Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dołączam do klubu. 🙂 

Od jakiegoś czasu używam kolumn Tannoy Mercury M1. Grają teraz ze starym Luxmanem L-190 i nie brzmi to najgorzej, jestem z tej konfiguracji dosyć zadowolony.

Jednak mam też lepszego (i mocniejszego) Luxmana L-5, a w połączeniu z nim M1 dostają takiej nieprzyjemnej, natarczywej góry, czego bardzo nie lubię (podobny problem miałem ze wzmacniaczem JVC AX-444). Na razie więc używam 190-ki, ale myślę o jakichś kolumienkach do tej 5-ki. 

Raz testowałem ją u kogoś z Revolution R1 i efekty wydawały się lepsze. Aktualnie więc poluję na ten model. Zarazem jednak zdaję sobie sprawę, że ma on podobną wadę,  jak obecnie użytkowany Mercury M1: tylny bass-reflex.Muszę przyznać, że w pomieszczeniu 4,2x2,1m nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.

Testowałem z tym wzmacniaczem model F1 z wydmuchem w przód, jednak tutaj wysokie tony były jeszcze bardziej wyostrzone. Z kolei z V1 zagrały jakoś tak bezpłciowo, przede wszystkim bas wychodził za słabo... 

Czy istnieje jakiś model Tannoya brzmiący podobnie do Revolution R1 (szczególnie w górnym rejestrze), ale otwarty do przodu? A może pomógłby tuning, przestrojenie zwrotnic?

A propos: słyszałem, że R1 różni się od M1 wyłącznie zwrotnicą. Zastanawiam się więc też, czy w takim razie byłoby możliwe kupienie samych zwrotnic do R1 i zainstalowanie ich w posiadanych kolumnach, albo czy dobry elektronik byłby w stanie takie zwrotnice odtworzyć. 

Pozdrawiam i z góry jestem wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Edytowane przez Tarkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, piotrella41 said:

ozumiem że w Twoim zainteresowaniu są stare poczciwe Tannoy pod wykorzystanie dla toru opartego na lampach, typowy analog

Powiedzialbym, ze wrecz przeciwnie - mam DACa na RPi i uzywam taniego chinskiego wzmacniacza klasy D (z powymienianymi kilkoma kluczowymi elementami). Lampa mnie, owszem, interesuje ale bardziej jako ciekawostka. Poki co pracuje glownie nad akustyka pomieszczenia, ktora naprawde potrafi duzo zmienic. A powoli przychodzi czas wlasnie na kolumny.

Jestem przekonania - choc nie upieram sie przy nim - ze stare kolumny moga grac rownie dobrze co nowe, a nawet lepiej. Wychodze z zalozenia, ze technologie zastosowane w nich odstaja od nowoczesnych rozwiazan ale nadrabiaja jakoscia - co moze byc wazniejsze, gdyz nowoczesne techniki w niektorych dziedzinach skupiaja sie na utrzymaniu jakosci przy redukcji kosztow. Ale nie zawsze to jest prawda.

Wracajac do glownego nurtu pytania, zastanawiam sie czy przechodzac z D80 na D700 (D900?) poczuje tylko poprawe czy skok jakosciowy. Wzglednie, czy lepiej kupic np. dc8[ti] (chodza opinie ze lepsze nic 10/12) a moze od razu probowac z kolumnami typu Turnberry/Stirling. A moze wlasnie w ogole zainteresowac sie rozwiazaniami z lat '70? I jak kazdy - nie chcialbym wydac pieniedzy niepotrzebnie - czyli zaplacic za cos, z czego nie skorzystam ani nie zadowoli mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Biedronek napisał:

a moze od razu probowac z kolumnami typu Turnberry/Stirling.

Jak dla mnie celuj w to właśnie rozwiązanie. Oczywiście przemawia we mnie czysty subiektywizm z racji ich posiadania i użytkowania,  niemniej te właśnie kolumny nie na darmo i nie bez powodu są parowane z wybredną i drogą elektroniką. W Twoim przypadku może zajść w przyszłości potrzeba wymiany dotychczasowego wzmacniacza jednak uważam, że może być tylko lepiej. Przyznam, że rozważam zmianę tych kolumnienek również na podobne lecz troszkę wyżej w hierarchii Tannoy lub innych w budżecie do 35 tysięcy za parę. Pożyjemy zobaczymy. Pozdrawiam serdecznie Piotr 

 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Biedronek Zależy jakiego grania szukasz. Przez długi czas miałem DC10T, jednak zmieniłem je na stare HPD315A z lat 70. DC10T to bardziej nowoczesne granie z mocniej zaakcentowaną górą, jaśniejsze, mniej wybaczają przy gorzej zrealizowanej muzyce. Mogą zmęczyć przy bardzo analitycznym torze. HPD315A lepiej oddają barwy instrumentów akustycznych, wokali, są mniej męczące na górze, mają jednak gorszej jakości bas (zależy też od obudowy). D900 nie słyszałem, ale podobno są bardziej wymagające dla wzmacniaczy. Ceny vintage mocno poszły w górę ostatnio, więc możnaby się pokusić np na Chevioty Legacy, które są do kupienia w cenie 15-16 w używce.

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, ciszyn11 said:

DC10T to bardziej nowoczesne granie z mocniej zaakcentowaną górą, jaśniejsze, mniej wybaczają przy gorzej zrealizowanej muzyce. Mogą zmęczyć przy bardzo analitycznym torze.

Takiego zachowania wolalbym wlasnie uniknac. Lubie jak gora jest przejrzysta ale nie natarczywa. Wysokie tony w moim wieku praktycznie znikaja powyzej 15kHz, ale mimo wszystko preferuje duzy dzwiek, ktory z lekkoscia tworzy obraz. Zdaje sobie sprawe, ze wiele zalezy od realizacji ale widze roznice z jaka staraja sie grac (uwawac) budzetowe kolumny, a jak inaczej brzmia bardzo drogie konstrukcje - raczej poza moim zasiegiem finansowym.

Wzmacniacz technicznie potrafi uciagnac bardzo duzo - choc osobiscie nie umiem powiedziec jak to wplywa na brzmienie. Biore tez poprawke, ze kiedys pojdzie do pokoju dzieci a ja bede musial wydac na jakiegos ciezkiego klocka, ale jak juz wspomnialem dzialam po kolei: akustyka, kolumny, wzmacniacz.

No wlasnie - stare, dobrze utrzymane Chevioty potrafia kosztowac tyle co kilkuletnie Glenair 15"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tarkus napisał:

Dzień dobry, dołączam do klubu. 🙂 

Od jakiegoś czasu używam kolumn Tannoy Mercury M1. Grają teraz ze starym Luxmanem L-190 i nie brzmi to najgorzej, jestem z tej konfiguracji dosyć zadowolony.

Jednak mam też lepszego (i mocniejszego) Luxmana L-5, a w połączeniu z nim M1 dostają takiej nieprzyjemnej, natarczywej góry, czego bardzo nie lubię (podobny problem miałem ze wzmacniaczem JVC AX-444). Na razie więc używam 190-ki, ale myślę o jakichś kolumienkach do tej 5-ki. 

Raz testowałem ją u kogoś z Revolution R1 i efekty wydawały się lepsze. Aktualnie więc poluję na ten model. Zarazem jednak zdaję sobie sprawę, że ma on podobną wadę,  jak obecnie użytkowany Mercury M1: tylny bass-reflex.Muszę przyznać, że w pomieszczeniu 4,2x2,1m nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.

Testowałem z tym wzmacniaczem model F1 z wydmuchem w przód, jednak tutaj wysokie tony były jeszcze bardziej wyostrzone. Z kolei z V1 zagrały jakoś tak bezpłciowo, przede wszystkim bas wychodził za słabo... 

Czy istnieje jakiś model Tannoya brzmiący podobnie do Revolution R1 (szczególnie w górnym rejestrze), ale otwarty do przodu? A może pomógłby tuning, przestrojenie zwrotnic?

A propos: słyszałem, że R1 różni się od M1 wyłącznie zwrotnicą. Zastanawiam się więc też, czy w takim razie byłoby możliwe kupienie samych zwrotnic do R1 i zainstalowanie ich w posiadanych kolumnach, albo czy dobry elektronik byłby w stanie takie zwrotnice odtworzyć. 

Pozdrawiam i z góry jestem wdzięczny za wszelkie sugestie. 

R1 mają cięższe obudowy, wyłożone fornirem, nie okleiną. Dźwięk prawie identyczny.

Dziwne że M1 uważasz za ostre, bo grają łagodniej od 95% innych kolumn. Zostają ewentualnie M2.5, większe i tylny bas reflex ale węższy, dłuższy tunel - nie ładują tak wyższym basem jak M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Takiego zachowania wolalbym wlasnie uniknac. Lubie jak gora jest przejrzysta ale nie natarczywa. Wysokie tony w moim wieku praktycznie znikaja powyzej 15kHz, ale mimo wszystko preferuje duzy dzwiek, ktory z lekkoscia tworzy obraz. Zdaje sobie sprawe, ze wiele zalezy od realizacji ale widze roznice z jaka staraja sie grac (uwawac) budzetowe kolumny, a jak inaczej brzmia bardzo drogie konstrukcje - raczej poza moim zasiegiem finansowym.
Wzmacniacz technicznie potrafi uciagnac bardzo duzo - choc osobiscie nie umiem powiedziec jak to wplywa na brzmienie. Biore tez poprawke, ze kiedys pojdzie do pokoju dzieci a ja bede musial wydac na jakiegos ciezkiego klocka, ale jak juz wspomnialem dzialam po kolei: akustyka, kolumny, wzmacniacz.
No wlasnie - stare, dobrze utrzymane Chevioty potrafia kosztowac tyle co kilkuletnie Glenair 15"...

No to się włączę ze swoimi doświadczeniami, które może ci pomogą wybrać ścieżkę.

Nowoczesny Tannoy - moje doświadczenie to Tannoy definition DC10ti ciut lepszy model od tych które miał Ciszyn11. Kolumny za 28k PLN w sklepie ! Oczekiwałem "że będą same grały" no bo najnowsze technologie itd. po ustawieniu szukałem punktu gdzie bas nie dudnił w salonie 39m2. Znalazłem jeden , wysokie ostre - może to moja wrażliwość, dopiero kable Van den Hull coś pomogły . Taki sweet spot do słuchania mały - głową w prawo / lewo i już czar pryskał. Nie moja bajka

Co polecam - kierunk ten co koledzy powyżej . Mam Tannoy Berkeley I jest ... :) Wpadaj - Wrocław
Czy bas jest gorszy ?? Vide wspis Ciszyn11 a? Wg mnie zdecydowanie nie . W DC10ti bas jest szybki , muskularny a u mnie głęboki i wybrzmiewa z tym że ja mam 15" a ciszyn 12" no i akustyka ważna ale to już wiesz. Nie mam problemów z dudnieniem, góra łagodna.
Pytanie też czego słuchasz bo jak hard Rock , punk, heavy metal to nie pomogę i pojerzewam że nowe Tannoy będą lepsze .
Co do wzmaka w klasie D z tym pokojem dzieci to dobry plan tj są ponoć dobre np Hypex z buforem lampowym lub/i przedwzmacniacz lampowy i nie musisz kupować od razu jakiegoś drogiego kloca. Starsze konstrukcje Tannoy mają dobra czułość więc nie patrz na waty tylko na wydajność prądowa. Ale to kolejny wątek a o kolumnach miało być .
Ja bym szukał np Cheviot ale nie legacy tylko klasyki, a jak masz kasę to Berkeley tylko jakie pomieszczenie m2?

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Wielgus Duzo tematow poruszyles! Ale to dobrze, bo sa to kolejne cenne spostrzezenia.

Ja jestem z Krakowa, dziekuje za zaproszenie, jesli na wiosne byloby nadal aktualne to bardzo chetnie skorzystam! Zreszta po swoje D80 wlasnie do Twojego miasta jechalem w deszczu po nocy... A pisze to tez a propos tego, ze w mojej okolicy pojawily sie doslownie dzis D700 w dobrej cenie oraz od jakiegos czasu sa dc8ti. Ale glosy sa raczej jednoznaczne i ja tez chyba ta droga pojde. Wszyscy opisujecie nowoczesne konstrukcje jako agresywne, a ja podobnie do Was wole miekki, pelny dzwiek.

Slucham roznej muzyki, czesto starych koncertowych nagran jakosci gorszej niz tragicznej ale sa to niekiedy jedyne dostepne utwory, a nawet jesli istnieja nowsze wersje to juz brakuje im duszy. Na moich kolumnach proste utwory, typu koncerty gitarowe, ladnie wybrzmiewaja ale rock juz tworzy nieprzejrzysty obraz - podejrzewam, ze o czyms takim wlasnie piszesz. Pewnie ciezko o zupelnie uniwersalne kolumny.

Aktualnie z powodow logistycznych mam ok 25m2, z czego do sluchania jakies 18m2. Przy czym dom szkieletowy, z welna w scianach, skosami i elementami boazerii. Taka ciekawostka, ze musialem zlikwidowac polowe paneli, bo brakowalo mi poglosu 🙂 Do konca roku bede mial dla siebie ok 40m2, wzglednie sypialnie 30m2 - i w takim kierunku chce podazac. Mysle, ze do takich powierzchni nie bedzie problemu z "za duzymi" kolumnami.

Na ten moment rysuje mi sie plan zakupu duzych skrzyn z duzymi glosnikami. Czy beda to stare czy nowe reedycje to jeszcze nie wiem, to akurat bede musial chyba sam sprawdzic. Co do kosztow, to juz wiem, ze musze liczyc sie z wydatkiem 15-20 tys. Coz - bedzie bolalo ale potem bedzie milo leczyc kaca moralnego przy muzyce.

@piotrella41 @ciszyn11 @Marcin Wielgus Bardzo Wam dziekuje za wskazowki, dla mnie byly bardzo pomocne w zweryfikowaniu planu, troche "przewietrzyly" mi glowe. Zdaje sobie sprawe, ze to sa Wasze subiektywne opinie ale mocno zbiezne, a do tego spojne z moja wizja domowej muzyki. Sadze tez, ze Wasze posty beda sluzyly takze innym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu fajni ludzie jesteśmy więc chętnie się dzielimy spostrzeżeniami ale ... Tu większość jest w klubie ze starszymi konstrukcjami więc pewnie ciut subiektywnie od nas "trąci".
Jakkolwiek obaj z Ciszyn11 podobnie mówimy co do DC10t /i ... I nie wyczytaliśmy tego tylko mieliśmy te paczki.
efeb1ad0829f2f5ea48289f8c7d3ce9c.jpg

A teraz
ce71b9af2b608c9d96aec92548dbb92c.jpg
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Ronaldo9 said:

Na allegro wisza dc10a 

I od dawna nie ma chetnych. Prawde mowiac to od jakiegos czasu sledze na hifisharku cala Europe, roznice ida w kilka tys pln. Co ciekawe, ceny bardzo mocno poszly w gore po 2019. Kilka miesiecy temu pojawila sie na OLX okazja chyba Devonow za 1500pln ale oferte znalazlem przed polnoca, a rano juz ich nie bylo - nic zreszta dziwnego... Podobnie z D700, o ktorych wspomnialem kilka postow wyzej.

Przy czym ja na ten moment bardziej sklaniam sie ku "klasycznej" konstrukcji, czyli np Glenair 15" (to te okolice kilkunastu tysiecy wzglednie nowych) albo wlasnie Cheviotow/Berkeley (kilka/kilkanascie). Tematy typu dcXt/i chyba odpuszcze, z opisow wynika, ze to nie moja bajka. Co nie zmienia faktu, ze na krotka mete pewnie by mi sie spodobaly.

Edytowane przez Biedronek
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Biedronek said:

I od dawna nie ma chetnych. Prawde mowiac to od jakiegos czasu sledze na hifisharku cala Europe, roznice ida w kilka tys pln. Co ciekawe, ceny bardzo mocno poszly w gore po 2019. Kilka miesiecy temu pojawila sie na OLX okazja chyba Devonow za 1500pln ale oferte znalazlem przed polnoca, a rano juz ich nie bylo - nic zreszta dziwnego... Podobnie z D700, o ktorych wspomnialem kilka postow wyzej.

Przy czym ja na ten moment bardziej sklaniam sie ku "klasycznej" konstrukcji, czyli np Glenair 15" (to te okolice kilkunastu tysiecy wzglednie nowych) albo wlasnie Cheviotow/Berkeley (kilka/kilkanascie). Tematy typu dcXt/i chyba odpuszcze, z opisow wynika, ze to nie moja bajka. Co nie zmienia faktu, ze na krotka mete pewnie by mi sie spodobaly.

Pamiętaj tylko ze dc10a to Kensington w nowoczesnej skrzyni.u mnie dc10a grają w 17m i jest bajka.Nigdy nie słyszałem dc8ti czy 10ti ale miałem dc8 i tam faktycznie góra  dawała po uszach,i musiałem  zmieniać kable głośnikowe na vdh Magnum. W dc10a masz PEPPERPOT a nie tullip wav. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj tylko ze dc10a to Kensington w nowoczesnej skrzyni.u mnie dc10a grają w 17m i jest bajka.Nigdy nie słyszałem dc8ti czy 10ti ale miałem dc8 i tam faktycznie góra  dawała po uszach,i musiałem  zmieniać kable głośnikowe na vdh Magnum. W dc10a masz PEPPERPOT a nie tullip wav. 

Prawdę rzecze Ronaldo. To jakby "stary dobry projekt głośnika" w nowej paczce.
Paradoks jest taki że ten projekt jest tylko w wyższych modelach.
Jak możesz posłuchaj bo warto. Ronaldo by pewnie zaprosił a daleko byś miał do niego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co czas pokaze, juz i tak przesunalem metnalnie granice z kilku na kilkanascie, a teraz zahaczamy o dolny prog "kilkudziesieciu" tysiecy zlotych. Kupujac kiedys kolumny za 800 pln wydawalo mi sie, ze to juz i tak na granicy rozsadku... Poza tym takie podnoszenie poprzeczki w moim przypadku to odsuwanie zakupu w czasie, a ewentualny zakup w stylu "na razie" nie do konca dziala u mnie, bo jakos nie lubie sie pozbywac swojego starego sprzetu. I konczy sie to tak, ze mam na utrzymaniu dwa samochody tego samego modelu/nadwozia/silnika a glowna roznica jest w dacie produkcji 😉

Na tym etapie planuje zakup bardziej jakimis wyobrazeniami/oczekiwaniami, niemniej przed chwila zaktualizowalem domowa wiki, usunalem z listy dc8ti, a dopisalem DC10A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy co czas pokaze, juz i tak przesunalem metnalnie granice z kilku na kilkanascie, a teraz zahaczamy o dolny prog "kilkudziesieciu" tysiecy zlotych. Kupujac kiedys kolumny za 800 pln wydawalo mi sie, ze to juz i tak na granicy rozsadku... Poza tym takie podnoszenie poprzeczki w moim przypadku to odsuwanie zakupu w czasie, a ewentualny zakup w stylu "na razie" nie do konca dziala u mnie, bo jakos nie lubie sie pozbywac swojego starego sprzetu. I konczy sie to tak, ze mam na utrzymaniu dwa samochody tego samego modelu/nadwozia/silnika a glowna roznica jest w dacie produkcji
Na tym etapie planuje zakup bardziej jakimis wyobrazeniami/oczekiwaniami, niemniej przed chwila zaktualizowalem domowa wiki, usunalem z listy dc8ti, a dopisalem DC10A.

No to lista już jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, Ronaldo9 said:

A co miało  by je napędzić??

I co robi  za źródło????

Aktualnie jest to tani chinski wzmacniach - Aiyima 07 ze zmienionymi cewkami i kondensatorami, wyglada to mniej wiecej jak na zdjeciu ponizej. Dorobilem sobie do tego na drukarce 3d obudowe a i tak calosc jest schowana za szafka. W najblizszym czasie planuje jeszcze kabelki podmienic. Testowane to bylo z kolumnami majacymi sredniotonowy: 2x18 cm i bas: 2x26 cm oraz impedancji nominalnej 4Ohm. Efekt byl taki, ze zabezpieczenie termiczne odcielo dopiero powyzej polowy zakresu na potencjometrze, a w pokoju sie nie dalo wytrzymac. Co do jakosci dzwieku ciezko mowic, bo do porownania pod reka mam Denona 880R ew jakiegos garazonwego Onkyo. Z nich najbardziej pasuje mi wlasnie A07. Sluchalem tez niezlego wzmacniacza klasy A ale nie umiem powiedziec juz jak brzmial - pamietam, ze zapamietalem dzwiek jako "milszy" i tyle.  Po glowie chodzil mi kiedys hypex nc400 ze wzledu na swietne oceny ASR i cene w moim zasiegu finansowym (wersja DIY) przy czym porzucilem pomysl ze wzgledu na duzy odsetek uszkodzen i nie sledzilem dluzej watku hypexow.

a07.thumb.JPG.d31df45aeb5be0e3b4345a84df0083c6.JPG

Zrodlem jest RPi z AlloBoss. Przy obecnych kolumnach nie ma wiekszego znaczenia bo roznica miedzy tanim chinskim DACiem za kilka dolarow a AlloBossem jest znikoma. Tzn ja slysze i od razu wiem, ktory jest ktory (i dlaczgo kupilem Allo) ale osoby sluchajace z doskoku nie widza wiekszych roznic. Podejrzewam, ze to reszta systemu ogranicza.

Zrodla na razie nie planuje zmienic, ewentualnie chcialem jeszcze sprobowac DACa Sabre. Wzmacniacza nie zmienie wczesniej niz po zakupie kolumn - chce sie ustrzec przed pakowaniem mnostwa pieniedzy w cos czego nie poczuje, albo beda to doslownie niuanse. Kolumny glosnikowe to, moim zdaniem, kluczowy element - obok wzglednie ogarnietego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Biedronek said:

Aktualnie jest to tani chinski wzmacniach - Aiyima 07 ze zmienionymi cewkami i kondensatorami, wyglada to mniej wiecej jak na zdjeciu ponizej. Dorobilem sobie do tego na drukarce 3d obudowe a i tak calosc jest schowana za szafka. W najblizszym czasie planuje jeszcze kabelki podmienic. Testowane to bylo z kolumnami majacymi sredniotonowy: 2x18 cm i bas: 2x26 cm oraz impedancji nominalnej 4Ohm. Efekt byl taki, ze zabezpieczenie termiczne odcielo dopiero powyzej polowy zakresu na potencjometrze, a w pokoju sie nie dalo wytrzymac. Co do jakosci dzwieku ciezko mowic, bo do porownania pod reka mam Denona 880R ew jakiegos garazonwego Onkyo. Z nich najbardziej pasuje mi wlasnie A07. Sluchalem tez niezlego wzmacniacza klasy A ale nie umiem powiedziec juz jak brzmial - pamietam, ze zapamietalem dzwiek jako "milszy" i tyle.  Po glowie chodzil mi kiedys hypex nc400 ze wzledu na swietne oceny ASR i cene w moim zasiegu finansowym (wersja DIY) przy czym porzucilem pomysl ze wzgledu na duzy odsetek uszkodzen i nie sledzilem dluzej watku hypexow.

a07.thumb.JPG.d31df45aeb5be0e3b4345a84df0083c6.JPG

Zrodlem jest RPi z AlloBoss. Przy obecnych kolumnach nie ma wiekszego znaczenia bo roznica miedzy tanim chinskim DACiem za kilka dolarow a AlloBossem jest znikoma. Tzn ja slysze i od razu wiem, ktory jest ktory (i dlaczgo kupilem Allo) ale osoby sluchajace z doskoku nie widza wiekszych roznic. Podejrzewam, ze to reszta systemu ogranicza.

Zrodla na razie nie planuje zmienic, ewentualnie chcialem jeszcze sprobowac DACa Sabre. Wzmacniacza nie zmienie wczesniej niz po zakupie kolumn - chce sie ustrzec przed pakowaniem mnostwa pieniedzy w cos czego nie poczuje, albo beda to doslownie niuanse. Kolumny glosnikowe to, moim zdaniem, kluczowy element - obok wzglednie ogarnietego pokoju.

Hmmm tak myślę że chyba będzie lepiej  odpuści  dc10a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronaldo9 Zdaje sobie sprawe, ze przejscie z poziomu 10kpln na 20kpln za kolumny moze byc zwyklym marnowaniem pieniadzy, bo albo nie uszlysze roznicy albo bedzie ona nieproporcjonalna do wlozonych srodkow.

Z drugiej strony, korzystajac z uprzejmosci osob na tym forum, sluchajac kolumn z wyzszej polki mam nadzieje, ze sam bede mogl sie przekonac czy warto, oraz ile, zainwestowac w inne elementy systemu.

Dla mnie odpowiedz nie jest oczywista. W akustyke wierze, bo przerobilem temat. Z kolumnami podobnie. Ze wzmacniaczem mam mieszane uczucia w ktorym miejscu na krzywej logarytmicznej jakosc/cena jestem. Ale to osobna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Biedronek said:

@Ronaldo9 Zdaje sobie sprawe, ze przejscie z poziomu 10kpln na 20kpln za kolumny moze byc zwyklym marnowaniem pieniadzy, bo albo nie uszlysze roznicy albo bedzie ona nieproporcjonalna do wlozonych srodkow.

Z drugiej strony, korzystajac z uprzejmosci osob na tym forum, sluchajac kolumn z wyzszej polki mam nadzieje, ze sam bede mogl sie przekonac czy warto, oraz ile, zainwestowac w inne elementy systemu.

Dla mnie odpowiedz nie jest oczywista. W akustyke wierze, bo przerobilem temat. Z kolumnami podobnie. Ze wzmacniaczem mam mieszane uczucia w ktorym miejscu na krzywej logarytmicznej jakosc/cena jestem. Ale to osobna historia.

Ok tylko ze dc10a  to ponad 60kzl .u mnie grały z Nu vista 800 + nu vista cd  a obecnie  napędza  Je  świetny mark levinson. nie znam  twojgo sprzetu ale obawiam się że to co masz będzie za słabe  do tej klasy kolumn.Zawasze możesz posłuchać jak się da i sam zadecydujesz.Ja ogólnie nie wieże w bajki ze takie kolumny można podpiac pod 10w lampę  czy 70w naima który.ma.magiczne waty i to  będzie grało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Ronaldo9 said:

Ok tylko ze dc10a  to ponad 60kzl .u mnie grały z Nu vista 800

Ale Ty mowisz o cenach nowych urzadzen. Ja operuje cenami uzywanych. I dla przykladu biorac te DC10A: wydanie 3-4k EUR (przyklad za 2.5) za uzywane to nie to samo co 40k PLN za nowe. Te pierwsze sa w moim zasiegu, na te drugie mnie nie stac.

To co mam oczywiscie, ze jest slabe, ale rzecz w tym, ze nie wiem jak bardzo. Moze sie okazac, ze wydanie 3 tysiecy za jakis markowy wzmacniacz nie zrobi mi wiekszej roznicy, a prawdopodobnie nie przelkne wydania 10 tysiecy i pogodze sie z tym co mam.

A to co piszesz o ogolnie pojetej mocy moze w ogole dotyczyc nie tylko kolumn za grube kilkadziesiat tysiecy ale tez i tych tanszych.

Zreszta moze lepiej uciat temat - mam wrazenie, ze mocno odbiegamy od glownego nurtu. Co nie zmienia faktu, ze ciesze sie, ze zwrociles uwage na element jakim jest wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Ronaldo9 said:

Dlatego  wcześniej pisał żebyś odpuścił dc10a  

Ale w takim razie czy to

14 minutes ago, Biedronek said:

co piszesz o ogolnie pojetej mocy moze w ogole dotyczyc nie tylko kolumn za grube kilkadziesiat tysiecy ale tez i tych tanszych.

czy to wlasnie te dc10a sa takie wymagajace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, Biedronek said:

Ale w takim razie czy to

czy to wlasnie te dc10a sa takie wymagajace?

Czy są wymagające?? Wiele  osób mówi nie.wystarvzy lampa 10w. A ja miałem 300w  nu viste a teraz mam 200w levinson  i według mnie czym więcej  tym lepsza kontrola .kto by  pomyślał  że ja w 17m2 mam tak duże podłogówki.???przecież ten metraż to idealne pole dla monitorów???chece  ci dać tylko  do zrozumienia ze kolumny jak dc10a wagaja odpowiedniego  towarzystwa żeby pokazać na co je stać. 

43 minutes ago, Biedronek said:

Ale Ty mowisz o cenach nowych urzadzen. Ja operuje cenami uzywanych. I dla przykladu biorac te DC10A: wydanie 3-4k EUR (przyklad za 2.5) za uzywane to nie to samo co 40k PLN za nowe. Te pierwsze sa w moim zasiegu, na te drugie mnie nie stac.

To co mam oczywiscie, ze jest slabe, ale rzecz w tym, ze nie wiem jak bardzo. Moze sie okazac, ze wydanie 3 tysiecy za jakis markowy wzmacniacz nie zrobi mi wiekszej roznicy, a prawdopodobnie nie przelkne wydania 10 tysiecy i pogodze sie z tym co mam.

A to co piszesz o ogolnie pojetej mocy moze w ogole dotyczyc nie tylko kolumn za grube kilkadziesiat tysiecy ale tez i tych tanszych.

Zreszta moze lepiej uciat temat - mam wrazenie, ze mocno odbiegamy od glownego nurtu. Co nie zmienia faktu, ze ciesze sie, ze zwrociles uwage na element jakim jest wzmacniacz.

Dc10 a  nowe kosztowały 65k,a to że dzisiaj  po 10 lat latach morzna je wyrwac za 25kzl nie znaczy że zagrają  dobrze  z byle jakim wzmacniaczem i źródłem. 

Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Ronaldo9 said:

Dc10 a  nowe kosztowały 65k,a to że dzisiaj  po 10 lat latach morzna je wyrwac za 25kzl nie znaczy że zagrają  dobrze  z byle jakim wzmacniaczem i źródłem. 

W porzadku. Przy czym Ty patrzysz ze swojej perspektywy. Ja szukam - co zaznaczylem na samym poczatku - ze chce poczuc, ze jest skokowa poprawa. Kazdy chyba wie, ze "zawsze" moze byc lepiej. Wybor na rynku jest ogromny, moja prosba do klubowiczow byla o wyznaczenie kierunku szukania by oszczedzic sobie slepych uliczek. I zostalem nakierowany.

Zaproponowales dc10a i stwierdzilem, ze rzeczywiscie warto im sie przyjrzec. Nie zagraja jak u Ciebie - trudno, ale jesli u mnie by spowodowaly przeskok jakosciowy to super. Nie buduje "sanktuarium dzwieku" tylko system, z ktorego bede zadowolony przez nastepne lata. To nie wyklucza dalszych poprawek ale przynajmniej bede mial wokol czego rozwijac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.