Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Biedronek napisał:

Zerknalem jeszcze na dostepne ogloszenia i znalazlem takiego Kensington z 2013 - ten sam glosnik w mniej modernistycznej obudowie - za niecale 3000EUR. To nie jest wyrwanie za 25k pln, a blisko polowie tego co piszesz.

To ogłoszenie to ściema i przekręt. W tej cenie nie kupisz tych kolumn.

Co do wzmacniacza, ja ostatnio kupiłem takie chińskie coś dla córki. Podłączyłem na chwilę u siebie i się zdziwiłem, bo tragedii nie było

20210415_184650.jpg

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, ciszyn11 said:

To ogłoszenie to ściema i przekręt. W tej cenie nie kupisz tych kolumn.

Ok, wierze, ze nagle opcja odbioru osobistego stanie sie niemozliwa 🙂

Ale sadzisz, ze dc10a, ktore pojawily sie po 3500, 3600, 4000 i 4500 EUR (przyklady z zeszlego roku) to tez jakis szwindel? Kombinowane/uszkodzone/fikcyjne oferty?

14 minutes ago, ciszyn11 said:

Co do wzmacniacza, ja ostatnio kupiłem takie chińskie coś

Na ten ze zdjecia ludzie narzekaja, ze BT troche sieje. Jesli byc chcial to moge dac Ci do porownania moj po modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Biedronek napisał:

Ok, wierze, ze nagle opcja odbioru osobistego stanie sie niemozliwa 🙂

Ale sadzisz, ze dc10a, ktore pojawily sie po 3500, 3600, 4000 i 4500 EUR (przyklady z zeszlego roku) to tez jakis szwindel? Kombinowane/uszkodzone/fikcyjne oferty?

Na ten ze zdjecia ludzie narzekaja, ze BT troche sieje. Jesli byc chcial to moge dac Ci do porownania moj po modyfikacjach.

Oferty za dc10A poniżej 4 tys EUR mocno podejrzane wg mnie. Ja zawsze sprawdzam możliwość odbioru osobistego i staż sprzedającego. Jak odmawia odbioru i do tego konto kilkudniowe, to na 100% przekręt. Te Kensingtony z identycznymi zdjęciami są również na Quoka, więc wiadomo o co chodzi.

Ten chiński wzmacniacz kupiłem córce. Wystarczy kupić jakieś fajne monitorki vintage i może sobie grać z telefonu w jakości dużo lepszej niż z jakiś głośników bt typu JBL. Inna sprawa, że jakoś nie wykazuje zainteresowania tematem. Chyba JBL i słuchawki w zupełności jej wystarczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak nie chcecie wydawać krocie a mieć stare dobre muzykalne ciepłe  brzmienie to polecam serię Dali Grand, ja mam model podstawkowy Coupe i to jest mniej więcej to , wzmak Yamaha as2100,  złoty kompromis między analitycznością a muzykalnością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.01.2022 o 16:45, don111 napisał:

R1 mają cięższe obudowy, wyłożone fornirem, nie okleiną. Dźwięk prawie identyczny.

Właśnie nie całkiem identyczny. Mają bardziej, powiedziałbym, "okrągłe" soprany (inna sprawa, że chyba też więcej basu). 

Gorszy z nimi problem jest taki, że są praktycznie nie do dostania. Na OLX jest jedna para, ale bez wysyłki i daleko. 😞 

W dniu 18.01.2022 o 16:45, don111 napisał:

Dziwne że M1 uważasz za ostre, bo grają łagodniej od 95% innych kolumn. Zostają ewentualnie M2.5, większe i tylny bas reflex ale węższy, dłuższy tunel - nie ładują tak wyższym basem jak M2.

Chodzi o barwę sopranów. Z "jaśniej" (czy może po prostu bardziej "płasko") grającym L-5 góra robi się trochę kłująca, albo raczej natrętna. Po prostu nie toleruję ostrych sopranów, męczą mnie i nic na to nie poradzę - muszą być okrągłe i gładkie, bez "zadziorów". Prawdopodobnie jest to też problem małego pomieszczenia: kolumny grają tu "prosto w uszy", dźwięk nie ma gdzie się rozproszyć. 

Jeśli M1 brzmią "łagodniej od 95% innych kolumn", to zła wiadomość: mam bardzo ograniczone pole poszukiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tarkus napisał:

 

Właśnie nie całkiem identyczny. Mają bardziej, powiedziałbym, "okrągłe" soprany (inna sprawa, że chyba też więcej basu).  

😞

Słuchałem jednych po drugich, różnica jest minimalna. 

Najłagodniej grały chyba JPW ML910 z tego co pamiętam. Możesz poszukać podstawkowych z tej linii (np 510 lub mniejszych). Tylko wersja v1 z Vifa na górze, nie v2 (inny tweeter) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 21:17, Marcin Wielgus napisał:


Black metal na Tannoy ales mnie zaskoczył emoji1.png

aa949af38f215179529f81d54eb4f626.jpg

Średnica głośnika na wysokości ucha jak siedzisz na swoim fotelu. Na zdjęciu moje Berkeley Wiec mniecszebod twoich stąd taki lift


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A wysokotonowy u Ciebie środek na jakiej wysokości na tym podwyższeniu?

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tannoye R2 i R3,  wcześniej chwilę M4

Faktycznie mało  góry,  polecane do jasniejszych wzmakow 

R2 spokojnie mogą  być  i do małych  pomieszczeń 

Po przejściu bezpośrednio z M4 na R2 wydawało  mi się  że  jest poprawa jakości  dźwięku 🙂

Ale i M3 miło wspominam, to to samo co M2 tylko w wersji podłogowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A wysokotonowy u Ciebie środek na jakiej wysokości na tym podwyższeniu?

Na wysokości ucha na moim siedzisku . 110 cm o dobrze pamiętam. W średnicy głośnika , ale jak widzisz mój Hi-Tec stand ma regulację wywalasz bloczek i już.
BTW myślę żeby zrobić coś na stałe i nie tak obleśne choć robi robotę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ciszyn11 napisał:

@Lutekco się stało, że sprzedajesz Eatony? Jakiś nowy projekt?

Nic sie nie stalo, ale jak to z tym naszym audio bywa, co jakis czas poszukujemy czegos nowego w nadziei, ze - w naszym odczuciu - bedzie lepiej gralo. A jesli chodzi o nowy projekt, to beda to odgrody - zreszta jakies wielkie prototypowe tego rodzaju szafy, w ktorych odrobine grzebie przy zwrotkach juz mam.  Wczoraj goscil u mnie Biedronek i widzial te szafy, a gdyby sie nie ulozylo inaczej, to - kto wie - czy nie wyjechalby ode mnie z Eaton-ami :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lutek napisał:

Nic sie nie stalo, ale jak to z tym naszym audio bywa, co jakis czas poszukujemy czegos nowego w nadziei, ze - w naszym odczuciu - bedzie lepiej gralo. A jesli chodzi o nowy projekt, to beda to odgrody - zreszta jakies wielkie prototypowe tego rodzaju szafy, w ktorych odrobine grzebie przy zwrotkach juz mam.  Wczoraj goscil u mnie Biedronek i widzial te szafy, a gdyby sie nie ulozylo inaczej, to - kto wie - czy nie wyjechalby ode mnie z Eaton-ami 🙂

Wstaw jakieś fotki, jeśli nie kłopot. Może być w wątku o OB, jeśli wolisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Wstaw jakieś fotki, jeśli nie kłopot. Może być w wątku o OB, jeśli wolisz

No w tym raczej nie bardzo, bo dotyczy Tannoyi.  Klopotu nie ma, ale ostrzegam, ze ich wyglad nie robi pozytywnego wrazenia - a do tego takie cos w pokoju, bo brak oddzielnego pomieszczenia odsluchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, Lutek said:

ostrzegam, ze ich wyglad nie robi pozytywnego wrazenia

Tak, szafy konkret 🙂 Ale ja nie okreslilbym ich tak, co prawda widzialem glownie od tylu ale wszystko starannie posklejane, poizolowane itd. Bylem troche "na szybko" i jak teraz na to patrze, to bardzo zaluje, ze nie podpielismy tych nowych konstrukcji...

5 hours ago, Lutek said:

Wczoraj goscil u mnie Biedronek i widzial te szafy, a gdyby sie nie ulozylo inaczej, to - kto wie - czy nie wyjechalby ode mnie z Eaton-ami 🙂

Zreszta musze przyzac, ze te Eatony - choc nie sadze, ze ktokolwiek watpi w to co Lutek juz dawno temu napisal - graly dla mnie bardzo dobrze. Miesisty, mocny ale ogarniety bas. Naprawde fajna konstrukcja moim skromnym zdaniem. Nie bylo to jednak to o czym pisalem w jednym ze swoich pierwszych postow tutaj - Marcinowe Berkeleye zrobily na mnie najlepsze wrazenie ze wszystkich odsluchanych kolumn, po prostu stawialy "sciane dzwieku" a przy tym graly dosc lagodnie. Tylko, ze podejrzewam, ze dla kogos kto nie lubi sluchac z bliska te Berkeleye wymagaja odpowiednio duzego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Biedronek napisał:

Bylem troche "na szybko" i jak teraz na to patrze, to bardzo zaluje, ze nie podpielismy tych nowych konstrukcji...

A jak to sobie wyobrazasz fizycznie ?  Zapewniam, iz mimo, ze jestes wysportowanym - silnym - chlopakiem, to sam bys nie byl w stanie ich podniesc i ustawic w odpowiednich miejscach, a ja - jak wiesz - z moim kregoslupem bym Ci w niczym nie mogl pomoc 😞. Do wyniesienia ich z pokoju - o czym caly czas marzy moja malzonka - musze poprosic ktorys z moich silnych kolegow i syna.

I pozdrowionka ode mnie i malzonki.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lutek napisał:

Bylem troche "na szybko" i jak teraz na to patrze, to bardzo zaluje, ze nie podpielismy tych nowych konstrukcji...

No to jest powod, abys mnie ponownie odwiedzil i posluchal innego grania, niz z konstrukcji tradycyjnych  :-) A mowiac prawde, to nawet mi do glowy nie przyszlo, ze interesowaloby Cie rowniez posluchanie takich wielkich i estetycznie nie wygladajacych w pokoju szaf, bo wczesniej byla mowa tylko o Twoim zainteresowaniu Tannoyami.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Biedronek napisał:

Zgadza sie, ale nigdy nie mialem stycznosci z konstrukcjami otwartymi - a to taka ciekawostka dla mnie 🙂

No to szkoda, ze nie powiedziales (chyba nawet nie wspomniales), ze chenie bys posluchal tych odgrod. A do tego, gdybys jeszcze nalegal, to bym cos wymyslil z tym ich przestawieniem, czyli zadzwonilbym, czy pojechal po silnego - chociaz jednego - mezszyzne i we dwoch - wprawdzie ciezko - ale dali byscie rade.  Jednak w takim wypadku, albo musielibysmy zrezygnowac juz z wyjazdu do "szatana", aby rowniez u niego posluchac, albo moja propozycja, abys u nas przenocowal bylaby dobrym rozwiazaniem dla Ciebie. Tylko powiedz, co by bylo, gdyby ten dzwiek z odgrod Cie zauroczyl, a jednoczesnie nie chcialbys u siebie miec w pokoju takich konstrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Biedronek napisał:

@jedimadness

Czy moglbys sie pochwalic efektem koncowym, a jeszcze lepiej etapami posrednimi? 😉

Chciałbym, ale prawda jest taka, że to zdanie "Będę robił sobie podstawki pod Chevioty" nie straciło na aktualności od już prawie roku.  Pochłonęły mnie inne sprawy i od momentu ukończenia moich Cheviotów nie udało mi się  zabrać za żaden inny z moich wielu projektów audio. Ehhh...

@Marcin Wielgus wie coś o tym, ponieważ miałem przy okazji swoich podstaw zrobić też pod jego Berkeley. No a nadal stoją u niego na bloczkach.

Zatem projekt nadal tylko w rysunkach technicznych.

@Marcin Wielgus, ale pamiętaj 🙂

 

always-hope-there-is-meme.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Biedronek napisał:

A moze to jednak lepiej, ze ich nie ruszalismy? 😉

Chyba tak, szczegolnie, gdyby zrobil na Tobie takie wrazenie jak na mnie. Gdyby tak sie stalo, to bym sie martwil o Ciebie, czy bezpiecznie zajedziesz do domu z powodu pogorszenia koncentracji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 18:11, Biedronek napisał:

Zalozylem watek w dziale akustyki:

byc moze ktos z Was bedzie zainteresowany, bo stare Tannoy'e to ani monitory and podlogowki.

 

W dniu 31.01.2022 o 21:37, Biedronek napisał:

A moze to jednak lepiej, ze ich nie ruszalismy? 😉

Hej. Kupiłeś może Chevioty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się pochwalić fotką?

Biedronek był u mnie i słuchał Berkeley podłączone do naprawdę dobrej końcówki z pre . Następnie podłączyliśmy jego pudełeczko D klasowe wielkości 4 paczek papierosów i takiej samej wagi. Nie wiedziałem czy moje grube interkonekty da się zapiąć i czy pudełeczko się nie "przewróci" od napięcia kabli. Podłączyliśmy power i ...
Dobrze że mam tam miękki i gruby dywan to moja szczeka bezpiecznie lądowała. Nie wierzę do tej pory choc wiem że Beidronek grzebnął je po swojemu tj duże dobre cewki i kondy ale ... No nie wierzę dalej że to tak gra.
Oczywiście moja Aloia lepiej ale jest około 40 razy droższa a różnica odwrotnie proporcjonalna.
Mial dwa pudełka . Zostawił jedno ... Idę słuchać ponownie. Może mnie coś olśni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.