable głośnikowe koniecznie w powietrzu izolowane materiałem z NASA żeby promieniowanie kosmiczne nie maiło na nie wpływu kolumny za co najmniej 200kafli źródło chociaż za 50 sieciówki za 20 analogowe za 10 i wtedy to będzie grać.... ale h.... że przed złotymi gniazdkami jest instalacja śmieciowa na co najwyżej kabelku 2,5mm za 1,20za metr ( :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy to będzie grać.... ale h.... że przed złotymi gniazdkami jest instalacja śmieciowa na co najwyżej kabelku 2,5mm za 1,20za metr ( :

Wtedy highendowcy podepną kondycjoner, też w technologi i w cenie kosmicznej;-)

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.