Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem coś takiego jak na zdjęciu z granitu Star Galaxy. Pobliski kamieniarz wyliczył mi, że jedna platforma będzie ważyła ok 60kg. Wysokość 20cm a reszta wymiarów głównej skrynki Ardenów. To już powinno je utrzymać w ryzach  🙂

Jakieś parę dni temu ustawiłem je na wózeczku na kółkach jak w poniżej recenzji 🙂

 

To Zdecydowanie nie było dobre rozwiązanie 🙂 Bujało się to wszystko jak drzewa na silnym wietrze...

Rysunek.JPG

Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat pod duże Tannoye używałem podstawek ROGOZ , estetyczne i solidne. Moje były kupione z drugiej ręki i oryginalnie były robione pod monitory studyjne YAMAHA NXcośtam , pasowały idealnie pod Chevioty i Berkeleye, wchodziły wewnątrz cokołu, coś takiego to jest :

 

Rogoz.jpg

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wymyśliłem coś takiego jak na zdjęciu z granitu Star Galaxy. Pobliski kamieniarz wyliczył mi, że jedna platforma będzie ważyła ok 60kg. Wysokość 20cm a reszta wymiarów głównej skrynki Ardenów. To już powinno je utrzymać w ryzach  
Jakieś parę dni temu ustawiłem je na wózeczku na kółkach jak w poniżej recenzji
 
[/url] To Zdecydowanie nie było dobre rozwiązanie  Bujało się to wszystko jak drzewa na silnym wietrze...
Rysunek.thumb.JPG.45cc436d1b3c37b69391b6f86b923568.JPG


Ja często coś mieszam kablami więc też mi zależy na tym aby łatwo kolumny "jeździły" . Na kolcach to już nie do ruszenia. Daj znać jak ci to gra na tej płycie nagrobkowej . Waga ciężka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy zamówione - wysokość 30cm. Poziom wysokotonowego będzie na wysokości 94-97cm.

Waga 1 szt. po zasypaniu piaskiem kwarcowym powinna być pow. 40kg więc mam nadzieję, że będzie stało stabilnie.

Na ten moment z mojej pozycji odsłuchowej wysokotonowy jest zdecydowanie za nisko ale to się zmieni.

W dalszym ciągu podtrzymuję swoje zadowolenie po zmianie na Ardeny. Każdy utwór poznaję na nowo...

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, zostałem posiadaczem kolumn Tannoy Eaton. Kolumny są nowe. Dojadą do mnie w czwartek. No cóż, trochę zaszalałem ... Pytanie do Forumowiczów; jak je ustawić (pokój 4x4 m., niestety) i jakie podstawki byłyby odpowiednie. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lutek napisał:

Jesli chcesz bardzo tanio, a solidnie na ceramicznych rurach, to zerknij na moj wpis  #2112   

Do Eatonów jednak chyba bardziej będą pasować prostokątne, czarne standy. Ale dziękuję za sugestie. Z tego co czytałem, np. do Harbethów pasują lekkie, ażurowe podstawki. No, ale Harbethy "grają" obudową. Czy to samo można powiedzieć o Tannoy Eaton?  Ich skrzynki z ciężkiego MDF-u sugeruje raczej coś odwrotnego. Ideałem dla mnie byłyby standy/półki, takie żeby wstawić winyle. Byłoby ładnie i praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Tannoy Arden i zamówiłem pod wymiar standy Rogoz właśnie tak jak piszesz czarne z możliwością umieszczenia winyli,chociaż u mnie będzie niecałe 30cm wnęka to raczej bokiem 😉

Mam nadzieję już niebawem wkleje zdjęcia Ardenów na nowych standach bo na dniach mają być u mnie.Nogi zasypane są piaskiem kwarcowym-waga 1 szt.41kg.

Myślę,że Twoim Eaton-om zdecydowanie też należą się solidne podstawy i na bank się za to odwdzięcza...

W dniu 30.10.2021 o 12:36, Tichy62 napisał:

Do Eatonów jednak chyba bardziej będą pasować prostokątne, czarne standy. Ale dziękuję za sugestie. Z tego co czytałem, np. do Harbethów pasują lekkie, ażurowe podstawki. No, ale Harbethy "grają" obudową. Czy to samo można powiedzieć o Tannoy Eaton?  Ich skrzynki z ciężkiego MDF-u sugeruje raczej coś odwrotnego. Ideałem dla mnie byłyby standy/półki, takie żeby wstawić winyle. Byłoby ładnie i praktycznie.

Dawaj zdjęcia i napisz jak tam wrażenia z odsłuchów ;)Z czym grają?

Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheOne2005 też podrzuć zdjęcia swoich Ardenow. Na razie na podłodze . W jakim m2 grają ?
Moje Berkeley fajne są bardzo ale Ardenow bym posłuchał. Ponoć nasze 15" najlepiej się czuje w Adenie. Prawda to ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do Eatonów jednak chyba bardziej będą pasować prostokątne, czarne standy. Ale dziękuję za sugestie. Z tego co czytałem, np. do Harbethów pasują lekkie, ażurowe podstawki. No, ale Harbethy "grają" obudową. Czy to samo można powiedzieć o Tannoy Eaton?  Ich skrzynki z ciężkiego MDF-u sugeruje raczej coś odwrotnego. Ideałem dla mnie byłyby standy/półki, takie żeby wstawić winyle. Byłoby ładnie i praktycznie.

Tak ja TheOne2005 napisał ... Kwarc w nogi bo to zawsze dobrze robi.

Siądź na fotelu. Niech ktoś ci zmierzy na jakiej wysokości masz ucho. Pewnie +/- 100-110 cm. Zmierz Etony i policz wysokość standów.
Na Allegro ma szansę tego mnóstwo i zrobią ci na wymiar np rury o przekroju prostokątnym i do nich otwory na piasek a pomiędzy nogami płyty.
Zamkniętych sadek raczej nie rób bo ta przestrzeń będzie rezonowala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 10:51, Tichy62 napisał:

Dzień dobry, zostałem posiadaczem kolumn Tannoy Eaton. Kolumny są nowe. Dojadą do mnie w czwartek. No cóż, trochę zaszalałem ... Pytanie do Forumowiczów; jak je ustawić (pokój 4x4 m., niestety) i jakie podstawki byłyby odpowiednie. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Ja do Devonów zamawiałem takie. Wysokość dobrana tak, żeby głośnik wysokotonowy był na wysokości uszu (ok 90cm)

20200625_164220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja do Devonów zamawiałem takie. Wysokość dobrana tak, żeby głośnik wysokotonowy był na wysokości uszu (ok 90cm)
20200625_164220.thumb.jpg.9b436a28cead83bc7fbb29879774e83f.jpg

Dokładnie to miałem na myśli. A wysokość to już zależy od fotela i fizjonomii. Ważne żeby ucho było na wysokości środka głośnika. Parę cm góra - dół nie ma znaczenia wg mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

TheOne2005 też podrzuć zdjęcia swoich Ardenow. Na razie na podłodze emoji1.png. W jakim m2 grają ?
Moje Berkeley fajne są bardzo ale Ardenow bym posłuchał. Ponoć nasze 15" najlepiej się czuje w Adenie. Prawda to ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak ja TheOne2005 napisał ... Kwarc w nogi bo to zawsze dobrze robi.

Siądź na fotelu. Niech ktoś ci zmierzy na jakiej wysokości masz ucho. Pewnie +/- 100-110 cm. Zmierz Etony i policz wysokość standów.
Na Allegro ma szansę tego mnóstwo i zrobią ci na wymiar np rury o przekroju prostokątnym i do nich otwory na piasek a pomiędzy nogami płyty.
Zamkniętych sadek raczej nie rób bo ta przestrzeń będzie rezonowala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A wysyłałem wcześniej zdjęcie bez standów 🙂  

Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy wie ktoś może (albo może pomierzyć), jaka jest/powinna być prawidłowa wartość rezystancji cewki (DCR mierzona przy prądzie stałym) głośnika wysokotonowego w 15" głośniku Dual Concentric np. Ardeny, Berkeleye. Chodzi konkretnie o głośnik K3828 (czyli Arden i Berkeley MK2) ale podobno takie same głośniki wysokotonowe stosowane były też w REDsach, GOLdach, HPD, oraz całej serii 25xx i 31xx i 38xx. Ma ktoś może takie dane? Byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, choć w przeszłości mierzyłem kilkakrotnie , nie mam zapisanych rezystancji cewek tweetera ( woofera bez problemu dostępne , również w sieci, bo jest to część parametrów T/S do liczenia obudowy) . Jednak nie potwierdzam, że rezystancja cewek w serii K jest taka sama jak w Goldach czy HPD . Coś mi się przypomina że są różne . I ogólnie, to nie są takie same tweetery , choć mają podobną konstrukcję ( pepperpot) . Szukaj rezystancji tweetera głośników serii K .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, SoltysAudio napisał:

Witam jeśli ktoś jest zainteresowany mam w bardzo dobrym stanie na sprzedaż kolumny Tannoy model Little Gold na 12" HPD

12’’ tak, ale nie HPD . 
to tak tylko gwoli ścisłości żeby nie wprowadzać w błąd czytelników . Głośnik K3149 z LGM nie należy do serii HPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/tannoy-turnberry-glosniki-hpd-CID99-IDN2Fig.html

Mam nadzieję że to żaden z klubowiczów bo to bardzo pokręcony opis. Skrzynie leżaki NOS po 40 latach ?? A może AliExpress bo są. 
Się wszystko kupy nie trzyma w opisie. Lepiej byłoby napisać że DIY na wzór oryginalu i już. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ogłoszeniodawcy ale nie jest to aż tak podejrzane. Te obudowy Turnberry nie mają 40 lat, lecz pochodzą prawdopodobnie z serii SE lub jednej przed SE ( miałem SE ) , czyli z przed 20-10 lat . Ponadto , podobnie jak Stirling , obudowy te były produkowane zdaje się w Polsce ( Diora Świdnica ) i sporo samych obudów nie trafiło do Szkocji, ale jakimś sposobem na portale aukcyjne . Obstawiałbym, że to magazynowe "puste"  obudowy z Turnberry SE z nieoryginalną przednią tabliczką ( brak przełączników ) i wstawionymi innymi zaciskami , do których ktoś wsadził bebechy z ETON-a . Widziałem już takie zrobione na obudowach STIRLING .To może całkiem ciekawie grać , choć oryginalny głośnik do tej obudowy ma sztywne zawieszenie i zupełnie inne parametry T/S . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie znam ogłoszeniodawcy ale nie jest to aż tak podejrzane. Te obudowy Turnberry nie mają 40 lat, lecz pochodzą prawdopodobnie z serii SE lub jednej przed SE ( miałem SE ) , czyli z przed 20-10 lat . Ponadto , podobnie jak Stirling , obudowy te były produkowane zdaje się w Polsce ( Diora Świdnica ) i sporo samych obudów nie trafiło do Szkocji, ale jakimś sposobem na portale aukcyjne . Obstawiałbym, że to magazynowe "puste"  obudowy z Turnberry SE z nieoryginalną przednią tabliczką ( brak przełączników ) i wstawionymi innymi zaciskami , do których ktoś wsadził bebechy z ETON-a . Widziałem już takie zrobione na obudowach STIRLING .To może całkiem ciekawie grać , choć oryginalny głośnik do tej obudowy ma sztywne zawieszenie i zupełnie inne parametry T/S . 

To sporo wyjaśnię. Ogłoszeniodawca coś napisał o "gumowych zawieszeniach" choc oryginalnie chyba były piankowe ? Jak w HPD?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczor,

niniejszym chcialbym sie przywitac w klubie.

Wertuje ten watek klubowy, przegladm inne na AS a takze ja roznych innych portalach i szukam dla siebie dalszej sciezki. Zaczynalem od M3 ktore nadal sa u mnie, a od roku z zadowoleniem slucham D80 (zwane tez Profile 638), niemniej ciagle chodzi za mna ochote na jakis przelom. Taki, zeby nie powiedziec tylko: "o, jesli duzo lepiej, fajnie to gra" ale zeby naprawde poczuc, ze jest tak jak byc powinno.

Aktualnie, jak juz wspomnialem, jestem na etapie szukania swojej dalszej drogi - na razie glownie w internecie. Od dawna rozwazam zakup starych skrzyn z 12" albo 15" glosnikami oraz - niejako w alternatywie - czegos bardziej nowoczesnego. Mam tu na mysli mniej archaiczne D700 albo juz w ogole bardziej nowoczesne dc8[ti]. Jestem zadowolony z aktualnie posiadanych kolumn ale wiem, ze przynajmniej jeszcze jeden zakup mnie czeka, i wolalbym, zebym poczul, ze moge na nim juz poprzestac. Stad tez mam prosbe o ocene wspmnianych kolumn. Sa tutaj osoby ktore maja je, a pewnie nawet takie, ktora przepracowaly kilka z nich - chcialbym poprosic o wyrazenie Waszych opinii na temat tego czego moge sie spodziewac. Jestem tez w ogole otwarty na nowe pomysly, moze sie okazac, ze misternie stworzony plan narysuje od zera.

Oczywiscie mam swiadomosc tego, ze bez kilku wycieczek sie nie obejdzie, niektore niejako przy okazji, inne docelowo - pewnie uzbiera sie kilka tys km. Niemniej zalezy mi, zeby najpierw poukladac sobie wszystko w glowie, przygotowac budzet, a potem juz skupic sie na wczesniej okreslonych zalozeniach. Kilka podobnych tematow pojawilo sie na lamach tego klubowego watku kilka lat temu ale w wiekszosci przechodzily bez echa - a szkoda, bo sadze, ze Wasze odpowiedzi pomogloby innym, podobnym mnie osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Biedronek napisał:

Od dawna rozwazam zakup starych skrzyn

Rozumiem że w Twoim zainteresowaniu są stare poczciwe Tannoy pod wykorzystanie dla toru opartego na lampach, typowy analog. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, bowiem moje Tannoy Stirling GR pracują pod obciążeniem włoskiej lampy od Unision Research model S6 opartego na lampach EL 34. Dla mnie rewelacja pomimo że walczę obecnie że źródłem dla niego, bowiem obecny austriacki Pro Ject, zarówno CD jak i Streamer zwiódł na całej linii. Porażka nie tylko moja ale i samego producenta. Po prostu tandeta. Natomiast wracając stricte do tematu, jak najbardziej Twój kierunek jest słuszny. Ja obierając azymut na analog kierowałem się wyłącznie starymi rozwiązaniami. Oczywiście niekoniecznie muszą one być jedynie słuszne, lecz w moim przypadku spełniają oczekiwania w zakresie pełnej satysfakcji z konfiguracji obecnego sytemu. 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.