Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  259 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznaj się z tematem. Wtedy nie było i na każdą moją opcję zakupu było sprawdź dostępność, albo DC 10T ale nie TI, itp. Itd. 
Jako wyprzedaż. W sklepach gdzieś ściągane po 1 parze z innego sklepu. Za taki marketing trzeba wywalić osoby odpowiedzialne w Tannoy.

Ale napisz mi gdzie oni teraz są i kto jest ich właścicielem, bo na stronie zero info. TC Group i zero info o firmie, żadnego adresu, jakieś maile. No to jest niepoważne. 

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem nadzieję, że pojawi się na rynku firma która skopiuje Tannoye , i będzie robiła porządne przetworniki koncentryczne o dużej średnicy,z kompresyjnym driverem . Oraz gotowe kolumny na nich. Przecież jakiekolwiek patenty miał Tannoy, to już dawno wygasły . Ceny  współczesnych Tannoi na takich przetwornikach ( jak dla mnie to od Kensingtonów, względnie DC10A , w górę , reszta to przyzwoite ale nie nawiązujące walki z tradycyjnymi seriami z przeszłości ) wołają o pomstę do nieba i są zdumiewające , jak widać w poście powyżej ( dla jasności : to są ceny za sztukę! ) . Już od dawna aż się prosi żeby ktoś zrobił to samo równie dobrze za pół lub ćwierć tej ceny , i co - i nic. Pojawiło się Fyne które skopiowało z kilkoma zmianami drivery , ale razem z polityką. Tanie serie są zaledwie przyzwoite , a górna półka to po pierwsze nie to samo co górna półka Tannoya, a po drugie ceny równie lub, porównując konstrukcyjnie , nawet  bardziej odjechane. Czekam wiec dalej, słuchając Tannoi sprzed dziesięcioleci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Zapoznaj się z tematem. Wtedy nie było i na każdą moją opcję zakupu było sprawdź dostępność, albo DC 10T ale nie TI, itp. Itd. 
Jako wyprzedaż. W sklepach gdzieś ściągane po 1 parze z innego sklepu. Za taki marketing trzeba wywalić osoby odpowiedzialne w Tannoy.
Ale napisz mi gdzie oni teraz są i kto jest ich właścicielem, bo na stronie zero info. TC Group i zero info o firmie, żadnego adresu, jakieś maile. No to jest niepoważne. 
Trollujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana i nastąpił rozbrat z Tannoy na rzecz ATC. Swoją drogą jestem trochę zaskoczony zainteresowaniem bądź co bądź wiekowymi już kolumnami. Cóż, cieszą już nowego właściciela. Coś mi się jedbak zdaje, że jednak jeszcze kiedyś wrócę do Tannoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek4 napisał:
2 godziny temu, hlary napisał:

 

Trollujesz.

Nic nie trolluję., a ty nie przyjmujesz do wiadomości, że Tannoy mają do d..y marketing. Szukałem w Polsce Stirlingów przez 4 miesiące i nic. Wszędzie Turnberry i to chyba 1 para przerzucana między firmami. Poczytaj ten klub większość pisze o starych kolumnach, vintage. Wrzuć na allegro lub OLX "Tannoy Stirling" i ... zero kolumn. Turnberry tylko gdzieś w Szczecinie za 26.750 używane. Na allegro Tannoy Stirling same skrzynie za 2.500 zł. Tannoy Turnberry ... zero. A wpisz Fyne Audio F502 SP pojawia się mnóstwo kolumn nowych.

Jaki wniosek ? Nie ma nowych Tannoyów, bo prawdopodobnie firma się zwija i nigdzie nie widać produkcji. To są prawdopodobnie przerzucane poszczególne pary między Państwami w Europie. Wg mnie nie ma hurtownika i dostawcy Tannoyów w Polsce i Europie. Ewidentnie ryzyko zakupu kolumn bez gwarancji i serwisu.

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby chcesz serwisować w kolumnach ? Zanim się zepsują to może będziesz miał ze 100 lat a kolumny stracą 80% na wartości.  Poza tym żaden problem serwisować nawet jakby części brakło (a na razie rynek bogaty). Chcesz to i nawet cewkę przewiną wg oryg. parametrów albo zawieszenie wymienią. A w autoryzowanym serwisie dostaniesz ultimatum, płacisz grubą kasę i łaskawie wymienią głośnik na nowy, podczas gdy używane całe kolumny, które mógłbyś kupić na części, będą kosztować niewiele więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po kilkunastu latach malzenstwa z Tannoyami zdecydowalem sie na rozwod i - choc niewiele - ale jeszcze        co nieco mi zostalo, jak monitory Eaton i te 12-to calowe Redy wraz ze zwrotnicami. Jak ktos by chcial cos przygarnac, to mam do oddanie..., tzn sprzedania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jaki wniosek ? Nie ma nowych Tannoyów, bo prawdopodobnie firma się zwija i nigdzie nie widać produkcji. To są prawdopodobnie przerzucane poszczególne pary między Państwami w Europie. Wg mnie nie ma hurtownika i dostawcy Tannoyów w Polsce i Europie. Ewidentnie ryzyko zakupu kolumn bez gwarancji i serwisu.


Jeżeli Ty takie wnioski wyciągasz, to ja współczuję Twoim klientom.

Szkalujesz działającą firmę, masz zbyt dużo kasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego szkalujesz ? Obrażasz mnie indywidualnie co jest naruszeniem dóbr osobistych. Jako klient mam prawo wyprowadzać swoje wątpliwości, a ty człowieku obrażasz 

4 godziny temu, don111 napisał:

A co niby chcesz serwisować w kolumnach ? Zanim się zepsują to może będziesz miał ze 100 lat a kolumny stracą 80% na wartości.  Poza tym żaden problem serwisować nawet jakby części brakło (a na razie rynek bogaty). Chcesz to i nawet cewkę przewiną wg oryg. parametrów albo zawieszenie wymienią. A w autoryzowanym serwisie dostaniesz ultimatum, płacisz grubą kasę i łaskawie wymienią głośnik na nowy, podczas gdy używane całe kolumny, które mógłbyś kupić na części, będą kosztować niewiele więcej. 

Serwis membrany, zawieszenia, forniru, części elektrycznych itp itd

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Ale dlaczego szkalujesz ? Obrażasz mnie indywidualnie co jest naruszeniem dóbr osobistych. Jako klient mam prawo wyprowadzać swoje wątpliwości, a ty człowieku obrażasz 


To mnie pozwij.

https://pl.m.wiktionary.org/wiki/szkalowa%C4%87

A dlaczego szkalujesz Tannoya, to już nie do mnie pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hlary napisał:

Serwis membrany, zawieszenia, forniru, części elektrycznych itp itd

W praktyce wybieram to co mi lepiej gra, a nie patrzę na to czy firma ma jakieś problemy. Nie musi być oficjalnego serwisu żeby dało się naprawić kolumny (w razie czego). 

3 godziny temu, Lutek napisał:

A ja po kilkunastu latach malzenstwa z Tannoyami zdecydowalem sie na rozwod i - choc niewiele - ale jeszcze        co nieco mi zostalo, jak monitory Eaton i te 12-to calowe Redy wraz ze zwrotnicami. Jak ktos by chcial cos przygarnac, to mam do oddanie..., tzn sprzedania 🙂

Jakie kolumny zastąpiły główne Tannoye? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, hlary said:

Ale dlaczego szkalujesz ? Obrażasz mnie indywidualnie co jest naruszeniem dóbr osobistych. Jako klient mam prawo wyprowadzać swoje wątpliwości, a ty człowieku obrażasz 

Przeczytalem kilka dni temu Twoj post #2300 i wygladal jakby zostal napisany przez pomylke lub wyrwany z kontekstu. Po kilku nastepnych mam wrazenie, ze masz problem ze sformulowaniem precyzyjnego komunikatu. Co wiecej, sam nawet nie jestes przekonany do swoich smialych tez.

Na koniec ton w/w jest moim zdaniem mocno mocno nieadekwatny to calej sytuacji.

Oczywiscie na forum wiele mozna napisac, ale jesli budujesz narracje w taki wlasnie sposob to nie powinienes sie dziwic, ze ludzie reaguja alergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Biedronek napisał:

Przeczytalem kilka dni temu Twoj post #2300 i wygladal jakby zostal napisany przez pomylke lub wyrwany z kontekstu. Po kilku nastepnych mam wrazenie, ze masz problem ze sformulowaniem precyzyjnego komunikatu. Co wiecej, sam nawet nie jestes przekonany do swoich smialych tez.

Na koniec ton w/w jest moim zdaniem mocno mocno nieadekwatny to calej sytuacji.

Oczywiscie na forum wiele mozna napisac, ale jesli budujesz narracje w taki wlasnie sposob to nie powinienes sie dziwic, ze ludzie reaguja alergia.

Trzeba odróżnić tezy od pytań i wątpliwości jakie się rodzą w związku z polityką marketingową kolumn Tannoy. Wejdź na stronę Tannoy.com i znajdź w zakładce „about” lub innej kto jest właścicielem z nazwy, siedziby, adres gdzie pisać ? Znajdź odniesienie do lokalnego dealera w Europie, Polsce itp. ? Aby zgłosić produkt, reklamacje muszę zapisać się do „plemienia muzycznego”. Nic o właścicielu nie wiem, nic nie wiem o wsparciu technicznym, serwisie, kontakcie. Jednym słowem ta strona i ukrywający się właściciel to jedna wielka porażka dla zwykłego klienta.

A tu masz stopkę firmy szanującej siebie i klientów : „

 

CONTACT US

Need to get in touch with us directly? Contact us at our HQ here in Scotland:

FYNE AUDIO Limited
Suite 42
Grovewood Business Centre
Strathclyde Business Park
Bellshill,
Lanarkshire
ML4 3NQ

E: [email protected]

T: 0141 428 4008„

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Trzeba odróżnić tezy od pytań i wątpliwości jakie się rodzą w związku z polityką marketingową kolumn Tannoy. Wejdź na stronę Tannoy.com i znajdź w zakładce „about” lub innej kto jest właścicielem z nazwy, siedziby, adres gdzie pisać ? Znajdź odniesienie do lokalnego dealera w Europie, Polsce itp. ? Aby zgłosić produkt, reklamacje muszę zapisać się do „plemienia muzycznego”. Nic o właścicielu nie wiem, nic nie wiem o wsparciu technicznym, serwisie, kontakcie. Jednym słowem ta strona i ukrywający się właściciel to jedna wielka porażka dla zwykłego klienta.


1. Stawiasz pytania z tezą.
2. Próbowałeś wpisać w Google: Tannoy Polska?
3. Kolumny kupuje się w sklepie, a nie w fabryce.
4. Ewentualna naprawa Tannoy, gdyby sklep przestał istnieć?

Proszę bardzo XXI wiek.
Specjalnie dla Ciebie wybrałem naprawę pogwarancyjną, bo faktycznie ten model jest zbyt nowy, a ma 10 lat gwarancji.
Nawet plik audio z nagranym dźwiękiem można dołączyć, dzięki czemu serwis nie powie że u nich nie słychać.

0bc30fcb08a94683ae7c9a3aaaade7df.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/18/2022 at 9:26 AM, hlary said:

Trzeba odróżnić tezy od pytań i wątpliwości jakie się rodzą w związku z polityką marketingową kolumn Tannoy. Wejdź na stronę Tannoy.com i znajdź w zakładce „about” lub innej kto jest właścicielem z nazwy, siedziby, adres gdzie pisać ? Znajdź odniesienie do lokalnego dealera w Europie, Polsce itp. ? Aby zgłosić produkt, reklamacje muszę zapisać się do „plemienia muzycznego”. Nic o właścicielu nie wiem, nic nie wiem o wsparciu technicznym, serwisie, kontakcie. Jednym słowem ta strona i ukrywający się właściciel to jedna wielka porażka dla zwykłego klienta.

Jestes zadowolony z Fyne? Zapewne jest to mniejsza, bardziej dynamiczna i elastyczna firma i "umie w marketing", dzieki czemu Twoje ciezko zarobione pianiadze pojda do nich. Moje i tak nie pojda od razu bo mam ponad 40-letnie kolumny, ktorych nie zamierzam na razie zmieniac...

Czy moglbys przedstawic co jest Twoim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ty Julius Ty jakiś foto artysta jesteś ?
Kwiaty piękne , bo że paczki to wiadomo emoji122.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Foto hobbysta , a te kwiaty to właściwie drzewo - Sliwa wisniowa... trochę ostatnio jestem tez ogrodnikiem 🙃

milo ze się podoba 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zlecił mi kupno Revolution XT8f. Zadzwoniłem dzisiaj do dwóch salonów audio i usłyszałem " Panie firma Tannoy zbankrutowała 4 miesiące temu, te egzemplarze, które wystepują w Polsce są ściągnięte ze sklepów w Hiszpani. Kto panu potem uzna gwarancje, gdyby coś się stało z kolumnami ". 

Czyli to prawda, że Chińczycy wykończyli Tannoya ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tylko potwierdza moje poprzednie wpisy. Nawet byłem łagodniejszy w podejrzeniach co do Tannoy. Wg mnie, patrzac na rynek, firma Tannoy zwija się z rynku kolumn dla użytkowników audio. Te ostatnie ich pomysły to jak kolumny taniej chińszczyzny. Porzucają swój głośnik dual concentric na rzecz chińszczyzny (seria Mercury, Platinum). 

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

„Products are currently manufactured in Poland and UK.”

https://www.tannoy.com/catalog.html?catalog=Category&category=C-TANNOY-LOUDSPEAKERS-HIGHENDSPEAKERS

W pewnym sklepie: "Usually ships within 3-4 weeks. Order now to reserve your place in the queue".

Czyli kolumny z wyższych serii zamawiają prosto z Diory Świdnica w Polsce.

Nie wiem jak to działa w polskich sklepach, zwłaszcza przy tanich modelach, które były produkowane w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, smax napisał:

Kolega zlecił mi kupno Revolution XT8f. Zadzwoniłem dzisiaj do dwóch salonów audio i usłyszałem " Panie firma Tannoy zbankrutowała 4 miesiące temu, te egzemplarze, które wystepują w Polsce są ściągnięte ze sklepów w Hiszpani. Kto panu potem uzna gwarancje, gdyby coś się stało z kolumnami ". 

Ciekawe co to za sklepy 😄

Prawda jest taka, że fabryka w Szkocji została zlikwidowana i obecnie Tannoy nie produkuje ( od dłuższego czasu ). Kolumny, które są dostępne na rynku polskim pochodzą ze stanów magazynowych polskiego dystrybutora, są objęte jego dwuletnią gwarancją. Z posiadanych przeze mnie informacji serwis Tannoya funkcjonuje normalnie. 

O bankructwie niczego nie 

Jeśli szukasz modelu XT8F to kontaktowałbym się ze sklepem Audioplaza z Poznania, jest to sklep, który wziął na stan ostatnie pary tych kolumn, w większej ilości, w kolorach czarnym i białym. Wersje drewniane są od ponad roku niedostępne.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na ten temat była dyskusja na forach zagranicznych. Podobno właściciel Tannoy (wg audiofili z Anglii) sam swoje kolumny Stirling, Turnberry, Kensington, Canterbury, Westminster, określił mianem ... "mebli z głośnikiem". Zresztą na stronie głównej ich nawet nie ma wizualnie, tak jakby się ich wstydził (https://www.tannoy.com). Prezentowane są plastiki i kolumny do kina domowego. 

Więc konkurencja wywodząca się z Tannoya uznała widocznie, że Tannoy rezygnuje z tych kolumn i nie będą one rozwijane. I weszli w ten rynek. I bardzo dobrze. 

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.