Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie polecałbym Ci coś z dużą papierową membraną, zwłaszcza że używasz lampy. Niestety jeżeli maja to być nowsze konstrukcje to tanio nie będzie, serie Dimension i Prestige kosztują słono. Możesz rozejrzeć się za używanym Glenair 15 ( z głośnikiem 15``) . Stirlingi, Turnberry lub coś z serii Dimension na głośnikach 10`` mogą sprawdzić się gorzej ,a reszta serii Prestige ma nieludzkie ceny.

Dlatego zwróciłbym się w stronę klasyki , "antyczna" seria HPD , SRM czy Liitle Gold Monitor potrafi niektórymi aspektami oczarować na zabój. Taki dźwięk z nowych Tannoi kosztuje obecnie majątek.

Więcej basu i zalety magnesu AlNiCo ma seria HPD , dosyć łatwo ostatnio dostępna na rynku uzywek, przy Twoich warunkach proponuję co najmniej Cheviot-y , lub większe Berkleye , lub gigantyczne wręcz Ardeny . Seria SRM ma też swoich zdecydowanych zwolenników lecz te głośniki grają zdecydowanie jaśniej i szczuplej na basie niż HPD , nawet gigantyczne SRM 15 . No chyba że ogromne dwugłośnikowe SFM , które ostatnio gdzieś widziałem wystawione na sprzedaż..

Jeżeli zaakceptujesz oldskulową urodę będziesz zadowolony, raczej pozamiatają minasy . Ostateczny wybór jest kwestią budżetu i miejsca, bo stare Tannoye bywają spore.

Dodatkową zaleta jest to że klasyczne Tannoye już nie tracą na wartości ( ba, zyskują ) , łatwo można więc iść w górę z modelami w miarę możliwości.

Zacząłbym od Cheviota , przy 40m2 to rozsądne minimum.

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie przywitac jako nowy posiadacz mojego marzenia czyli monitorow Tannoy NFM 8 II :)

od dwoch dni grają (niestety pod nedznym wzmacniaczem) i juz teraz moge usiadczyc to czego oczekwialem od tych kolumn. czyli cudownej srednicy i ogromnego dzwieku. Wczesniej przeszedlem przez kilka set-upow (Adam, KRK, Yamaha, 3x dynaudio, Castle, paradigm) ale nawet teraz przy praktycznie zadnym napedzie, wiem ze to jest to, i ze zostana ze mna na dlugo!

 

Ale do rzeczy, co polecacie do napedu? Sa jakies sprawdzone firmy? oczywiscie w tej chwili nie dysponuje gotowka (musze kupic cos na 2-3 miesiace) max do 1500 zl z mozliwoscia pozniejszej odsprzedazy.

 

Druga rzecz, warto interesowac sie wymiana np kondensatorow w zwrotnicach? Wiek mogl zrobic juz swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież z tego co rozumiem to to jak grają Ci się podoba ? Poza tym, wcale nie byłbym pewien czy jest "dłubnieta " , o ile się orientuję to są głośniki z rynku Pro , to ma działać a nie leczyć audiofilskie kompleksy.

Zobacz to : http://www.canuckaudiomart.com/details/649277860-tannoy-nfm-8-original-driver-and-crossover/images/1241685/

Nie znajdziesz tu zbyt wielu informacji o tych kolumnach, bo to sprzęt dla rynku profesjonalnego, co nie znaczy że się nie sprawdza w domu. W zasadzie monitory odsłuchowe Tannoya dla rynku Pro zawsze były używane po domach z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sklepie się dowiedziałem że Tannoy już wycofał z produkcji serie Precision i Definition i w tym roku powinniśmy zobaczyć następców serii.

Wszystko co można kupić to zapasy magazynowe.

 

Do tego ciekawostka, przenoszą siedzibę główną do Dani.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sklepie się dowiedziałem że Tannoy już wycofał z produkcji serie Precision i Definition i w tym roku powinniśmy zobaczyć następców serii.

Wszystko co można kupić to zapasy magazynowe.

 

Do tego ciekawostka, przenoszą siedzibę główną do Dani.

 

Pare miesiecy temu zmienil sie wlasciciel Tannoya i teraz jest to Music Group - posiadacz takich marek jak Lab Gruppen czy Behringer. Ta grupa w Europie ma kilka siedzib w wielu krajach. Ciekawe jaka obiora strategie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania Glenair 15 z dlubnieta zwrotnica, ewentualnie zamiana z moja doplata na Canterbury.

 

Przyjacielu, zobacz tutaj jakie Tannoy'e Canterbury 12, z dostawionymi tweeterami Tannoy'a :

To te z tytanową pozłacaną kopułką, model?

Wzmacniaczyk, jakiś w PP na KT88

https://www.youtube.com/watch?v=OCPP-eUg0e0

 

Zaproszenie mam na Tannoy'e Westminister z takimi tweeterami Tannoy'a. Grające z monoblokami Absolute 845, czy jakimiś tam włoskimi.

Na drugą stronę polski po przekątnej. Ten ktoś specjalnie się zarejestrował, aby tylko poprosić o nr. i porozmawiać, bo nie wie jak aż tyle można pojąć nt. JBL i kolumn typu horn. Wśród różnych kolumn, ma 4311, i pytał o 4343B, ale ja mu mówię aby lepiej brał 4348 Studio Monitor, jak uda się trafić.

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie pamietam - minelo sporo lat - czy zamieszczalem moje juz ukonczone kolumny na 12-to calowych DC na zawieszeniach sztywnych tkaninowych w obudowach 105 litrow. Ale jesli nawet, to zapewne nic sie nie stanie jak zamieszcze drugi raz, a poza tym od tamtej pory troche sie zmienilo co do sytrojenia, pewnych zmian w elementach zwrotek i w zwiazku z tym w ich brzmieniu na plus, a juz szczegolnie po zmianie miejsca zamieszkania i ustawieniu ich w innym - dluzszym, nizszym - pokoju o powierzchni 30 m. Wiec obecnie jesli ktos z kolegow chetny na posluchanie, to oczywiscie zapraszam, gdyz graja jeszcze lepiej, z wiekszym wypelnieniem i zejsciem na basie.

post-1101-0-52771600-1498164551_thumb.jpg

post-1101-0-56635400-1498164566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A u mnie po zmianie lokum teraz tak to wyglada. Pokoj 30 mkw o dlugosci 7,3m - poprzedni ok 21mkw.

Na pierwszej fotce zdjecie zrobione zza oparcia sofy, natomiast na drugiej z okolic tylnego lewego naroznika, skad widac lepiej wiekszasc wyposazenia mogacego miec wplyw na akustyke.

post-1101-0-42017000-1499703052_thumb.jpg

post-1101-0-62146800-1499703090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna kolumna nie powinna byc przy samej ścianie (chyba że to mały monitor).

Jak ktoś ma ograniczoną ilość miejsca to zwykle idzie na jakiś kompromis.

 

Tak na prawdę nie ma nic lepszego jak własne eksperymenty z ustawieniem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie samego ustawienia Tannoy .

Czesto widac (szczegolnie starsze wieksze modele) ze sa ustawiane przy samej ścianie tylnej lub w małej od niej odległości. Czy to normalne czy one tak grają dobrze ?

 

Absolutnie takie ustawienie jest bledne. Przy takim ustawieniu scena jest plaska - brak gradacji planow w glab. Ja mam ustawione kolumny 1,6 m od tylnej sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.