Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki .zdaje sobie sprawe do czego prowadzi takie ustawienie ( nawet monitory nie powinnu tak stac ) . Myslelem ze Tannoy jakos inaczej scene buduje.

Kiedyś natknąłem się na takie kolumny co w narożnikach się stawia Goodmans chyba , ale nie jestem pewien . Scena podobno jest poprawnie budowana przez nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chcialem sie tylko pochwalic moim maly upgradem Tannoy NFM 8II.

Wszystkie nowe komponenty o tych samych parametrach co oryginalna (jantzen, mudnorf, K75-10) w odzielnej obudowie.

9bc1fdcda28f353agen.jpg

 

Co do dzwieku, to bez apelacyjnie.

Za namowa osob z tego forum, stopniowo wrzucalem nowe elementy (jeden na tydzien) tak aby zauwazyc co i jak mialo wplywa na dzwiek.

Moge powiedziec ze gra warrta wydania kazdej zlotowki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te NFM 8 tak w ogóle grają ? I w jakim pomieszczeniu ? Bo to zdaje się głośnik zbudowany jako monitor bliskiego pola.

 

I taka wlasnie role u mnie spełniają. Spędzam po 12h dziennie nieraz przed komputerem, dlatego juz od kilku lat postanowilem przezucic się całkowicie na sprzęt "biurkowy"

Dużo klocków przeleciało przez ten czas. Od aktywnych monitorow (adam, dynaudio, focal) po roznego rodzaju pasywnych kolumn.

Niestety problem lezy w tym ze tak naprawde dedykowane monitory aktywne (mowie o tych w miare tanich 3000-5000) nie dają rady ze wzmacniaczami.. Słychac te plastikowość i taniość. Tak naprawde dzwięk lepszego amplitunera..

Dlatego zdecydowalem sie na osobne systemy. Troche wlecialo, lecz niestety, zwykle kolumny domowe tez nie za bardzo.. za bliskie pole (chodz u mnie mam 1,5m od kazdej kolumny).

 

Wtedy wpadły Tannoye, na ktore nawet jak bylem "maly" juz sie napalalem (troche musnalem sprzetu pro studyjnego za malenkosci)

Kupilem bez zastanawiania.

Co do dzwieku.

To jedyne co mnie denerwowalo, to niestety góra. Zbyt metaliczna. za ostra.

Srednica taka jakiej zawsze szukałem. Z piękną chrypka!! Doł baaaardzo skromny, lecz kontrolowany, i tutaj wlasnie jezeli tyczy sie dlugiego sluchania dzien w dzien idealny. Nie meczy.

Zaczalem czytac i wtedy na probe podmienilem kondensatory w torze tweetera na olejowe K75-10 i to byl strzal w dziesiatke. Tweeter nabrał ogłady, oddechu i delikatnosci.

Pozniej juz powoli podmienialem reszte, i tutaj tez największą roznice poczulem jak podmienilem cewke na tasmową Jantzena. Scena poszła niesamowicie w głąb i wtedy rowniez tweeter skleił się w jednosc z wooferem.

 

Ogólnie, zostalem fanem tannoya :) (dwa lata temu na audio show to tez byl moj ulubiony dzwiek, nadluzej "odpoczywalem")

Zadne z dotyczasowych kolumn u mnie nie graly tak DUZYM dzwiękiem z taka przesterzenią i tym czego szukalem czyli ową chrypką :)

 

Jako naped mam koncowke Luxmana M383. Tutaj nasteona rzecz, miedzy bajki nalezy wlozyc ze ta serie moniotorow mozna nasilic 2x30W. Owszem mozna ale dopiero jak damy im naprawde duzo prądu, zaczynaja grac. Ale jestem fanem pradowych wzmacniaczy. Lubie czuc kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy jest w tym gronie ktos kto posiada lub posiadal ktorys z supertweeterow?? dosc intensywnie sie zastanawiam nad celowoscia wydania 10k na cos czego (ponoc) nie slychac, nie mniej jednak czasem chcialbym dodac troche wiecej blasku moim stirlingom.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób porównawczą próbę ze wzmacniaczem tranzystorowym (a przynajmniej bez pre lampowego) i w dalszej kolejności wypróbuj podłączenie przewodem głośnikowym z czystego srebra.

 

Wydać 10 kzł zawsze zdążysz, ale według mnie znajdziesz odpowiedź w tych próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie wchodzi w rachube rozbrat z 300b, natomiast zastanawialem sie nad srebrnymi kablami, skoro twierdzisz ze warto sprobowac to tak zrobie, masz cos godnego polecenia??

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Takie moze glupie pytanie...

Czy Tannoy z serii Prestige (dokladnie Stirling) nie pogubia sie w rocku? Od Art rocka do metalu wlacznie?

 

Przepraszam za brak polskich znakow

Nie pogubia sie napewno, nawet metal im nie straszny, zagraja tak jak je nakarmisz.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie rozczarowalem ale powodem tego stanu okazal sie wzmacniacz, czyli tak jak zawsze, klocki trzeba starannie dobierac. Jest jeszcze jedna kwestia a mianowicie, dzwiek stirlingow nie jest dla kazdego, taki sposob prezetacji

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki... to zbyt drogie szafki by kupować je w ciemno:)

Najpierw posłucham, porównam z innymi (mam pewien pomysł) i jeśli ich granie spodoba mi się tak jak wygląd to będę miał na co odkładać;)

Nigdy nie przypuszczałem, że dual concentric może zagrać rocka dopóki nie zajrzałem do Waszego klubu (naczytałem się ale i tak mam wątpliwości).

Sluchałem kiedyś Tannoy Definition DC6T ale dupy mi nie urwały, brakowało tzw "yebnięcia".

A może ktoś chciałby zaprosić mnie do siebie w celu pochwalenia się swoimi Tannoyami?

 

dzwiek stirlingow nie jest dla kazdego, taki sposob prezetacji

dzwiek stirlingow nie jest dla kazdego, taki sposob prezetacji

Możesz coś dodać do swojej wypowiedzi?

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porownanie nie ma sensu, musialbys je zestawic z takim samym torem. Te kolumny uwielbiaja bardzo jasne zrodlo, jesli twoje ocieplalo to moze pomogla wymiana okablowania na srebro z sonus oliva, ktore to ponoc jest naprawde niezle. Jest wiele drog do dobrego dzwieku, kluczem do niego przede wszystkim jest zrozumienie czego sie chce i jak to uzyskac. Poprzednia wersja stirlingow miala sporo mankamentown i dlatego powstaly GR ktore to maja zwrotnice na lepszych elementach. Wczesniejsze tez minsie nie podobaly, dlatego zdecydowalem sie na nowe

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE roznia sie od GR wlasnie zwrotnica, tak jak napisalem wczesniej, sluchalem SE i tez mi sie nie podobalo to co slyszalem, ale GR to juz inna historia i dlatego sie na nie zdecydowalem.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.